Toila seltsing "Muusikal" tähistab sünnipäeva kontsertetendustega ({{commentsTotal}})

Kümne aasta eest kümmekonna muusikalise huviga noore ja juhendaja entusiasmist välja kasvanud Toila valla seltsing "Muusikal" tähistab sünnipäeva kontsertetendustega. Aastatega on kooli muusikaring kasvanud sõpruskonnaks, kus nii mõnigi mõtleb lauljaks või tantsijaks hakkamisele.

Seltsingu "Muusikal" tegevus sai alguse tosinkonna õpilase muusikahuvist Anu Pungase käe all. Juubelietendusel lööb kaasa ligi 70 inimest - koos õpilastega tulevad lavale vilistlased, õpetajad, lapsevanemad ja teised muusikalihuvilised, vahendasid ERR-i teleuudised.

"Selle seltskonna jaoks teeb asja keeruliseks see, et me oleme igast ilmakaarest laiali ja peame kokku käima siit-sealt ja mõni inimene on sõitnud tõepoolest ka Tallinnast kaheks tunniks proovi. Teisest küljest jälle on inimeste energia, nende tahe, nende rõõmus tuju ja siis ei ole see asi väga raske," rääkis Anu Pungas.

"Meie koolis on kõik juba ammu muusika ja tantsuga kokku puutunud, siis vaevalt see nüüd väga-väga raske oli," arvas ka Toila gümnaasiumi õpilane Elisabet Purga.

Laulu- ja tantsurõõm viib mõtted tuleviku peale.

"Mul vahepeal on küll sellised mõtted olnud, aga, jah, võiks küll hakata lauljaks või tantsijaks," ütles õpilane Anett Marie Astok.

Õpetaja sõnul veel täispika muusikali tegemise peale mõeldud ei ole.

"Me nii kaugele mõelnud ei ole, et võiksime täispikkuses ühte või teist muusikali mängida, aga ei oska kunagi öelda, võib-olla tulevad head mõtted, võib-olla on piisavalt tegijaid ja kui neid kõiki on, siis läheb tegemiseks," rääkis Pungas.

Toila rahva muusikalietendusi saab näha Tammikus, Mäetagusel ja Kohtla-Nõmmel.

Toimetaja: Merili Nael{{c.alias}}
{{c.createdMoment}}
{{c.body}}
{{cc.alias}}
{{cc.createdMoment}}
+{{cc.replyToName}} {{cc.body}}
Kommentaare ei ole.
Oled sisseloginud kui {{user.alias}}. Logi välja
Sisselogimine ebaõnnestus.

Pole veel kasutajat/unustasid salasõna

Nimi võib olla kuni 32 tähemärki pikk
Kommentaar võib olla kuni 600 tähemärki pikk
{{comment.captcha.word.answer}}

kultuur.err.ee

HEAD TEED, LEMBIT ULFSAK!

Suri armastatud näitleja Lembit Ulfsak

Meie seast lahkus 69-aastasena armastatud Eesti näitleja ja lavastaja Lembit Ulfsak (04.07.1947 - 22.03.2017).

Rein Oja Lembit Ulfsakist: ta ei määrinud mett moka peale

Täna suri 69-aastasena armastatud Eesti näitleja ja lavastaja Lembit Ulfsak. Draamateatri juht Rein Oja meenutas lahkunut.

Kolleegid meenutavad Lembit Ulfsakit kui suurt näitlejat

Kolleegid meenutavad Lembit Ulfsakit kui sooja ja erakordse huumorimeelega inimest ning suurt näitlejat. Oma filmirollidega kujunes ta teatud mõttes Eesti märgiks kogu maailmas.

Arvustus. Kibe tõde keskeas kuttidest

Uus film kinodes
"T2 Trainspotting"
Režissöör: Danny Boyle
Osades: Ewan McGregor, Ewen Bremner, Jonny Lee Miller,  Robert Carlyle
7/10

FILM
Janno Zõbini kolm soovitust Maailmafilmi festivaliks

Janno Zõbin valis kultuuriportaali palvel kolm taiest Maailmafilmi festivaliks, mis toimub 20.-25. märtsil Tartus.

TEATER
Renoveeritud Ugala teatrimaja avas külastajatele taas uksed

Laupäeval avas publikule taas uksed Ugala renoveeritud teatrimaja.

KIRJANDUS
Kirjanduspreemia nominent Nikolai Baturin: rahu on peamine, mitte raha

Täna kuulutatakse välja kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastaauhindade võitjad. ERRi kultuuriportaal koostöös Eesti Kirjanike Liiduga tutvustab nominente. Proosa kategoorias konkureerib Nikolai Baturin teosega "Mongolite unenäoline invasioon Euroopasse".

KUNST
Arvustus. Naivistlik antropoloog

Taaslavastamine maalide, objektide või heliinstallatsioonidena põlistab endelised olukorrad, kirjutab Ave Taavet Sirbis.

Arhitektuur
Ilus aasta 1967. Viru hotell

1967 oli ilus aasta, sest siis sündis Vikerraadio. Aga see oli ka aasta, mis Eestis ja maailmas juhtus palju muud. Head, ilusat, naljakat, kurba, dramaatilist. Peeter Helme ja Urmas Vadi valisid välja kakskümmend asja, sündmust ja nähtust, mis kõik 1967. aastal juhtusid ning jutustavad neist nüüd raadiokuulajale. Kultuuriportaal avaldab jutud kirjalikult

Arvustus. Hästi ruumipärane helikunstiteos

Helikunstiteos
"Lugulaul"
Rahvusarhiiv uus hoone Noora
Autorid: Martin Kikas ja Kiwa

MUUSIKA
Superstaar Janine Jansen

Esmakordselt säras see kuulus Hollandi viiuldaja Eesti publiku ees 2009. aasta 27. augustil, kui Eesti Kontserdi hooaja avakontserdi sisutas Frankfurdi Raadio Sümfooniaorkester Paavo Järvi käe all, solistiks Janine Jansen (viiul). Toona Sirp arvustuse kirjutanud Lembi Mets tunnistas, et nii orgaanilist pillimängu kuuleb üleüldse väga harva.

Arvamus
Keeleteadlane Anna Verschik: eesti keele olulisus seisneb selle sümbolväärtuses

"Plekktrummi" saatekülaliseks oli keeleteadlane Anna Verschik, kellega vesteldi eesti keele staatusest ja sellest, miks on hea osata mitmeid keeli.

Rein Raud. Teeme Tõe jälle suureks?

Kuidas iganes Donald Trumpi lugu ka ei lõpeks – ja arvata on, et meid ootab järgnevate aastate jooksul ees veel terve rida skandaale ja paljastusi, kui mitte midagi veel hullemat – võib 10. jaanuari 2017 pidada oluliseks teetähiseks meedia ajaloos.

Mari-Liis Lill: teater võib kasvatada empaatiavõimet

"Plekktrummi" saatekülaliseks oli lavastaja Mari-Liis Lill, kellega räägiti äsja Endla teatris esietendunud dokumentaalsest lavastusest "Väljast väiksem kui seest".

Joel Sang. Usalduse küsimus

Maitsest ja kriitikast.