Lõuna-eestlased avasid ainulaadse festivalidesarja ({{commentsTotal}})

Võrumaal tehti algust uue ja ainulaadse festivalidesarjaga "Lõuna-Eesti 12 kuud". Võrumaal Karula rahvuspargis toimunud sarja esimene festival "Mai" keskendus loodusele.

Mai - see tähendab uhkes lopsakuses loodust ühes esimeste andidega, mistõttu keskendus ka Mai festival ennekõike just looduses olemisele ja selle tundmaõppimisele, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Me uurime järve elustikku, täpsemalt me uurime seda, mis me siit kätte saame," selgitas Lüllemäe põhikooli õpetaja Rolf Saarna.

Samal ajal, kui lapsed avastasid järveelustikku, õppisid täiskasvanud, milliseid taimi praegusel ajal looduses süüa võiks - suureks üllatajaks sai seejuures põdrakanep.

"Ma olen teda rohkem teena tarvitanud. Ma ei ole selle peale tulnud, et teda niiviisi taimena süüa, aga tõesti üllatavalt söödav võrreldes mõne teise taimega," tunnustas ka festivalile Tartust kohale tulnud Kadri Kiskmann.

Aga sõideti ka nii hobuse kui viikingilaev Turmiga, käidi matkamas ning ühtlasi toimus ööülikooli avalik salvestus „Kogukond globaliseeruvas maailmas", mille lektoriks Kaido Kama. Mõistagi käis selle kõigega kaasas ka kohalikust toormest tehtud toit kohalikelt tegijatelt ühes mõnusa äraolemise ja muusikaga.

Seega võiks Mai olla festival nagu iga teine, üksnes selle erandiga, et rohkem selliseid ei tule.

"Mai juhtub ainult täna ainult üks kord ja ainult üks kord maikuus ja ainult üks kord siin Ähijärve ääres," tutvustas "Mai" programmijuht Arno Tamm.

Ehk teisisõnu tahavad korraldajad teha 12 selletaolist festivali, millest igaüks toimuks erineval kuul ja aastaajal.

"Meie eesmärk on leida võimalusi teha üritusi ka väljaspool põhihooaega ehk siis kõik festivalid ei pea toimuma juuni-juuli-august, vaid võivad toimuda ka näiteks mais või miks mitte jaanuaris," selgitas Tamm.

Ühtlasi soovib Lõuna-Eestis elav ja toimetav korraldusmeeskond leida ja näidata festivalidega uusi põnevaid kohti oma kodukandis.

Järgmine festival toimub suure tõenäosusega juba mõnel talvekuul.

 

Toimetaja: Merilin Pärli{{c.alias}}
{{c.createdMoment}}
{{c.body}}
{{cc.alias}}
{{cc.createdMoment}}
+{{cc.replyToName}} {{cc.body}}
Kommentaare ei ole.
Oled sisseloginud kui {{user.alias}}. Logi välja
Sisselogimine ebaõnnestus.

Pole veel kasutajat/unustasid salasõna

Nimi võib olla kuni 32 tähemärki pikk
Kommentaar võib olla kuni 600 tähemärki pikk
{{comment.captcha.word.answer}}

kultuur.err.ee

HEAD TEED, LEMBIT ULFSAK!

Suri armastatud näitleja Lembit Ulfsak

Meie seast lahkus 69-aastasena armastatud Eesti näitleja ja lavastaja Lembit Ulfsak (04.07.1947 - 22.03.2017).

Rein Oja Lembit Ulfsakist: ta ei määrinud mett moka peale

Täna suri 69-aastasena armastatud Eesti näitleja ja lavastaja Lembit Ulfsak. Draamateatri juht Rein Oja meenutas lahkunut.

Kolleegid meenutavad Lembit Ulfsakit kui suurt näitlejat

Kolleegid meenutavad Lembit Ulfsakit kui sooja ja erakordse huumorimeelega inimest ning suurt näitlejat. Oma filmirollidega kujunes ta teatud mõttes Eesti märgiks kogu maailmas.

Arvustus. Kibe tõde keskeas kuttidest

Uus film kinodes
"T2 Trainspotting"
Režissöör: Danny Boyle
Osades: Ewan McGregor, Ewen Bremner, Jonny Lee Miller,  Robert Carlyle
7/10

FILM
Janno Zõbini kolm soovitust Maailmafilmi festivaliks

Janno Zõbin valis kultuuriportaali palvel kolm taiest Maailmafilmi festivaliks, mis toimub 20.-25. märtsil Tartus.

TEATER
Renoveeritud Ugala teatrimaja avas külastajatele taas uksed

Laupäeval avas publikule taas uksed Ugala renoveeritud teatrimaja.

KIRJANDUS
Kirjanduspreemia nominent Nikolai Baturin: rahu on peamine, mitte raha

Täna kuulutatakse välja kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastaauhindade võitjad. ERRi kultuuriportaal koostöös Eesti Kirjanike Liiduga tutvustab nominente. Proosa kategoorias konkureerib Nikolai Baturin teosega "Mongolite unenäoline invasioon Euroopasse".

KUNST
Arvustus. Naivistlik antropoloog

Taaslavastamine maalide, objektide või heliinstallatsioonidena põlistab endelised olukorrad, kirjutab Ave Taavet Sirbis.

Arhitektuur
Ilus aasta 1967. Viru hotell

1967 oli ilus aasta, sest siis sündis Vikerraadio. Aga see oli ka aasta, mis Eestis ja maailmas juhtus palju muud. Head, ilusat, naljakat, kurba, dramaatilist. Peeter Helme ja Urmas Vadi valisid välja kakskümmend asja, sündmust ja nähtust, mis kõik 1967. aastal juhtusid ning jutustavad neist nüüd raadiokuulajale. Kultuuriportaal avaldab jutud kirjalikult

Arvustus. Hästi ruumipärane helikunstiteos

Helikunstiteos
"Lugulaul"
Rahvusarhiiv uus hoone Noora
Autorid: Martin Kikas ja Kiwa

MUUSIKA
Superstaar Janine Jansen

Esmakordselt säras see kuulus Hollandi viiuldaja Eesti publiku ees 2009. aasta 27. augustil, kui Eesti Kontserdi hooaja avakontserdi sisutas Frankfurdi Raadio Sümfooniaorkester Paavo Järvi käe all, solistiks Janine Jansen (viiul). Toona Sirp arvustuse kirjutanud Lembi Mets tunnistas, et nii orgaanilist pillimängu kuuleb üleüldse väga harva.

Arvamus
Keeleteadlane Anna Verschik: eesti keele olulisus seisneb selle sümbolväärtuses

"Plekktrummi" saatekülaliseks oli keeleteadlane Anna Verschik, kellega vesteldi eesti keele staatusest ja sellest, miks on hea osata mitmeid keeli.

Rein Raud. Teeme Tõe jälle suureks?

Kuidas iganes Donald Trumpi lugu ka ei lõpeks – ja arvata on, et meid ootab järgnevate aastate jooksul ees veel terve rida skandaale ja paljastusi, kui mitte midagi veel hullemat – võib 10. jaanuari 2017 pidada oluliseks teetähiseks meedia ajaloos.

Mari-Liis Lill: teater võib kasvatada empaatiavõimet

"Plekktrummi" saatekülaliseks oli lavastaja Mari-Liis Lill, kellega räägiti äsja Endla teatris esietendunud dokumentaalsest lavastusest "Väljast väiksem kui seest".

Joel Sang. Usalduse küsimus

Maitsest ja kriitikast.