Greta Varts tutvustab uusi filme ({{commentsTotal}})

Filmikriitik Greta Varts rääkis tänases hommikuprogrammis "Terevisioon" kolmest uuest filmist, mis meie kinodesse on jõudnud.

"Polaarpoiss" režissöör Anu Aun

"Eesti filme peaks ikka alati vaatama minema, sellepärast ka, et see nii kiiresti viimasel ajal on nagu tõusujoonel lennanud. Et on palju rohkem, mida vaadata ja palju suurem valik, et mis sorti filme vaadata. Tegemist on sellise pisut romantilise noortefilmiga. Rõhub rohkems sellisele emotsionaalsele draamale ja kasutab ära sellist Eesti näitlejate kahurväge, mida pole ammu nähtud. Seal on praktiliselt igas kõrvalrollis ka keegi Eesti staažikas tegija. Seal on lisaks peaosadele ka päris toredaid tugevaid kõrvalosi. Ma ei ütleks, et ta väga lahkab või avab selle bipolaarse häire tagamaid, see on pigem nagu lihtsalt üks dramaturgiline vahend seal filmis."

"Loominguline konroll" režissöör Benjamin Dickinson

"Ta kindlasti ei ole film, mis kõigile meeldib, aga selles on mingit vahvat eneseirooniat. Ta on nii oma teostuses kui ka sisus natuke pretensioonikas, aga ta on ise sellest teadlik. See räägib mehest, kes töötab reklaamiagentuuris ja kes siis hakkab tegema suurt reklaamikampaaniat virtuaalreaalsuse prillidele ja kuidas ta ise satub nendest sõltuvusse ja mässib enda elu erinevad elemendid järjest rohkem sinna virtuaalsesse reaalsusesse. Päris stiilselt tehtud ja sellise mõnusa kuiva huumoriga."

"Meie moodi reetur" režissöör Susanna White

"Klassikaline põnevusfilm, mis tuleb John Le Carré romaanist, mis on ennast filmiajaloos juba tõestanud kui hea alus erinevatele põnevikele. Tegemist on looga, kus üks tavaline Briti abielupaar satub kokku Vene mafioosnikuga puhkusel olles. Kuidas tavalised inimesed kistakse sellisesse ülemaailmsesse kriminaalsesse võrgustikku. Pigem ikkagi paugutamisele ja põnevusele rõhuv, aga eks seal ole kindlasti ka päevapoliitilisi elemente, mis on huvitavad kaasa mõelda."

Toimetaja: Madis LaurVince Staples lõkke ääres uues videos.Vince Staples lõkke ääres uues videos.
Päeva video: Vince Staples - "Rain Come Down"

Täna ilmus räppar Vince Staples´i uus album "Big Fish Theory" ning juba varem, koostöös Ty Dolla $ign´iga avaldatud lugu "Rain Come Down" sai värske video.

Leelo TungalLeelo Tungal
Leelo Tungal tähistas juubelit kahe uue luulekoguga

Neljapäeval tähistas oma 70. sünnipäeva luuletaja, kirjanik, tõlkija ja ajakirjanik Leelo Tungal. Juubeliks jõudsid raamatu-lettidele kaks tema uut luulekogu.

FILM
"Lõputu poeesia" ("Poesia sin fin")
Tristan Priimägi andis suveks kolm filmisoovitust

"Terevisioonis" oli külas filmiajakirjanik Tristan Priimägi, kes soovitaks algavaks suveks filme "Petetud", "Lõputu poeesia" ja "Wind River".

TEATER
Klaudia Tiitsmaa
Ugala publik valis lemmikud

Ugala teatris etendus eile, 21. juunil viimast korda suvelavastus „Gogoli disko“. Lõpuaplausi järel kuulutati Ugala suurel laval välja publikupreemia Kuldõun 2017 laureaadid.

KIRJANDUS
Arvustus. Ärakrutitud ajalugu väändes füüsikaga vaheldumisi

Uus raamat

Ilmar Tomusk
"Seiklused paralleelmaaailmas"
Hillar Metsa pildid
Tammerraamat
224 lk.

KUNST
"Ajavahe".
Arvustus. Kuidas käsitööst sai kunst

7. Tallinna Rakenduskunsti Triennaal

Peanäitus: "Ajavahe"
21.04-23.07.2017

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum

Arhitektuur
Arhitektuurikeskuse välkloengArhitektuurikeskuse välkloeng
Veneetsia arhitektuuribiennaali Eesti ekspositsiooni konkursi võitis töö "Nõrk monument"

2018. aasta Veneetsia arhitektuuribiennaalil esindab Eestit rahvusvahelise noorte kuraatorite meeskonna intrigeeriva nimega konkursitöö "Nõrk monument" (Weak Monument). Žürii hääletusest täna hommikul võitjana väljunud töö kuraatormeeskonda kuuluvad EKAs ja Hollandi Delfti Tehnikaülikoolis õppinud Laura Linsi (praktiseerib hetkel Londonis arhitektina) ja Roland Reemaa (arhitekt, hetkel külalisõppejõud Delfti Tehnikaülikoolis) ning Londonis praktiseeriv, lisaks Delftile ka Prahas õppinud arhitekt Tadeas Riha.

Veneetsia arhitektuuribiennaalVeneetsia arhitektuuribiennaal
ERR.ee video: välkloengul selgitati Eesti esindaja Veneetsia arhitektuuribiennaalil

15. juunil toimus Vaba Lava suures saalis Eesti Arhitektuurikeskuse välkloeng, kus astusid lavale 16. Veneetsia arhitektuuribiennaali Eesti ekspositsiooni kuraatorivõistluse finalistid. Rahvusvahelisele võistlusele esitatud tööde seast pääses finaalvooru viis.

MUUSIKA
Arvo Pärt kuulsa vannitoariiuli juures oma teose partituuri uurimas
Maria Mölder. Sissevaade Arvo Pärdi ülikooli argipäeva

19. juunil asetatakse Arvo Pärdi keskusele pidulikult nurgakivi. Uus hoone avatakse juba vähem kui pooleteise aasta pärast, 2018. aasta hilissügisel. Millised ettevalmistustööd keskuses praegu käsil on, selgus vestluses, kus osalesid Arvo Pärdi Keskuse nõukogu liige Nora Pärt, tegevjuht Anu Kivilo, toimetaja ja muusikateadlane Kristina Kõrver ning arhivaar Anneli Kivisiv.

Arvamus
Liiklusummik.Liiklusummik.
Tamur Tohver. Davai davai davai!

Oma arvamuslugude sarjaga jätkab Polygon Teatri juht. Ja mida me näeme?

Räpilahing.Räpilahing.
Anders Härm. Rappimislahing

Agonistliku teotamisrituaali mänguline algupära, kultuuriline funktsioon ning poliitiline potentsiaal.

Uue maailma tänavafestivalUue maailma tänavafestival
Keelesäuts. Millal eestlased, millal eestlaste kogukond?

Kogukonnamõiste on ajaga ja arenguga muutunud, laienenud ja mitmekesistunud. Täna keskendun ma keelekasutuses ainult ühele aspektile, mille kohta olen kuulnud küsimusi. Millal on õige kasutada eestlaste kohta kogukond ja millal on see vale?

12EEK Monkey12EEK Monkey
Eesti räpp: nišimuusikast noorte häälekandjaks

Eesti räpp kipub kohati mainstream’ile vastanduma, kuid teatud artistid viivad selle samal ajal peavoolupüünele.