Kunstnikud võitlesid Türisalus kliimamanipulatsioonidega ({{commentsTotal}})

Matropoli kunstnike aktsioon II (Ilma)Manipulatsiooni Kunsti Festivalil
Matropoli kunstnike aktsioon II (Ilma)Manipulatsiooni Kunsti Festivalil Autor/allikas: Tiiu Rebane
4. juulil toimus Türisalu mahajäetud raketibaasis II (Ilma)Manipulatsiooni Kunsti Festival 2014 avateemaga "Post modifikatsioon". Peaesinejad olid Metropoli kunstnikud: Sorge - Margus Tiitsmaa, Taave Tuutma ja Ig Noir.

Sündmuskohal toimusid 3 tunni jooksul erinevad aktsioonid ja perfomantsid, mis olid juhitud ja orkestreeritud peamiselt Sorge ja Taave Tuutma poolt, lisaks Ig Noir'i akustiline sundimatu kitarrimäng mingis algfaasis. Palju toimus ka üritusel kujunenud positiivse ja pingevaba ühisvaimu koostööst, kus kaasosalejad olid Tiiu Rebane ja Karl Nagel. Nagu üritust teist aastat korraldava ja eestvedava Tiiu Rebase allolevast tekstist võib lugeda, siis eksiteeris festivali taustal eraldi ka üks konkursilaadne pildifailide saatmise ja nende põhjal teostatav valmiskaartide liin.

II (Ilma)Manipulatsiooni Kunsti Festival 2014 avateemaga "Post modifikatsioon" ("Peale teisendust").

Tegemist on sõltumatu eelarvevaba kaasaegse kunsti sündmusega.

Tänavune kunstifestivali peateema "Post modifikatsioon" ("peale teisendust") uurib inimese mastaapset sekkumist terviklikku keskkonda: utiliseerimisest, loodusest kui eesmärgipärase manipulatsiooni objektist (kliimakujundus, elektromagneetiline "müra", GMO jne). 2013. aasta festivali teema oli chemtrail'imine, mis ühe pidepunktina töötas ka tänavu.
Mida sellest võib mõelda ? Ja kas looduse jaoks on tegemist kaotatud mänguga?

Kunsti sisuks on esitada kaasaegses tegelikkuses eksisteeriva vabaduse piire, määratleda piiride autoreid.
Tänapäeva ühiskondlik-poliitilise mõtteloo tulemusena on peale uute sõdade ja energiakriisi olulise teemana protsesside keskpunkti sattunud ka kliima. Ametlik termin “kliimastrateegia” reedab ainese positsiooni ja annab põhjust oletusele "sõjas a`la sõjas" .
Euroopa kultuurilugu ja tsivilisatsioon on kujunenud ja rafineerunud pidevas darvinistlikus progressiivses olelusvõitluses ning see protsess, mis on läbikukkunud, kuid mitte lõppenud, määrab ka tänapäeval inimeseüleselt objektiivse vabaduse piirid.
Kliimakujunduses rakendatavad meetodid mõjutavad inimeste objektiivset staatust, füüsist ja muudavad reaalsust ning selle metafüüsilist peegelpilti. Kliima- ja rahasõjas on inimene objekt, peaaegu nähtamatult piiritletud ja mittevaba. Objekt millele rakendatud jõud tingib alistumist või vastureaktsiooni. Eksisteerib avalikust kultuurist suurem ja varjatult tegutsev kultuur, mille mäng käib üle kõigi peade.
Kujutav kultuur vajab liikumist reaalsuse, deduktiivsuse ja dokumentaalsuse suunas. Vabadus tuleb tagasi võita.

Festivali pildifailide ja kaartide konkurss on SIIN, hääletage parimate piltide poolt!
Osalejad: Ig Noir, Alvar Reisner, Tiiu Rebane, Karl-Kristjan Nagel jt.Toimetaja: Mari KartauArvustus. Pliidi manu, seltsimehed!

Uus raamat

Olga ja Pavel Sjutkin
"Nõukogude kokakunst"
Inglise (!) keelest Eve Rütel
Tammerraamat
205 lk.

operett "Linnukaupleja"operett "Linnukaupleja"
Estonias esietendub Carl Zelleri operett "Linnukaupleja"

Rahvusooper Estonias esietendub homme Carl Zelleri operett "Linnukaupleja".

FILM
Terje Toomistu
Terje Toomistu: praegu on just õige aeg rääkida patsifismi ideest

Esimesel juunil esilinastub Sõpruse kinos Eesti-Saksa-Soome koostööfilm "Nõukogude hipid". "Ringvaate" stuudios käisid külas filmi režissöör ja stsenarist Terje Toomistu ning hipi Aksel Lampmann.

TEATER
Ivar Põllu
Ivar Põllu: disko võib tulla ka ilma tsaaririigita

2. juunil esietendub Ugalas Paavo Matsini samanimelise romaani järgi "Gogoli disko", mille lavastas Ott Aardam ning dramatiseeris ja muusikaliselt kujundas Ivar Põllu Tartu Uuest Teatrist. Asjaosalised arutavadki nüüd selle üle, mis disko käib, kas tsaaririik on ulme ja kas Viljandi on Eesti antikvariaat.

KIRJANDUS
Reet Hiiemäe
Folkloristika aastapreemia laureaat on Reet Hiiemäe

Eesti folkloristika aastapreemia 2016. aastal tehtud töö eest pälvis Reet Hiiemäe

KUNST
Merike Estna tutvustamas enda kunstnikupraktikat, istutakse Estna vaiba-installatsioonil.
Estna Merikese lendav vaip

Etüüd kunstnikust töö juures.

Arhitektuur
Johannes Tralla Veneetsia biennaalil.Johannes Tralla Veneetsia biennaalil.
ERR Veneetsias: biennaal uppuvas linnas on suur paradoks iseenesest

ERR-i korrespondent Johannes Tralla käis käesoleval nädalal kaasaegse kunsti ühel aasta tähtsündmusel ehk Veneetsia biennaalil.

Andrus VaarikAndrus Vaarik
Andrus Vaarik avastas veel avamata Balti jaama turuhoonet

"OP" andis Andrus Vaarikule valida arvustamiseks mõne teatrist erineva valdkonna. Vaarik valis arhitektuuri ja edastas saates oma muljed vastvalminud Balti jaama turuhoone kohta.

MUUSIKA
Arvo Pärt
Arvo Pärdile anti üle paavsti kultuurinõukogu tunnustus "Per artem ad Deum"

Poola Vabariigi suursaatkonnas Tallinnas toimus täna tseremoonia, mille käigus anti Arvo Pärdile üle paavsti kultuurinõukogu medal „Per artem ad Deum“ („Kunsti kaudu Jumala poole“). Medali saajaid tunnustatakse kultuurialaste saavutuste eest, mis on aidanud oluliselt kaasa dialoogi loomisele eri kultuuride vahel kaasaegses maailmas ning seeläbi innustanud inimesi arendama enda ainukordsust.

Arvamus
Tamur TohverTamur Tohver
Tamur Tohver: ei tohi. magama. jääda

Me kaotame selle sõja päris kindlasti. Selle sõja, mida veel ei ole. Mis peagi puhkeb. Kui me oma pisikese aru ja iibega ei taipa märgata midagi, mis meile antud kosmosest ammu enne kui 700 aastat, mida millegipärast eestluse vanuseks peetakse.

Urmas VadiUrmas Vadi
Urmas Vadi. Tänukõne

Kuidas läheb, Urmas Vadi? Lugege algselt värskes Vikerkaares ilmunud pihtimust ja saate hästi täpselt teada.

"Kirjandusministeerium", Kristiina Ehin"Kirjandusministeerium", Kristiina Ehin
Kristiina Ehin: hea luuletus on puhas jõud

Kas sina oled täna juba kohtunud? Kellega? Kohtumised võivad aset leida nii pereringis kui ka sõpradega, kohtuda saab kirjanduslike eelkäijate, emakeele või argipäevaga… Pille-Riin Larm kõneles mitmesugustest kohtumistest, aga ka emadest, sõprusest ja vaprusest Kristiina Ehiniga, kel ilmus äsja uus luulekogu "Kohtumised".

Damien Hirsti näitus "Treasures from the Wreck of the Unbelievable"Damien Hirsti näitus "Treasures from the Wreck of the Unbelievable"
Eha Komissarov: Damien Hirst tegi endast brändi

"OP" käis Veneetsia biennaalil, kuid külastas lisaks sellele ka maailma rikkaima kunstniku Damien Hirsti näitust "Treasures from the Wreck of the Unbelievable". Oma arvamuse nii sellest näitusest kui ka Hirsti fenomenist laiemalt andis Eha Komissarov.

Html Plokk
Html Plokk