Ita Ever: Ülle Ulla oli enda vastu eriliselt nõudlik kuni viimase hetkeni ({{commentsTotal}})

10. aprillil lahkus meie seast näitleja ning baleriin Ülle Ulla, kelle karjäärist ning nendevahelisest sõprusest rääkis "Ringvaate" stuudios Ita Ever.

"Ta kurtis alati, et kuidas on võimalik nii palju teksti meelde jätta," tõi Ita Ever "Ringvaates" välja, et Ülle Ulla tõdes alati, et kui etenduses peaks vaid tantsima, oleks tal kõik palju kergem. Ever rääkis ka mitmeid lugusid sellest, kuivõrd karismaatiline ning särav näitlejanna Ulla tegelikult oli. "Ta oli selline inimene, kes ei saanud karjuda - ma olen temaga palju aastakümneid tuttav, aga ma ei suuda meenutada episoodi, kus ta oleks pidanud endast välja minema karjumisega."

Ita Ever tõdes, et sõbrannasid on tal tänaseks tõesti väheks jäänud. "Ülle Ulla oli üks väheseid, kes mul järele oli jäänud, aga mis teha - aeg on selline, et kõik lähevad minu kõrvalt ära," ütles Ita Ever ja lisas, et vahel tahaks ikkagi kellegagi rääkida ning pisut lobiseda. "Kõik on minust palju nooremad ning probleemid ja jutuajamised on hoopis teised." Ever sõnas, et tema sellest aga väga murtud ei ole - kui muud üle ei jää, siis mõtleb ta endale mõne kaaslase ise välja. "Mul on seni veel õnneks jäänud töö ning ma mängin ka etendustes - õhtul kodus tegelen iseendaga ning räägin piltide ja lilledega."

Ülle Ullale helistades rääkisid nad tihti ka kõige argisematel teemadel. "Me rääkisime sellest, kus on võimalik midagi odavamalt osta, aga samuti ka meestest ning asi, mida ma tahan tingimata väita, et Ülle Ulla oli selline inimene, kes kasutas väga tihti vestlustes sõna "elegantne"," tõi Ita Ever välja, et lisaks sellele kasutas Ülle Ulla sama mõtet tihti ka filmide kohta. "Meil oli väga sarnane filmimaitse ning meile meeldisid samad näitlejad."

Toimetaja: Kaspar ViilupVince Staples lõkke ääres uues videos.Vince Staples lõkke ääres uues videos.
Päeva video: Vince Staples - "Rain Come Down"

Täna ilmus räppar Vince Staples´i uus album "Big Fish Theory" ning juba varem, koostöös Ty Dolla $ign´iga avaldatud lugu "Rain Come Down" sai värske video.

Leelo TungalLeelo Tungal
Leelo Tungal tähistas juubelit kahe uue luulekoguga

Neljapäeval tähistas oma 70. sünnipäeva luuletaja, kirjanik, tõlkija ja ajakirjanik Leelo Tungal. Juubeliks jõudsid raamatu-lettidele kaks tema uut luulekogu.

FILM
"Lõputu poeesia" ("Poesia sin fin")
Tristan Priimägi andis suveks kolm filmisoovitust

"Terevisioonis" oli külas filmiajakirjanik Tristan Priimägi, kes soovitaks algavaks suveks filme "Petetud", "Lõputu poeesia" ja "Wind River".

TEATER
Klaudia Tiitsmaa
Ugala publik valis lemmikud

Ugala teatris etendus eile, 21. juunil viimast korda suvelavastus „Gogoli disko“. Lõpuaplausi järel kuulutati Ugala suurel laval välja publikupreemia Kuldõun 2017 laureaadid.

KIRJANDUS
Arvustus. Ärakrutitud ajalugu väändes füüsikaga vaheldumisi

Uus raamat

Ilmar Tomusk
"Seiklused paralleelmaaailmas"
Hillar Metsa pildid
Tammerraamat
224 lk.

KUNST
"Ajavahe".
Arvustus. Kuidas käsitööst sai kunst

7. Tallinna Rakenduskunsti Triennaal

Peanäitus: "Ajavahe"
21.04-23.07.2017

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum

Arhitektuur
Arhitektuurikeskuse välkloengArhitektuurikeskuse välkloeng
Veneetsia arhitektuuribiennaali Eesti ekspositsiooni konkursi võitis töö "Nõrk monument"

2018. aasta Veneetsia arhitektuuribiennaalil esindab Eestit rahvusvahelise noorte kuraatorite meeskonna intrigeeriva nimega konkursitöö "Nõrk monument" (Weak Monument). Žürii hääletusest täna hommikul võitjana väljunud töö kuraatormeeskonda kuuluvad EKAs ja Hollandi Delfti Tehnikaülikoolis õppinud Laura Linsi (praktiseerib hetkel Londonis arhitektina) ja Roland Reemaa (arhitekt, hetkel külalisõppejõud Delfti Tehnikaülikoolis) ning Londonis praktiseeriv, lisaks Delftile ka Prahas õppinud arhitekt Tadeas Riha.

Veneetsia arhitektuuribiennaalVeneetsia arhitektuuribiennaal
ERR.ee video: välkloengul selgitati Eesti esindaja Veneetsia arhitektuuribiennaalil

15. juunil toimus Vaba Lava suures saalis Eesti Arhitektuurikeskuse välkloeng, kus astusid lavale 16. Veneetsia arhitektuuribiennaali Eesti ekspositsiooni kuraatorivõistluse finalistid. Rahvusvahelisele võistlusele esitatud tööde seast pääses finaalvooru viis.

MUUSIKA
Arvo Pärt kuulsa vannitoariiuli juures oma teose partituuri uurimas
Maria Mölder. Sissevaade Arvo Pärdi ülikooli argipäeva

19. juunil asetatakse Arvo Pärdi keskusele pidulikult nurgakivi. Uus hoone avatakse juba vähem kui pooleteise aasta pärast, 2018. aasta hilissügisel. Millised ettevalmistustööd keskuses praegu käsil on, selgus vestluses, kus osalesid Arvo Pärdi Keskuse nõukogu liige Nora Pärt, tegevjuht Anu Kivilo, toimetaja ja muusikateadlane Kristina Kõrver ning arhivaar Anneli Kivisiv.

Arvamus
Liiklusummik.Liiklusummik.
Tamur Tohver. Davai davai davai!

Oma arvamuslugude sarjaga jätkab Polygon Teatri juht. Ja mida me näeme?

Räpilahing.Räpilahing.
Anders Härm. Rappimislahing

Agonistliku teotamisrituaali mänguline algupära, kultuuriline funktsioon ning poliitiline potentsiaal.

Uue maailma tänavafestivalUue maailma tänavafestival
Keelesäuts. Millal eestlased, millal eestlaste kogukond?

Kogukonnamõiste on ajaga ja arenguga muutunud, laienenud ja mitmekesistunud. Täna keskendun ma keelekasutuses ainult ühele aspektile, mille kohta olen kuulnud küsimusi. Millal on õige kasutada eestlaste kohta kogukond ja millal on see vale?

12EEK Monkey12EEK Monkey
Eesti räpp: nišimuusikast noorte häälekandjaks

Eesti räpp kipub kohati mainstream’ile vastanduma, kuid teatud artistid viivad selle samal ajal peavoolupüünele.