Kohtla-Järve kunstnikeühendus tähistab ümmargust sünnipäeva näitusega ({{commentsTotal}})

Kohtla-Järve kunstnike ühendus tähistas oma kümneaastaseks saamist esindusliku ühisnäitusega. Kümme aastat koostegutsemist on olnud loominguliselt viljakad.

Põlevkivimuuseumi valget saali täidavad kolmveerand sada taiest ligi kolmekümnelt Ida-Virumaa kunstnikult. Kümme aastat ühist tegevust on olnud igati viljakad, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Ühenduse esimehe Aivar Rihkranna sõnul on tehtud aktiivselt koostööd teiste maade kunstnikega. Nii näiteks on ühendus korraldanud oma liikmetele iga-aastasi Peterburi Kunstide Akadeemia õppejõudude meistriklasse.

"Alati on, kuhu areneda. Teiselt poolt, tulevad ju uued suunad, uued tendentsid, uued voolud. Sooviks, et need muutused peegelduksid ka meie loomingus. Et see ei lubjastuks ega stagneeruks. Ja uued suunad kindlasti tulevad," usub kunstnik Juri Horev.

Ühenduse kunstnikud viljelevad paljusid kujutluslaade, žanre ja tehnikaid. Näitusel on esindatud maale, bareljeefe ja joonistusi. Suur osa töödest kajastab traditsiooniliselt kohalikku põlevkivitemaatikat.

"Praeguse kunstnike ühenduse liikmetest on kolmandik meie kogus juba esindatud ja on olemas ka viimase mõne aasta temaatilised tööd otse kaevandusest niiöelda kaasaegses, realistlikus stiilis," kinnitas Kohtla-Järve põlevkivimuuseumi direktor Ainar Varinurm.

Ühenduse juhatuse arvates esindavad siinsed kunstnikud väärikalt Kohtla-Järvet nii Eestis kui ka raja taga. Praegu kuulub ühendusse kakskümmend seitse kunstnikku.

"Kogu aeg on liikmete arv kasvanud, siis tuleb kogu aeg uusi inimesi peale, uusi noori ja iga uus noor toob oma uued mõtted ja suhtumise. Seetõttu ma arvan, et kahekümne aasta pärast on pilt palju kirjum, palju huvitavam ja elujõulisem ja põlvkond annab põlvkonnale edasi oma teatejooksukepi," on Kohtla-Järve kunstnike ühenduse juhatuse esimees Aare Hanni veendunud.

Kohtla-Järve kunstnike ühendus näitused toimuvad kaks korda aastas. 

Toimetaja: Merilin PärliVince Staples lõkke ääres uues videos.Vince Staples lõkke ääres uues videos.
Päeva video: Vince Staples - "Rain Come Down"

Täna ilmus räppar Vince Staples´i uus album "Big Fish Theory" ning juba varem, koostöös Ty Dolla $ign´iga avaldatud lugu "Rain Come Down" sai värske video.

Leelo TungalLeelo Tungal
Leelo Tungal tähistas juubelit kahe uue luulekoguga

Neljapäeval tähistas oma 70. sünnipäeva luuletaja, kirjanik, tõlkija ja ajakirjanik Leelo Tungal. Juubeliks jõudsid raamatu-lettidele kaks tema uut luulekogu.

FILM
"Lõputu poeesia" ("Poesia sin fin")
Tristan Priimägi andis suveks kolm filmisoovitust

"Terevisioonis" oli külas filmiajakirjanik Tristan Priimägi, kes soovitaks algavaks suveks filme "Petetud", "Lõputu poeesia" ja "Wind River".

TEATER
Klaudia Tiitsmaa
Ugala publik valis lemmikud

Ugala teatris etendus eile, 21. juunil viimast korda suvelavastus „Gogoli disko“. Lõpuaplausi järel kuulutati Ugala suurel laval välja publikupreemia Kuldõun 2017 laureaadid.

KIRJANDUS
Arvustus. Ärakrutitud ajalugu väändes füüsikaga vaheldumisi

Uus raamat

Ilmar Tomusk
"Seiklused paralleelmaaailmas"
Hillar Metsa pildid
Tammerraamat
224 lk.

KUNST
"Ajavahe".
Arvustus. Kuidas käsitööst sai kunst

7. Tallinna Rakenduskunsti Triennaal

Peanäitus: "Ajavahe"
21.04-23.07.2017

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum

Arhitektuur
Arhitektuurikeskuse välkloengArhitektuurikeskuse välkloeng
Veneetsia arhitektuuribiennaali Eesti ekspositsiooni konkursi võitis töö "Nõrk monument"

2018. aasta Veneetsia arhitektuuribiennaalil esindab Eestit rahvusvahelise noorte kuraatorite meeskonna intrigeeriva nimega konkursitöö "Nõrk monument" (Weak Monument). Žürii hääletusest täna hommikul võitjana väljunud töö kuraatormeeskonda kuuluvad EKAs ja Hollandi Delfti Tehnikaülikoolis õppinud Laura Linsi (praktiseerib hetkel Londonis arhitektina) ja Roland Reemaa (arhitekt, hetkel külalisõppejõud Delfti Tehnikaülikoolis) ning Londonis praktiseeriv, lisaks Delftile ka Prahas õppinud arhitekt Tadeas Riha.

Veneetsia arhitektuuribiennaalVeneetsia arhitektuuribiennaal
ERR.ee video: välkloengul selgitati Eesti esindaja Veneetsia arhitektuuribiennaalil

15. juunil toimus Vaba Lava suures saalis Eesti Arhitektuurikeskuse välkloeng, kus astusid lavale 16. Veneetsia arhitektuuribiennaali Eesti ekspositsiooni kuraatorivõistluse finalistid. Rahvusvahelisele võistlusele esitatud tööde seast pääses finaalvooru viis.

MUUSIKA
Arvo Pärt kuulsa vannitoariiuli juures oma teose partituuri uurimas
Maria Mölder. Sissevaade Arvo Pärdi ülikooli argipäeva

19. juunil asetatakse Arvo Pärdi keskusele pidulikult nurgakivi. Uus hoone avatakse juba vähem kui pooleteise aasta pärast, 2018. aasta hilissügisel. Millised ettevalmistustööd keskuses praegu käsil on, selgus vestluses, kus osalesid Arvo Pärdi Keskuse nõukogu liige Nora Pärt, tegevjuht Anu Kivilo, toimetaja ja muusikateadlane Kristina Kõrver ning arhivaar Anneli Kivisiv.

Arvamus
Liiklusummik.Liiklusummik.
Tamur Tohver. Davai davai davai!

Oma arvamuslugude sarjaga jätkab Polygon Teatri juht. Ja mida me näeme?

Räpilahing.Räpilahing.
Anders Härm. Rappimislahing

Agonistliku teotamisrituaali mänguline algupära, kultuuriline funktsioon ning poliitiline potentsiaal.

Uue maailma tänavafestivalUue maailma tänavafestival
Keelesäuts. Millal eestlased, millal eestlaste kogukond?

Kogukonnamõiste on ajaga ja arenguga muutunud, laienenud ja mitmekesistunud. Täna keskendun ma keelekasutuses ainult ühele aspektile, mille kohta olen kuulnud küsimusi. Millal on õige kasutada eestlaste kohta kogukond ja millal on see vale?

12EEK Monkey12EEK Monkey
Eesti räpp: nišimuusikast noorte häälekandjaks

Eesti räpp kipub kohati mainstream’ile vastanduma, kuid teatud artistid viivad selle samal ajal peavoolupüünele.