Raivo Trass: uus teater ei ütle mulle midagi, sest see on selline lapsemäng ({{commentsTotal}})

Saates "Hommik Anuga" oli külas näitleja Raivo Trass, kes tähistas enda 70. sünnipäeva ning selleks puhuks rääkis mõne sõna sellest, millise tundega ta vaatab kunagi tehtud rolle ja mida ta arvab praegusest Eesti teatrimaastikust.

"Enam ei lähe joostes tööle ja olen rohkem hoidma hakanud - kõik, kui me noored oleme, siis on tuhat tegemist ja tahame kõike kiiresti ära teha," ütles Raivo Trass "Hommik Anuga" saates, et praeguseks on ta aru saanud, et teine inimene tuleb lõpuni kuulata. "Ei ole ühtki kehva aega olnud või vähemalt mina ei oska nii vaadata," selgitas ta ja lisas, et ta ei oska välja tuua, millist aega ta tagasi sooviks. Raivo Trass tõdes, et tsitaate ja nalju filmist "Viimne reliikvia" ta ei ole enda elus kunagi uuesti kasutanud ja tal on isegi piinlik, kui inimesed bussis tulevad juurde ja üritavad neid kuidagi vääralt tsiteerida. "Meil olid selle filmi jaoks Tallinnas Hipodroomil ratsutamistreeningud ja ma ei olnud küll kunagi ratsutanud, aga ma õppisin selle kiiresti ära."

"Kui ma olen praegu vaadanud nooremate lavastusi Telliskivi Loomelinnakus, siis ma ütleks, et tehke-tehke - te püüate midagi uut enda jaoks leida, seda on vajalik teha, aga minule ei ütle see midagi, sest see on selline lapsemäng," kirjeldas Raivo Trass uusi teatritegijaid. "Ma tunnistas, et käin vähem teatris. Kui ma töötan kusagil teatris, siis ma vaatan muidugi kõik tükid ära, aga eriti ei kipu vaatama," ütles Trass ja lisas, et ta on saanud paar korda pettumuse osaliseks, kui ta läheb ühte tuntud teatrisse mingit etendust vaatama ja laval toimuv on täielik nonsense. "See on täiesti risti vastupidine ja algmaterjali kahjustav, aga see ehmatab ära, sest miks ma pean sellist asja vaatama."

Raivo Trass tõi välja, et kunst on julm ja selle teevad julmaks need inimesed, kes kunstis on. "Käib meeletu võitlus, kes teisest parem on ning selle paremuse taga on võimuiha olla teisest parem." Samuti rääkis ta sellest, kuidas ta Pärnu teatrist koondati. "Ma sain pärast teada, kuidas seda tehti ja mis teid kasutati - ma olen neid inimesi kohanud, kes seda tegid, aga ma ei ole nende peale kuri ega heida neile midagi ette, sest ma mõtlen ainult niipidi, et seda tehti mulle, kuna ka mina olen niiviisi käitunud."

Toimetaja: Kaspar Viilup{{c.alias}}
{{c.createdMoment}}
{{c.body}}
{{cc.alias}}
{{cc.createdMoment}}
+{{cc.replyToName}} {{cc.body}}
Kommentaare ei ole.
Oled sisseloginud kui {{user.alias}}. Logi välja
Sisselogimine ebaõnnestus.

Pole veel kasutajat/unustasid salasõna

Nimi võib olla kuni 32 tähemärki pikk
Kommentaar võib olla kuni 600 tähemärki pikk
{{comment.captcha.word.answer}}

kultuur.err.ee

HEAD TEED, LEMBIT ULFSAK!

Suri armastatud näitleja Lembit Ulfsak

Meie seast lahkus 69-aastasena armastatud Eesti näitleja ja lavastaja Lembit Ulfsak (04.07.1947 - 22.03.2017).

Rein Oja Lembit Ulfsakist: ta ei määrinud mett moka peale

Täna suri 69-aastasena armastatud Eesti näitleja ja lavastaja Lembit Ulfsak. Draamateatri juht Rein Oja meenutas lahkunut.

Kolleegid meenutavad Lembit Ulfsakit kui suurt näitlejat

Kolleegid meenutavad Lembit Ulfsakit kui sooja ja erakordse huumorimeelega inimest ning suurt näitlejat. Oma filmirollidega kujunes ta teatud mõttes Eesti märgiks kogu maailmas.

Arvustus. Kibe tõde keskeas kuttidest

Uus film kinodes
"T2 Trainspotting"
Režissöör: Danny Boyle
Osades: Ewan McGregor, Ewen Bremner, Jonny Lee Miller,  Robert Carlyle
7/10

FILM
Janno Zõbini kolm soovitust Maailmafilmi festivaliks

Janno Zõbin valis kultuuriportaali palvel kolm taiest Maailmafilmi festivaliks, mis toimub 20.-25. märtsil Tartus.

TEATER
Renoveeritud Ugala teatrimaja avas külastajatele taas uksed

Laupäeval avas publikule taas uksed Ugala renoveeritud teatrimaja.

KIRJANDUS
Kirjanduspreemia nominent Nikolai Baturin: rahu on peamine, mitte raha

Täna kuulutatakse välja kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastaauhindade võitjad. ERRi kultuuriportaal koostöös Eesti Kirjanike Liiduga tutvustab nominente. Proosa kategoorias konkureerib Nikolai Baturin teosega "Mongolite unenäoline invasioon Euroopasse".

KUNST
Arvustus. Naivistlik antropoloog

Taaslavastamine maalide, objektide või heliinstallatsioonidena põlistab endelised olukorrad, kirjutab Ave Taavet Sirbis.

Arhitektuur
Ilus aasta 1967. Viru hotell

1967 oli ilus aasta, sest siis sündis Vikerraadio. Aga see oli ka aasta, mis Eestis ja maailmas juhtus palju muud. Head, ilusat, naljakat, kurba, dramaatilist. Peeter Helme ja Urmas Vadi valisid välja kakskümmend asja, sündmust ja nähtust, mis kõik 1967. aastal juhtusid ning jutustavad neist nüüd raadiokuulajale. Kultuuriportaal avaldab jutud kirjalikult

Arvustus. Hästi ruumipärane helikunstiteos

Helikunstiteos
"Lugulaul"
Rahvusarhiiv uus hoone Noora
Autorid: Martin Kikas ja Kiwa

MUUSIKA
Superstaar Janine Jansen

Esmakordselt säras see kuulus Hollandi viiuldaja Eesti publiku ees 2009. aasta 27. augustil, kui Eesti Kontserdi hooaja avakontserdi sisutas Frankfurdi Raadio Sümfooniaorkester Paavo Järvi käe all, solistiks Janine Jansen (viiul). Toona Sirp arvustuse kirjutanud Lembi Mets tunnistas, et nii orgaanilist pillimängu kuuleb üleüldse väga harva.

Arvamus
Keeleteadlane Anna Verschik: eesti keele olulisus seisneb selle sümbolväärtuses

"Plekktrummi" saatekülaliseks oli keeleteadlane Anna Verschik, kellega vesteldi eesti keele staatusest ja sellest, miks on hea osata mitmeid keeli.

Rein Raud. Teeme Tõe jälle suureks?

Kuidas iganes Donald Trumpi lugu ka ei lõpeks – ja arvata on, et meid ootab järgnevate aastate jooksul ees veel terve rida skandaale ja paljastusi, kui mitte midagi veel hullemat – võib 10. jaanuari 2017 pidada oluliseks teetähiseks meedia ajaloos.

Mari-Liis Lill: teater võib kasvatada empaatiavõimet

"Plekktrummi" saatekülaliseks oli lavastaja Mari-Liis Lill, kellega räägiti äsja Endla teatris esietendunud dokumentaalsest lavastusest "Väljast väiksem kui seest".

Joel Sang. Usalduse küsimus

Maitsest ja kriitikast.