Toila seltsing "Muusikal" tähistab sünnipäeva kontsertetendustega ({{commentsTotal}})

Kümne aasta eest kümmekonna muusikalise huviga noore ja juhendaja entusiasmist välja kasvanud Toila valla seltsing "Muusikal" tähistab sünnipäeva kontsertetendustega. Aastatega on kooli muusikaring kasvanud sõpruskonnaks, kus nii mõnigi mõtleb lauljaks või tantsijaks hakkamisele.

Seltsingu "Muusikal" tegevus sai alguse tosinkonna õpilase muusikahuvist Anu Pungase käe all. Juubelietendusel lööb kaasa ligi 70 inimest - koos õpilastega tulevad lavale vilistlased, õpetajad, lapsevanemad ja teised muusikalihuvilised, vahendasid ERR-i teleuudised.

"Selle seltskonna jaoks teeb asja keeruliseks see, et me oleme igast ilmakaarest laiali ja peame kokku käima siit-sealt ja mõni inimene on sõitnud tõepoolest ka Tallinnast kaheks tunniks proovi. Teisest küljest jälle on inimeste energia, nende tahe, nende rõõmus tuju ja siis ei ole see asi väga raske," rääkis Anu Pungas.

"Meie koolis on kõik juba ammu muusika ja tantsuga kokku puutunud, siis vaevalt see nüüd väga-väga raske oli," arvas ka Toila gümnaasiumi õpilane Elisabet Purga.

Laulu- ja tantsurõõm viib mõtted tuleviku peale.

"Mul vahepeal on küll sellised mõtted olnud, aga, jah, võiks küll hakata lauljaks või tantsijaks," ütles õpilane Anett Marie Astok.

Õpetaja sõnul veel täispika muusikali tegemise peale mõeldud ei ole.

"Me nii kaugele mõelnud ei ole, et võiksime täispikkuses ühte või teist muusikali mängida, aga ei oska kunagi öelda, võib-olla tulevad head mõtted, võib-olla on piisavalt tegijaid ja kui neid kõiki on, siis läheb tegemiseks," rääkis Pungas.

Toila rahva muusikalietendusi saab näha Tammikus, Mäetagusel ja Kohtla-Nõmmel.

Toimetaja: Merili NaelVince Staples lõkke ääres uues videos.Vince Staples lõkke ääres uues videos.
Päeva video: Vince Staples - "Rain Come Down"

Täna ilmus räppar Vince Staples´i uus album "Big Fish Theory" ning juba varem, koostöös Ty Dolla $ign´iga avaldatud lugu "Rain Come Down" sai värske video.

Leelo TungalLeelo Tungal
Leelo Tungal tähistas juubelit kahe uue luulekoguga

Neljapäeval tähistas oma 70. sünnipäeva luuletaja, kirjanik, tõlkija ja ajakirjanik Leelo Tungal. Juubeliks jõudsid raamatu-lettidele kaks tema uut luulekogu.

FILM
"Lõputu poeesia" ("Poesia sin fin")
Tristan Priimägi andis suveks kolm filmisoovitust

"Terevisioonis" oli külas filmiajakirjanik Tristan Priimägi, kes soovitaks algavaks suveks filme "Petetud", "Lõputu poeesia" ja "Wind River".

TEATER
Klaudia Tiitsmaa
Ugala publik valis lemmikud

Ugala teatris etendus eile, 21. juunil viimast korda suvelavastus „Gogoli disko“. Lõpuaplausi järel kuulutati Ugala suurel laval välja publikupreemia Kuldõun 2017 laureaadid.

KIRJANDUS
Arvustus. Ärakrutitud ajalugu väändes füüsikaga vaheldumisi

Uus raamat

Ilmar Tomusk
"Seiklused paralleelmaaailmas"
Hillar Metsa pildid
Tammerraamat
224 lk.

KUNST
"Ajavahe".
Arvustus. Kuidas käsitööst sai kunst

7. Tallinna Rakenduskunsti Triennaal

Peanäitus: "Ajavahe"
21.04-23.07.2017

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum

Arhitektuur
Arhitektuurikeskuse välkloengArhitektuurikeskuse välkloeng
Veneetsia arhitektuuribiennaali Eesti ekspositsiooni konkursi võitis töö "Nõrk monument"

2018. aasta Veneetsia arhitektuuribiennaalil esindab Eestit rahvusvahelise noorte kuraatorite meeskonna intrigeeriva nimega konkursitöö "Nõrk monument" (Weak Monument). Žürii hääletusest täna hommikul võitjana väljunud töö kuraatormeeskonda kuuluvad EKAs ja Hollandi Delfti Tehnikaülikoolis õppinud Laura Linsi (praktiseerib hetkel Londonis arhitektina) ja Roland Reemaa (arhitekt, hetkel külalisõppejõud Delfti Tehnikaülikoolis) ning Londonis praktiseeriv, lisaks Delftile ka Prahas õppinud arhitekt Tadeas Riha.

Veneetsia arhitektuuribiennaalVeneetsia arhitektuuribiennaal
ERR.ee video: välkloengul selgitati Eesti esindaja Veneetsia arhitektuuribiennaalil

15. juunil toimus Vaba Lava suures saalis Eesti Arhitektuurikeskuse välkloeng, kus astusid lavale 16. Veneetsia arhitektuuribiennaali Eesti ekspositsiooni kuraatorivõistluse finalistid. Rahvusvahelisele võistlusele esitatud tööde seast pääses finaalvooru viis.

MUUSIKA
Arvo Pärt kuulsa vannitoariiuli juures oma teose partituuri uurimas
Maria Mölder. Sissevaade Arvo Pärdi ülikooli argipäeva

19. juunil asetatakse Arvo Pärdi keskusele pidulikult nurgakivi. Uus hoone avatakse juba vähem kui pooleteise aasta pärast, 2018. aasta hilissügisel. Millised ettevalmistustööd keskuses praegu käsil on, selgus vestluses, kus osalesid Arvo Pärdi Keskuse nõukogu liige Nora Pärt, tegevjuht Anu Kivilo, toimetaja ja muusikateadlane Kristina Kõrver ning arhivaar Anneli Kivisiv.

Arvamus
Liiklusummik.Liiklusummik.
Tamur Tohver. Davai davai davai!

Oma arvamuslugude sarjaga jätkab Polygon Teatri juht. Ja mida me näeme?

Räpilahing.Räpilahing.
Anders Härm. Rappimislahing

Agonistliku teotamisrituaali mänguline algupära, kultuuriline funktsioon ning poliitiline potentsiaal.

Uue maailma tänavafestivalUue maailma tänavafestival
Keelesäuts. Millal eestlased, millal eestlaste kogukond?

Kogukonnamõiste on ajaga ja arenguga muutunud, laienenud ja mitmekesistunud. Täna keskendun ma keelekasutuses ainult ühele aspektile, mille kohta olen kuulnud küsimusi. Millal on õige kasutada eestlaste kohta kogukond ja millal on see vale?

12EEK Monkey12EEK Monkey
Eesti räpp: nišimuusikast noorte häälekandjaks

Eesti räpp kipub kohati mainstream’ile vastanduma, kuid teatud artistid viivad selle samal ajal peavoolupüünele.