Lehtse kammerkoor tähistas 35. sünnipäeva muusikaliga ({{commentsTotal}})

Lehtse kammerkoor sai 35-aastaseks. Tähtsat sünnipäeva tähistati tavapäraselt muusikaetendusega ja seekord toodi lavale Stephen Schwartzi muusikal "Pagariproua".

27-liikmeline Lehtse kammerkoor laulab klassikalisi ja vaimulikke laule, koorimuusika suurvorme ning tunneb end koduselt ka popi ja džässi maailmas. Muusikaetendustega ollakse sina peal ammust aega, vahendasid ERR-i teleuudised.

"Viis aastat tagasi "Haljal aasal", kümme aastat tagasi "Oklahoma" ja ma arvan, et 18 aastat tagasi "Kuri kuningatütar" - see on väljakutse, võimalus teha midagi. Kus mujal sa sellise võimaluse leiad. Teostada ennast ja tulla argipäevast välja. Loomulikult see nõuab meeletult energiat, aga see on huvitav," selgitas pagariprouat Genevieve mänginud Heli Sild.

"Meil on veres see, et me peame kogu aeg midagi tegema. Rahvas tahab laulda ja 35 aasata tagasi lõid 14 inimest või 12 esimest lauljat kamba kokku ja hakkasime pihta. Meie koor on jälle omaette fenomen, meil sõidavad hullud kokku igalt poolt. Kõige kaugemalt tulevad Tallinnast ja Paidest ja ümberringi Aegviidu, Aravete, Ambla, Tapa muidugi ja," rääkis Lehtse kultuurimaja direktor Leelo Jürimaa.

Nõu ja abi seekordseks sünnipäevalavastuseks saadi Vanemuise teatrilt, kus Schwartzi "Pagariprouat" mängiti kümne aasta eest.

"Eks me nägime ikka sellega päris palju vaeva. Aga tegelikult ega me ei tahtnud lihtsamat tükki võtta kui me enne oleme teinud. Ega see halb ei ole, kui koorilauljad edasi arenevad ja tööd teevad, aga nad said päris hästi hakkama," ütles kammerkoori asutaja ja dirigent Tiiu Tikkerber.

Muusikaliste lavalugudega tahetakse Lehtses edaspidigi jõudu katsuda.

"Mina olen natukene ooperit õppinud ja olen soovitanud, et võiks mõne väikese ooperi ära teha. Siin on selliseid tublisid lauljaid, kes on ka natukene rohkem laulmist õppinud kui tavakoorilauljale on kombeks ja arvestades, kes siit koorist on välja kasvanud - meil on mitu ooperilauljat - kutsume nad endale uuesti appi ja me saame, ma arvan, et veel viie aasata pärast ehk veel vingema tükiga hakkama," arvas kammerkoori laulja Indrek Jurtšenko.

"Pagariproua" tõlkis eesti keelde Kalle Hein, dekoratsioonid kujundas Viktor Grossman, fonogrammid valmistas Meelis Ots ja tantsud seadis Taavi Saar.

Muusikali lavastas Lehtse Kammerkoori dirigent Tiiu Tikkerber. Etenduse juhiks, kostümeerijaks ja rekvisiitoriks oli Leelo Jürimaa.

Taas saab "Pagariprouat" Lehtses näha 16. aprillil.

Toimetaja: Merili NaelIvar Kaasiku näitus "summa rerum" Münchenis.Ivar Kaasiku näitus "summa rerum" Münchenis.
Evald Okase muuseumis saab poppi ja glämmi

Evald Okase muusemi galeriis avatakse 27. juunil kell 17 Ivar Kaasiku ja Andro Kööbi maalinäitus "Pop & glam", kuraatoriks Harry Liivrand.

Eeva Talsi laulab plaadil Jaan Tätte "Ojalaulu".Eeva Talsi laulab plaadil Jaan Tätte "Ojalaulu".
XII noorte tantsupeo lood ja laulud said plaadile

Ilmus eeloleval noorte tantsupeol kõlava muusikaga plaat, millele salvestatud 26 lugu esitavad armastatud Eesti solistid, kelle muusika saatel ligi 8500 tantsijat ja võimlejat ka 30. juunil ja 1. juulil tantsima hakkavad.

FILM
"Lõputu poeesia" ("Poesia sin fin")
Tristan Priimägi andis suveks kolm filmisoovitust

"Terevisioonis" oli külas filmiajakirjanik Tristan Priimägi, kes soovitaks algavaks suveks filme "Petetud", "Lõputu poeesia" ja "Wind River".

TEATER
Katarina Tomps
Teatraalne kaamera. Katarina Tomps, "Don Quijote"

ERR kultuuriportaal jätkab sarjaga, milles Tartu Ülikooli teatriteaduse magistrandid arvustavad lavastusi videoformaadis, filmijaks UTTV, projekti algatajaks õppejõud Ott Karulin.

KIRJANDUS
Leelo Tungal
Leelo Tungal tähistas juubelit kahe uue luulekoguga

Neljapäeval tähistas oma 70. sünnipäeva luuletaja, kirjanik, tõlkija ja ajakirjanik Leelo Tungal. Juubeliks jõudsid raamatu-lettidele kaks tema uut luulekogu.

KUNST
"Ajavahe".
Arvustus. Kuidas käsitööst sai kunst

7. Tallinna Rakenduskunsti Triennaal

Peanäitus: "Ajavahe"
21.04-23.07.2017

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum

Arhitektuur
Arhitektuurikeskuse välkloengArhitektuurikeskuse välkloeng
Veneetsia arhitektuuribiennaali Eesti ekspositsiooni konkursi võitis töö "Nõrk monument"

2018. aasta Veneetsia arhitektuuribiennaalil esindab Eestit rahvusvahelise noorte kuraatorite meeskonna intrigeeriva nimega konkursitöö "Nõrk monument" (Weak Monument). Žürii hääletusest täna hommikul võitjana väljunud töö kuraatormeeskonda kuuluvad EKAs ja Hollandi Delfti Tehnikaülikoolis õppinud Laura Linsi (praktiseerib hetkel Londonis arhitektina) ja Roland Reemaa (arhitekt, hetkel külalisõppejõud Delfti Tehnikaülikoolis) ning Londonis praktiseeriv, lisaks Delftile ka Prahas õppinud arhitekt Tadeas Riha.

Veneetsia arhitektuuribiennaalVeneetsia arhitektuuribiennaal
ERR.ee video: välkloengul selgitati Eesti esindaja Veneetsia arhitektuuribiennaalil

15. juunil toimus Vaba Lava suures saalis Eesti Arhitektuurikeskuse välkloeng, kus astusid lavale 16. Veneetsia arhitektuuribiennaali Eesti ekspositsiooni kuraatorivõistluse finalistid. Rahvusvahelisele võistlusele esitatud tööde seast pääses finaalvooru viis.

MUUSIKA
Kadri Voorand
Kadri Voorand kirjutas noorte laulupeoks kooridele kaks uudisteost

2. juulil kõlavad noorte laulu- ja tantsupeol esmakordselt Kadri Voorandi lood "Elu on lootus ja loomine" (sõnad Doris Kareva) segakooride ning "Aga tule" (sõnad Liisa Lotta Tomp neidudekooride esituses.

Arvamus
Liiklusummik.Liiklusummik.
Tamur Tohver. Davai davai davai!

Oma arvamuslugude sarjaga jätkab Polygon Teatri juht. Ja mida me näeme?

Räpilahing.Räpilahing.
Anders Härm. Rappimislahing

Agonistliku teotamisrituaali mänguline algupära, kultuuriline funktsioon ning poliitiline potentsiaal.

Uue maailma tänavafestivalUue maailma tänavafestival
Keelesäuts. Millal eestlased, millal eestlaste kogukond?

Kogukonnamõiste on ajaga ja arenguga muutunud, laienenud ja mitmekesistunud. Täna keskendun ma keelekasutuses ainult ühele aspektile, mille kohta olen kuulnud küsimusi. Millal on õige kasutada eestlaste kohta kogukond ja millal on see vale?

12EEK Monkey12EEK Monkey
Eesti räpp: nišimuusikast noorte häälekandjaks

Eesti räpp kipub kohati mainstream’ile vastanduma, kuid teatud artistid viivad selle samal ajal peavoolupüünele.