Siim Nestor Prince'ist: ta ei ole ennast kunagi kuulajatele avanud ({{commentsTotal}})

21. aprillil lahkus meie seast muusik ja poppikoon Prince, kelle surma täpne põhjus on siiani teadmata. "Ringvaates" oli külas muusikakriitik ning Prince'i suur austaja Siim Nestor, selgitamaks tema olulisust.

Siim Nestor tõdes "Ringvaates", et esimesi uudiseid Prince'i surmast lugedes oli ta suures šokis. "Kõigepealt üritasin ma end veenda, et see ei ole tõsi ning tegu on vaid esialgse uudisega, mille juures hakatakse uurima, kes siis tegelikult ikkagi Prince'i kodu liftist surnuna leiti." Nestor kinnitas, kui ta sai aru, et see on ikkagi tõesti Prince, siis läks šokk suuremaks ning paanika kasvas. "Ma üritasin sisendada endale, et ta on lihtsalt üks kauge inimene ning eemalolev poppstaar, kes ei ole mulle tähtis."

"Tal oli väga palju häid laule, mis olid ka teineteisest erinevad," pidas Siim Nestor tema edukuse aluseks ikkagi muusikat. "Kindlasti on tema külgetõmbes palju ka seda, et ta on olnud müstiline kuju. Ta ei ole ennast kunagi täielikult avanud." Täpset põhjust aga Nestor öelda ei oskagi, miks Prince inimestele niivõrd palju meeldib. "Mulle hakkas ta meeldima, sest ta oli täiesti erinev - see, kuidas tema muusika kõlas, oli erinev ning tal on nii kõlaliselt kui ka meloodiliselt täiesti omapäraseid asju." Samuti tõdes Nestor, et talle meeldis ka Prince'i välimus. "Tema vasikasilmi võiksin vaadata tunde."

Prince oli ka viimasel aastatel endiselt aktiivne. "Tal ilmus eelmine aasta kaks plaati, mis olid tegelikult üsna kehvad," kinnitas Siim Nestor, et Prince'i suurimaks tugevuseks olid aga kontserdid. "Tema kontserdid on küll sellised asjad, mida soovitasin kõigil inimestel elus vähemalt korra kogeda kogeda," selgitas Nestor ja lisas, et Prince tegi oma kontsertidest eufoorilised peod, mis ei kujutanud endast pelgalt istumist ega ülevalt-alla vaatamist. "Need olid peod, kus eufooria tõusis lakke."

Enda isiklikku lemmiklugu Siim Nestor otseselt välja tuua ei oskagi. "Tema loomingu esimene kümneaastane periood on selline, kus on umbes 300-400 lugu, mille seast ma võiks valida selle kõige parema loo - ma olen oma peas küll teinud tabeleid, kus järjestan lugusid, aga see muutub koguaeg."

Toimetaja: Kaspar ViilupSelgusid teatri aastaauhindade laureaadid

Ugala teatris toimus teatri aastaauhindade pidulik auhinnatseremoonia, kus jagati kätte preemiad möödunud aasta silmapaistvamatele teatritegijatele. Lavastaja preemia pälvis Hendrik Toompere jr, kes pühendas auhinna Lembit Ulfsakile.

Mikk Pärnits. Keele nõiduslik mõju

Sõnumise ja algkeele otsinguil.

Andres Levald. Linnamets pole vaid loodusand

Tallinna linna metsade omandisuhted ei soodusta nende sihipärast arendamist linlaste elukeskkonna parandamise nimel.

Keelesäuts. Kas 101 sõjasaadikut?

Kui küsida otse, kes on parlamentäär, siis usun, et kõik teavad, et see on ühe sõdiva poole volitatud läbirääkija teise sõdiva poolega ehk parlamentäär on sõjasaadik, vastasega läbi rääkima saadetud isik.

Arvustus. Bing ja Ruthi klaveriminimalism + ambient-nüansid

Uus plaat
Bing & Ruth
"No Home of the Mind" (4AD)
7/10

FILM
Arvustus. Lollid kosmoses ehk rumalus hävitab maailma

Uus film kinos

“Elu”

lavastaja Daniel Espinosa

osades Jake Gyllenhaal, Rebecca Ferguson, Ryan Reynolds, Ariyon Bakare, Olga Dihovichnaya, Hiroyuki Sanada

Hinne: 4/10

Kinodes alates 24. märtsist

TEATER
Rein Oja Lembit Ulfsakist: ta ei määrinud mett moka peale

Täna suri 69-aastasena armastatud Eesti näitleja ja lavastaja Lembit Ulfsak. Draamateatri juht Rein Oja meenutas lahkunut.

KIRJANDUS
Mudlum. Qiaotou nööp

Mida saab inimene, kes on kõikidest maailma asjadest juba kirjutanud, veel lisaks öelda? On ju nii, et kui igasuguseid asju on juba lehekülgede viisi kirjeldatud ja nimepidi üles loetud, sukatrippidest sulgpallideni, peale selle veel kõvasti pead murtud nende filosoofilise tähenduse üle, et misasi üks asi ülepea on ja muud sellist loba, siis nagu ei jäägi peaaegu mitte midagi enam järele?

KUNST
Rebeka Põldsam: Anu Põder lõi ainult konkreetsesse hetke

Anu Põder oli Eesti skulptor, kes töötas vaid orgaaniliste ja kaduvate materjalidega. Tema teosed vananevad ja lagunevad põrmuks sarnaselt inimesega. Kumus on alates tänasest üleval Anu Põdra retrospektiivnäitus "Haprus on vaprus".

Arhitektuur
Arvo Pärdi keskuse arenduseks eraldatakse täiendavalt 2,2 miljonit eurot

Valitsus otsustas eraldada täiendavalt kuni 2,2 miljonit eurot Laulasmaal asuva Arvo Pärdi keskuse uue hoone ehitamiseks. Ehitusleping sõlmitakse riigihankel soodsaima pakkumise teinud aktsiaseltsiga Ehitustrust, keskus peaks valmima Eesti 100. sünnipäevaks, mil helilooja tähistab 83. sünnipäeva.

Renoveeritud Ugala teatrimaja avas külastajatele taas uksed

Laupäeval avas publikule taas uksed Ugala renoveeritud teatrimaja.

MUUSIKA
"MI" otsib muusikat autovaruosadest ja elektroonikast

Veebruari lõpul andis ERSO kontserdi "Alternatiivne energia", kus põimiti orkestrimuusikaga kokku elektroonika ja live-videolahendused. Märtsis esitles alternatiivseid musitseerimisviise Tallinnas saksa DJ Henrik Schwartz. Noppeid nendest nägi neljapäevases muusikasaates "MI", toimetaja Hele-Maria Taimla kirjutas kohtumisest Schwartziga ka artikli.

Arvamus
Linda Kaljundi, Ulrike Plath. Eesti ajalookirjutus põimitud perspektiivist

Veel Vabadussõja ajal, 1919. aastal ilmus trükist algkoolidele mõeldud õpik „Eesti ajalugu“, mille oli „piltide kujul kokku seadnud“ Mihkel Kampmann (Kampmaa), kes oli ajaloolasena küll asjaarmastaja, ent omas ajas mõjukas ja menukas õpperaamatute autor.[1]

Rein Raud. Teeme Tõe jälle suureks?

Kuidas iganes Donald Trumpi lugu ka ei lõpeks – ja arvata on, et meid ootab järgnevate aastate jooksul ees veel terve rida skandaale ja paljastusi, kui mitte midagi veel hullemat – võib 10. jaanuari 2017 pidada oluliseks teetähiseks meedia ajaloos.

Mari-Liis Lill: teater võib kasvatada empaatiavõimet

"Plekktrummi" saatekülaliseks oli lavastaja Mari-Liis Lill, kellega räägiti äsja Endla teatris esietendunud dokumentaalsest lavastusest "Väljast väiksem kui seest".

Joel Sang. Usalduse küsimus

Maitsest ja kriitikast.