Ita Ever: Ülle Ulla oli enda vastu eriliselt nõudlik kuni viimase hetkeni ({{commentsTotal}})

10. aprillil lahkus meie seast näitleja ning baleriin Ülle Ulla, kelle karjäärist ning nendevahelisest sõprusest rääkis "Ringvaate" stuudios Ita Ever.

"Ta kurtis alati, et kuidas on võimalik nii palju teksti meelde jätta," tõi Ita Ever "Ringvaates" välja, et Ülle Ulla tõdes alati, et kui etenduses peaks vaid tantsima, oleks tal kõik palju kergem. Ever rääkis ka mitmeid lugusid sellest, kuivõrd karismaatiline ning särav näitlejanna Ulla tegelikult oli. "Ta oli selline inimene, kes ei saanud karjuda - ma olen temaga palju aastakümneid tuttav, aga ma ei suuda meenutada episoodi, kus ta oleks pidanud endast välja minema karjumisega."

Ita Ever tõdes, et sõbrannasid on tal tänaseks tõesti väheks jäänud. "Ülle Ulla oli üks väheseid, kes mul järele oli jäänud, aga mis teha - aeg on selline, et kõik lähevad minu kõrvalt ära," ütles Ita Ever ja lisas, et vahel tahaks ikkagi kellegagi rääkida ning pisut lobiseda. "Kõik on minust palju nooremad ning probleemid ja jutuajamised on hoopis teised." Ever sõnas, et tema sellest aga väga murtud ei ole - kui muud üle ei jää, siis mõtleb ta endale mõne kaaslase ise välja. "Mul on seni veel õnneks jäänud töö ning ma mängin ka etendustes - õhtul kodus tegelen iseendaga ning räägin piltide ja lilledega."

Ülle Ullale helistades rääkisid nad tihti ka kõige argisematel teemadel. "Me rääkisime sellest, kus on võimalik midagi odavamalt osta, aga samuti ka meestest ning asi, mida ma tahan tingimata väita, et Ülle Ulla oli selline inimene, kes kasutas väga tihti vestlustes sõna "elegantne"," tõi Ita Ever välja, et lisaks sellele kasutas Ülle Ulla sama mõtet tihti ka filmide kohta. "Meil oli väga sarnane filmimaitse ning meile meeldisid samad näitlejad."

Toimetaja: Kaspar ViilupSelgusid teatri aastaauhindade laureaadid

Ugala teatris toimus teatri aastaauhindade pidulik auhinnatseremoonia, kus jagati kätte preemiad möödunud aasta silmapaistvamatele teatritegijatele. Lavastaja preemia pälvis Hendrik Toompere jr, kes pühendas auhinna Lembit Ulfsakile.

Mikk Pärnits. Keele nõiduslik mõju

Sõnumise ja algkeele otsinguil.

Andres Levald. Linnamets pole vaid loodusand

Tallinna linna metsade omandisuhted ei soodusta nende sihipärast arendamist linlaste elukeskkonna parandamise nimel.

Keelesäuts. Kas 101 sõjasaadikut?

Kui küsida otse, kes on parlamentäär, siis usun, et kõik teavad, et see on ühe sõdiva poole volitatud läbirääkija teise sõdiva poolega ehk parlamentäär on sõjasaadik, vastasega läbi rääkima saadetud isik.

Arvustus. Bing ja Ruthi klaveriminimalism + ambient-nüansid

Uus plaat
Bing & Ruth
"No Home of the Mind" (4AD)
7/10

FILM
Arvustus. Lollid kosmoses ehk rumalus hävitab maailma

Uus film kinos

“Elu”

lavastaja Daniel Espinosa

osades Jake Gyllenhaal, Rebecca Ferguson, Ryan Reynolds, Ariyon Bakare, Olga Dihovichnaya, Hiroyuki Sanada

Hinne: 4/10

Kinodes alates 24. märtsist

TEATER
Rein Oja Lembit Ulfsakist: ta ei määrinud mett moka peale

Täna suri 69-aastasena armastatud Eesti näitleja ja lavastaja Lembit Ulfsak. Draamateatri juht Rein Oja meenutas lahkunut.

KIRJANDUS
Mudlum. Qiaotou nööp

Mida saab inimene, kes on kõikidest maailma asjadest juba kirjutanud, veel lisaks öelda? On ju nii, et kui igasuguseid asju on juba lehekülgede viisi kirjeldatud ja nimepidi üles loetud, sukatrippidest sulgpallideni, peale selle veel kõvasti pead murtud nende filosoofilise tähenduse üle, et misasi üks asi ülepea on ja muud sellist loba, siis nagu ei jäägi peaaegu mitte midagi enam järele?

KUNST
Rebeka Põldsam: Anu Põder lõi ainult konkreetsesse hetke

Anu Põder oli Eesti skulptor, kes töötas vaid orgaaniliste ja kaduvate materjalidega. Tema teosed vananevad ja lagunevad põrmuks sarnaselt inimesega. Kumus on alates tänasest üleval Anu Põdra retrospektiivnäitus "Haprus on vaprus".

Arhitektuur
Arvo Pärdi keskuse arenduseks eraldatakse täiendavalt 2,2 miljonit eurot

Valitsus otsustas eraldada täiendavalt kuni 2,2 miljonit eurot Laulasmaal asuva Arvo Pärdi keskuse uue hoone ehitamiseks. Ehitusleping sõlmitakse riigihankel soodsaima pakkumise teinud aktsiaseltsiga Ehitustrust, keskus peaks valmima Eesti 100. sünnipäevaks, mil helilooja tähistab 83. sünnipäeva.

Renoveeritud Ugala teatrimaja avas külastajatele taas uksed

Laupäeval avas publikule taas uksed Ugala renoveeritud teatrimaja.

MUUSIKA
"MI" otsib muusikat autovaruosadest ja elektroonikast

Veebruari lõpul andis ERSO kontserdi "Alternatiivne energia", kus põimiti orkestrimuusikaga kokku elektroonika ja live-videolahendused. Märtsis esitles alternatiivseid musitseerimisviise Tallinnas saksa DJ Henrik Schwartz. Noppeid nendest nägi neljapäevases muusikasaates "MI", toimetaja Hele-Maria Taimla kirjutas kohtumisest Schwartziga ka artikli.

Arvamus
Linda Kaljundi, Ulrike Plath. Eesti ajalookirjutus põimitud perspektiivist

Veel Vabadussõja ajal, 1919. aastal ilmus trükist algkoolidele mõeldud õpik „Eesti ajalugu“, mille oli „piltide kujul kokku seadnud“ Mihkel Kampmann (Kampmaa), kes oli ajaloolasena küll asjaarmastaja, ent omas ajas mõjukas ja menukas õpperaamatute autor.[1]

Rein Raud. Teeme Tõe jälle suureks?

Kuidas iganes Donald Trumpi lugu ka ei lõpeks – ja arvata on, et meid ootab järgnevate aastate jooksul ees veel terve rida skandaale ja paljastusi, kui mitte midagi veel hullemat – võib 10. jaanuari 2017 pidada oluliseks teetähiseks meedia ajaloos.

Mari-Liis Lill: teater võib kasvatada empaatiavõimet

"Plekktrummi" saatekülaliseks oli lavastaja Mari-Liis Lill, kellega räägiti äsja Endla teatris esietendunud dokumentaalsest lavastusest "Väljast väiksem kui seest".

Joel Sang. Usalduse küsimus

Maitsest ja kriitikast.