Marge-Ly Rookäär jagab kontserdisoovitusi ({{commentsTotal}})

Klassikaraadio Marge-Ly Rookäär rääkis täna muusikasündmustest, mida lähiajal võiks külastada.

Põhjamaade sümfooniaorkester, dirigent Anu Tali - 18. mail Tartu Pauluse kirikus

"See on ligi 20 aastat Eestis tegutsenud orkester, mis koosneb rahvusvahelistest muusikutest, aga nende kohtumispaik on Eestis. Selles orkestris mängivad maailma tähtsate orkestrite solistid. Kolm väga kihvti teost - Brahms, Dvořák, Schumann. Anu Tali on üks nendest dirigentidest, kes teeb midagi selle heaks, et kasvaks noor publik ja ka seekord saab umbes 1500 koolilast tasuta muusikaelamuse."

Kammerkoor Head Ööd, Vend - 15. mail Viljandi Jaani kirikus

"Pärt Uusberg on nimis, mis ma arvan, et ütleb kõikidele. Temal on kammerkoor, mille ajalugu ulatub umbes aastasse 2008, kui Pärdi vend Uku tegi lõpulavastust. Kui kõik etendused olid läbi, siis need inimesed jäid kokku. Nad on väga head ja nad laulavad väga huvitavat muusikat. Seda on väga huvitav olnud jälgida, kuidas ta aastate jooksul on muutnud oma tunnetust, see areng on käinud aastatega. Need kontserdid on olnud täiesti omaette klass ja väga puudutav muusika. Tema koorikontserdil käib selline luksuslik publik - haritud, noored, teadlikud inimesed. Seda kontingenti kaasata muusikasse on väga keeruline, aga nad on selle väga oskuslikult suutnud saavutada."

Ensemble U kontsert: Erik Satie "Vexations" - 18. ja 19. mail Kultuurikatlas

"Ma ütleksin et Eesti nüüdismuusikasuuna üks absoluutne tipp. Taavi Kerikmäe ja Tarmo Johannes on selle ansambli ihu ja hing ning nemad toovad sellise teose ettekandele, mida Eestis pole varem kuulda olnud. See on väga huvitav teos, pole määratud, mis tempos seal peab mängima, mis pillid seal peavad mängima, aga helilooja poolt on määratud, et seda tuleb mängida 840 korda. Publik tuleb, publik läheb vaikselt ja saab oma annuse kätte. See on selles mõttes huvitav, et kuidas see muusika hakkab mõjutama ajataju. Ma väga-väga soovitan."

Toimetaja: Madis LaurVince Staples lõkke ääres uues videos.Vince Staples lõkke ääres uues videos.
Päeva video: Vince Staples - "Rain Come Down"

Täna ilmus räppar Vince Staples´i uus album "Big Fish Theory" ning juba varem, koostöös Ty Dolla $ign´iga avaldatud lugu "Rain Come Down" sai värske video.

Leelo TungalLeelo Tungal
Leelo Tungal tähistas juubelit kahe uue luulekoguga

Neljapäeval tähistas oma 70. sünnipäeva luuletaja, kirjanik, tõlkija ja ajakirjanik Leelo Tungal. Juubeliks jõudsid raamatu-lettidele kaks tema uut luulekogu.

FILM
"Lõputu poeesia" ("Poesia sin fin")
Tristan Priimägi andis suveks kolm filmisoovitust

"Terevisioonis" oli külas filmiajakirjanik Tristan Priimägi, kes soovitaks algavaks suveks filme "Petetud", "Lõputu poeesia" ja "Wind River".

TEATER
Klaudia Tiitsmaa
Ugala publik valis lemmikud

Ugala teatris etendus eile, 21. juunil viimast korda suvelavastus „Gogoli disko“. Lõpuaplausi järel kuulutati Ugala suurel laval välja publikupreemia Kuldõun 2017 laureaadid.

KIRJANDUS
Arvustus. Ärakrutitud ajalugu väändes füüsikaga vaheldumisi

Uus raamat

Ilmar Tomusk
"Seiklused paralleelmaaailmas"
Hillar Metsa pildid
Tammerraamat
224 lk.

KUNST
"Ajavahe".
Arvustus. Kuidas käsitööst sai kunst

7. Tallinna Rakenduskunsti Triennaal

Peanäitus: "Ajavahe"
21.04-23.07.2017

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum

Arhitektuur
Arhitektuurikeskuse välkloengArhitektuurikeskuse välkloeng
Veneetsia arhitektuuribiennaali Eesti ekspositsiooni konkursi võitis töö "Nõrk monument"

2018. aasta Veneetsia arhitektuuribiennaalil esindab Eestit rahvusvahelise noorte kuraatorite meeskonna intrigeeriva nimega konkursitöö "Nõrk monument" (Weak Monument). Žürii hääletusest täna hommikul võitjana väljunud töö kuraatormeeskonda kuuluvad EKAs ja Hollandi Delfti Tehnikaülikoolis õppinud Laura Linsi (praktiseerib hetkel Londonis arhitektina) ja Roland Reemaa (arhitekt, hetkel külalisõppejõud Delfti Tehnikaülikoolis) ning Londonis praktiseeriv, lisaks Delftile ka Prahas õppinud arhitekt Tadeas Riha.

Veneetsia arhitektuuribiennaalVeneetsia arhitektuuribiennaal
ERR.ee video: välkloengul selgitati Eesti esindaja Veneetsia arhitektuuribiennaalil

15. juunil toimus Vaba Lava suures saalis Eesti Arhitektuurikeskuse välkloeng, kus astusid lavale 16. Veneetsia arhitektuuribiennaali Eesti ekspositsiooni kuraatorivõistluse finalistid. Rahvusvahelisele võistlusele esitatud tööde seast pääses finaalvooru viis.

MUUSIKA
Arvo Pärt kuulsa vannitoariiuli juures oma teose partituuri uurimas
Maria Mölder. Sissevaade Arvo Pärdi ülikooli argipäeva

19. juunil asetatakse Arvo Pärdi keskusele pidulikult nurgakivi. Uus hoone avatakse juba vähem kui pooleteise aasta pärast, 2018. aasta hilissügisel. Millised ettevalmistustööd keskuses praegu käsil on, selgus vestluses, kus osalesid Arvo Pärdi Keskuse nõukogu liige Nora Pärt, tegevjuht Anu Kivilo, toimetaja ja muusikateadlane Kristina Kõrver ning arhivaar Anneli Kivisiv.

Arvamus
Liiklusummik.Liiklusummik.
Tamur Tohver. Davai davai davai!

Oma arvamuslugude sarjaga jätkab Polygon Teatri juht. Ja mida me näeme?

Räpilahing.Räpilahing.
Anders Härm. Rappimislahing

Agonistliku teotamisrituaali mänguline algupära, kultuuriline funktsioon ning poliitiline potentsiaal.

Uue maailma tänavafestivalUue maailma tänavafestival
Keelesäuts. Millal eestlased, millal eestlaste kogukond?

Kogukonnamõiste on ajaga ja arenguga muutunud, laienenud ja mitmekesistunud. Täna keskendun ma keelekasutuses ainult ühele aspektile, mille kohta olen kuulnud küsimusi. Millal on õige kasutada eestlaste kohta kogukond ja millal on see vale?

12EEK Monkey12EEK Monkey
Eesti räpp: nišimuusikast noorte häälekandjaks

Eesti räpp kipub kohati mainstream’ile vastanduma, kuid teatud artistid viivad selle samal ajal peavoolupüünele.