Reet Weidebaum tutvustab nelja teatrilavastust ({{commentsTotal}})

ERRi kultuuritoimetaja-saatejuht Reet Weidebaum tutvustas täna "Terevisioonis" nelja lavastust.

"Popi ja Huhuu" Theatrumis, lavastaja Leino Rei

"See on vist viies lavastus Eestis juba. Seekord siis Theatrumis ja tehtud Mirko Rajase, Tarmo Songi ja Helvin Kaljula trios. Need loomakesed on nukud koos näitlejatega, näitlejate kehakeel ja nukukeel on seal ühendatud. See viis, kuidas nad neid loomi käsitsevad, oli väga võluv ja lugu ise töötab ikkagi võimsalt edasi."

"Onu Aare" Draamateatris, lavastaja Hendrik Toompere

"See on täiesti uus lugu, Hendrik Toompere ise on selle kirjutanud. See näidend on dramaturgiliselt hea, kui ma natukene norida tahaksin, siis ma esimeses vaatuses kärbiksin umbes pool tundi ära. Mitte sellepärast, et see oleks halb, vaid et see tihedus tuleks paremini välja. Selles näidendis ongi realistlik osa, siis filosoofiline ja siis olemuslik. See on väga võluv vaatemäng ja lisaks Ervin Õunapuu kujundus, muusikaline kujundus, koreograafia, valgus. Seal kokku on niisugust lummust. Ma istusin selle kolm tundi ilma kella vaatamata, ma ei pidanud seda vajalikuks. Kui ma peaksin mingeid punkte andma, siis ma annaksin väga kõrged punktid."

"A Festival Piece ehk meeleheitlik katse pälvida festivalikutse" Henrik Kalmeti soololavastus Kanuti Gildi Saalis koostöös Kinoteatriga, lavastaja Henrik Kalmet

Joanna Kalmu debüütlavastus "Débutante"

"Seal on kasutatud hästi palju tsitaate etenduskunstidest. Asju, mida me iga päev näeme, kui me käime vaatamas visuaalteatri lugusid. Päris etenduskunstnikud läksid nagu närvi, et mis õigusega tuleb keegi ja hakkab pilama. Neid lavastusi mõlemat eraldi võib ka vaadata, et sinna juurde on mingisugust lugu vaja, aga fenomen ise on põnev."

Toimetaja: Madis Laur{{c.alias}}
{{c.createdMoment}}
{{c.body}}
{{cc.alias}}
{{cc.createdMoment}}
+{{cc.replyToName}} {{cc.body}}
Kommentaare ei ole.
Oled sisseloginud kui {{user.alias}}. Logi välja
Sisselogimine ebaõnnestus.

Pole veel kasutajat/unustasid salasõna

Nimi võib olla kuni 32 tähemärki pikk
Kommentaar võib olla kuni 600 tähemärki pikk
{{comment.captcha.word.answer}}

kultuur.err.ee

HEAD TEED, LEMBIT ULFSAK!

Suri armastatud näitleja Lembit Ulfsak

Meie seast lahkus 69-aastasena armastatud Eesti näitleja ja lavastaja Lembit Ulfsak (04.07.1947 - 22.03.2017).

Rein Oja Lembit Ulfsakist: ta ei määrinud mett moka peale

Täna suri 69-aastasena armastatud Eesti näitleja ja lavastaja Lembit Ulfsak. Draamateatri juht Rein Oja meenutas lahkunut.

Kolleegid meenutavad Lembit Ulfsakit kui suurt näitlejat

Kolleegid meenutavad Lembit Ulfsakit kui sooja ja erakordse huumorimeelega inimest ning suurt näitlejat. Oma filmirollidega kujunes ta teatud mõttes Eesti märgiks kogu maailmas.

Arvustus. Kibe tõde keskeas kuttidest

Uus film kinodes
"T2 Trainspotting"
Režissöör: Danny Boyle
Osades: Ewan McGregor, Ewen Bremner, Jonny Lee Miller,  Robert Carlyle
7/10

FILM
Janno Zõbini kolm soovitust Maailmafilmi festivaliks

Janno Zõbin valis kultuuriportaali palvel kolm taiest Maailmafilmi festivaliks, mis toimub 20.-25. märtsil Tartus.

TEATER
Renoveeritud Ugala teatrimaja avas külastajatele taas uksed

Laupäeval avas publikule taas uksed Ugala renoveeritud teatrimaja.

KIRJANDUS
Kirjanduspreemia nominent Nikolai Baturin: rahu on peamine, mitte raha

Täna kuulutatakse välja kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastaauhindade võitjad. ERRi kultuuriportaal koostöös Eesti Kirjanike Liiduga tutvustab nominente. Proosa kategoorias konkureerib Nikolai Baturin teosega "Mongolite unenäoline invasioon Euroopasse".

KUNST
Arvustus. Naivistlik antropoloog

Taaslavastamine maalide, objektide või heliinstallatsioonidena põlistab endelised olukorrad, kirjutab Ave Taavet Sirbis.

Arhitektuur
Ilus aasta 1967. Viru hotell

1967 oli ilus aasta, sest siis sündis Vikerraadio. Aga see oli ka aasta, mis Eestis ja maailmas juhtus palju muud. Head, ilusat, naljakat, kurba, dramaatilist. Peeter Helme ja Urmas Vadi valisid välja kakskümmend asja, sündmust ja nähtust, mis kõik 1967. aastal juhtusid ning jutustavad neist nüüd raadiokuulajale. Kultuuriportaal avaldab jutud kirjalikult

Arvustus. Hästi ruumipärane helikunstiteos

Helikunstiteos
"Lugulaul"
Rahvusarhiiv uus hoone Noora
Autorid: Martin Kikas ja Kiwa

MUUSIKA
Superstaar Janine Jansen

Esmakordselt säras see kuulus Hollandi viiuldaja Eesti publiku ees 2009. aasta 27. augustil, kui Eesti Kontserdi hooaja avakontserdi sisutas Frankfurdi Raadio Sümfooniaorkester Paavo Järvi käe all, solistiks Janine Jansen (viiul). Toona Sirp arvustuse kirjutanud Lembi Mets tunnistas, et nii orgaanilist pillimängu kuuleb üleüldse väga harva.

Arvamus
Keeleteadlane Anna Verschik: eesti keele olulisus seisneb selle sümbolväärtuses

"Plekktrummi" saatekülaliseks oli keeleteadlane Anna Verschik, kellega vesteldi eesti keele staatusest ja sellest, miks on hea osata mitmeid keeli.

Rein Raud. Teeme Tõe jälle suureks?

Kuidas iganes Donald Trumpi lugu ka ei lõpeks – ja arvata on, et meid ootab järgnevate aastate jooksul ees veel terve rida skandaale ja paljastusi, kui mitte midagi veel hullemat – võib 10. jaanuari 2017 pidada oluliseks teetähiseks meedia ajaloos.

Mari-Liis Lill: teater võib kasvatada empaatiavõimet

"Plekktrummi" saatekülaliseks oli lavastaja Mari-Liis Lill, kellega räägiti äsja Endla teatris esietendunud dokumentaalsest lavastusest "Väljast väiksem kui seest".

Joel Sang. Usalduse küsimus

Maitsest ja kriitikast.