Piret Krumm: üksinda hakkab laval suhteliselt igav ({{commentsTotal}})

Naiskoomikud Piret Krumm ja Katariina Tamm lähetatakse see aasta taas Naissaarele, sest Omari küünis näeb lavastust "Tüdrukud ei nuta ehk Katharina lähetamine". "Ringvaate" stuudios selgitas nad, mis sel aastal lavastuses muutunud on.

Piret Krumm tõdes "Ringvaates", et naiskoomiku nimi tekitab temas vastandlikke tundeid. "See on ühtepidi huvitav, kuid kui me ei tee head nalja, siis öeldakse, et naised ei oska üldse nalja teha - kontekst laieneb meie pealt kõigile naistele." Katariina Tamm ütles, et praeguseks on nad üritanud Eesti meestele vähem vatti anda ja pisut edasi liikuda - Piret Krumm kinnitas suisa. et nad on liikunud maailmaprobleemide juurde. "Kui tulevad teemaks kolmanda maailma probleemid, siis on väga koomiline."

Nende lavastus "Tüdrukud ei nuta ehk Katharina lähetamine" on sel aastal ka pisut uues vormis. "Paar uut nalja on juures, sest tegelikult need materjalid, mida me ise teeme, vajavad natukene uuendamist, et endal oleks huvitavam mängida," ütles Piret Krumm ja lisas, et tema sõnul on Naissaarel etenduse tegemine väga kihvt. "Üks parimaid külgi on see, et sa saad laevaga sõita sinna vapustavasse loodusesse, lisaks sõita autoga sinna küüni ja saad seal küünis veel ka vapustava etenduse."

Nad leiavad mõlemad, et koos näitlemist nad lõpetada ei sooviks. "Ma arvan, et see on koostöö värk ja see sujub - see ongi asi, mis meid kõige enam käivitab," ütles Piret Krumm. Katariina Tamm kinnitas, et ta on küll mõelnud teha omaette lühikest stand-up etendust. "See on täiesti teine asi - me küll teeme stand-up'i koos, aga sellisel juhul on alati kellegi pealt või kellegagi koos midagi teha." Piret Krumm tõdes, et üksi hakkaks tal laval igav. "Mu õed ja vennad kolisid üsna vara kodust välja, seega ma pidin koguaeg üksi mängima - teatrilaval ma seda enam teha ei soovi."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: Ringvaade{{c.alias}}
{{c.createdMoment}}
{{c.body}}
{{cc.alias}}
{{cc.createdMoment}}
+{{cc.replyToName}} {{cc.body}}
Kommentaare ei ole.
Oled sisseloginud kui {{user.alias}}. Logi välja
Sisselogimine ebaõnnestus.

Pole veel kasutajat/unustasid salasõna

Nimi võib olla kuni 32 tähemärki pikk
Kommentaar võib olla kuni 600 tähemärki pikk
{{comment.captcha.word.answer}}

kultuur.err.ee

HEAD TEED, LEMBIT ULFSAK!

Suri armastatud näitleja Lembit Ulfsak

Meie seast lahkus 69-aastasena armastatud Eesti näitleja ja lavastaja Lembit Ulfsak (04.07.1947 - 22.03.2017).

Rein Oja Lembit Ulfsakist: ta ei määrinud mett moka peale

Täna suri 69-aastasena armastatud Eesti näitleja ja lavastaja Lembit Ulfsak. Draamateatri juht Rein Oja meenutas lahkunut.

Kolleegid meenutavad Lembit Ulfsakit kui suurt näitlejat

Kolleegid meenutavad Lembit Ulfsakit kui sooja ja erakordse huumorimeelega inimest ning suurt näitlejat. Oma filmirollidega kujunes ta teatud mõttes Eesti märgiks kogu maailmas.

Arvustus. Kibe tõde keskeas kuttidest

Uus film kinodes
"T2 Trainspotting"
Režissöör: Danny Boyle
Osades: Ewan McGregor, Ewen Bremner, Jonny Lee Miller,  Robert Carlyle
7/10

FILM
Janno Zõbini kolm soovitust Maailmafilmi festivaliks

Janno Zõbin valis kultuuriportaali palvel kolm taiest Maailmafilmi festivaliks, mis toimub 20.-25. märtsil Tartus.

TEATER
Renoveeritud Ugala teatrimaja avas külastajatele taas uksed

Laupäeval avas publikule taas uksed Ugala renoveeritud teatrimaja.

KIRJANDUS
Kirjanduspreemia nominent Nikolai Baturin: rahu on peamine, mitte raha

Täna kuulutatakse välja kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastaauhindade võitjad. ERRi kultuuriportaal koostöös Eesti Kirjanike Liiduga tutvustab nominente. Proosa kategoorias konkureerib Nikolai Baturin teosega "Mongolite unenäoline invasioon Euroopasse".

KUNST
Arvustus. Naivistlik antropoloog

Taaslavastamine maalide, objektide või heliinstallatsioonidena põlistab endelised olukorrad, kirjutab Ave Taavet Sirbis.

Arhitektuur
Ilus aasta 1967. Viru hotell

1967 oli ilus aasta, sest siis sündis Vikerraadio. Aga see oli ka aasta, mis Eestis ja maailmas juhtus palju muud. Head, ilusat, naljakat, kurba, dramaatilist. Peeter Helme ja Urmas Vadi valisid välja kakskümmend asja, sündmust ja nähtust, mis kõik 1967. aastal juhtusid ning jutustavad neist nüüd raadiokuulajale. Kultuuriportaal avaldab jutud kirjalikult

Arvustus. Hästi ruumipärane helikunstiteos

Helikunstiteos
"Lugulaul"
Rahvusarhiiv uus hoone Noora
Autorid: Martin Kikas ja Kiwa

MUUSIKA
Superstaar Janine Jansen

Esmakordselt säras see kuulus Hollandi viiuldaja Eesti publiku ees 2009. aasta 27. augustil, kui Eesti Kontserdi hooaja avakontserdi sisutas Frankfurdi Raadio Sümfooniaorkester Paavo Järvi käe all, solistiks Janine Jansen (viiul). Toona Sirp arvustuse kirjutanud Lembi Mets tunnistas, et nii orgaanilist pillimängu kuuleb üleüldse väga harva.

Arvamus
Keeleteadlane Anna Verschik: eesti keele olulisus seisneb selle sümbolväärtuses

"Plekktrummi" saatekülaliseks oli keeleteadlane Anna Verschik, kellega vesteldi eesti keele staatusest ja sellest, miks on hea osata mitmeid keeli.

Rein Raud. Teeme Tõe jälle suureks?

Kuidas iganes Donald Trumpi lugu ka ei lõpeks – ja arvata on, et meid ootab järgnevate aastate jooksul ees veel terve rida skandaale ja paljastusi, kui mitte midagi veel hullemat – võib 10. jaanuari 2017 pidada oluliseks teetähiseks meedia ajaloos.

Mari-Liis Lill: teater võib kasvatada empaatiavõimet

"Plekktrummi" saatekülaliseks oli lavastaja Mari-Liis Lill, kellega räägiti äsja Endla teatris esietendunud dokumentaalsest lavastusest "Väljast väiksem kui seest".

Joel Sang. Usalduse küsimus

Maitsest ja kriitikast.