Piret Krumm: üksinda hakkab laval suhteliselt igav ({{commentsTotal}})

Naiskoomikud Piret Krumm ja Katariina Tamm lähetatakse see aasta taas Naissaarele, sest Omari küünis näeb lavastust "Tüdrukud ei nuta ehk Katharina lähetamine". "Ringvaate" stuudios selgitas nad, mis sel aastal lavastuses muutunud on.

Piret Krumm tõdes "Ringvaates", et naiskoomiku nimi tekitab temas vastandlikke tundeid. "See on ühtepidi huvitav, kuid kui me ei tee head nalja, siis öeldakse, et naised ei oska üldse nalja teha - kontekst laieneb meie pealt kõigile naistele." Katariina Tamm ütles, et praeguseks on nad üritanud Eesti meestele vähem vatti anda ja pisut edasi liikuda - Piret Krumm kinnitas suisa. et nad on liikunud maailmaprobleemide juurde. "Kui tulevad teemaks kolmanda maailma probleemid, siis on väga koomiline."

Nende lavastus "Tüdrukud ei nuta ehk Katharina lähetamine" on sel aastal ka pisut uues vormis. "Paar uut nalja on juures, sest tegelikult need materjalid, mida me ise teeme, vajavad natukene uuendamist, et endal oleks huvitavam mängida," ütles Piret Krumm ja lisas, et tema sõnul on Naissaarel etenduse tegemine väga kihvt. "Üks parimaid külgi on see, et sa saad laevaga sõita sinna vapustavasse loodusesse, lisaks sõita autoga sinna küüni ja saad seal küünis veel ka vapustava etenduse."

Nad leiavad mõlemad, et koos näitlemist nad lõpetada ei sooviks. "Ma arvan, et see on koostöö värk ja see sujub - see ongi asi, mis meid kõige enam käivitab," ütles Piret Krumm. Katariina Tamm kinnitas, et ta on küll mõelnud teha omaette lühikest stand-up etendust. "See on täiesti teine asi - me küll teeme stand-up'i koos, aga sellisel juhul on alati kellegi pealt või kellegagi koos midagi teha." Piret Krumm tõdes, et üksi hakkaks tal laval igav. "Mu õed ja vennad kolisid üsna vara kodust välja, seega ma pidin koguaeg üksi mängima - teatrilaval ma seda enam teha ei soovi."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: RingvaadeLeelo TungalLeelo Tungal
Leelo Tungal: minu lugu on minu lugu

Juubilar Leelo Tungal vestleb Ilona Martsoniga juuni Loomingus. Lugege tervet intervjuud ka ERR kultuuriportaalist.

Anna ŠkodenkoAnna Škodenko
Selgusid Köler Prize´i nominendid

Näituse "Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum" avamisel selgusid järgmise aasta kevadel EKKMis toimuva "Köler Prize 2018" nominendid – EKKMi juhatus otsustas Köler Prize’i kaasaegse kunsti auhinnale nomineerida järgnevad kunstnikud: Anna Škodenko, Holger Loodus, Taavi Talve, Tanja Muravskaja ja Tarvo Hanno Varres.

FILM
Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

TEATER
Triinu Sikk
Teatraalne kaamera. Triinu Sikk, "Unistajad"

ERR kultuuriportaal jätkab sarjaga, milles Tartu Ülikooli teatriteaduse magistrandid arvustavad lavastusi videoformaadis, filmijaks UTTV, projekti algatajaks õppejõud Ott Karulin.

KIRJANDUS
Leelo Tungal
Leelo Tungal tähistas juubelit kahe uue luulekoguga

Neljapäeval tähistas oma 70. sünnipäeva luuletaja, kirjanik, tõlkija ja ajakirjanik Leelo Tungal. Juubeliks jõudsid raamatu-lettidele kaks tema uut luulekogu.

KUNST
Banksy töö Calais´ põgenikelaagris.
Arvatakse, et Goldie paljastas tänavakunstnik Banksy identiteedi

Suurbritannia trummi ja bassi produtsent Goldie viitas interneti audio-vestlussaates "Distraction Pieces" poolkogemata Banksy kunstist rääkides kellelegi Robile. Nüüd arvatakse, et muusik pidas silmas oma head sõpra Robert Del Najat, keda on varasemaltki Banksy nime all tegutsevaks peetud.

Arhitektuur
JaamahooneJaamahoone
Tapa raudteejaama peahoone tunnistati kultuurimälestiseks

Tapa raudteejaama peahoone tunnistati kultuuriministri käskkirjaga ehitismälestiseks. 1870. aastal ehitatud raudteejaam on Eesti üks vanemaid.

Veneetsia arhitektuuribiennaalVeneetsia arhitektuuribiennaal
ERR.ee video: välkloengul selgitati Eesti esindaja Veneetsia arhitektuuribiennaalil

15. juunil toimus Vaba Lava suures saalis Eesti Arhitektuurikeskuse välkloeng, kus astusid lavale 16. Veneetsia arhitektuuribiennaali Eesti ekspositsiooni kuraatorivõistluse finalistid. Rahvusvahelisele võistlusele esitatud tööde seast pääses finaalvooru viis.

MUUSIKA
Esimese Haapsalu Tšaikovski festivali väljakuulutamine Tšaikovski restoranis.
Haapsalus tuleb esimene Tšaikovski festival

Peatselt saab Haapsalus osa omal ajal selles kuurortlinnas suvitanud vene helilooja Pjotr Tšaikovskile pühendatud festivalist.

Arvamus
Liiklusummik.Liiklusummik.
Tamur Tohver. Davai davai davai!

Oma arvamuslugude sarjaga jätkab Polygon Teatri juht. Ja mida me näeme?

Linnar Priimägi. Eesti luule vaskvanaema

Ütelgu feministid mis tahes, eesti naisluule jaguneb perioodideks teisiti kui meeste luuletatu: kuldajastu (Marie Under), hõbeajastu (Betti Alver, Kersti Merilaas), vahepealne vaskajastu ja nüüdne raudaeg: „Raud, see hukkav metall, ning rauast hukkavam kuldki / ilmusid nii... Voorus on võidetult maas...”

Keelesäuts. Pole vaja arvust numbrit teha

„Eesti eurolaulu poolfinaalil olid suured vaatajanumbrid.“ „Elektriautode müüginumbrid on kahanenud.“ Miks tuleks nendes lausetes „numbri“ asemel „arvu“ kasutada? Mis vahe ikkagi on arvul ja numbril?

12EEK Monkey12EEK Monkey
Eesti räpp: nišimuusikast noorte häälekandjaks

Eesti räpp kipub kohati mainstream’ile vastanduma, kuid teatud artistid viivad selle samal ajal peavoolupüünele.