Kumu pakub digilahendustega vahepeatusi ({{commentsTotal}})

Kumu kunstimuuseumis on publiku kaasamiseks loodud püsiekspositsiooni juurde kuus vahepeatust, kus külastajatele avanevad valitud teoste taustad, saladused ning seosed maailma kunstilooga.

"Digitaalseks dialoogiks" nimetatud vahepeatused valmisid Saksa kevade raames koostöös Frankfurti Städeli kunstimuuseumiga, kus juba aastaid on kasutatud publikuga suhtlemisel äppe ja arvutiprogramme, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Ma olen väga rõõmus, et meie poolt pakutud digilahendused on leidnud sellise kasutuse ning pakuvad vastuseid küsimustele, mis just Eesti kunstipublikut huvitada võiksid," ütles Städeli muuseumi esindaja Inka Drögemüller.

Kumu projektijuhi Maarin Ektermanni sõnul on vahepeatused võimalus külastajal ühest nutitelefonist saada rohkem lisainfot valitud teoste kohta ja teises uurida Saksamaal Städeli muuseumi digitaalset kollektsiooni. "Oleme jaganud info Städeli eeskujul nõnda et on fookus kunstiajalool, fookus ühiskondlikul kontekstil ja lisatud katkeid kirjadest, päevikutest ja kirjandusteostest, mis antud autorit puudutavad."

"Meie jaoks on uus see, et anname välja infot tükeldatud kujul ja vaataja saab ise valida, mis teda rohkem huvitab, kas eluloost, kunstiloost või ühiskonnast," ütles projektijuht.

Städeli muuseumi esindaja sõnul on klassikalistel muuseumituuridelt õpitud, et publik läheneb kunstile hoopis teistmoodi, kui neile ei anta kohe vastuseid, vaid inimene juhatatakse teoseni küsimuse kaudu. "Oleme märganud, eriti sissejuhatavates programmides, näiteks meie ülipopulaarse Monet' näituse puhul, et inimene, kes on sissejuhatava töö enne ära teinud, saab palju eredama kunstielamuse ja mõistab palju rohkem ning ei pea siis enam selgitavate tekstide küljes rippuma, vaid saab kunstile keskenduda."

Digitaalne Dialoog Kumu kunstimuuseumis on avatud kuni 8. maini.

Toimetaja: Jaanika ValkVince Staples lõkke ääres uues videos.Vince Staples lõkke ääres uues videos.
Päeva video: Vince Staples - "Rain Come Down"

Täna ilmus räppar Vince Staples´i uus album "Big Fish Theory" ning juba varem, koostöös Ty Dolla $ign´iga avaldatud lugu "Rain Come Down" sai värske video.

Leelo TungalLeelo Tungal
Leelo Tungal tähistas juubelit kahe uue luulekoguga

Neljapäeval tähistas oma 70. sünnipäeva luuletaja, kirjanik, tõlkija ja ajakirjanik Leelo Tungal. Juubeliks jõudsid raamatu-lettidele kaks tema uut luulekogu.

FILM
"Lõputu poeesia" ("Poesia sin fin")
Tristan Priimägi andis suveks kolm filmisoovitust

"Terevisioonis" oli külas filmiajakirjanik Tristan Priimägi, kes soovitaks algavaks suveks filme "Petetud", "Lõputu poeesia" ja "Wind River".

TEATER
Klaudia Tiitsmaa
Ugala publik valis lemmikud

Ugala teatris etendus eile, 21. juunil viimast korda suvelavastus „Gogoli disko“. Lõpuaplausi järel kuulutati Ugala suurel laval välja publikupreemia Kuldõun 2017 laureaadid.

KIRJANDUS
Arvustus. Ärakrutitud ajalugu väändes füüsikaga vaheldumisi

Uus raamat

Ilmar Tomusk
"Seiklused paralleelmaaailmas"
Hillar Metsa pildid
Tammerraamat
224 lk.

KUNST
"Ajavahe".
Arvustus. Kuidas käsitööst sai kunst

7. Tallinna Rakenduskunsti Triennaal

Peanäitus: "Ajavahe"
21.04-23.07.2017

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum

Arhitektuur
Arhitektuurikeskuse välkloengArhitektuurikeskuse välkloeng
Veneetsia arhitektuuribiennaali Eesti ekspositsiooni konkursi võitis töö "Nõrk monument"

2018. aasta Veneetsia arhitektuuribiennaalil esindab Eestit rahvusvahelise noorte kuraatorite meeskonna intrigeeriva nimega konkursitöö "Nõrk monument" (Weak Monument). Žürii hääletusest täna hommikul võitjana väljunud töö kuraatormeeskonda kuuluvad EKAs ja Hollandi Delfti Tehnikaülikoolis õppinud Laura Linsi (praktiseerib hetkel Londonis arhitektina) ja Roland Reemaa (arhitekt, hetkel külalisõppejõud Delfti Tehnikaülikoolis) ning Londonis praktiseeriv, lisaks Delftile ka Prahas õppinud arhitekt Tadeas Riha.

Veneetsia arhitektuuribiennaalVeneetsia arhitektuuribiennaal
ERR.ee video: välkloengul selgitati Eesti esindaja Veneetsia arhitektuuribiennaalil

15. juunil toimus Vaba Lava suures saalis Eesti Arhitektuurikeskuse välkloeng, kus astusid lavale 16. Veneetsia arhitektuuribiennaali Eesti ekspositsiooni kuraatorivõistluse finalistid. Rahvusvahelisele võistlusele esitatud tööde seast pääses finaalvooru viis.

MUUSIKA
Arvo Pärt kuulsa vannitoariiuli juures oma teose partituuri uurimas
Maria Mölder. Sissevaade Arvo Pärdi ülikooli argipäeva

19. juunil asetatakse Arvo Pärdi keskusele pidulikult nurgakivi. Uus hoone avatakse juba vähem kui pooleteise aasta pärast, 2018. aasta hilissügisel. Millised ettevalmistustööd keskuses praegu käsil on, selgus vestluses, kus osalesid Arvo Pärdi Keskuse nõukogu liige Nora Pärt, tegevjuht Anu Kivilo, toimetaja ja muusikateadlane Kristina Kõrver ning arhivaar Anneli Kivisiv.

Arvamus
Liiklusummik.Liiklusummik.
Tamur Tohver. Davai davai davai!

Oma arvamuslugude sarjaga jätkab Polygon Teatri juht. Ja mida me näeme?

Räpilahing.Räpilahing.
Anders Härm. Rappimislahing

Agonistliku teotamisrituaali mänguline algupära, kultuuriline funktsioon ning poliitiline potentsiaal.

Uue maailma tänavafestivalUue maailma tänavafestival
Keelesäuts. Millal eestlased, millal eestlaste kogukond?

Kogukonnamõiste on ajaga ja arenguga muutunud, laienenud ja mitmekesistunud. Täna keskendun ma keelekasutuses ainult ühele aspektile, mille kohta olen kuulnud küsimusi. Millal on õige kasutada eestlaste kohta kogukond ja millal on see vale?

12EEK Monkey12EEK Monkey
Eesti räpp: nišimuusikast noorte häälekandjaks

Eesti räpp kipub kohati mainstream’ile vastanduma, kuid teatud artistid viivad selle samal ajal peavoolupüünele.