Diverse Universe'i korraldaja: kunstiteost peab vaatama nagu iseennast ({{commentsTotal}})

Diverse Universe`i nime kandev festival on kümnes, aga Art Nongrata nime all on üles astutud juba 1998. aastast

Tegevuskunsti nimetavad kunstnikud ise elavaks kunstiks, sest see sünnib ja muutub kohapeal, olles oluliselt mõjutatud näiteks publikust. See aga ei tähenda, et ettekantavaid teoseid poleks pikalt ette valmistatud. Näites seesama Hiina kunstniku video, kus ta jäätükkide vahelt kulbiga merevett ammutab. Publikul saalis hakkab vaadates külm. Ja siis järgneb saalis publikule esitatav osa. Seda, et vaataja kunstist aru ei saa, tuleb festivali korraldaja Al Paldroki sõnul tihti ette.

AL PALDROK, Diverse Universe'i korraldaja: "Alati küsitakse. Alati on inimestel probleem sellega, et ei saa kunstist aru. Aga kas maalist saab keegi aru? Kas sa saad aru, kui vaatad skulptuuri, mis asja see tegelikult tähendab? Tegelikult ei saa. See on ikkagi vaba interpretatsiooni küsimus. Ja tuleb lihtsalt olla hästi avatud meelega, Ja peab vaatama kunstiteost nii, nagu saa vaataksid iseennast. See on peeglisse vaatamine.

Esinejaid on sel korral Hiinast, Saksammalt Jaapanist Soomest, Itaaliast ja Taanist.

 

"Peale seda me läheme edasi Riiga ja siis on 35 linna üle Euroopa. Lõunast kuni Ateenani, Läänest kuni Lissabonini, Põhjast kuni Rovaniemini. Nii et kolm kuud kestev tuur, kus kunstnikud vahetuvad, publikud vahetuvad," märgib Paldrok

HUA WANG, Hiina kunstnik:" Diverse Universe kutsus mind osalema. OIen tegelikult traditsiooniline maalikunstnik. Ja siis jõudsin preformance'ikunsti juurde. Ja ma tegelen veel installatsiooniga."

Just Hiina ja Jaapani kunstnikud oma eksootilise välimusega olidki publiku lemmikud.

 

Toimetaja: Tõnu Pedaru

Allikas: AK uudisedHendrik Toompere jr: lavastajapreemia on suurim tunnustus, mille olen saanud

27. märtsil võitis Hendrik Toompere jr teatri aastaauhindade jagamisel parima lavastaja preemia. Näitleja käis "Ringvaates" rääkimas, mida see tunnustus tema jaoks tähendab.

Kaido Veermäe filmist "Põrgu Indias": filmi tegemine katkes süüdimõistva kohtuotsusega

29. märtsi õhtul jõuab ETV eetrisse Kaido Veermäe dokumentaalfilm "Põrgu Indias", mis räägib loo laevakaitsjate traagilisest loost Indias. "Ringvaate" stuudios olid kohal nii režissöör kui ka laevakaitsja Lauri ema Maret Veikat.

Urmas Vadi uuest teosest: bändisärk ja lipendavad munad ehk saatan maa peal

"Kirjandusministeeriumis" käis Urmas Vadi, kes andis äsja välja uue romaani "Neverland" ning nüüd seda avalikkusele tutvustas. Muu hulgas kirjeldas autor üht põrgulikku seika raamatust.

Mart Juur soovitab ja lasteaiakasvataja kirjutab

Mart Juur soovitas "Kirjandusministeeriumis" taas oma viimase kuu lemmikraamatuid.

Marko Matvere: see seltskond otsustas surra pigem meres kui Siberis

"Kirjandusministeeriumis" soovitas näitleja ja meremees Marko Matvere raamatut "Purjetamine vabadusse", mille autoriteks Voldemar Veedam ja Carl B Wall ning mis on üks eestlaste kuulsamaid mereseiklusi.

Jaan Tooming. Kirikhärra

Lavastaja ja kirjanik Jaan Tooming alustab kultuuriportaalis sarjaga. Tulemas teisigi põnevaid tüpaaže.

FILM
Arvustus. Lollid kosmoses ehk rumalus hävitab maailma

Uus film kinos

“Elu”

lavastaja Daniel Espinosa

osades Jake Gyllenhaal, Rebecca Ferguson, Ryan Reynolds, Ariyon Bakare, Olga Dihovichnaya, Hiroyuki Sanada

Hinne: 4/10

Kinodes alates 24. märtsist

TEATER
Tanel Ingi: kuidas märgata olematut maailma ja seda mitte lõhkuda?

"OP-is" rääkis näitleja Tanel Ingi loo enda saami päritolu sõbrast, kellega nad kord kalale läksid.

KIRJANDUS
Arvustus. Ohtlikud suhted

Uus raamat

Juri Felštinski
"NSV Liit-Saksamaa 1939-41"
Vene keelest Toomas Huik
Tammerraamat
288 lk.

KUNST
Galerii: Maret Sarapu paigaldab ERRi uudistemaja seinale treppi

Jaanuaris valis kuueliikmeline žürii valis välja kunstiteosed, mis hakkavad kaunistama ERRi renoveeritud uudistemaja aadressil Kreutzwaldi 14.

Arhitektuur
Arhitektuuriprofessor räägib, kuidas hooneid loodusega ühendada

30. märtsil kell 18 esineb Kanuti Gildi SAALis EKA arhitektuuriteaduskonna kutsel avatud loengute sarja raames Newcastle’i ülikooli eksperimentaalse arhitektuuri professor Rachel Armstrong.

Renoveeritud Ugala teatrimaja avas külastajatele taas uksed

Laupäeval avas publikule taas uksed Ugala renoveeritud teatrimaja.

MUUSIKA
Nädala video: Mart Avi, "Blind Wall"

Lugu pärineb albumilt "Rogue Wave", möödunud aasta kõrgeima kriitikaskooriga eesti artisti plaadilt, kui ERRi ja Areeni tabelid kokku panna.

Arvamus
Linda Kaljundi, Ulrike Plath. Eesti ajalookirjutus põimitud perspektiivist

Veel Vabadussõja ajal, 1919. aastal ilmus trükist algkoolidele mõeldud õpik „Eesti ajalugu“, mille oli „piltide kujul kokku seadnud“ Mihkel Kampmann (Kampmaa), kes oli ajaloolasena küll asjaarmastaja, ent omas ajas mõjukas ja menukas õpperaamatute autor.[1]

Rein Raud. Teeme Tõe jälle suureks?

Kuidas iganes Donald Trumpi lugu ka ei lõpeks – ja arvata on, et meid ootab järgnevate aastate jooksul ees veel terve rida skandaale ja paljastusi, kui mitte midagi veel hullemat – võib 10. jaanuari 2017 pidada oluliseks teetähiseks meedia ajaloos.

Vestlusring. Muidu kena inimene, aga kriitik

Mõnigi kriitik viskab pärast debüüti sule igaveseks nurka, sest isegi mõõtmatu au ja kuulsus ning tohutu honorar ei kaalu üles sildistamist ja pimedat viha.

Janeck Uibo: ülekaalulisus, tarbimishullus ja klikimeedia

Globaliseerumine ja võimaluste paljusus on teinud inimeste elutempo kiireks ja ühiskonna üsna närviliseks. Selle nähtuse ilminguks on ülekaalulisus, tarbimishullus ja nn klikimeedia. Seda nii maailmas kui Eestis. Mida teha?