Tristan Priimägi tutvustab uusi filme ({{commentsTotal}})

Filmikriitik Tristan Priimägi rääkis täna "Terevisioonis" uutest filmidest, mis sel korral on kõik mingil määral seotud põrguga.

"Alt üles" režissöör Ben Wheatley

"Tegevus toimub pilvelõhkujas, mis on väike klassiühiskonna mudel. Film näitab seda, kuidas kapitalismi tingimustes see klassiühiskond võib minna täiesti metsa. Hakkab mingisugune ebaterve konkurents selle nimel, et elada võimalikult kõrgel korrusel, kus on paremad tingimused. Film ise toimub justkui 70ndatel, aga on selge see, et see on selle režissööri kommentaar tegelikult tänapäeva Inglismaale ja tänapäeva Londonile, millega ta ilmselgelt rahul ei ole, nende arengutega, mis seal toimub. Ben Wheatley on õudusfilmide režissöör seni olnud ja neli väga head õudukat teinud. Temast on pikalt räägitud kui Inglismaa uuest lootusest. Ta suudab ikkagi luua sellise unenäolise painava maailma. Äärmiselt stiilne, mis just tuletab meelde, et film peaks olema ikkagi kinematograafiline kunstivorm. Minu arust selle aasta üks huvitavamaid filme."

"Baskin" režissöör Van Evrenol

"Türgi film, see Baskin tähendab mingisuguses slängis politseihaarangut. Filmi peategelaseks on viis politseinikku, kes on omavahel väga head sõbrad ja vastavad ühele väljakutsele mingisse majja, kuhu nad ilmselgelt ei peaks sisenema. Siin on ikkagi konkreetselt nägemus mingit tüüpi põrgust, kuigi Türgi on islamiriik."

"Teekond lõunasse" režissöörid Roxanne Benjamin, David Bruckner, Patrick Horvath, Radio Silence

"Kõigil neil kolmel filmil on üks sarnane omadus, et nad lõhuvad seda filmisisest aegruumi korralikult. Lineaarsus on paisatud pea peale. Peab natukene ajama järge, et mis siis täpselt toimub. Selle aluseks on viis erinevat lugu, mis siis omavahel kuidagi lõikuvad või ristuvad. Räägib sellest, et need põrgu otsingud algavad meist enestest mingis mõttes. Jällegi väga hästi tehtud."

Toimetaja: Madis LaurVince Staples lõkke ääres uues videos.Vince Staples lõkke ääres uues videos.
Päeva video: Vince Staples - "Rain Come Down"

Täna ilmus räppar Vince Staples´i uus album "Big Fish Theory" ning juba varem, koostöös Ty Dolla $ign´iga avaldatud lugu "Rain Come Down" sai värske video.

Leelo TungalLeelo Tungal
Leelo Tungal tähistas juubelit kahe uue luulekoguga

Neljapäeval tähistas oma 70. sünnipäeva luuletaja, kirjanik, tõlkija ja ajakirjanik Leelo Tungal. Juubeliks jõudsid raamatu-lettidele kaks tema uut luulekogu.

FILM
"Lõputu poeesia" ("Poesia sin fin")
Tristan Priimägi andis suveks kolm filmisoovitust

"Terevisioonis" oli külas filmiajakirjanik Tristan Priimägi, kes soovitaks algavaks suveks filme "Petetud", "Lõputu poeesia" ja "Wind River".

TEATER
Klaudia Tiitsmaa
Ugala publik valis lemmikud

Ugala teatris etendus eile, 21. juunil viimast korda suvelavastus „Gogoli disko“. Lõpuaplausi järel kuulutati Ugala suurel laval välja publikupreemia Kuldõun 2017 laureaadid.

KIRJANDUS
Arvustus. Ärakrutitud ajalugu väändes füüsikaga vaheldumisi

Uus raamat

Ilmar Tomusk
"Seiklused paralleelmaaailmas"
Hillar Metsa pildid
Tammerraamat
224 lk.

KUNST
"Ajavahe".
Arvustus. Kuidas käsitööst sai kunst

7. Tallinna Rakenduskunsti Triennaal

Peanäitus: "Ajavahe"
21.04-23.07.2017

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum

Arhitektuur
Arhitektuurikeskuse välkloengArhitektuurikeskuse välkloeng
Veneetsia arhitektuuribiennaali Eesti ekspositsiooni konkursi võitis töö "Nõrk monument"

2018. aasta Veneetsia arhitektuuribiennaalil esindab Eestit rahvusvahelise noorte kuraatorite meeskonna intrigeeriva nimega konkursitöö "Nõrk monument" (Weak Monument). Žürii hääletusest täna hommikul võitjana väljunud töö kuraatormeeskonda kuuluvad EKAs ja Hollandi Delfti Tehnikaülikoolis õppinud Laura Linsi (praktiseerib hetkel Londonis arhitektina) ja Roland Reemaa (arhitekt, hetkel külalisõppejõud Delfti Tehnikaülikoolis) ning Londonis praktiseeriv, lisaks Delftile ka Prahas õppinud arhitekt Tadeas Riha.

Veneetsia arhitektuuribiennaalVeneetsia arhitektuuribiennaal
ERR.ee video: välkloengul selgitati Eesti esindaja Veneetsia arhitektuuribiennaalil

15. juunil toimus Vaba Lava suures saalis Eesti Arhitektuurikeskuse välkloeng, kus astusid lavale 16. Veneetsia arhitektuuribiennaali Eesti ekspositsiooni kuraatorivõistluse finalistid. Rahvusvahelisele võistlusele esitatud tööde seast pääses finaalvooru viis.

MUUSIKA
Arvo Pärt kuulsa vannitoariiuli juures oma teose partituuri uurimas
Maria Mölder. Sissevaade Arvo Pärdi ülikooli argipäeva

19. juunil asetatakse Arvo Pärdi keskusele pidulikult nurgakivi. Uus hoone avatakse juba vähem kui pooleteise aasta pärast, 2018. aasta hilissügisel. Millised ettevalmistustööd keskuses praegu käsil on, selgus vestluses, kus osalesid Arvo Pärdi Keskuse nõukogu liige Nora Pärt, tegevjuht Anu Kivilo, toimetaja ja muusikateadlane Kristina Kõrver ning arhivaar Anneli Kivisiv.

Arvamus
Liiklusummik.Liiklusummik.
Tamur Tohver. Davai davai davai!

Oma arvamuslugude sarjaga jätkab Polygon Teatri juht. Ja mida me näeme?

Räpilahing.Räpilahing.
Anders Härm. Rappimislahing

Agonistliku teotamisrituaali mänguline algupära, kultuuriline funktsioon ning poliitiline potentsiaal.

Uue maailma tänavafestivalUue maailma tänavafestival
Keelesäuts. Millal eestlased, millal eestlaste kogukond?

Kogukonnamõiste on ajaga ja arenguga muutunud, laienenud ja mitmekesistunud. Täna keskendun ma keelekasutuses ainult ühele aspektile, mille kohta olen kuulnud küsimusi. Millal on õige kasutada eestlaste kohta kogukond ja millal on see vale?

12EEK Monkey12EEK Monkey
Eesti räpp: nišimuusikast noorte häälekandjaks

Eesti räpp kipub kohati mainstream’ile vastanduma, kuid teatud artistid viivad selle samal ajal peavoolupüünele.