Tallinna südalinn saab uue ilme ja peatänava ({{commentsTotal}})

Tallinna südalinn saab 2020. aastaks uue ilme ja peatänava. Piirkonnas renoveeritakse Rävala ja Estonia puiestee vaheline Rävala kvartal, millele lisanduvad Kaubamaja ja Viru keskuse ning nende ümber jääva avaliku linnaruumi arendused. Täna tutvustati Rävala kvartali planeeritud ehitusmahte.

Arendaja Brave Capitali ning KOKO arhitektide eesmärk on muuta südalinn atraktiivseks keskuseks, kus elu ka õhtuti pärast büroode sulgemist välja ei sure, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Praeguse Rävala puiestee ja Estonia puiestee vahelisele alale kerkib kaht tänavat ühendav 70 000 ruutmeetri suurune Rävala Galerii, mis jaguneb büroo-, teenindus- ja kaubanduspindade vahel. Ligi 1000 kohaga maa aluste parklate rajamiseks tuleb osa praegusest hoonestusest lammutada, uute hoonete maht jääb väidetavalt praegusega samaks.

Täna avalikustati planeeringut, konkreetsetest fassaadide lahendustest saab rääkida hiljem. "Mahavõtmisele läheb kogu maht, mida tunneme Meloni kaubamajana. Sinna lisatakse kolm maa-alust korrust ning ehitatakse hoone tagasi. Samuti Rävala 8 hoone, mis koosneb kahest kõrgemast ja madalamast osast," kommenteeris Brave Capitali arendaja Veljo Kuusk.

Rävala galerii arhitektuurilahendused ja projekti koostasid KOKO Arhitektid. Meeskonda on kaasatud ka linnakeskuste projekteerijad Londoni büroost Benoy ning Göteborgi RStudiost.

KOKO Arhitektide esindaja Andrus Kõresaare sõnul tutvustatakse fassaadilahendusi eelkõige Tallinna linnaplaneerimisametile ja muinsuskaitse osakonnale, et olla veendunud lahenduste sobituvusest kõigi linna poolt esitatavate nõuetega.

"Mulle meeldivad kesklinnad, mis on tihedad, kus hooned on inspireerivad ja kõrged. Hubasust ma ei oska välja tuua, aga selgelt muutub kesklinn jalakäija ja jalgratta sõbralikumaks – väheneb autoliiklus. Sellele, et inimesed saaksid paremini üle tänavate, on palju mõeldud," ütles Kõresaare.

Rävala kvartali ehitustööde maksumus on umbes 60 miljonit eurot ning ehitustööd peaksid saama valmis 2020. aastaks.

Toimetaja: Jaanika ValkVince Staples lõkke ääres uues videos.Vince Staples lõkke ääres uues videos.
Päeva video: Vince Staples - "Rain Come Down"

Täna ilmus räppar Vince Staples´i uus album "Big Fish Theory" ning juba varem, koostöös Ty Dolla $ign´iga avaldatud lugu "Rain Come Down" sai värske video.

Leelo TungalLeelo Tungal
Leelo Tungal tähistas juubelit kahe uue luulekoguga

Neljapäeval tähistas oma 70. sünnipäeva luuletaja, kirjanik, tõlkija ja ajakirjanik Leelo Tungal. Juubeliks jõudsid raamatu-lettidele kaks tema uut luulekogu.

FILM
"Lõputu poeesia" ("Poesia sin fin")
Tristan Priimägi andis suveks kolm filmisoovitust

"Terevisioonis" oli külas filmiajakirjanik Tristan Priimägi, kes soovitaks algavaks suveks filme "Petetud", "Lõputu poeesia" ja "Wind River".

TEATER
Klaudia Tiitsmaa
Ugala publik valis lemmikud

Ugala teatris etendus eile, 21. juunil viimast korda suvelavastus „Gogoli disko“. Lõpuaplausi järel kuulutati Ugala suurel laval välja publikupreemia Kuldõun 2017 laureaadid.

KIRJANDUS
Arvustus. Ärakrutitud ajalugu väändes füüsikaga vaheldumisi

Uus raamat

Ilmar Tomusk
"Seiklused paralleelmaaailmas"
Hillar Metsa pildid
Tammerraamat
224 lk.

KUNST
"Ajavahe".
Arvustus. Kuidas käsitööst sai kunst

7. Tallinna Rakenduskunsti Triennaal

Peanäitus: "Ajavahe"
21.04-23.07.2017

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum

Arhitektuur
Arhitektuurikeskuse välkloengArhitektuurikeskuse välkloeng
Veneetsia arhitektuuribiennaali Eesti ekspositsiooni konkursi võitis töö "Nõrk monument"

2018. aasta Veneetsia arhitektuuribiennaalil esindab Eestit rahvusvahelise noorte kuraatorite meeskonna intrigeeriva nimega konkursitöö "Nõrk monument" (Weak Monument). Žürii hääletusest täna hommikul võitjana väljunud töö kuraatormeeskonda kuuluvad EKAs ja Hollandi Delfti Tehnikaülikoolis õppinud Laura Linsi (praktiseerib hetkel Londonis arhitektina) ja Roland Reemaa (arhitekt, hetkel külalisõppejõud Delfti Tehnikaülikoolis) ning Londonis praktiseeriv, lisaks Delftile ka Prahas õppinud arhitekt Tadeas Riha.

Veneetsia arhitektuuribiennaalVeneetsia arhitektuuribiennaal
ERR.ee video: välkloengul selgitati Eesti esindaja Veneetsia arhitektuuribiennaalil

15. juunil toimus Vaba Lava suures saalis Eesti Arhitektuurikeskuse välkloeng, kus astusid lavale 16. Veneetsia arhitektuuribiennaali Eesti ekspositsiooni kuraatorivõistluse finalistid. Rahvusvahelisele võistlusele esitatud tööde seast pääses finaalvooru viis.

MUUSIKA
Arvo Pärt kuulsa vannitoariiuli juures oma teose partituuri uurimas
Maria Mölder. Sissevaade Arvo Pärdi ülikooli argipäeva

19. juunil asetatakse Arvo Pärdi keskusele pidulikult nurgakivi. Uus hoone avatakse juba vähem kui pooleteise aasta pärast, 2018. aasta hilissügisel. Millised ettevalmistustööd keskuses praegu käsil on, selgus vestluses, kus osalesid Arvo Pärdi Keskuse nõukogu liige Nora Pärt, tegevjuht Anu Kivilo, toimetaja ja muusikateadlane Kristina Kõrver ning arhivaar Anneli Kivisiv.

Arvamus
Liiklusummik.Liiklusummik.
Tamur Tohver. Davai davai davai!

Oma arvamuslugude sarjaga jätkab Polygon Teatri juht. Ja mida me näeme?

Räpilahing.Räpilahing.
Anders Härm. Rappimislahing

Agonistliku teotamisrituaali mänguline algupära, kultuuriline funktsioon ning poliitiline potentsiaal.

Uue maailma tänavafestivalUue maailma tänavafestival
Keelesäuts. Millal eestlased, millal eestlaste kogukond?

Kogukonnamõiste on ajaga ja arenguga muutunud, laienenud ja mitmekesistunud. Täna keskendun ma keelekasutuses ainult ühele aspektile, mille kohta olen kuulnud küsimusi. Millal on õige kasutada eestlaste kohta kogukond ja millal on see vale?

12EEK Monkey12EEK Monkey
Eesti räpp: nišimuusikast noorte häälekandjaks

Eesti räpp kipub kohati mainstream’ile vastanduma, kuid teatud artistid viivad selle samal ajal peavoolupüünele.