Tallinna südalinn saab uue ilme ja peatänava ({{commentsTotal}})

Tallinna südalinn saab 2020. aastaks uue ilme ja peatänava. Piirkonnas renoveeritakse Rävala ja Estonia puiestee vaheline Rävala kvartal, millele lisanduvad Kaubamaja ja Viru keskuse ning nende ümber jääva avaliku linnaruumi arendused. Täna tutvustati Rävala kvartali planeeritud ehitusmahte.

Arendaja Brave Capitali ning KOKO arhitektide eesmärk on muuta südalinn atraktiivseks keskuseks, kus elu ka õhtuti pärast büroode sulgemist välja ei sure, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Praeguse Rävala puiestee ja Estonia puiestee vahelisele alale kerkib kaht tänavat ühendav 70 000 ruutmeetri suurune Rävala Galerii, mis jaguneb büroo-, teenindus- ja kaubanduspindade vahel. Ligi 1000 kohaga maa aluste parklate rajamiseks tuleb osa praegusest hoonestusest lammutada, uute hoonete maht jääb väidetavalt praegusega samaks.

Täna avalikustati planeeringut, konkreetsetest fassaadide lahendustest saab rääkida hiljem. "Mahavõtmisele läheb kogu maht, mida tunneme Meloni kaubamajana. Sinna lisatakse kolm maa-alust korrust ning ehitatakse hoone tagasi. Samuti Rävala 8 hoone, mis koosneb kahest kõrgemast ja madalamast osast," kommenteeris Brave Capitali arendaja Veljo Kuusk.

Rävala galerii arhitektuurilahendused ja projekti koostasid KOKO Arhitektid. Meeskonda on kaasatud ka linnakeskuste projekteerijad Londoni büroost Benoy ning Göteborgi RStudiost.

KOKO Arhitektide esindaja Andrus Kõresaare sõnul tutvustatakse fassaadilahendusi eelkõige Tallinna linnaplaneerimisametile ja muinsuskaitse osakonnale, et olla veendunud lahenduste sobituvusest kõigi linna poolt esitatavate nõuetega.

"Mulle meeldivad kesklinnad, mis on tihedad, kus hooned on inspireerivad ja kõrged. Hubasust ma ei oska välja tuua, aga selgelt muutub kesklinn jalakäija ja jalgratta sõbralikumaks – väheneb autoliiklus. Sellele, et inimesed saaksid paremini üle tänavate, on palju mõeldud," ütles Kõresaare.

Rävala kvartali ehitustööde maksumus on umbes 60 miljonit eurot ning ehitustööd peaksid saama valmis 2020. aastaks.

Toimetaja: Jaanika ValkSelgusid teatri aastaauhindade laureaadid

Ugala teatris toimus teatri aastaauhindade pidulik auhinnatseremoonia, kus jagati kätte preemiad möödunud aasta silmapaistvamatele teatritegijatele. Lavastaja preemia pälvis Hendrik Toompere jr, kes pühendas auhinna Lembit Ulfsakile.

Mikk Pärnits. Keele nõiduslik mõju

Sõnumise ja algkeele otsinguil.

Andres Levald. Linnamets pole vaid loodusand

Tallinna linna metsade omandisuhted ei soodusta nende sihipärast arendamist linlaste elukeskkonna parandamise nimel.

Keelesäuts. Kas 101 sõjasaadikut?

Kui küsida otse, kes on parlamentäär, siis usun, et kõik teavad, et see on ühe sõdiva poole volitatud läbirääkija teise sõdiva poolega ehk parlamentäär on sõjasaadik, vastasega läbi rääkima saadetud isik.

Arvustus. Bing ja Ruthi klaveriminimalism + ambient-nüansid

Uus plaat
Bing & Ruth
"No Home of the Mind" (4AD)
7/10

FILM
Arvustus. Lollid kosmoses ehk rumalus hävitab maailma

Uus film kinos

“Elu”

lavastaja Daniel Espinosa

osades Jake Gyllenhaal, Rebecca Ferguson, Ryan Reynolds, Ariyon Bakare, Olga Dihovichnaya, Hiroyuki Sanada

Hinne: 4/10

Kinodes alates 24. märtsist

TEATER
Rein Oja Lembit Ulfsakist: ta ei määrinud mett moka peale

Täna suri 69-aastasena armastatud Eesti näitleja ja lavastaja Lembit Ulfsak. Draamateatri juht Rein Oja meenutas lahkunut.

KIRJANDUS
Mudlum. Qiaotou nööp

Mida saab inimene, kes on kõikidest maailma asjadest juba kirjutanud, veel lisaks öelda? On ju nii, et kui igasuguseid asju on juba lehekülgede viisi kirjeldatud ja nimepidi üles loetud, sukatrippidest sulgpallideni, peale selle veel kõvasti pead murtud nende filosoofilise tähenduse üle, et misasi üks asi ülepea on ja muud sellist loba, siis nagu ei jäägi peaaegu mitte midagi enam järele?

KUNST
Rebeka Põldsam: Anu Põder lõi ainult konkreetsesse hetke

Anu Põder oli Eesti skulptor, kes töötas vaid orgaaniliste ja kaduvate materjalidega. Tema teosed vananevad ja lagunevad põrmuks sarnaselt inimesega. Kumus on alates tänasest üleval Anu Põdra retrospektiivnäitus "Haprus on vaprus".

Arhitektuur
Arvo Pärdi keskuse arenduseks eraldatakse täiendavalt 2,2 miljonit eurot

Valitsus otsustas eraldada täiendavalt kuni 2,2 miljonit eurot Laulasmaal asuva Arvo Pärdi keskuse uue hoone ehitamiseks. Ehitusleping sõlmitakse riigihankel soodsaima pakkumise teinud aktsiaseltsiga Ehitustrust, keskus peaks valmima Eesti 100. sünnipäevaks, mil helilooja tähistab 83. sünnipäeva.

Renoveeritud Ugala teatrimaja avas külastajatele taas uksed

Laupäeval avas publikule taas uksed Ugala renoveeritud teatrimaja.

MUUSIKA
"MI" otsib muusikat autovaruosadest ja elektroonikast

Veebruari lõpul andis ERSO kontserdi "Alternatiivne energia", kus põimiti orkestrimuusikaga kokku elektroonika ja live-videolahendused. Märtsis esitles alternatiivseid musitseerimisviise Tallinnas saksa DJ Henrik Schwartz. Noppeid nendest nägi neljapäevases muusikasaates "MI", toimetaja Hele-Maria Taimla kirjutas kohtumisest Schwartziga ka artikli.

Arvamus
Linda Kaljundi, Ulrike Plath. Eesti ajalookirjutus põimitud perspektiivist

Veel Vabadussõja ajal, 1919. aastal ilmus trükist algkoolidele mõeldud õpik „Eesti ajalugu“, mille oli „piltide kujul kokku seadnud“ Mihkel Kampmann (Kampmaa), kes oli ajaloolasena küll asjaarmastaja, ent omas ajas mõjukas ja menukas õpperaamatute autor.[1]

Rein Raud. Teeme Tõe jälle suureks?

Kuidas iganes Donald Trumpi lugu ka ei lõpeks – ja arvata on, et meid ootab järgnevate aastate jooksul ees veel terve rida skandaale ja paljastusi, kui mitte midagi veel hullemat – võib 10. jaanuari 2017 pidada oluliseks teetähiseks meedia ajaloos.

Mari-Liis Lill: teater võib kasvatada empaatiavõimet

"Plekktrummi" saatekülaliseks oli lavastaja Mari-Liis Lill, kellega räägiti äsja Endla teatris esietendunud dokumentaalsest lavastusest "Väljast väiksem kui seest".

Joel Sang. Usalduse küsimus

Maitsest ja kriitikast.