Nüüdismuusika ansambli Resonabilis kontsert ({{commentsTotal}})

Resonabilis
Resonabilis Autor/allikas: Kaupo Kikkas
{{1384268024000 | amCalendar}}

„Resonabilis International”: rahvusvaheline muusika eesti ansamblile soolalaos.

Nüüdismuusika ansambel Resonabilis esitab reedel, 15. novembril Rotermanni soolalaos kontserdil „Resonabilis International” rahvusvaheliste heliloojate teoseid, mis on kirjutatud spetsiaalselt nende kooslusele.

Üle kümne aasta koos tegutsenud Resonabilis (Iris Oja hääl, Kristi Mühling kannel, Tarmo Johannes flööt, Aare Tammesalu tšello) on üks omanäolisemaid nüüdismuusika esitajaid Eestis. Ansambli keskseks instrumendiks on eesti kannel. Originaalse koosseisuga muusikute kooslus esitab valdavalt vaid neile kirjutatud teoseid, olles viimastel aastatel kõige enam uut nüüdismuusikat tellinud ja esitanud kammerkollektiiv Eestis.

Rotermanni soolalaos tulevad ettekandele Eugene Birmani (USA), Antti Auvineni (Soome), Arash Yazdani (Iraan), Esaias Järnegardi (Rootsi) ja Santa Ratniece (Läti) teosed.

Resonabilise kohta on öeldud, et ta täidab heliloojate unistuse kõrgel tasemel ja sisukat uute ideedega eksperimenteerivast koosseisust. Ansambli originaalne kõla on inspireerinud neile teoseid looma nii eesti kui välismaa heliloojaid. Resonabilisele on kirjutanud muusikat enamik eesti tuntuimatest komponistidest (Helena Tulve, Jüri Reinvere, Toivo Tulev, Tõnu Kõrvits, Tatjana Kozlova-Johannes jt). Sel suvel kandis Resonabilis Saaremaa muusikapäevadel ette Kristjan Kõrveri kammerooperi „Raud-Ants”.

2014. aastal Resonabilise rahvusvaheline haare laineb – kevadel tulevad esiettekandele uued teosed Hans Parsonilt (Rootsi) ja Carlos Filipe Cruzilt (Portugal).

Aastal 2012 pälvis Resonabilis sisuka kontserttegevuse ja uue heliloomingu kõrgetasemeline esitamise eest Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia. Ansambli teine CD „North Wind, South Wind” on kättesaadav läbi Naxose plaadilevi kogu maailmas.
Resonabilis on tutvustanud eesti muusikat mitmel pool maailmas, viimased olulisemad esinemised festivalidel Nordic Music Days 2012 (Stockholm) ja Usedomer Musikfestival 2013 (Usedom, Saksamaa), 2008. aastal esines Resonalibis Iraanis Rahvusvahelisel Fadjr muusikafestivalil.

Kavas:
Arash Yazdani (IR) „Intermodulation” (2012)
Eugene Birman (USA) „...I awoke and there were no walls to shield me from the moonlight” (2011)
Antti Auvinen (FIN) „Allusion fragments” (2003)
Esaias Järnegard (SE) „Psalm” bassflöödile ja häälele (2011)
Santa Ratniece (LV) „...between the shores of our souls” (2005)

Kontsert toimub Rotermanni Soolalaos reedel, 15. novembril kell 19.

Toimetaja: Igor Garšnek

Allikas: ResonabilisArvustus. Pliidi manu, seltsimehed!

Uus raamat

Olga ja Pavel Sjutkin
"Nõukogude kokakunst"
Inglise (!) keelest Eve Rütel
Tammerraamat
205 lk.

operett "Linnukaupleja"operett "Linnukaupleja"
Estonias esietendub Carl Zelleri operett "Linnukaupleja"

Rahvusooper Estonias esietendub homme Carl Zelleri operett "Linnukaupleja".

FILM
Terje Toomistu
Terje Toomistu: praegu on just õige aeg rääkida patsifismi ideest

Esimesel juunil esilinastub Sõpruse kinos Eesti-Saksa-Soome koostööfilm "Nõukogude hipid". "Ringvaate" stuudios käisid külas filmi režissöör ja stsenarist Terje Toomistu ning hipi Aksel Lampmann.

TEATER
Ivar Põllu
Ivar Põllu: disko võib tulla ka ilma tsaaririigita

2. juunil esietendub Ugalas Paavo Matsini samanimelise romaani järgi "Gogoli disko", mille lavastas Ott Aardam ning dramatiseeris ja muusikaliselt kujundas Ivar Põllu Tartu Uuest Teatrist. Asjaosalised arutavadki nüüd selle üle, mis disko käib, kas tsaaririik on ulme ja kas Viljandi on Eesti antikvariaat.

KIRJANDUS
Reet Hiiemäe
Folkloristika aastapreemia laureaat on Reet Hiiemäe

Eesti folkloristika aastapreemia 2016. aastal tehtud töö eest pälvis Reet Hiiemäe

KUNST
Merike Estna tutvustamas enda kunstnikupraktikat, istutakse Estna vaiba-installatsioonil.
Estna Merikese lendav vaip

Etüüd kunstnikust töö juures.

Arhitektuur
Johannes Tralla Veneetsia biennaalil.Johannes Tralla Veneetsia biennaalil.
ERR Veneetsias: biennaal uppuvas linnas on suur paradoks iseenesest

ERR-i korrespondent Johannes Tralla käis käesoleval nädalal kaasaegse kunsti ühel aasta tähtsündmusel ehk Veneetsia biennaalil.

Andrus VaarikAndrus Vaarik
Andrus Vaarik avastas veel avamata Balti jaama turuhoonet

"OP" andis Andrus Vaarikule valida arvustamiseks mõne teatrist erineva valdkonna. Vaarik valis arhitektuuri ja edastas saates oma muljed vastvalminud Balti jaama turuhoone kohta.

MUUSIKA
Arvo Pärt
Arvo Pärdile anti üle paavsti kultuurinõukogu tunnustus "Per artem ad Deum"

Poola Vabariigi suursaatkonnas Tallinnas toimus täna tseremoonia, mille käigus anti Arvo Pärdile üle paavsti kultuurinõukogu medal „Per artem ad Deum“ („Kunsti kaudu Jumala poole“). Medali saajaid tunnustatakse kultuurialaste saavutuste eest, mis on aidanud oluliselt kaasa dialoogi loomisele eri kultuuride vahel kaasaegses maailmas ning seeläbi innustanud inimesi arendama enda ainukordsust.

Arvamus
Tamur TohverTamur Tohver
Tamur Tohver: ei tohi. magama. jääda

Me kaotame selle sõja päris kindlasti. Selle sõja, mida veel ei ole. Mis peagi puhkeb. Kui me oma pisikese aru ja iibega ei taipa märgata midagi, mis meile antud kosmosest ammu enne kui 700 aastat, mida millegipärast eestluse vanuseks peetakse.

Urmas VadiUrmas Vadi
Urmas Vadi. Tänukõne

Kuidas läheb, Urmas Vadi? Lugege algselt värskes Vikerkaares ilmunud pihtimust ja saate hästi täpselt teada.

"Kirjandusministeerium", Kristiina Ehin"Kirjandusministeerium", Kristiina Ehin
Kristiina Ehin: hea luuletus on puhas jõud

Kas sina oled täna juba kohtunud? Kellega? Kohtumised võivad aset leida nii pereringis kui ka sõpradega, kohtuda saab kirjanduslike eelkäijate, emakeele või argipäevaga… Pille-Riin Larm kõneles mitmesugustest kohtumistest, aga ka emadest, sõprusest ja vaprusest Kristiina Ehiniga, kel ilmus äsja uus luulekogu "Kohtumised".

Damien Hirsti näitus "Treasures from the Wreck of the Unbelievable"Damien Hirsti näitus "Treasures from the Wreck of the Unbelievable"
Eha Komissarov: Damien Hirst tegi endast brändi

"OP" käis Veneetsia biennaalil, kuid külastas lisaks sellele ka maailma rikkaima kunstniku Damien Hirsti näitust "Treasures from the Wreck of the Unbelievable". Oma arvamuse nii sellest näitusest kui ka Hirsti fenomenist laiemalt andis Eha Komissarov.

Html Plokk
Html Plokk