Siim Nestor Prince'ist: ta ei ole ennast kunagi kuulajatele avanud ({{commentsTotal}})

21. aprillil lahkus meie seast muusik ja poppikoon Prince, kelle surma täpne põhjus on siiani teadmata. "Ringvaates" oli külas muusikakriitik ning Prince'i suur austaja Siim Nestor, selgitamaks tema olulisust.

Siim Nestor tõdes "Ringvaates", et esimesi uudiseid Prince'i surmast lugedes oli ta suures šokis. "Kõigepealt üritasin ma end veenda, et see ei ole tõsi ning tegu on vaid esialgse uudisega, mille juures hakatakse uurima, kes siis tegelikult ikkagi Prince'i kodu liftist surnuna leiti." Nestor kinnitas, kui ta sai aru, et see on ikkagi tõesti Prince, siis läks šokk suuremaks ning paanika kasvas. "Ma üritasin sisendada endale, et ta on lihtsalt üks kauge inimene ning eemalolev poppstaar, kes ei ole mulle tähtis."

"Tal oli väga palju häid laule, mis olid ka teineteisest erinevad," pidas Siim Nestor tema edukuse aluseks ikkagi muusikat. "Kindlasti on tema külgetõmbes palju ka seda, et ta on olnud müstiline kuju. Ta ei ole ennast kunagi täielikult avanud." Täpset põhjust aga Nestor öelda ei oskagi, miks Prince inimestele niivõrd palju meeldib. "Mulle hakkas ta meeldima, sest ta oli täiesti erinev - see, kuidas tema muusika kõlas, oli erinev ning tal on nii kõlaliselt kui ka meloodiliselt täiesti omapäraseid asju." Samuti tõdes Nestor, et talle meeldis ka Prince'i välimus. "Tema vasikasilmi võiksin vaadata tunde."

Prince oli ka viimasel aastatel endiselt aktiivne. "Tal ilmus eelmine aasta kaks plaati, mis olid tegelikult üsna kehvad," kinnitas Siim Nestor, et Prince'i suurimaks tugevuseks olid aga kontserdid. "Tema kontserdid on küll sellised asjad, mida soovitasin kõigil inimestel elus vähemalt korra kogeda kogeda," selgitas Nestor ja lisas, et Prince tegi oma kontsertidest eufoorilised peod, mis ei kujutanud endast pelgalt istumist ega ülevalt-alla vaatamist. "Need olid peod, kus eufooria tõusis lakke."

Enda isiklikku lemmiklugu Siim Nestor otseselt välja tuua ei oskagi. "Tema loomingu esimene kümneaastane periood on selline, kus on umbes 300-400 lugu, mille seast ma võiks valida selle kõige parema loo - ma olen oma peas küll teinud tabeleid, kus järjestan lugusid, aga see muutub koguaeg."

Toimetaja: Kaspar ViilupVince Staples lõkke ääres uues videos.Vince Staples lõkke ääres uues videos.
Päeva video: Vince Staples - "Rain Come Down"

Täna ilmus räppar Vince Staples´i uus album "Big Fish Theory" ning juba varem, koostöös Ty Dolla $ign´iga avaldatud lugu "Rain Come Down" sai värske video.

Leelo TungalLeelo Tungal
Leelo Tungal tähistas juubelit kahe uue luulekoguga

Neljapäeval tähistas oma 70. sünnipäeva luuletaja, kirjanik, tõlkija ja ajakirjanik Leelo Tungal. Juubeliks jõudsid raamatu-lettidele kaks tema uut luulekogu.

FILM
"Lõputu poeesia" ("Poesia sin fin")
Tristan Priimägi andis suveks kolm filmisoovitust

"Terevisioonis" oli külas filmiajakirjanik Tristan Priimägi, kes soovitaks algavaks suveks filme "Petetud", "Lõputu poeesia" ja "Wind River".

TEATER
Klaudia Tiitsmaa
Ugala publik valis lemmikud

Ugala teatris etendus eile, 21. juunil viimast korda suvelavastus „Gogoli disko“. Lõpuaplausi järel kuulutati Ugala suurel laval välja publikupreemia Kuldõun 2017 laureaadid.

KIRJANDUS
Arvustus. Ärakrutitud ajalugu väändes füüsikaga vaheldumisi

Uus raamat

Ilmar Tomusk
"Seiklused paralleelmaaailmas"
Hillar Metsa pildid
Tammerraamat
224 lk.

KUNST
"Ajavahe".
Arvustus. Kuidas käsitööst sai kunst

7. Tallinna Rakenduskunsti Triennaal

Peanäitus: "Ajavahe"
21.04-23.07.2017

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum

Arhitektuur
Arhitektuurikeskuse välkloengArhitektuurikeskuse välkloeng
Veneetsia arhitektuuribiennaali Eesti ekspositsiooni konkursi võitis töö "Nõrk monument"

2018. aasta Veneetsia arhitektuuribiennaalil esindab Eestit rahvusvahelise noorte kuraatorite meeskonna intrigeeriva nimega konkursitöö "Nõrk monument" (Weak Monument). Žürii hääletusest täna hommikul võitjana väljunud töö kuraatormeeskonda kuuluvad EKAs ja Hollandi Delfti Tehnikaülikoolis õppinud Laura Linsi (praktiseerib hetkel Londonis arhitektina) ja Roland Reemaa (arhitekt, hetkel külalisõppejõud Delfti Tehnikaülikoolis) ning Londonis praktiseeriv, lisaks Delftile ka Prahas õppinud arhitekt Tadeas Riha.

Veneetsia arhitektuuribiennaalVeneetsia arhitektuuribiennaal
ERR.ee video: välkloengul selgitati Eesti esindaja Veneetsia arhitektuuribiennaalil

15. juunil toimus Vaba Lava suures saalis Eesti Arhitektuurikeskuse välkloeng, kus astusid lavale 16. Veneetsia arhitektuuribiennaali Eesti ekspositsiooni kuraatorivõistluse finalistid. Rahvusvahelisele võistlusele esitatud tööde seast pääses finaalvooru viis.

MUUSIKA
Arvo Pärt kuulsa vannitoariiuli juures oma teose partituuri uurimas
Maria Mölder. Sissevaade Arvo Pärdi ülikooli argipäeva

19. juunil asetatakse Arvo Pärdi keskusele pidulikult nurgakivi. Uus hoone avatakse juba vähem kui pooleteise aasta pärast, 2018. aasta hilissügisel. Millised ettevalmistustööd keskuses praegu käsil on, selgus vestluses, kus osalesid Arvo Pärdi Keskuse nõukogu liige Nora Pärt, tegevjuht Anu Kivilo, toimetaja ja muusikateadlane Kristina Kõrver ning arhivaar Anneli Kivisiv.

Arvamus
Liiklusummik.Liiklusummik.
Tamur Tohver. Davai davai davai!

Oma arvamuslugude sarjaga jätkab Polygon Teatri juht. Ja mida me näeme?

Räpilahing.Räpilahing.
Anders Härm. Rappimislahing

Agonistliku teotamisrituaali mänguline algupära, kultuuriline funktsioon ning poliitiline potentsiaal.

Uue maailma tänavafestivalUue maailma tänavafestival
Keelesäuts. Millal eestlased, millal eestlaste kogukond?

Kogukonnamõiste on ajaga ja arenguga muutunud, laienenud ja mitmekesistunud. Täna keskendun ma keelekasutuses ainult ühele aspektile, mille kohta olen kuulnud küsimusi. Millal on õige kasutada eestlaste kohta kogukond ja millal on see vale?

12EEK Monkey12EEK Monkey
Eesti räpp: nišimuusikast noorte häälekandjaks

Eesti räpp kipub kohati mainstream’ile vastanduma, kuid teatud artistid viivad selle samal ajal peavoolupüünele.