Marge-Ly Rookäär soovitas "Terevisioonis" klassikalise muusika üritusi ({{commentsTotal}})

Klassikaraadio tegevtoimetaja Marge-Ly Rookäär jagas tänases "Terevisioonis" soovitusi lähiajal toimuvatest klassikalise muusika üritustest.

Johann Sebastian Bach "Matteuse passioon" 10. märtsil Estonia konsterdisaalis ja 12. märtsil Vanemuise kontserdimajas

"Homne teos on erakordselt suurele koosseisule ja ma arvan, et see on ka üks põhjusi, miks seda on vähe ette kantud Eestis. See ei ole pelgalt kontsert-ettekanne, vaid see on lavastuslik ettekanne. Seal on vaadata ja kuulata, kaasa mõelda. Bachi kaasaegsed väidavad, et tal oli viis passiooni, millest säilinud on kaks. Tema põhiline suund on just see osa, mis eelneb Jeesuse ristilöömisele, tema hukkamõistmine ja põlgamine. See peaks panema mõtlema inimesed."

ERSO: Sula kontsert 18. märtsil Estonia kontserdisaalis

"Helena Tulve teose järgi on pealkiri kontserdil. Itaalia kaasaegne helilooja Giovanni Bonato on kirjutanud spetsiaalselt selleks õhtuks uudisteose, mis on pühendatud esimesele maailmasõjale. See on selline helilooja, kes kasutab ruumi. Et muusikud või koor on ümber publiku ja moodustub hoopis midagi uut. Lisaks peaks olema dirigent Mikk Üleoja debüüt ERSO ees. Dirigent on ka Paavo Järvi, kes on meie praegune absoluutne tipp ja mul on nii hea meel, et ta on praegu Eestis."

Suure reede kontsert Arvo Pärt "Passio" 25. märtsil Niguliste muuseumis

"Väga sisunõrguv teos, mis peaks panema kaasa mõtlema. Selle teose sündimise idee algas Pärdil juba Eestis, aga 80ndatel, kui ta emigreerus, siis ta kirjutas selle esialgse variandi praktiliselt ümber. Tõnu Kaljuste on Nigulistes kogu oma muusikalise meeskonnaga ja saab olema suurejooneline õhtu, soovitan."

Toimetaja: Madis Laur{{c.alias}}
{{c.createdMoment}}
{{c.body}}
{{cc.alias}}
{{cc.createdMoment}}
+{{cc.replyToName}} {{cc.body}}
Kommentaare ei ole.
Oled sisseloginud kui {{user.alias}}. Logi välja
Sisselogimine ebaõnnestus.

Pole veel kasutajat/unustasid salasõna

Nimi võib olla kuni 32 tähemärki pikk
Kommentaar võib olla kuni 600 tähemärki pikk
{{comment.captcha.word.answer}}

kultuur.err.ee

HEAD TEED, LEMBIT ULFSAK!

Suri armastatud näitleja Lembit Ulfsak

Meie seast lahkus 69-aastasena armastatud Eesti näitleja ja lavastaja Lembit Ulfsak (04.07.1947 - 22.03.2017).

Rein Oja Lembit Ulfsakist: ta ei määrinud mett moka peale

Täna suri 69-aastasena armastatud Eesti näitleja ja lavastaja Lembit Ulfsak. Draamateatri juht Rein Oja meenutas lahkunut.

Kolleegid meenutavad Lembit Ulfsakit kui suurt näitlejat

Kolleegid meenutavad Lembit Ulfsakit kui sooja ja erakordse huumorimeelega inimest ning suurt näitlejat. Oma filmirollidega kujunes ta teatud mõttes Eesti märgiks kogu maailmas.

Arvustus. Kibe tõde keskeas kuttidest

Uus film kinodes
"T2 Trainspotting"
Režissöör: Danny Boyle
Osades: Ewan McGregor, Ewen Bremner, Jonny Lee Miller,  Robert Carlyle
7/10

FILM
Janno Zõbini kolm soovitust Maailmafilmi festivaliks

Janno Zõbin valis kultuuriportaali palvel kolm taiest Maailmafilmi festivaliks, mis toimub 20.-25. märtsil Tartus.

TEATER
Renoveeritud Ugala teatrimaja avas külastajatele taas uksed

Laupäeval avas publikule taas uksed Ugala renoveeritud teatrimaja.

KIRJANDUS
Kirjanduspreemia nominent Nikolai Baturin: rahu on peamine, mitte raha

Täna kuulutatakse välja kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastaauhindade võitjad. ERRi kultuuriportaal koostöös Eesti Kirjanike Liiduga tutvustab nominente. Proosa kategoorias konkureerib Nikolai Baturin teosega "Mongolite unenäoline invasioon Euroopasse".

KUNST
Arvustus. Naivistlik antropoloog

Taaslavastamine maalide, objektide või heliinstallatsioonidena põlistab endelised olukorrad, kirjutab Ave Taavet Sirbis.

Arhitektuur
Ilus aasta 1967. Viru hotell

1967 oli ilus aasta, sest siis sündis Vikerraadio. Aga see oli ka aasta, mis Eestis ja maailmas juhtus palju muud. Head, ilusat, naljakat, kurba, dramaatilist. Peeter Helme ja Urmas Vadi valisid välja kakskümmend asja, sündmust ja nähtust, mis kõik 1967. aastal juhtusid ning jutustavad neist nüüd raadiokuulajale. Kultuuriportaal avaldab jutud kirjalikult

Arvustus. Hästi ruumipärane helikunstiteos

Helikunstiteos
"Lugulaul"
Rahvusarhiiv uus hoone Noora
Autorid: Martin Kikas ja Kiwa

MUUSIKA
Superstaar Janine Jansen

Esmakordselt säras see kuulus Hollandi viiuldaja Eesti publiku ees 2009. aasta 27. augustil, kui Eesti Kontserdi hooaja avakontserdi sisutas Frankfurdi Raadio Sümfooniaorkester Paavo Järvi käe all, solistiks Janine Jansen (viiul). Toona Sirp arvustuse kirjutanud Lembi Mets tunnistas, et nii orgaanilist pillimängu kuuleb üleüldse väga harva.

Arvamus
Keeleteadlane Anna Verschik: eesti keele olulisus seisneb selle sümbolväärtuses

"Plekktrummi" saatekülaliseks oli keeleteadlane Anna Verschik, kellega vesteldi eesti keele staatusest ja sellest, miks on hea osata mitmeid keeli.

Rein Raud. Teeme Tõe jälle suureks?

Kuidas iganes Donald Trumpi lugu ka ei lõpeks – ja arvata on, et meid ootab järgnevate aastate jooksul ees veel terve rida skandaale ja paljastusi, kui mitte midagi veel hullemat – võib 10. jaanuari 2017 pidada oluliseks teetähiseks meedia ajaloos.

Mari-Liis Lill: teater võib kasvatada empaatiavõimet

"Plekktrummi" saatekülaliseks oli lavastaja Mari-Liis Lill, kellega räägiti äsja Endla teatris esietendunud dokumentaalsest lavastusest "Väljast väiksem kui seest".

Joel Sang. Usalduse küsimus

Maitsest ja kriitikast.