Helen Sildna: me ei maksa Tallinn Music Weekil esinemistasusid ({{commentsTotal}})

"Terevisiooni" stuudios oli külas Tallinn Music Weeki peakorraldaja Helen Sildna, kes rääkis ürituse alguse puhul pisut keerulisest korraldusest ja tõi välja mõned esinemised, mida kindlasti tasuks kuulama minna.

Tallinn Music Weeki peakorraldaja Helen Sildna ütles, et sel aastal defineerisid nad end Tallinna linnakultuurifestivalina uudishimulikule inimesele. "Tallinn Music Week on linnakultuurifestival, mis tutvustab erinevaid uusi ja põnevaid kultuuri- ning loovusevorme." Ta tõdes, et nende eesmärk ei ole küll alati olnud kasvamine, aga nad tahavad põnevaid asju juurde liita ja kohe, kui midagi huvitavat sünnib, siis ei raatsi nad seda välja jätta.

"Me tahame Eesti muusikutele ja andekatele noortele anda rohkem võimalusi näidata oma talenti," ütles Sildna, et tänaseks päevaks on fookus ka muusika pealt pisut laiemaks läinud, kaasates palju ka kunsti ja disaini. Samuti selgitas TMW peakorraldaja, et nad ei maksa kellelegi esinemistasusid, seega ei ole suur honorar põhjuseks, miks 1500 bändi 60 eri riigist neile esinemistaotlused saatsid.

Helen Sildna andis ka kolm soovitust, mida festivalil vaadata:

OFF Flow at Tallinn Music Week

"Flow Festival toob reedel Kultuurikatlasse enda valiku muusikat, eriti huvitav artist on seal näiteks Jaako Eino Kalevi," täpsustas Helen Sildna.

Elektroonilise muusika showcase Eesti Meremuuseumi Lennusadamas

"See on täiesti sündmus omaette, kuna Lennusadama muuseumi vallutavad visuaalkunst ja elektroonilised helid," ütles Sildna ja tõi välja techno-produtsent Pixelordi, kes seal üles astub.

Taani-Soome bänd Liima kinos Sõprus

"Kinos Sõprus saab küll istuda, aga eelmistel aastatel on seal täielik rokikontserdi atmosfäär olnud, sest kes tahab, saab ka lava ees tantsida," tõdes Sildna, et ta peab seda üheks enda lemmikuks lavaks.

Toimetaja: Kaspar ViilupNite JewelNite Jewel
Kaspar Viilupi plaadisoovitused: 2017 esimene poolaasta

2017. aasta hakkab vaikselt poole peale jõudma ja uut muusikat lendab ustest ja akendest kogu aeg juurde. Kõigega ei ole seejuures võimalik kursis olla, see on paratamatus, millega tuleb leppida. Pärast halbade ja veel halvemate plaatide vahelt põiklemist jäid silma aga 20 albumit ja 5 EP-d, mis aitavad loodetavasti kodu- ja välismaises muusikameres paremini orienteeruda.

Jim Ashilevi lugemismaratonilJim Ashilevi lugemismaratonil
Jim Ashilevi: eesti keeles ei saa filosofeerida

Essee alternatiivmuusika keskel üles kasvamisest, mis avaldati esmakordselt TÜ Viljandi kultuuriakadeemia 65. aastapäeva esseekogumikus "Omakultuurist ja oma kultuurist".

FILM
"Rannavalve" ("Baywatch")
Arvustus. "Baywatch" on näide laisast kassahitist

Uus film kinodes
"Rannavalve" ("Baywatch")
Režissöör: Seth Gordon
Osades: Dwayne "The Rock" Johnson, Zac Efron, Priyanka Chopra, Alexandra Daddario, Kelly Rohrbach, Ilfenesh Hadera, Jon Bass, Yahya Abdul-Mateen II
Kinodes alates 16. juunist
2/10

TEATER
Triinu Sikk
Teatraalne kaamera. Triinu Sikk, "Unistajad"

ERR kultuuriportaal jätkab sarjaga, milles Tartu Ülikooli teatriteaduse magistrandid arvustavad lavastusi videoformaadis, filmijaks UTTV, projekti algatajaks õppejõud Ott Karulin.

KIRJANDUS
Leelo Tungal
Leelo Tungal: minu lugu on minu lugu

Juubilar Leelo Tungal vestleb Ilona Martsoniga juuni Loomingus. Lugege tervet intervjuud ka ERR kultuuriportaalist.

KUNST
Banksy töö Calais´ põgenikelaagris.
Arvatakse, et Goldie paljastas tänavakunstnik Banksy identiteedi

Suurbritannia trummi ja bassi produtsent Goldie viitas interneti audio-vestlussaates "Distraction Pieces" poolkogemata Banksy kunstist rääkides kellelegi Robile. Nüüd arvatakse, et muusik pidas silmas oma head sõpra Robert Del Najat, keda on varasemaltki Banksy nime all tegutsevaks peetud.

Arhitektuur
Arvo PärtArvo Pärt
Arvo Pärdi Keskuse uus hoone sai nurgakivi

Arvo Pärdi Keskuse uus hoone Laulasmaal sai täna nurgakivi. Pidulik tseremoonia toimus tulevases kammersaalis ning nurgakivi asetati saali põrandapinnas alale, kus hakkab paiknema lava.

Veneetsia arhitektuuribiennaalVeneetsia arhitektuuribiennaal
ERR.ee video: välkloengul selgitati Eesti esindaja Veneetsia arhitektuuribiennaalil

15. juunil toimus Vaba Lava suures saalis Eesti Arhitektuurikeskuse välkloeng, kus astusid lavale 16. Veneetsia arhitektuuribiennaali Eesti ekspositsiooni kuraatorivõistluse finalistid. Rahvusvahelisele võistlusele esitatud tööde seast pääses finaalvooru viis.

MUUSIKA
Eeva Talsi laulab plaadil Jaan Tätte "Ojalaulu".
XII noorte tantsupeo lood ja laulud said plaadile

Ilmus eeloleval noorte tantsupeol kõlava muusikaga plaat, millele salvestatud 26 lugu esitavad armastatud Eesti solistid, kelle muusika saatel ligi 8500 tantsijat ja võimlejat ka 30. juunil ja 1. juulil tantsima hakkavad.

Arvamus
Liiklusummik.Liiklusummik.
Tamur Tohver. Davai davai davai!

Oma arvamuslugude sarjaga jätkab Polygon Teatri juht. Ja mida me näeme?

Linnar Priimägi. Eesti luule vaskvanaema

Ütelgu feministid mis tahes, eesti naisluule jaguneb perioodideks teisiti kui meeste luuletatu: kuldajastu (Marie Under), hõbeajastu (Betti Alver, Kersti Merilaas), vahepealne vaskajastu ja nüüdne raudaeg: „Raud, see hukkav metall, ning rauast hukkavam kuldki / ilmusid nii... Voorus on võidetult maas...”

Keelesäuts. Pole vaja arvust numbrit teha

„Eesti eurolaulu poolfinaalil olid suured vaatajanumbrid.“ „Elektriautode müüginumbrid on kahanenud.“ Miks tuleks nendes lausetes „numbri“ asemel „arvu“ kasutada? Mis vahe ikkagi on arvul ja numbril?

12EEK Monkey12EEK Monkey
Eesti räpp: nišimuusikast noorte häälekandjaks

Eesti räpp kipub kohati mainstream’ile vastanduma, kuid teatud artistid viivad selle samal ajal peavoolupüünele.