BFM-is jõuavad vaatajate ette parimad tudengitööd ({{commentsTotal}})

Balti filmi- ja meediakool ehk BFM näitab sel nädalal tänavuste tudengitööde paremikku. Õppejõudude sõnul on Eesti ainukesel filmikoolil aadellik privileeg tegelda puhta kunstiga.

BFM-i uute talentide taset näitab see, et mitmed neist on saanud auhindu juba kooli ajal. Nii oli näiteks Nora Säraku magistritöö "Valguseks, Valguseni. Valgusena" üks eelmise aasta paremaid ka kogu aasta filmisaagi lõikes, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Me oleme siin öelnud, et meil on aadellik privileeg tegelda puhta kunstiga. Meil ei ole tööstuse survet taga, et kindlasti peaks mingid telekanalid väga huvitatud olema, inimestel on olnud vabadus end väljendada ja nad on seda vabadust väga hästi kasutanud," lausus BFM-i dokumentaalfilmi dotsent Riho Västrik.

Režiitudeng Tormi Toropi "Teemantsuud" auhinnati Nikoni Euroopa filmifestivali tudengifilmide hulgas esikohaga. Toropile oli see alles esimese aasta töö ja tunnustus ka õppejõududele. "Koolitöös ta pigem annab jõudu ja indu juurde. Kogu valikuga, mis on mindud, on õige tee ja tuleb edasi kütta täiega," kommenteeris Torop.

BFM-i filmirežii külalisprofessor Peeter Simm tõdes, et praegused BFM-i bakalaureuse tudengid on võimelised kollektiivset lugu kirjutama ja stsenaariumit kasutama. "Nad kasutavad stsenaristi abi ja see on tunda," lausus Simm.

BFM-i taset näitavad ka tänavu linale jõudnud täispikad filmid nagu "Päevad, mis ajasid segadusse" ja "Polaarpoiss". Need on meeskonnatööd, mille autorid on kõik oma ettevalmistsue saanud BFM-is. "Võib õppida silla konstruktsiooni või loo ülesehitust, aga ei ole võimalik õpetada seda komplekti, et kõik see asi ilusasti loodusesse sobib, inimeste hinge läheb. Valiku teeb elu ise, meie põhimõte on, et tudengid teeksid palju praktilisi töid," ütles Simm.

BFM-i aasta paremaid filme saavad kõik tasuta vaadata Nova maja kinosaalis reedeni, siis valib žürii välja neist parimad.

NORA SÄRAK "Valguseks.Valguseni.Valgusena"

TORMI TOROP "Diamondjaw"

Toimetaja: Rutt ErnitsVince Staples lõkke ääres uues videos.Vince Staples lõkke ääres uues videos.
Päeva video: Vince Staples - "Rain Come Down"

Täna ilmus räppar Vince Staples´i uus album "Big Fish Theory" ning juba varem, koostöös Ty Dolla $ign´iga avaldatud lugu "Rain Come Down" sai värske video.

Leelo TungalLeelo Tungal
Leelo Tungal tähistas juubelit kahe uue luulekoguga

Neljapäeval tähistas oma 70. sünnipäeva luuletaja, kirjanik, tõlkija ja ajakirjanik Leelo Tungal. Juubeliks jõudsid raamatu-lettidele kaks tema uut luulekogu.

FILM
"Lõputu poeesia" ("Poesia sin fin")
Tristan Priimägi andis suveks kolm filmisoovitust

"Terevisioonis" oli külas filmiajakirjanik Tristan Priimägi, kes soovitaks algavaks suveks filme "Petetud", "Lõputu poeesia" ja "Wind River".

TEATER
Klaudia Tiitsmaa
Ugala publik valis lemmikud

Ugala teatris etendus eile, 21. juunil viimast korda suvelavastus „Gogoli disko“. Lõpuaplausi järel kuulutati Ugala suurel laval välja publikupreemia Kuldõun 2017 laureaadid.

KIRJANDUS
Arvustus. Ärakrutitud ajalugu väändes füüsikaga vaheldumisi

Uus raamat

Ilmar Tomusk
"Seiklused paralleelmaaailmas"
Hillar Metsa pildid
Tammerraamat
224 lk.

KUNST
"Ajavahe".
Arvustus. Kuidas käsitööst sai kunst

7. Tallinna Rakenduskunsti Triennaal

Peanäitus: "Ajavahe"
21.04-23.07.2017

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum

Arhitektuur
Arhitektuurikeskuse välkloengArhitektuurikeskuse välkloeng
Veneetsia arhitektuuribiennaali Eesti ekspositsiooni konkursi võitis töö "Nõrk monument"

2018. aasta Veneetsia arhitektuuribiennaalil esindab Eestit rahvusvahelise noorte kuraatorite meeskonna intrigeeriva nimega konkursitöö "Nõrk monument" (Weak Monument). Žürii hääletusest täna hommikul võitjana väljunud töö kuraatormeeskonda kuuluvad EKAs ja Hollandi Delfti Tehnikaülikoolis õppinud Laura Linsi (praktiseerib hetkel Londonis arhitektina) ja Roland Reemaa (arhitekt, hetkel külalisõppejõud Delfti Tehnikaülikoolis) ning Londonis praktiseeriv, lisaks Delftile ka Prahas õppinud arhitekt Tadeas Riha.

Veneetsia arhitektuuribiennaalVeneetsia arhitektuuribiennaal
ERR.ee video: välkloengul selgitati Eesti esindaja Veneetsia arhitektuuribiennaalil

15. juunil toimus Vaba Lava suures saalis Eesti Arhitektuurikeskuse välkloeng, kus astusid lavale 16. Veneetsia arhitektuuribiennaali Eesti ekspositsiooni kuraatorivõistluse finalistid. Rahvusvahelisele võistlusele esitatud tööde seast pääses finaalvooru viis.

MUUSIKA
Arvo Pärt kuulsa vannitoariiuli juures oma teose partituuri uurimas
Maria Mölder. Sissevaade Arvo Pärdi ülikooli argipäeva

19. juunil asetatakse Arvo Pärdi keskusele pidulikult nurgakivi. Uus hoone avatakse juba vähem kui pooleteise aasta pärast, 2018. aasta hilissügisel. Millised ettevalmistustööd keskuses praegu käsil on, selgus vestluses, kus osalesid Arvo Pärdi Keskuse nõukogu liige Nora Pärt, tegevjuht Anu Kivilo, toimetaja ja muusikateadlane Kristina Kõrver ning arhivaar Anneli Kivisiv.

Arvamus
Liiklusummik.Liiklusummik.
Tamur Tohver. Davai davai davai!

Oma arvamuslugude sarjaga jätkab Polygon Teatri juht. Ja mida me näeme?

Räpilahing.Räpilahing.
Anders Härm. Rappimislahing

Agonistliku teotamisrituaali mänguline algupära, kultuuriline funktsioon ning poliitiline potentsiaal.

Uue maailma tänavafestivalUue maailma tänavafestival
Keelesäuts. Millal eestlased, millal eestlaste kogukond?

Kogukonnamõiste on ajaga ja arenguga muutunud, laienenud ja mitmekesistunud. Täna keskendun ma keelekasutuses ainult ühele aspektile, mille kohta olen kuulnud küsimusi. Millal on õige kasutada eestlaste kohta kogukond ja millal on see vale?

12EEK Monkey12EEK Monkey
Eesti räpp: nišimuusikast noorte häälekandjaks

Eesti räpp kipub kohati mainstream’ile vastanduma, kuid teatud artistid viivad selle samal ajal peavoolupüünele.