Lehtse kammerkoor tähistas 35. sünnipäeva muusikaliga ({{commentsTotal}})

Lehtse kammerkoor sai 35-aastaseks. Tähtsat sünnipäeva tähistati tavapäraselt muusikaetendusega ja seekord toodi lavale Stephen Schwartzi muusikal "Pagariproua".

27-liikmeline Lehtse kammerkoor laulab klassikalisi ja vaimulikke laule, koorimuusika suurvorme ning tunneb end koduselt ka popi ja džässi maailmas. Muusikaetendustega ollakse sina peal ammust aega, vahendasid ERR-i teleuudised.

"Viis aastat tagasi "Haljal aasal", kümme aastat tagasi "Oklahoma" ja ma arvan, et 18 aastat tagasi "Kuri kuningatütar" - see on väljakutse, võimalus teha midagi. Kus mujal sa sellise võimaluse leiad. Teostada ennast ja tulla argipäevast välja. Loomulikult see nõuab meeletult energiat, aga see on huvitav," selgitas pagariprouat Genevieve mänginud Heli Sild.

"Meil on veres see, et me peame kogu aeg midagi tegema. Rahvas tahab laulda ja 35 aasata tagasi lõid 14 inimest või 12 esimest lauljat kamba kokku ja hakkasime pihta. Meie koor on jälle omaette fenomen, meil sõidavad hullud kokku igalt poolt. Kõige kaugemalt tulevad Tallinnast ja Paidest ja ümberringi Aegviidu, Aravete, Ambla, Tapa muidugi ja," rääkis Lehtse kultuurimaja direktor Leelo Jürimaa.

Nõu ja abi seekordseks sünnipäevalavastuseks saadi Vanemuise teatrilt, kus Schwartzi "Pagariprouat" mängiti kümne aasta eest.

"Eks me nägime ikka sellega päris palju vaeva. Aga tegelikult ega me ei tahtnud lihtsamat tükki võtta kui me enne oleme teinud. Ega see halb ei ole, kui koorilauljad edasi arenevad ja tööd teevad, aga nad said päris hästi hakkama," ütles kammerkoori asutaja ja dirigent Tiiu Tikkerber.

Muusikaliste lavalugudega tahetakse Lehtses edaspidigi jõudu katsuda.

"Mina olen natukene ooperit õppinud ja olen soovitanud, et võiks mõne väikese ooperi ära teha. Siin on selliseid tublisid lauljaid, kes on ka natukene rohkem laulmist õppinud kui tavakoorilauljale on kombeks ja arvestades, kes siit koorist on välja kasvanud - meil on mitu ooperilauljat - kutsume nad endale uuesti appi ja me saame, ma arvan, et veel viie aasata pärast ehk veel vingema tükiga hakkama," arvas kammerkoori laulja Indrek Jurtšenko.

"Pagariproua" tõlkis eesti keelde Kalle Hein, dekoratsioonid kujundas Viktor Grossman, fonogrammid valmistas Meelis Ots ja tantsud seadis Taavi Saar.

Muusikali lavastas Lehtse Kammerkoori dirigent Tiiu Tikkerber. Etenduse juhiks, kostümeerijaks ja rekvisiitoriks oli Leelo Jürimaa.

Taas saab "Pagariprouat" Lehtses näha 16. aprillil.

Toimetaja: Merili NaelAare Pilv Kenderi protsessist: üks pool on kurt teise poole suhtes

Kirjandusteadlane Aare Pilv märkis, et Kaur Kenderi kohtuprotsessis põrkuvad kaks erinevat maailma mõistmise viisi.

Jan Uuspõld lavastusest "Talvevalgus": nagu oleks head armastuslugu kuulnud

30. märtsil esietendub Tallinna transpordikoolis Theatrumi värske lavastus "Talvevalgus", kus astuvad peaosades lavale Jan Uuspõld ja Maria Peterson. "Ringvaade" tegi nendega juttu.

Arvustus. Ed tegi seda jälle

Uus plaat

Ed Sheeran

÷ ("Divide")

9,5/10

HEAD TEED, LEMBIT ULFSAK!
Ametlik nekroloog Lembit Ulfsakile

LEMBIT ULFSAK

4. juuli 1947–22. märts 2017

Age Juurikas: minult ei tasu oodata ritta laotud klassikuid

Pühapäeval kell 19 avab Rae Kultuurikeskuses oma muusikalise ning äraspidise “Pandora laeka” priimapianist Age Juurikas, kelle seost meie vallaga kinnitab lausa rahvastikuregister. Uurisime, mis tal täpsemalt kavas ning miks meeldib talle vene heliloojate looming.

Kultuuriministeeriumi töörühm hakkab ajakohastama teatrite rahastust

Kahekümne aastaga on Eesti teatrimaastik põhjalikult muutunud, juurde on tulnud palju uusi teatrivorme ning teatrite rahastamist reguleeriv etendusasutuste seadus ei vasta enam Eesti reaalsele teatrisituatsioonile.

FILM
"OP" jagas soovitusi Maailmafilmi festivaliks

14. korda toimuv Maailmafilmi festival on lõpuks leidnud endale kodu ja jääb paikseks Eesti Rahva Muuseumisse. "OP" palus festivali teejuhtideks kaks festivali kirglikku fänni.

TEATER
Rein Oja Lembit Ulfsakist: ta ei määrinud mett moka peale

Täna suri 69-aastasena armastatud Eesti näitleja ja lavastaja Lembit Ulfsak. Draamateatri juht Rein Oja meenutas lahkunut.

KIRJANDUS
Kirjanduspreemia nominent Nikolai Baturin: rahu on peamine, mitte raha

Täna kuulutatakse välja kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastaauhindade võitjad. ERRi kultuuriportaal koostöös Eesti Kirjanike Liiduga tutvustab nominente. Proosa kategoorias konkureerib Nikolai Baturin teosega "Mongolite unenäoline invasioon Euroopasse".

KUNST
Kunstiministeerium. Kriitikute avalikest isiklikest kirjadest

Mõni aasta tagasi soovitas Kaido Ole mulle, kui kunstikriitikule kirjutada kiri kunstnikule.

Arhitektuur
Ilus aasta 1967. Viru hotell

1967 oli ilus aasta, sest siis sündis Vikerraadio. Aga see oli ka aasta, mis Eestis ja maailmas juhtus palju muud. Head, ilusat, naljakat, kurba, dramaatilist. Peeter Helme ja Urmas Vadi valisid välja kakskümmend asja, sündmust ja nähtust, mis kõik 1967. aastal juhtusid ning jutustavad neist nüüd raadiokuulajale. Kultuuriportaal avaldab jutud kirjalikult

Arvustus. Hästi ruumipärane helikunstiteos

Helikunstiteos
"Lugulaul"
Rahvusarhiiv uus hoone Noora
Autorid: Martin Kikas ja Kiwa

MUUSIKA
Koit Raudsepa kolm soovitust Tallinn Music Weekiks

Järgmisel nädalal saab alguse Tallinn Music Week ning "OP-is" jagas festivaliks kolm soovitust Raadio 2 saatejuht Koit "Dr Koit" Raudsepp.

Arvamus
Elo Kiivet. Tõlkes kaduma läinud ruum

Selleks et arhitektuuri lugeda, peab õppima ruumi märkama.

Rein Raud. Teeme Tõe jälle suureks?

Kuidas iganes Donald Trumpi lugu ka ei lõpeks – ja arvata on, et meid ootab järgnevate aastate jooksul ees veel terve rida skandaale ja paljastusi, kui mitte midagi veel hullemat – võib 10. jaanuari 2017 pidada oluliseks teetähiseks meedia ajaloos.

Mari-Liis Lill: teater võib kasvatada empaatiavõimet

"Plekktrummi" saatekülaliseks oli lavastaja Mari-Liis Lill, kellega räägiti äsja Endla teatris esietendunud dokumentaalsest lavastusest "Väljast väiksem kui seest".

Joel Sang. Usalduse küsimus

Maitsest ja kriitikast.