Tallinnas jõuab vaatajateni Ann Mirjam Vaikla etendus-installatsioon "BEAUTY ON" ({{commentsTotal}})

Tallinnas kunstiplatvormi Rundum prooviruumis jõuab vaatajateni stsenograaf Ann Mirjam Vaikla etendus-installatsioon "BEAUTY ON", kus meediumina on kasutatud maali ja elavat esitajat.

Ann Mirjam Vaikla installatsioon sai alguse juba neli aastat tagasi, kui ta alustas õpinguid Norra Teatri akadeemias, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Kohe alguses tuli üheks külalisõppejõuks Venemaa kunstnik Andrey Bartenev, kes hästi intensiivselt tahtis meid lahti ühendada kontseptuaalsest mõtlemisest, et läheneksime läbi visuaali ja läbi intuitiivse mõtlemise ja teemaks sel grupinäitusel oli "BEAUTY OFF", ehk siis ilu ja selle vastaspool. Kui rääkida minu ja õppejõu vahelisest dialoogist, siis ta oli vaimustatud minu taustast, olen õppinud Lätis ja Leedus ja tegelenud maalimisega ja me mõtlesime koos, et võiks seda meediumit kasutada," selgitas Vaikla.

Avatava installatsiooni üheks oluliseks komponendiks on elus esitaja, kes hakkab osalema teoses kogu lahtioleku aja ehk kuus tundi päevas. "See ruum, mida mina kunstniku ja stsenograafina olen tahtnud luua, on groteskne ruum ehk ma keskendun groteski olemusele ja kui küsida, et miks ma seda teen, see on läbi käinud mitmetest mu töödest, sest ma näen groteski väga palju nii oma eralelus kui ka inimestega suheldes. Kõige rohkem mõjutab mind selles mis toimub maailmas poliitika tasandil. See on minu kõige poeetilisem eneseväljendus, ma arvan," ütles stsenograaf.

Installatsioon-etendus "BEAUTY ON" on avatud kuni 24. aprillini neljapäevast pühapäevani Rundumi proovisaalis Pärnu maantee 154 hoovimajas.

Toimetaja: Rutt ErnitsAare Pilv Kenderi protsessist: üks pool on kurt teise poole suhtes

Kirjandusteadlane Aare Pilv märkis, et Kaur Kenderi kohtuprotsessis põrkuvad kaks erinevat maailma mõistmise viisi.

Jan Uuspõld lavastusest "Talvevalgus": nagu oleks head armastuslugu kuulnud

30. märtsil esietendub Tallinna transpordikoolis Theatrumi värske lavastus "Talvevalgus", kus astuvad peaosades lavale Jan Uuspõld ja Maria Peterson. "Ringvaade" tegi nendega juttu.

Arvustus. Ed tegi seda jälle

Uus plaat

Ed Sheeran

÷ ("Divide")

9,5/10

HEAD TEED, LEMBIT ULFSAK!
Ametlik nekroloog Lembit Ulfsakile

LEMBIT ULFSAK

4. juuli 1947–22. märts 2017

Age Juurikas: minult ei tasu oodata ritta laotud klassikuid

Pühapäeval kell 19 avab Rae Kultuurikeskuses oma muusikalise ning äraspidise “Pandora laeka” priimapianist Age Juurikas, kelle seost meie vallaga kinnitab lausa rahvastikuregister. Uurisime, mis tal täpsemalt kavas ning miks meeldib talle vene heliloojate looming.

Kultuuriministeeriumi töörühm hakkab ajakohastama teatrite rahastust

Kahekümne aastaga on Eesti teatrimaastik põhjalikult muutunud, juurde on tulnud palju uusi teatrivorme ning teatrite rahastamist reguleeriv etendusasutuste seadus ei vasta enam Eesti reaalsele teatrisituatsioonile.

FILM
"OP" jagas soovitusi Maailmafilmi festivaliks

14. korda toimuv Maailmafilmi festival on lõpuks leidnud endale kodu ja jääb paikseks Eesti Rahva Muuseumisse. "OP" palus festivali teejuhtideks kaks festivali kirglikku fänni.

TEATER
Rein Oja Lembit Ulfsakist: ta ei määrinud mett moka peale

Täna suri 69-aastasena armastatud Eesti näitleja ja lavastaja Lembit Ulfsak. Draamateatri juht Rein Oja meenutas lahkunut.

KIRJANDUS
Kirjanduspreemia nominent Nikolai Baturin: rahu on peamine, mitte raha

Täna kuulutatakse välja kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastaauhindade võitjad. ERRi kultuuriportaal koostöös Eesti Kirjanike Liiduga tutvustab nominente. Proosa kategoorias konkureerib Nikolai Baturin teosega "Mongolite unenäoline invasioon Euroopasse".

KUNST
Kunstiministeerium. Kriitikute avalikest isiklikest kirjadest

Mõni aasta tagasi soovitas Kaido Ole mulle, kui kunstikriitikule kirjutada kiri kunstnikule.

Arhitektuur
Ilus aasta 1967. Viru hotell

1967 oli ilus aasta, sest siis sündis Vikerraadio. Aga see oli ka aasta, mis Eestis ja maailmas juhtus palju muud. Head, ilusat, naljakat, kurba, dramaatilist. Peeter Helme ja Urmas Vadi valisid välja kakskümmend asja, sündmust ja nähtust, mis kõik 1967. aastal juhtusid ning jutustavad neist nüüd raadiokuulajale. Kultuuriportaal avaldab jutud kirjalikult

Arvustus. Hästi ruumipärane helikunstiteos

Helikunstiteos
"Lugulaul"
Rahvusarhiiv uus hoone Noora
Autorid: Martin Kikas ja Kiwa

MUUSIKA
Koit Raudsepa kolm soovitust Tallinn Music Weekiks

Järgmisel nädalal saab alguse Tallinn Music Week ning "OP-is" jagas festivaliks kolm soovitust Raadio 2 saatejuht Koit "Dr Koit" Raudsepp.

Arvamus
Elo Kiivet. Tõlkes kaduma läinud ruum

Selleks et arhitektuuri lugeda, peab õppima ruumi märkama.

Rein Raud. Teeme Tõe jälle suureks?

Kuidas iganes Donald Trumpi lugu ka ei lõpeks – ja arvata on, et meid ootab järgnevate aastate jooksul ees veel terve rida skandaale ja paljastusi, kui mitte midagi veel hullemat – võib 10. jaanuari 2017 pidada oluliseks teetähiseks meedia ajaloos.

Mari-Liis Lill: teater võib kasvatada empaatiavõimet

"Plekktrummi" saatekülaliseks oli lavastaja Mari-Liis Lill, kellega räägiti äsja Endla teatris esietendunud dokumentaalsest lavastusest "Väljast väiksem kui seest".

Joel Sang. Usalduse küsimus

Maitsest ja kriitikast.