Meelis Süld Ghana külaelust: suurim üllatus oli see, milline aupaklikkus neil külaliste suhtes on ({{commentsTotal}})

Vikerraadio ajakirjanik Meelis Süld käis Ghanas, et jälgida sealset külaelu ning teha sellest ka dokumentaalfilm. "Ringvaate" stuudios selgitas ta, mis seal täpselt toimus ning kuidas eestlased selle külaga seotud on.

"Mina käisin Ghanas mitte raadiot, vaid hoopis filmi tegemas - ma käisin vaatamas, kuidas käib Ghana külaelu ning kuidas ka eestlased seda küla aitavad," tõi Süld välja, et sinna külla oli aga päris keeruline jõuda. "Tuli läbi Amsterdami lennata ja oli päris pikk teekond. Kui jõudsime pealinna, siis tuli veel edasi lennata ning ka mõned tunnid autoga edasi sõita." Ta ütles, et kuna teed on auklikud ja mitte kuigi kvaliteetsed, siis enamik juhid sõidavad slaalomit.

Meelis Süld tõdes, et neisse suhtuti Ghanas väga hästi. "See oligi ilmselt suurim üllatus, milline aupaklikkus ja heasüdamlikkus neil külaliste suhtes on." Ta selgitas, et kohaliku toidu maitsmiseks pidid nad seda enda kokalt paluma, kuna nende misjonimajas olnud kokk pakkus neile ikkagi pigem läänelikku toitu. "Nad söövad seal ka koeri, aga me ei teagi, kas ka meie koera süüa saime," ütles Süld, et seda nad küsida ei julgenud.

Eestlased on selle külaga seotud mitmel erineval moel. "Näiteks meie ERR'i filmigrupi poolt kingiti ühele lesknaisele kits - seal on selline süsteem, et kolme naise peale antakse üks kits ja kui see kits poegib, siis saab järgmine naine endale kitse ja niiviisi edasi," tõi Meelis Süld välja, et see on ka selline nii-öelda rahatasku nende jaoks. "Kui tuleb näiteks laps kooli saata või mingi suurem kulutus teha, siis on võimalik see kits maha müüa."

Film Ghana külaelust valmib juuni lõpuks, aga ekraanile jõuab see ilmselt järgmisel hooajal.

Toimetaja: Kaspar Viilup{{c.alias}}
{{c.createdMoment}}
{{c.body}}
{{cc.alias}}
{{cc.createdMoment}}
+{{cc.replyToName}} {{cc.body}}
Kommentaare ei ole.
Oled sisseloginud kui {{user.alias}}. Logi välja
Sisselogimine ebaõnnestus.

Pole veel kasutajat/unustasid salasõna

Nimi võib olla kuni 32 tähemärki pikk
Kommentaar võib olla kuni 600 tähemärki pikk
{{comment.captcha.word.answer}}

kultuur.err.ee

HEAD TEED, LEMBIT ULFSAK!

Suri armastatud näitleja Lembit Ulfsak

Meie seast lahkus 69-aastasena armastatud Eesti näitleja ja lavastaja Lembit Ulfsak (04.07.1947 - 22.03.2017).

Rein Oja Lembit Ulfsakist: ta ei määrinud mett moka peale

Täna suri 69-aastasena armastatud Eesti näitleja ja lavastaja Lembit Ulfsak. Draamateatri juht Rein Oja meenutas lahkunut.

Kolleegid meenutavad Lembit Ulfsakit kui suurt näitlejat

Kolleegid meenutavad Lembit Ulfsakit kui sooja ja erakordse huumorimeelega inimest ning suurt näitlejat. Oma filmirollidega kujunes ta teatud mõttes Eesti märgiks kogu maailmas.

Arvustus. Kibe tõde keskeas kuttidest

Uus film kinodes
"T2 Trainspotting"
Režissöör: Danny Boyle
Osades: Ewan McGregor, Ewen Bremner, Jonny Lee Miller,  Robert Carlyle
7/10

FILM
Janno Zõbini kolm soovitust Maailmafilmi festivaliks

Janno Zõbin valis kultuuriportaali palvel kolm taiest Maailmafilmi festivaliks, mis toimub 20.-25. märtsil Tartus.

TEATER
Renoveeritud Ugala teatrimaja avas külastajatele taas uksed

Laupäeval avas publikule taas uksed Ugala renoveeritud teatrimaja.

KIRJANDUS
Kirjanduspreemia nominent Nikolai Baturin: rahu on peamine, mitte raha

Täna kuulutatakse välja kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastaauhindade võitjad. ERRi kultuuriportaal koostöös Eesti Kirjanike Liiduga tutvustab nominente. Proosa kategoorias konkureerib Nikolai Baturin teosega "Mongolite unenäoline invasioon Euroopasse".

KUNST
Arvustus. Naivistlik antropoloog

Taaslavastamine maalide, objektide või heliinstallatsioonidena põlistab endelised olukorrad, kirjutab Ave Taavet Sirbis.

Arhitektuur
Ilus aasta 1967. Viru hotell

1967 oli ilus aasta, sest siis sündis Vikerraadio. Aga see oli ka aasta, mis Eestis ja maailmas juhtus palju muud. Head, ilusat, naljakat, kurba, dramaatilist. Peeter Helme ja Urmas Vadi valisid välja kakskümmend asja, sündmust ja nähtust, mis kõik 1967. aastal juhtusid ning jutustavad neist nüüd raadiokuulajale. Kultuuriportaal avaldab jutud kirjalikult

Arvustus. Hästi ruumipärane helikunstiteos

Helikunstiteos
"Lugulaul"
Rahvusarhiiv uus hoone Noora
Autorid: Martin Kikas ja Kiwa

MUUSIKA
Superstaar Janine Jansen

Esmakordselt säras see kuulus Hollandi viiuldaja Eesti publiku ees 2009. aasta 27. augustil, kui Eesti Kontserdi hooaja avakontserdi sisutas Frankfurdi Raadio Sümfooniaorkester Paavo Järvi käe all, solistiks Janine Jansen (viiul). Toona Sirp arvustuse kirjutanud Lembi Mets tunnistas, et nii orgaanilist pillimängu kuuleb üleüldse väga harva.

Arvamus
Keeleteadlane Anna Verschik: eesti keele olulisus seisneb selle sümbolväärtuses

"Plekktrummi" saatekülaliseks oli keeleteadlane Anna Verschik, kellega vesteldi eesti keele staatusest ja sellest, miks on hea osata mitmeid keeli.

Rein Raud. Teeme Tõe jälle suureks?

Kuidas iganes Donald Trumpi lugu ka ei lõpeks – ja arvata on, et meid ootab järgnevate aastate jooksul ees veel terve rida skandaale ja paljastusi, kui mitte midagi veel hullemat – võib 10. jaanuari 2017 pidada oluliseks teetähiseks meedia ajaloos.

Mari-Liis Lill: teater võib kasvatada empaatiavõimet

"Plekktrummi" saatekülaliseks oli lavastaja Mari-Liis Lill, kellega räägiti äsja Endla teatris esietendunud dokumentaalsest lavastusest "Väljast väiksem kui seest".

Joel Sang. Usalduse küsimus

Maitsest ja kriitikast.