Reet Weidebaum jagas teatrisoovitusi ({{commentsTotal}})

ERR-i kultuuritoimetaja-saatejuht Reet Weidebaum rääkis neljapäevases "Terevisioonis" kolmest uuest teatritükist.

"Paradiis" Von Krahli Teatris

"Igaüks leiab sealt midagi täiesti erinevat. Minu jaoks selle lavastuse kõige suurem üllataja oli Mart Kangro. Selles loos on tal selline roll, et ma lihtsalt ei ole ammu midagi niisugust näinud. Ma ei saa ära rääkida, mida ta teeb, aga ta minu meelest sooritab mingeid rolle, mis kindlasti peaks praegu minema mingite žüriide nimekirja, mis siis järgmisel aastal auhindu võiks hakata korjama. See oli uskumatu, mida tema seal teeb, aga seal on muud ka - Kairi Mändla kujundus on kuidagi pööraselt lopsakas ja värviline ja paradiislik. See on selline lavastus, mida ma julgen soovitada ka neile, kes muidu ehk ei julge sinna Von Krahli minna. Aga selles loos on ikka väga sügav sisu, ta koosneb sellistest väikestest improvisatsioonidest või sketšidest."

"Väljaheitmine" Eesti Draamateatris

"See lavastus räägib 90ndatest aastatest ja 90ndate aastate väljarändest meilt siit välja. Antud hetkel, kus see pagulaste teema on meile nüüd nagu teistpidi tagasi jõudnud, siis hakkavad seal tööle mingisugused väga sügavad teemad ja sisud. Ta on hästi rokkiv ja noortepärane ja seal on live-bänd, mis kogu aeg saadab lavastust, mida ei ole mina ammu näinud. Ülitõsise teema ja rokkiva stiiliga kokku pandud Hendrik Toompere juuniori poolt."

"Varjuprohvet" VAT teatris

"Tegemist on kõhedusdraamaga. Kogu see lugu on kantud mingisugusest muhedusest. Hargla ka küpseb kogu aeg, tema tekst läheb nagu sujuvamaks ja usutavamaks ja veenvamaks. Ja lugu on muidugi põnevalt üles ehitatud. See on siis nendele, kes armastavad natukene sellsit krimivärki, aga ei unusta ka lusti. Tegelikult kõigi kolme lavastuse ühisomadus on ka väga head kujundused."

Toimetaja: Madis Laur{{c.alias}}
{{c.createdMoment}}
{{c.body}}
{{cc.alias}}
{{cc.createdMoment}}
+{{cc.replyToName}} {{cc.body}}
Kommentaare ei ole.
Oled sisseloginud kui {{user.alias}}. Logi välja
Sisselogimine ebaõnnestus.

Pole veel kasutajat/unustasid salasõna

Nimi võib olla kuni 32 tähemärki pikk
Kommentaar võib olla kuni 600 tähemärki pikk
{{comment.captcha.word.answer}}

kultuur.err.ee

HEAD TEED, LEMBIT ULFSAK!

Suri armastatud näitleja Lembit Ulfsak

Meie seast lahkus 69-aastasena armastatud Eesti näitleja ja lavastaja Lembit Ulfsak (04.07.1947 - 22.03.2017).

Rein Oja Lembit Ulfsakist: ta ei määrinud mett moka peale

Täna suri 69-aastasena armastatud Eesti näitleja ja lavastaja Lembit Ulfsak. Draamateatri juht Rein Oja meenutas lahkunut.

Kolleegid meenutavad Lembit Ulfsakit kui suurt näitlejat

Kolleegid meenutavad Lembit Ulfsakit kui sooja ja erakordse huumorimeelega inimest ning suurt näitlejat. Oma filmirollidega kujunes ta teatud mõttes Eesti märgiks kogu maailmas.

Arvustus. Kibe tõde keskeas kuttidest

Uus film kinodes
"T2 Trainspotting"
Režissöör: Danny Boyle
Osades: Ewan McGregor, Ewen Bremner, Jonny Lee Miller,  Robert Carlyle
7/10

FILM
Janno Zõbini kolm soovitust Maailmafilmi festivaliks

Janno Zõbin valis kultuuriportaali palvel kolm taiest Maailmafilmi festivaliks, mis toimub 20.-25. märtsil Tartus.

TEATER
Renoveeritud Ugala teatrimaja avas külastajatele taas uksed

Laupäeval avas publikule taas uksed Ugala renoveeritud teatrimaja.

KIRJANDUS
Kirjanduspreemia nominent Nikolai Baturin: rahu on peamine, mitte raha

Täna kuulutatakse välja kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastaauhindade võitjad. ERRi kultuuriportaal koostöös Eesti Kirjanike Liiduga tutvustab nominente. Proosa kategoorias konkureerib Nikolai Baturin teosega "Mongolite unenäoline invasioon Euroopasse".

KUNST
Arvustus. Naivistlik antropoloog

Taaslavastamine maalide, objektide või heliinstallatsioonidena põlistab endelised olukorrad, kirjutab Ave Taavet Sirbis.

Arhitektuur
Ilus aasta 1967. Viru hotell

1967 oli ilus aasta, sest siis sündis Vikerraadio. Aga see oli ka aasta, mis Eestis ja maailmas juhtus palju muud. Head, ilusat, naljakat, kurba, dramaatilist. Peeter Helme ja Urmas Vadi valisid välja kakskümmend asja, sündmust ja nähtust, mis kõik 1967. aastal juhtusid ning jutustavad neist nüüd raadiokuulajale. Kultuuriportaal avaldab jutud kirjalikult

Arvustus. Hästi ruumipärane helikunstiteos

Helikunstiteos
"Lugulaul"
Rahvusarhiiv uus hoone Noora
Autorid: Martin Kikas ja Kiwa

MUUSIKA
Superstaar Janine Jansen

Esmakordselt säras see kuulus Hollandi viiuldaja Eesti publiku ees 2009. aasta 27. augustil, kui Eesti Kontserdi hooaja avakontserdi sisutas Frankfurdi Raadio Sümfooniaorkester Paavo Järvi käe all, solistiks Janine Jansen (viiul). Toona Sirp arvustuse kirjutanud Lembi Mets tunnistas, et nii orgaanilist pillimängu kuuleb üleüldse väga harva.

Arvamus
Keeleteadlane Anna Verschik: eesti keele olulisus seisneb selle sümbolväärtuses

"Plekktrummi" saatekülaliseks oli keeleteadlane Anna Verschik, kellega vesteldi eesti keele staatusest ja sellest, miks on hea osata mitmeid keeli.

Rein Raud. Teeme Tõe jälle suureks?

Kuidas iganes Donald Trumpi lugu ka ei lõpeks – ja arvata on, et meid ootab järgnevate aastate jooksul ees veel terve rida skandaale ja paljastusi, kui mitte midagi veel hullemat – võib 10. jaanuari 2017 pidada oluliseks teetähiseks meedia ajaloos.

Mari-Liis Lill: teater võib kasvatada empaatiavõimet

"Plekktrummi" saatekülaliseks oli lavastaja Mari-Liis Lill, kellega räägiti äsja Endla teatris esietendunud dokumentaalsest lavastusest "Väljast väiksem kui seest".

Joel Sang. Usalduse küsimus

Maitsest ja kriitikast.