Jaak Allik palub ministeeriumitelt abi Vene Teatri eelarvemiinuse katmisel ({{commentsTotal}})

SA Vene Teatri nõukogu esimees Jaak Allik saatis kultuuriminister Indrek Saarele pöördumise, milles palub kultuuriministeeriumi ja rahandusministeeriumi abi teatri eelmise aasta eelarves oleva 115 329 euro suuruse miinuse katmisel.

Eelarve puudujäägi põhjustas nõukogu valearvestus tulude planeerimisel, kuna teater planeeris tuludesse eraisiku annetuse, mis eelmisel aastal jäi tulemata. Vene Teatri juht Tõnu Lensment ütles "Aktuaalsele kaamerale", et teatril on olemas oma plaan, kuidas olukorraga toime tulla.

"Meil ei ole mingit võlga, vaid meil on vähem vahendeid kasutada. Ma ei tee siin niisama head nägu, vaid mul on hea meel selle üle, et õnnestub, meil on omatulu tõusnud, oleme sundinud, pingutanud, oleme suutnud kulusid kokku kärpida nii palju kui annab ja täiesti võimalik on," lausus Lensment.

Annetusi tegi Vene Teatrile Loksalt pärit Maksim Liksutov, kes praegu on Moskva aselinnapea transpordi alal. Lensmendi sõnul oli tegemist puhtakujulise metseenlusega, hea tahte avaldusega. "Rein Langiga, toonase kultuuriministriga kohtusime ja mõtlesime, et äge võimalus, kuidas rakendada. Tol hetkel, nagu mina aru sain, ei olnud see, et oleks olnud Marat Gatsalovi kaasavara, ei, see raha oli heast tahtest turul ootel, ootas häid ideid," rääkis Lensment.

Vene Teater näeb eelarve puudujäägist väljatuleku võimalusi kulude rangemas kontrollis ja mõnede töölepingute muutmist koosseisulisest lepinguliseks. Kultuuriministeerium kavatseb enne omapoolsete otsuste tegemist kohtuda sihtasutuse nõukoguga.

"Meil on sihtasutused, kelle suhtes me eeldame ja tahame, et nad on väga iseseisvad. Minu isiklik seisukoht on, et sihtasutus peaks saama oma probleemidega eeskätt ise hakkama ja sellest lähtuvalt oleme ka meie käitunud," lausus kultuuriministeeriumi kunstide asekantsler Hillar Sein.

Toimetaja: Rutt ErnitsVince Staples lõkke ääres uues videos.Vince Staples lõkke ääres uues videos.
Päeva video: Vince Staples - "Rain Come Down"

Täna ilmus räppar Vince Staples´i uus album "Big Fish Theory" ning juba varem, koostöös Ty Dolla $ign´iga avaldatud lugu "Rain Come Down" sai värske video.

Leelo TungalLeelo Tungal
Leelo Tungal tähistas juubelit kahe uue luulekoguga

Neljapäeval tähistas oma 70. sünnipäeva luuletaja, kirjanik, tõlkija ja ajakirjanik Leelo Tungal. Juubeliks jõudsid raamatu-lettidele kaks tema uut luulekogu.

FILM
"Lõputu poeesia" ("Poesia sin fin")
Tristan Priimägi andis suveks kolm filmisoovitust

"Terevisioonis" oli külas filmiajakirjanik Tristan Priimägi, kes soovitaks algavaks suveks filme "Petetud", "Lõputu poeesia" ja "Wind River".

TEATER
Klaudia Tiitsmaa
Ugala publik valis lemmikud

Ugala teatris etendus eile, 21. juunil viimast korda suvelavastus „Gogoli disko“. Lõpuaplausi järel kuulutati Ugala suurel laval välja publikupreemia Kuldõun 2017 laureaadid.

KIRJANDUS
Arvustus. Ärakrutitud ajalugu väändes füüsikaga vaheldumisi

Uus raamat

Ilmar Tomusk
"Seiklused paralleelmaaailmas"
Hillar Metsa pildid
Tammerraamat
224 lk.

KUNST
"Ajavahe".
Arvustus. Kuidas käsitööst sai kunst

7. Tallinna Rakenduskunsti Triennaal

Peanäitus: "Ajavahe"
21.04-23.07.2017

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum

Arhitektuur
Arhitektuurikeskuse välkloengArhitektuurikeskuse välkloeng
Veneetsia arhitektuuribiennaali Eesti ekspositsiooni konkursi võitis töö "Nõrk monument"

2018. aasta Veneetsia arhitektuuribiennaalil esindab Eestit rahvusvahelise noorte kuraatorite meeskonna intrigeeriva nimega konkursitöö "Nõrk monument" (Weak Monument). Žürii hääletusest täna hommikul võitjana väljunud töö kuraatormeeskonda kuuluvad EKAs ja Hollandi Delfti Tehnikaülikoolis õppinud Laura Linsi (praktiseerib hetkel Londonis arhitektina) ja Roland Reemaa (arhitekt, hetkel külalisõppejõud Delfti Tehnikaülikoolis) ning Londonis praktiseeriv, lisaks Delftile ka Prahas õppinud arhitekt Tadeas Riha.

Veneetsia arhitektuuribiennaalVeneetsia arhitektuuribiennaal
ERR.ee video: välkloengul selgitati Eesti esindaja Veneetsia arhitektuuribiennaalil

15. juunil toimus Vaba Lava suures saalis Eesti Arhitektuurikeskuse välkloeng, kus astusid lavale 16. Veneetsia arhitektuuribiennaali Eesti ekspositsiooni kuraatorivõistluse finalistid. Rahvusvahelisele võistlusele esitatud tööde seast pääses finaalvooru viis.

MUUSIKA
Arvo Pärt kuulsa vannitoariiuli juures oma teose partituuri uurimas
Maria Mölder. Sissevaade Arvo Pärdi ülikooli argipäeva

19. juunil asetatakse Arvo Pärdi keskusele pidulikult nurgakivi. Uus hoone avatakse juba vähem kui pooleteise aasta pärast, 2018. aasta hilissügisel. Millised ettevalmistustööd keskuses praegu käsil on, selgus vestluses, kus osalesid Arvo Pärdi Keskuse nõukogu liige Nora Pärt, tegevjuht Anu Kivilo, toimetaja ja muusikateadlane Kristina Kõrver ning arhivaar Anneli Kivisiv.

Arvamus
Liiklusummik.Liiklusummik.
Tamur Tohver. Davai davai davai!

Oma arvamuslugude sarjaga jätkab Polygon Teatri juht. Ja mida me näeme?

Räpilahing.Räpilahing.
Anders Härm. Rappimislahing

Agonistliku teotamisrituaali mänguline algupära, kultuuriline funktsioon ning poliitiline potentsiaal.

Uue maailma tänavafestivalUue maailma tänavafestival
Keelesäuts. Millal eestlased, millal eestlaste kogukond?

Kogukonnamõiste on ajaga ja arenguga muutunud, laienenud ja mitmekesistunud. Täna keskendun ma keelekasutuses ainult ühele aspektile, mille kohta olen kuulnud küsimusi. Millal on õige kasutada eestlaste kohta kogukond ja millal on see vale?

12EEK Monkey12EEK Monkey
Eesti räpp: nišimuusikast noorte häälekandjaks

Eesti räpp kipub kohati mainstream’ile vastanduma, kuid teatud artistid viivad selle samal ajal peavoolupüünele.