Eestisse soovitakse rajada filmipaviljoni ({{commentsTotal}})

Eesti taasiseseisvuse algusest, kui lammutati maha vana Tallinnfilmi paviljon, on Eesti filmitegijaid pidanud paviljonivõtted tegema ajutistes kohtades, kus puuduvad vajalikud tingimused. Nüüd soovivad aga suisa kaks huvigruppi seda Eestisse luua.

Produtsent Ivo Felt ja režissöör Tanel Toom valmistavad hetkel ette kahte filmi, mille tegemisel läheb paviljoni vaja, vahendas "Aktuaalne kaamera". Ivo Felt tõi välja, et kui paviljoni ei ole, siis lähevad nad kuskile lattu ja ehitavad paviljoni sinna. "Meil on seal küll heliprobleemid ja veel mitmeid muid jamasid, mis on kohas, kus pole õigeid tingimusi filmi tegemiseks." Lähiriikidest on oma filmipaviljonid Lätis, Leedus ja Soomes. Seetõttu peaks Eesti pakkuma oma lisaväärtust. Felt leiab näiteks, et peaks ehitama vanni, kus saaks teha veevõtted. "Oleks hea, kui tekiks mingi trigger, mida teistel ümberringi ei ole."

Paviljoni ehitamine maksab umbes seitse miljonit eurot ning ka selle ülalpidamine võtab palju raha. Edith Sepa sõnul peavad filmipaviljone tavaliselt ülal teleseriaalid. "See ei pruugi olla Eesti teleseriaal, aga kui raha tuleb läbi tagasimaksefondi Eestisse, siis võiks teenindada ka Skandinaavia teleseriaale." Tartu Loomemajanduskeskus ja Eesti filmiklaster püüavad omavahel filmipaviljoni asutamise osas kokku leppida. Tartu Filmipaviljon valmiks positiivse stsenaariumi korral Raadile juba 2018. aastaks.

Tartu Loomemajanduskeskuse nõukogu esimees Indrek Katušin sõnas, et nad on Tartus lõpetamas eeluuringuid, kuidas oleks filmipaviljoni tasuvusega. "Tegelikult käivad läbirääkimised nii linna, riigi kui ka erainvestoritega, et leida raha selleks, et filmipaviljon koos kontori ja järeltöötlusettevõtetega valmis ehitada." Eesti filmiklaster koostab hetkel alles äriplaani ning valitakse sobivat asupaika Tallinnas.

Sel kevadel Kultuuriministeeriumi all käivituvast Loomemajanduse arendamise toetusmeetmest saab taotleda kuni miljon eurot, mis kataks aga ainult väikese osa investeeringust.

Toimetaja: Kaspar ViilupVince Staples lõkke ääres uues videos.Vince Staples lõkke ääres uues videos.
Päeva video: Vince Staples - "Rain Come Down"

Täna ilmus räppar Vince Staples´i uus album "Big Fish Theory" ning juba varem, koostöös Ty Dolla $ign´iga avaldatud lugu "Rain Come Down" sai värske video.

Leelo TungalLeelo Tungal
Leelo Tungal tähistas juubelit kahe uue luulekoguga

Neljapäeval tähistas oma 70. sünnipäeva luuletaja, kirjanik, tõlkija ja ajakirjanik Leelo Tungal. Juubeliks jõudsid raamatu-lettidele kaks tema uut luulekogu.

FILM
"Lõputu poeesia" ("Poesia sin fin")
Tristan Priimägi andis suveks kolm filmisoovitust

"Terevisioonis" oli külas filmiajakirjanik Tristan Priimägi, kes soovitaks algavaks suveks filme "Petetud", "Lõputu poeesia" ja "Wind River".

TEATER
Klaudia Tiitsmaa
Ugala publik valis lemmikud

Ugala teatris etendus eile, 21. juunil viimast korda suvelavastus „Gogoli disko“. Lõpuaplausi järel kuulutati Ugala suurel laval välja publikupreemia Kuldõun 2017 laureaadid.

KIRJANDUS
Arvustus. Ärakrutitud ajalugu väändes füüsikaga vaheldumisi

Uus raamat

Ilmar Tomusk
"Seiklused paralleelmaaailmas"
Hillar Metsa pildid
Tammerraamat
224 lk.

KUNST
"Ajavahe".
Arvustus. Kuidas käsitööst sai kunst

7. Tallinna Rakenduskunsti Triennaal

Peanäitus: "Ajavahe"
21.04-23.07.2017

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum

Arhitektuur
Arhitektuurikeskuse välkloengArhitektuurikeskuse välkloeng
Veneetsia arhitektuuribiennaali Eesti ekspositsiooni konkursi võitis töö "Nõrk monument"

2018. aasta Veneetsia arhitektuuribiennaalil esindab Eestit rahvusvahelise noorte kuraatorite meeskonna intrigeeriva nimega konkursitöö "Nõrk monument" (Weak Monument). Žürii hääletusest täna hommikul võitjana väljunud töö kuraatormeeskonda kuuluvad EKAs ja Hollandi Delfti Tehnikaülikoolis õppinud Laura Linsi (praktiseerib hetkel Londonis arhitektina) ja Roland Reemaa (arhitekt, hetkel külalisõppejõud Delfti Tehnikaülikoolis) ning Londonis praktiseeriv, lisaks Delftile ka Prahas õppinud arhitekt Tadeas Riha.

Veneetsia arhitektuuribiennaalVeneetsia arhitektuuribiennaal
ERR.ee video: välkloengul selgitati Eesti esindaja Veneetsia arhitektuuribiennaalil

15. juunil toimus Vaba Lava suures saalis Eesti Arhitektuurikeskuse välkloeng, kus astusid lavale 16. Veneetsia arhitektuuribiennaali Eesti ekspositsiooni kuraatorivõistluse finalistid. Rahvusvahelisele võistlusele esitatud tööde seast pääses finaalvooru viis.

MUUSIKA
Arvo Pärt kuulsa vannitoariiuli juures oma teose partituuri uurimas
Maria Mölder. Sissevaade Arvo Pärdi ülikooli argipäeva

19. juunil asetatakse Arvo Pärdi keskusele pidulikult nurgakivi. Uus hoone avatakse juba vähem kui pooleteise aasta pärast, 2018. aasta hilissügisel. Millised ettevalmistustööd keskuses praegu käsil on, selgus vestluses, kus osalesid Arvo Pärdi Keskuse nõukogu liige Nora Pärt, tegevjuht Anu Kivilo, toimetaja ja muusikateadlane Kristina Kõrver ning arhivaar Anneli Kivisiv.

Arvamus
Liiklusummik.Liiklusummik.
Tamur Tohver. Davai davai davai!

Oma arvamuslugude sarjaga jätkab Polygon Teatri juht. Ja mida me näeme?

Räpilahing.Räpilahing.
Anders Härm. Rappimislahing

Agonistliku teotamisrituaali mänguline algupära, kultuuriline funktsioon ning poliitiline potentsiaal.

Uue maailma tänavafestivalUue maailma tänavafestival
Keelesäuts. Millal eestlased, millal eestlaste kogukond?

Kogukonnamõiste on ajaga ja arenguga muutunud, laienenud ja mitmekesistunud. Täna keskendun ma keelekasutuses ainult ühele aspektile, mille kohta olen kuulnud küsimusi. Millal on õige kasutada eestlaste kohta kogukond ja millal on see vale?

12EEK Monkey12EEK Monkey
Eesti räpp: nišimuusikast noorte häälekandjaks

Eesti räpp kipub kohati mainstream’ile vastanduma, kuid teatud artistid viivad selle samal ajal peavoolupüünele.