Tristan Priimägi filmisoovitused ({{commentsTotal}})

Tristan Priimägi rääkis täna "Terevisioonis" pikemalt kahest filmist.

"Cloverfieldi tee 10" režissöör Dan Trachtenberg

"Selge on see, et ta on žanrifilm, aga pole täpselt selge, mis žanr. On võetud elemendid väga erinevatest žanritest nagu näiteks suhtedraama, postapokalüptiline film, õudukas ulmekas, thriller ja need on pandud kokku kombinatsioonis, mis mõjuv värskena. Seni püsib realismis, kuni läheb ühel hetkel täitsa ebarealistlikuks. Ärge vaadake selle filmi plakatit, sest miskipärast vahel juhtub, et plakati peal on lõpplahendus juba ära toodud, mida tegelikult ei tohiks kunagi teha. Filmi mõte on selles, kuidas üks naisterahvas, kes on autoavariisse sattunud, leiab end aheldatuna keldrist ja tema vangistaja väidab, et see on kõik tema enda hüvanguks, sest maa peal on toimunud kohutav ökoloogiline katastroof ning enam ei ole võimalik maapinnale tõusta. Kolmas tegelane on veel üks noor mees, kes on ka sinna sattunud. Kogu mäng on kassi-hiire mäng selle ümber, kas mees valetab või mitte ja mis seal maa peal tegelikult toimub. See on lahe näide, kuidas on väheste vahenditega suudetud teha psühholoogiliselt äärmiselt mõjuv film."

"Bonus Track" režissöör Riho Västrik

"Sellised filmid on hädavajalikud kultuuriloolised pildikesed meie kultuuriheeroste elu ja ajaloo sissevaatesse. Samas on selliste filmide probleem, et kui on selline mees nagu Sven Grünberg, kes on tuntud nii helilooja kui budistina, siis on seda kõike poolteteist tundi pakkida natuke suur ülesanne, mistõttu sellist tüüpi filmid jäävad natuke ülevaatlikuks. Nad võiksid olla väga head koolitunnis. Võiks vabalt olla Eesti kultuuriloo kursus, kus iga kord näidatakse ühte sellist filmi ja räägitakse taust lahti. Siin on valitud pisut referatiivsem tee, valgustamaks Grünberigi elu ja tegemisi."

Tänasest algab kinos Sõprus komöödiafilmide festival, kus on need filmid, mis on end aastakümnete jooksul tõestanud.

Toimetaja: Jaanika Valk{{c.alias}}
{{c.createdMoment}}
{{c.body}}
{{cc.alias}}
{{cc.createdMoment}}
+{{cc.replyToName}} {{cc.body}}
Kommentaare ei ole.
Oled sisseloginud kui {{user.alias}}. Logi välja
Sisselogimine ebaõnnestus.

Pole veel kasutajat/unustasid salasõna

Nimi võib olla kuni 32 tähemärki pikk
Kommentaar võib olla kuni 600 tähemärki pikk
{{comment.captcha.word.answer}}

kultuur.err.ee

HEAD TEED, LEMBIT ULFSAK!

Suri armastatud näitleja Lembit Ulfsak

Meie seast lahkus 69-aastasena armastatud Eesti näitleja ja lavastaja Lembit Ulfsak (04.07.1947 - 22.03.2017).

Rein Oja Lembit Ulfsakist: ta ei määrinud mett moka peale

Täna suri 69-aastasena armastatud Eesti näitleja ja lavastaja Lembit Ulfsak. Draamateatri juht Rein Oja meenutas lahkunut.

Kolleegid meenutavad Lembit Ulfsakit kui suurt näitlejat

Kolleegid meenutavad Lembit Ulfsakit kui sooja ja erakordse huumorimeelega inimest ning suurt näitlejat. Oma filmirollidega kujunes ta teatud mõttes Eesti märgiks kogu maailmas.

Arvustus. Kibe tõde keskeas kuttidest

Uus film kinodes
"T2 Trainspotting"
Režissöör: Danny Boyle
Osades: Ewan McGregor, Ewen Bremner, Jonny Lee Miller,  Robert Carlyle
7/10

FILM
Janno Zõbini kolm soovitust Maailmafilmi festivaliks

Janno Zõbin valis kultuuriportaali palvel kolm taiest Maailmafilmi festivaliks, mis toimub 20.-25. märtsil Tartus.

TEATER
Renoveeritud Ugala teatrimaja avas külastajatele taas uksed

Laupäeval avas publikule taas uksed Ugala renoveeritud teatrimaja.

KIRJANDUS
Kirjanduspreemia nominent Nikolai Baturin: rahu on peamine, mitte raha

Täna kuulutatakse välja kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastaauhindade võitjad. ERRi kultuuriportaal koostöös Eesti Kirjanike Liiduga tutvustab nominente. Proosa kategoorias konkureerib Nikolai Baturin teosega "Mongolite unenäoline invasioon Euroopasse".

KUNST
Arvustus. Naivistlik antropoloog

Taaslavastamine maalide, objektide või heliinstallatsioonidena põlistab endelised olukorrad, kirjutab Ave Taavet Sirbis.

Arhitektuur
Ilus aasta 1967. Viru hotell

1967 oli ilus aasta, sest siis sündis Vikerraadio. Aga see oli ka aasta, mis Eestis ja maailmas juhtus palju muud. Head, ilusat, naljakat, kurba, dramaatilist. Peeter Helme ja Urmas Vadi valisid välja kakskümmend asja, sündmust ja nähtust, mis kõik 1967. aastal juhtusid ning jutustavad neist nüüd raadiokuulajale. Kultuuriportaal avaldab jutud kirjalikult

Arvustus. Hästi ruumipärane helikunstiteos

Helikunstiteos
"Lugulaul"
Rahvusarhiiv uus hoone Noora
Autorid: Martin Kikas ja Kiwa

MUUSIKA
Superstaar Janine Jansen

Esmakordselt säras see kuulus Hollandi viiuldaja Eesti publiku ees 2009. aasta 27. augustil, kui Eesti Kontserdi hooaja avakontserdi sisutas Frankfurdi Raadio Sümfooniaorkester Paavo Järvi käe all, solistiks Janine Jansen (viiul). Toona Sirp arvustuse kirjutanud Lembi Mets tunnistas, et nii orgaanilist pillimängu kuuleb üleüldse väga harva.

Arvamus
Keeleteadlane Anna Verschik: eesti keele olulisus seisneb selle sümbolväärtuses

"Plekktrummi" saatekülaliseks oli keeleteadlane Anna Verschik, kellega vesteldi eesti keele staatusest ja sellest, miks on hea osata mitmeid keeli.

Rein Raud. Teeme Tõe jälle suureks?

Kuidas iganes Donald Trumpi lugu ka ei lõpeks – ja arvata on, et meid ootab järgnevate aastate jooksul ees veel terve rida skandaale ja paljastusi, kui mitte midagi veel hullemat – võib 10. jaanuari 2017 pidada oluliseks teetähiseks meedia ajaloos.

Mari-Liis Lill: teater võib kasvatada empaatiavõimet

"Plekktrummi" saatekülaliseks oli lavastaja Mari-Liis Lill, kellega räägiti äsja Endla teatris esietendunud dokumentaalsest lavastusest "Väljast väiksem kui seest".

Joel Sang. Usalduse küsimus

Maitsest ja kriitikast.