Helena Tulve: me mõjutame enda muusikaga kindlasti ka taimi ({{commentsTotal}})

Eesti heliloojate uudisloomingut tutvustav festival Eesti Muusika Päevad keskendub sel aastal rohelisele helile. Festivali kontserte läbivateks märksõnadeks on keskkond, looduslähedus, uus- ja taaskasutus ning märkamine.

Eesti Muusika Päevade kunstilise juhi Helena Tulve sõnul on nende teema sõnastatud kui roheline heli väikese küsimärgiga, sest selles on ka teatav murenoot, vahendas "Aktuaalne kaamera". "Me küsime, kuidas meie keskkonnal läheb, milline on maa seisnud ja millised on meie inimestevahelised suhted - kõik kuulub teatud mõttes sellise ökoloogia juurde, millega me peame tegelema."

Samuti tõi Tulve välja, et nende kontsertidel on kuulda ka teistsugust taaskasutust kui lihtsalt seda, et kasutatakse vanu pille. "Meie taaskasutus tähendab seda, et helilooja kasutab mingit olemasolevat materjali uuesti ja annab sellele uue varjundi." Eesti Muusika Päevade avakontsert toimus aianduskeskuses Hansaplant muusikalise residentuuriga. "See on selline loominguline harjutus, kus me püüame omavahel harjutada koostööd, sest muusika tegemisel ongi see just kõige tähtsam," selgitas Helena Tulve.

Helilooja Tatjana Kozlova-Johannes ütles, et neil on juba pikemat aega olnud plaan luua Helena Tulvega üks muusikaline projekt. "Me tahame luua sellistest heliobjektidest koosneva ansambli Helenaga, kuhu võivad liituvad mingil hetkel ka teised mängijad," tõdes Kozlova-Johannes ja lisas, et nad ei kujuta ise ka täpselt veel ette, mis sellest projektist välja kukub.

Eesti Muusika Päevade jooksul kõlab 30 uut muusikateost, kus lisaks kontsertidele pakutakse publikule teisigi aktsioone. "Üks nendest aktsioonidest leiab aset Vabaduse väljakul, mille nimi on "Suurpuhastus", kus puhastavad tantsijad Vabaduse väljaku luudadega, tekitades sellega ka helisid, nii et see on selline muusikalis-tantsuline puhastusaktsioon," selgitas Helena Tulve üht toimuvat üritust.

 

 

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: Aktuaalne kaamera{{c.alias}}
{{c.createdMoment}}
{{c.body}}
{{cc.alias}}
{{cc.createdMoment}}
+{{cc.replyToName}} {{cc.body}}
Kommentaare ei ole.
Oled sisseloginud kui {{user.alias}}. Logi välja
Sisselogimine ebaõnnestus.

Pole veel kasutajat/unustasid salasõna

Nimi võib olla kuni 32 tähemärki pikk
Kommentaar võib olla kuni 600 tähemärki pikk
{{comment.captcha.word.answer}}

kultuur.err.ee

HEAD TEED, LEMBIT ULFSAK!

Suri armastatud näitleja Lembit Ulfsak

Meie seast lahkus 69-aastasena armastatud Eesti näitleja ja lavastaja Lembit Ulfsak (04.07.1947 - 22.03.2017).

Rein Oja Lembit Ulfsakist: ta ei määrinud mett moka peale

Täna suri 69-aastasena armastatud Eesti näitleja ja lavastaja Lembit Ulfsak. Draamateatri juht Rein Oja meenutas lahkunut.

Kolleegid meenutavad Lembit Ulfsakit kui suurt näitlejat

Kolleegid meenutavad Lembit Ulfsakit kui sooja ja erakordse huumorimeelega inimest ning suurt näitlejat. Oma filmirollidega kujunes ta teatud mõttes Eesti märgiks kogu maailmas.

Arvustus. Kibe tõde keskeas kuttidest

Uus film kinodes
"T2 Trainspotting"
Režissöör: Danny Boyle
Osades: Ewan McGregor, Ewen Bremner, Jonny Lee Miller,  Robert Carlyle
7/10

FILM
Janno Zõbini kolm soovitust Maailmafilmi festivaliks

Janno Zõbin valis kultuuriportaali palvel kolm taiest Maailmafilmi festivaliks, mis toimub 20.-25. märtsil Tartus.

TEATER
Renoveeritud Ugala teatrimaja avas külastajatele taas uksed

Laupäeval avas publikule taas uksed Ugala renoveeritud teatrimaja.

KIRJANDUS
Kirjanduspreemia nominent Nikolai Baturin: rahu on peamine, mitte raha

Täna kuulutatakse välja kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastaauhindade võitjad. ERRi kultuuriportaal koostöös Eesti Kirjanike Liiduga tutvustab nominente. Proosa kategoorias konkureerib Nikolai Baturin teosega "Mongolite unenäoline invasioon Euroopasse".

KUNST
Arvustus. Naivistlik antropoloog

Taaslavastamine maalide, objektide või heliinstallatsioonidena põlistab endelised olukorrad, kirjutab Ave Taavet Sirbis.

Arhitektuur
Ilus aasta 1967. Viru hotell

1967 oli ilus aasta, sest siis sündis Vikerraadio. Aga see oli ka aasta, mis Eestis ja maailmas juhtus palju muud. Head, ilusat, naljakat, kurba, dramaatilist. Peeter Helme ja Urmas Vadi valisid välja kakskümmend asja, sündmust ja nähtust, mis kõik 1967. aastal juhtusid ning jutustavad neist nüüd raadiokuulajale. Kultuuriportaal avaldab jutud kirjalikult

Arvustus. Hästi ruumipärane helikunstiteos

Helikunstiteos
"Lugulaul"
Rahvusarhiiv uus hoone Noora
Autorid: Martin Kikas ja Kiwa

MUUSIKA
Superstaar Janine Jansen

Esmakordselt säras see kuulus Hollandi viiuldaja Eesti publiku ees 2009. aasta 27. augustil, kui Eesti Kontserdi hooaja avakontserdi sisutas Frankfurdi Raadio Sümfooniaorkester Paavo Järvi käe all, solistiks Janine Jansen (viiul). Toona Sirp arvustuse kirjutanud Lembi Mets tunnistas, et nii orgaanilist pillimängu kuuleb üleüldse väga harva.

Arvamus
Keeleteadlane Anna Verschik: eesti keele olulisus seisneb selle sümbolväärtuses

"Plekktrummi" saatekülaliseks oli keeleteadlane Anna Verschik, kellega vesteldi eesti keele staatusest ja sellest, miks on hea osata mitmeid keeli.

Rein Raud. Teeme Tõe jälle suureks?

Kuidas iganes Donald Trumpi lugu ka ei lõpeks – ja arvata on, et meid ootab järgnevate aastate jooksul ees veel terve rida skandaale ja paljastusi, kui mitte midagi veel hullemat – võib 10. jaanuari 2017 pidada oluliseks teetähiseks meedia ajaloos.

Mari-Liis Lill: teater võib kasvatada empaatiavõimet

"Plekktrummi" saatekülaliseks oli lavastaja Mari-Liis Lill, kellega räägiti äsja Endla teatris esietendunud dokumentaalsest lavastusest "Väljast väiksem kui seest".

Joel Sang. Usalduse küsimus

Maitsest ja kriitikast.