Kultuurikatla juht Kairi Teniste EKKM-i kinnistust: planeeringu muutmine on igati asjakohane ({{commentsTotal}})

EKKM
EKKM

Tänases Vikerraadio saates „Uudis+“ oli külas Kultuurikatla nõukogu esimees Kairi Teniste, kes kinnitas, et Kultuurikatla huvi on olla Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumi (EKKM) naaber, kuid suurteks muudatusteks valmivas detailplaneeringus selle nimel valmis ei olda.

Teniste sõnas, et praegu kehtivas detailplaneeringus on sinna kavandatud väga suurte mõõtudega muuseumihoone. „Aeg on edasi läinud, planeeringut analüüsiti ja leiti, et see ei ole praegu pädev,“ ütles kultuurikatla juht. „Eesmärk on avada linnaruum merele. Kui planeerime sinna 5000-6000 m2 suuruse muuseumi, mida keegi ei suuda lähima kümne aasta jooksul ehitada, ja ka EKKM-i inimesed ei soovi selliseid mahtusid, siis on selge, et planeeringu muutmine on igati asjakohane.“

Teniste lisas, et 2007. aastal andis linn ülisoodsatel tingimustel olemasoleva, ca 300 m2 hoone aadressil Põhja pst 35 EKKM-ile kasutada hinnaga 14 senti ruutmeeter. „See tähendab, et linn on omalt poolt muuseumi tegevust toetanud. Loomulikult on Kultuurikatel huvitatud, et lähipiirkonnas oleks veel tegevusi, mida oleks võimalik siduda, et saavutada sünergiat,“ lisas ta.

Teniste kohtus teisipäeval EKKM-i esindajatega ja tutvus esmakordselt nende visiooniga Põhja pst 35-st. „Ka neil ei ole vaja sellist kolossaalset mahtu. Nad on huvitatud olemasoleva hoone rekonstrueerimisest ja mõningase näitusepinna juurdeehitamisest. See on diskussiooni koht, kus tuleb planeerijate ja linna esindajatega arutada, millised võimalused on neile täiendavate pindade eraldamiseks. Meie oleme EKKM-le pakkunud võimalust tulla osaliselt Kultuurikatlasse.“

Täna kl 15.00 toimub linnaosavalitsuses detailplaneeringu arutelu. „Midagi ei ole lukku löödud, midagi ei saa ka konkreetselt neile lubada,“ ütles Teniste. „Fakt on see, et vana detailplaneering poleks neile vähemalgi määral sobinud. Linnal ei ole mingisugust ressurssi ehitada juurde täiendav suur muuseumihoone, ja selleks pole ka vajadust.“

Saatejuht Arp Mülleri sõnul ei ole EKKM soovinud, et linn ehitaks neile uue muuseumihoone. Nende ootus on, et neil lastaks seal lihtsalt ise edasi tegutseda. Uue detailplaneeringu valguses on oht, et EKKM-i tegevust hakatakse takistama, kui krunt tükeldatakse ja osale nende kasutuses olevast pinnast ehitatakse 5-korruseline ärihoone.

Teniste vastas, et see hoone, kus EKKM asub, jääb eraldi kinnistule ja seda on võimalik soodustingimustel edasi kasutada. „Ega siis ei ole ainult üks võimalus, et me peame tohutu suure kinnistu neile andma. Linna huvi on, et see krunt saaks korda tehtud. Me peame arvestama ka rahalist võimekust. Kui me räägime linnaruumi avanemistest merele, siis me ei taha, et sinna vahele jääb räämas, lagunenud ja oma investeeringut ootav maatükk.,“ ütles ta.

Oletust, et peale kinnistu ärimaaks muutmist on linnal plaanis see müüa, Teniste kommenteerida ei soovinud.

„EKKM-i eksisteermine kultuurikatla läheduses on vastastikku oluline, seega tuleb leida lahendus. Kui selleks on mõningal määral vaja detailplaneeringut muuta, siis selleks oleme kindlasti valmis. Kuid päris nii see pole, et nad ei saa uue planeeringuga üldse edasi tegutseda,“ märkis Teniste.

Toimetaja: Mari Kartau

Allikas: VikerraadioVince Staples lõkke ääres uues videos.Vince Staples lõkke ääres uues videos.
Päeva video: Vince Staples - "Rain Come Down"

Täna ilmus räppar Vince Staples´i uus album "Big Fish Theory" ning juba varem, koostöös Ty Dolla $ign´iga avaldatud lugu "Rain Come Down" sai värske video.

Leelo TungalLeelo Tungal
Leelo Tungal tähistas juubelit kahe uue luulekoguga

Neljapäeval tähistas oma 70. sünnipäeva luuletaja, kirjanik, tõlkija ja ajakirjanik Leelo Tungal. Juubeliks jõudsid raamatu-lettidele kaks tema uut luulekogu.

FILM
"Lõputu poeesia" ("Poesia sin fin")
Tristan Priimägi andis suveks kolm filmisoovitust

"Terevisioonis" oli külas filmiajakirjanik Tristan Priimägi, kes soovitaks algavaks suveks filme "Petetud", "Lõputu poeesia" ja "Wind River".

TEATER
Klaudia Tiitsmaa
Ugala publik valis lemmikud

Ugala teatris etendus eile, 21. juunil viimast korda suvelavastus „Gogoli disko“. Lõpuaplausi järel kuulutati Ugala suurel laval välja publikupreemia Kuldõun 2017 laureaadid.

KIRJANDUS
Arvustus. Ärakrutitud ajalugu väändes füüsikaga vaheldumisi

Uus raamat

Ilmar Tomusk
"Seiklused paralleelmaaailmas"
Hillar Metsa pildid
Tammerraamat
224 lk.

KUNST
"Ajavahe".
Arvustus. Kuidas käsitööst sai kunst

7. Tallinna Rakenduskunsti Triennaal

Peanäitus: "Ajavahe"
21.04-23.07.2017

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum

Arhitektuur
Arhitektuurikeskuse välkloengArhitektuurikeskuse välkloeng
Veneetsia arhitektuuribiennaali Eesti ekspositsiooni konkursi võitis töö "Nõrk monument"

2018. aasta Veneetsia arhitektuuribiennaalil esindab Eestit rahvusvahelise noorte kuraatorite meeskonna intrigeeriva nimega konkursitöö "Nõrk monument" (Weak Monument). Žürii hääletusest täna hommikul võitjana väljunud töö kuraatormeeskonda kuuluvad EKAs ja Hollandi Delfti Tehnikaülikoolis õppinud Laura Linsi (praktiseerib hetkel Londonis arhitektina) ja Roland Reemaa (arhitekt, hetkel külalisõppejõud Delfti Tehnikaülikoolis) ning Londonis praktiseeriv, lisaks Delftile ka Prahas õppinud arhitekt Tadeas Riha.

Veneetsia arhitektuuribiennaalVeneetsia arhitektuuribiennaal
ERR.ee video: välkloengul selgitati Eesti esindaja Veneetsia arhitektuuribiennaalil

15. juunil toimus Vaba Lava suures saalis Eesti Arhitektuurikeskuse välkloeng, kus astusid lavale 16. Veneetsia arhitektuuribiennaali Eesti ekspositsiooni kuraatorivõistluse finalistid. Rahvusvahelisele võistlusele esitatud tööde seast pääses finaalvooru viis.

MUUSIKA
Arvo Pärt kuulsa vannitoariiuli juures oma teose partituuri uurimas
Maria Mölder. Sissevaade Arvo Pärdi ülikooli argipäeva

19. juunil asetatakse Arvo Pärdi keskusele pidulikult nurgakivi. Uus hoone avatakse juba vähem kui pooleteise aasta pärast, 2018. aasta hilissügisel. Millised ettevalmistustööd keskuses praegu käsil on, selgus vestluses, kus osalesid Arvo Pärdi Keskuse nõukogu liige Nora Pärt, tegevjuht Anu Kivilo, toimetaja ja muusikateadlane Kristina Kõrver ning arhivaar Anneli Kivisiv.

Arvamus
Liiklusummik.Liiklusummik.
Tamur Tohver. Davai davai davai!

Oma arvamuslugude sarjaga jätkab Polygon Teatri juht. Ja mida me näeme?

Räpilahing.Räpilahing.
Anders Härm. Rappimislahing

Agonistliku teotamisrituaali mänguline algupära, kultuuriline funktsioon ning poliitiline potentsiaal.

Uue maailma tänavafestivalUue maailma tänavafestival
Keelesäuts. Millal eestlased, millal eestlaste kogukond?

Kogukonnamõiste on ajaga ja arenguga muutunud, laienenud ja mitmekesistunud. Täna keskendun ma keelekasutuses ainult ühele aspektile, mille kohta olen kuulnud küsimusi. Millal on õige kasutada eestlaste kohta kogukond ja millal on see vale?

12EEK Monkey12EEK Monkey
Eesti räpp: nišimuusikast noorte häälekandjaks

Eesti räpp kipub kohati mainstream’ile vastanduma, kuid teatud artistid viivad selle samal ajal peavoolupüünele.