Rahvusraamatukogu avas lasteala ({{commentsTotal}})

Rahvusraamatukogu uuendas viienda korruse lugemisala ja avas lasteala, kus mudilased saavad sirvida lasteraamatuid ja tekitada endale raamatukogus käimise harjumust. Lisaks saavad raamatusõbrad nüüd laenata raamatuid nii lugemissaalist kui hoidlast.

"Rahvusraamatukogu toetab arenevat ühiskonda, pakkudes uusi võimalusi erineva elu- ja töökorraldusega inimestele. Raamatukogu on osa linnaruumist, seetõttu peame mugava keskkonna pakkumist avatuse kaudu väga oluliseks," ütles rahvusraamatukogu peadirektor Janne Andresoo. "Lapsevanematest lugejatel on nüüd võimalus tulla raamatukogusse koos lastega. On väga oluline, et juba väikestel lastel tekiks raamatukogus käimise harjumus, sest raamatukogud on tõelised varasalved terveks eluks. Oleme mugava lugemise nimel teinud palju tööd ja selleks muutnud raamatute laenamise võimalikult lihtsaks."

Üks muutus puudutab sihtrühma, kelleks on liikuva elustiiliga inimesed. Mitmekülgse töökorraldusega inimestele võimaldab rahvusraamatukogu tasuta töö- ja kohtumispaika. Andresoo sõnul on oluline, et lugejatel oleks koht, kus töötada, koosolekuid pidada, lugeda, kohtuda või inspiratsiooni otsida ja mõtiskleda. "Selleks kõigeks ongi mõeldud värskenenud 5. korruse lugemisala rühmaruumidega. See on skaibiaruteludeks, koos plaanide tegemiseks ja kas või reisipiltide vaatamiseks. Värskenenud lugemisalasse ootame tudengeid, kogukondi, MTÜsid ja kõiki ettevõtlikke inimesi," märkis Andresoo.

Selleks on Rahvusraamatukogu kodulehel ruumide broneerimissüsteem, mille kaudu saab valida endale meelepärase ruumi ning broneerida individuaaltööruume, rühmaruume ning video- ja klaveriruumi. Samuti on võimalik kinni panna arvuti kasutamise aeg.

5. korruse avatud lugemisalas asub nüüd ka lasteala, kus on ruumid mängimiseks, lugemiseks ja joonistamiseks ning leidub lasteajakirju ja -raamatuid eri vanuses lastele.

Kolmas uuendus puudutab laienenud kojulaenutust, nimelt on võimalik koju laenata nii lugemissaalides kui hoidlas asuvaid raamatuid, jätkväljaandeid ja noote, väljla arvatud enne 1946. aastat ilmunud trükised ning sundeksemplarid, teatmeteosed ja sõnaraamatud.

 

Toimetaja: Valner Valme{{c.alias}}
{{c.createdMoment}}
{{c.body}}
{{cc.alias}}
{{cc.createdMoment}}
+{{cc.replyToName}} {{cc.body}}
Kommentaare ei ole.
Oled sisseloginud kui {{user.alias}}. Logi välja
Sisselogimine ebaõnnestus.

Pole veel kasutajat/unustasid salasõna

Nimi võib olla kuni 32 tähemärki pikk
Kommentaar võib olla kuni 600 tähemärki pikk
{{comment.captcha.word.answer}}

kultuur.err.ee

HEAD TEED, LEMBIT ULFSAK!

Suri armastatud näitleja Lembit Ulfsak

Meie seast lahkus 69-aastasena armastatud Eesti näitleja ja lavastaja Lembit Ulfsak (04.07.1947 - 22.03.2017).

Rein Oja Lembit Ulfsakist: ta ei määrinud mett moka peale

Täna suri 69-aastasena armastatud Eesti näitleja ja lavastaja Lembit Ulfsak. Draamateatri juht Rein Oja meenutas lahkunut.

Kolleegid meenutavad Lembit Ulfsakit kui suurt näitlejat

Kolleegid meenutavad Lembit Ulfsakit kui sooja ja erakordse huumorimeelega inimest ning suurt näitlejat. Oma filmirollidega kujunes ta teatud mõttes Eesti märgiks kogu maailmas.

Arvustus. Kibe tõde keskeas kuttidest

Uus film kinodes
"T2 Trainspotting"
Režissöör: Danny Boyle
Osades: Ewan McGregor, Ewen Bremner, Jonny Lee Miller,  Robert Carlyle
7/10

FILM
Janno Zõbini kolm soovitust Maailmafilmi festivaliks

Janno Zõbin valis kultuuriportaali palvel kolm taiest Maailmafilmi festivaliks, mis toimub 20.-25. märtsil Tartus.

TEATER
Renoveeritud Ugala teatrimaja avas külastajatele taas uksed

Laupäeval avas publikule taas uksed Ugala renoveeritud teatrimaja.

KIRJANDUS
Kirjanduspreemia nominent Nikolai Baturin: rahu on peamine, mitte raha

Täna kuulutatakse välja kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastaauhindade võitjad. ERRi kultuuriportaal koostöös Eesti Kirjanike Liiduga tutvustab nominente. Proosa kategoorias konkureerib Nikolai Baturin teosega "Mongolite unenäoline invasioon Euroopasse".

KUNST
Arvustus. Naivistlik antropoloog

Taaslavastamine maalide, objektide või heliinstallatsioonidena põlistab endelised olukorrad, kirjutab Ave Taavet Sirbis.

Arhitektuur
Ilus aasta 1967. Viru hotell

1967 oli ilus aasta, sest siis sündis Vikerraadio. Aga see oli ka aasta, mis Eestis ja maailmas juhtus palju muud. Head, ilusat, naljakat, kurba, dramaatilist. Peeter Helme ja Urmas Vadi valisid välja kakskümmend asja, sündmust ja nähtust, mis kõik 1967. aastal juhtusid ning jutustavad neist nüüd raadiokuulajale. Kultuuriportaal avaldab jutud kirjalikult

Arvustus. Hästi ruumipärane helikunstiteos

Helikunstiteos
"Lugulaul"
Rahvusarhiiv uus hoone Noora
Autorid: Martin Kikas ja Kiwa

MUUSIKA
Superstaar Janine Jansen

Esmakordselt säras see kuulus Hollandi viiuldaja Eesti publiku ees 2009. aasta 27. augustil, kui Eesti Kontserdi hooaja avakontserdi sisutas Frankfurdi Raadio Sümfooniaorkester Paavo Järvi käe all, solistiks Janine Jansen (viiul). Toona Sirp arvustuse kirjutanud Lembi Mets tunnistas, et nii orgaanilist pillimängu kuuleb üleüldse väga harva.

Arvamus
Keeleteadlane Anna Verschik: eesti keele olulisus seisneb selle sümbolväärtuses

"Plekktrummi" saatekülaliseks oli keeleteadlane Anna Verschik, kellega vesteldi eesti keele staatusest ja sellest, miks on hea osata mitmeid keeli.

Rein Raud. Teeme Tõe jälle suureks?

Kuidas iganes Donald Trumpi lugu ka ei lõpeks – ja arvata on, et meid ootab järgnevate aastate jooksul ees veel terve rida skandaale ja paljastusi, kui mitte midagi veel hullemat – võib 10. jaanuari 2017 pidada oluliseks teetähiseks meedia ajaloos.

Mari-Liis Lill: teater võib kasvatada empaatiavõimet

"Plekktrummi" saatekülaliseks oli lavastaja Mari-Liis Lill, kellega räägiti äsja Endla teatris esietendunud dokumentaalsest lavastusest "Väljast väiksem kui seest".

Joel Sang. Usalduse küsimus

Maitsest ja kriitikast.