Rakveres esietendus fantaasiamäng Marlene Dietrichist ({{commentsTotal}})

Rakvere Teatris esietendus 2. aprillil vene psühhiaatri ja näitekirjaniku Aleksander Stroganovi näidend "Kuhu küll kõik need lilled jäid?". Oma 20. lavastusena tõi fantaasiamängu Marlene Dietrichist lavale Eili Neuhaus.

"Kuhu küll kõik need lilled jäid?" on lugu paljude poolt armastatud ja jumaldatud Marlene Dietrichist - Helesinisest Inglist. Loo autor Aleksander Stroganov on Venemaa meditsiiniteaduste professor ja Venemaa Kirjanike Liidu liige. Inimpsüühika keerdkäikudest on ta kirjutanud üle 60 lavaloo, mida on mängitud nii Venemaa kui ka paljude Euroopa riikide teatrites, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Ma tundsin juba pikemat aega, et aeg oleks rääkida millestki väga olulisest siin elus ja huvitaval kombel täpselt selles materjalis olid sees ja kirjas kõik need mõtted, tunded, igatsused, millest ma tahaks rääkida teatrilaval," selgitas lavastaja Eili Neuhaus.

"Ma siiani armastan seda lugu ja ma teen väga sügava kummarduse Aleksander Stroganovile. Me kuidagi võtame seda elu ja olemist ja inimesi nii enesestmõistetavalt, me takerdume sellistesse pisikestesse probleemidesse ja minu meelest on aeg rääkida sellest kõigest, mis toimub meie ümber ja veelkord rõhutada, kui oluline on elust rõõmu tunda," rääkis Neuhaus.

Näitleja Ülle Lichtfeldt selgitas, et tegemist on looga naisest, kes peab suurema osa oma ajast veetma avalikkuse ees, saamata arvestada oma pere ja lastega. "Ainuke asi, mis meil on teha, on valikud ja need valikud tuleb ikkagi endil teha, aga saatus otsustatakse mujal, kõrgemal ja kaugemal," rääkis ta.

Näitleja Marin Mägi-Eferti sõnul räägib see samuti tasakaalu leidmisest töö ja pere vahel.

Näidendi tõlkis Aive Kaldra, tantsud seadis Kätlin Piiskoppel, kunstnik on Irina Maripuu ja videokujunduse on teinud Peeter Pilv. Mängivad Ülle Lichtfeldt, Marin Mägi-Efert ja Madis Mäeorg.

Toimetaja: Merili Nael{{c.alias}}
{{c.createdMoment}}
{{c.body}}
{{cc.alias}}
{{cc.createdMoment}}
+{{cc.replyToName}} {{cc.body}}
Kommentaare ei ole.
Oled sisseloginud kui {{user.alias}}. Logi välja
Sisselogimine ebaõnnestus.

Pole veel kasutajat/unustasid salasõna

Nimi võib olla kuni 32 tähemärki pikk
Kommentaar võib olla kuni 600 tähemärki pikk
{{comment.captcha.word.answer}}

kultuur.err.ee

HEAD TEED, LEMBIT ULFSAK!

Suri armastatud näitleja Lembit Ulfsak

Meie seast lahkus 69-aastasena armastatud Eesti näitleja ja lavastaja Lembit Ulfsak (04.07.1947 - 22.03.2017).

Rein Oja Lembit Ulfsakist: ta ei määrinud mett moka peale

Täna suri 69-aastasena armastatud Eesti näitleja ja lavastaja Lembit Ulfsak. Draamateatri juht Rein Oja meenutas lahkunut.

Kolleegid meenutavad Lembit Ulfsakit kui suurt näitlejat

Kolleegid meenutavad Lembit Ulfsakit kui sooja ja erakordse huumorimeelega inimest ning suurt näitlejat. Oma filmirollidega kujunes ta teatud mõttes Eesti märgiks kogu maailmas.

Arvustus. Kibe tõde keskeas kuttidest

Uus film kinodes
"T2 Trainspotting"
Režissöör: Danny Boyle
Osades: Ewan McGregor, Ewen Bremner, Jonny Lee Miller,  Robert Carlyle
7/10

FILM
Janno Zõbini kolm soovitust Maailmafilmi festivaliks

Janno Zõbin valis kultuuriportaali palvel kolm taiest Maailmafilmi festivaliks, mis toimub 20.-25. märtsil Tartus.

TEATER
Renoveeritud Ugala teatrimaja avas külastajatele taas uksed

Laupäeval avas publikule taas uksed Ugala renoveeritud teatrimaja.

KIRJANDUS
Kirjanduspreemia nominent Nikolai Baturin: rahu on peamine, mitte raha

Täna kuulutatakse välja kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastaauhindade võitjad. ERRi kultuuriportaal koostöös Eesti Kirjanike Liiduga tutvustab nominente. Proosa kategoorias konkureerib Nikolai Baturin teosega "Mongolite unenäoline invasioon Euroopasse".

KUNST
Arvustus. Naivistlik antropoloog

Taaslavastamine maalide, objektide või heliinstallatsioonidena põlistab endelised olukorrad, kirjutab Ave Taavet Sirbis.

Arhitektuur
Ilus aasta 1967. Viru hotell

1967 oli ilus aasta, sest siis sündis Vikerraadio. Aga see oli ka aasta, mis Eestis ja maailmas juhtus palju muud. Head, ilusat, naljakat, kurba, dramaatilist. Peeter Helme ja Urmas Vadi valisid välja kakskümmend asja, sündmust ja nähtust, mis kõik 1967. aastal juhtusid ning jutustavad neist nüüd raadiokuulajale. Kultuuriportaal avaldab jutud kirjalikult

Arvustus. Hästi ruumipärane helikunstiteos

Helikunstiteos
"Lugulaul"
Rahvusarhiiv uus hoone Noora
Autorid: Martin Kikas ja Kiwa

MUUSIKA
Superstaar Janine Jansen

Esmakordselt säras see kuulus Hollandi viiuldaja Eesti publiku ees 2009. aasta 27. augustil, kui Eesti Kontserdi hooaja avakontserdi sisutas Frankfurdi Raadio Sümfooniaorkester Paavo Järvi käe all, solistiks Janine Jansen (viiul). Toona Sirp arvustuse kirjutanud Lembi Mets tunnistas, et nii orgaanilist pillimängu kuuleb üleüldse väga harva.

Arvamus
Keeleteadlane Anna Verschik: eesti keele olulisus seisneb selle sümbolväärtuses

"Plekktrummi" saatekülaliseks oli keeleteadlane Anna Verschik, kellega vesteldi eesti keele staatusest ja sellest, miks on hea osata mitmeid keeli.

Rein Raud. Teeme Tõe jälle suureks?

Kuidas iganes Donald Trumpi lugu ka ei lõpeks – ja arvata on, et meid ootab järgnevate aastate jooksul ees veel terve rida skandaale ja paljastusi, kui mitte midagi veel hullemat – võib 10. jaanuari 2017 pidada oluliseks teetähiseks meedia ajaloos.

Mari-Liis Lill: teater võib kasvatada empaatiavõimet

"Plekktrummi" saatekülaliseks oli lavastaja Mari-Liis Lill, kellega räägiti äsja Endla teatris esietendunud dokumentaalsest lavastusest "Väljast väiksem kui seest".

Joel Sang. Usalduse küsimus

Maitsest ja kriitikast.