"Kirjandusministeerium" jagas hooaja esimesed raamatusoovitused ({{commentsTotal}})

Kirjandusminister Mart Juur andis uue hooaja alguseks neli värsket raamatusoovitust.

Vladislav Koržetsi luulekogu "Laulud või nii"

Mart Juur luges ette ühe luuletuse ning ütles: "See on Vladislav Koržetsi esimese ja - nagu ta ütles - ka viimase luulekogu "Laulud või nii" esimene luuletus. Kui keegi veel ei teadnud, et Vladislav Koržets lisaks sellele, et ta on kalamees, humorist, kirjanik, stsenarist ja kõrtsmik, ka suurepäraselt luuletab, siis nüüd võtke see fakt teatavaks."


Tarmo Tederi "Andruse elu ja õnn"

"Mis ühendab Andrus Ansipit, Andrus Veerpalu, Andrus Värnikut, Andrus Kivirähki ja paljusid teisi Andruseid? Eks ikka see, et suur osa nendest Andrustest leiavad äramärkimist Tarmo Tederi uues jutustuses pealkirjaga "Andruse elu ja õnn". See on žanrilt pajatus, mis räägib meile ühe lihtsameelse Kihnu kaluri eluloo aastatest 1956-2016," tutvustas Juur.

Joanne Fluke´i kriminaalromaanid

"Sellel suvel avastasin ühe väga võluva autori, ameeriklanna Joanne Fluke. Ta on kirjutanud 20 köidet teoseid, mille pealkirjas on sõna "mõrv" ja siis mingi maitsev kook või küpsis. Eesti keeles on neid ilmunud viis. Seal tegutseb üks detektiiv, naisterahvas, kes peab kohvikut, ametilt kondiiter, küpsetab kooke ja pirukaid ja saiu ning oma väikses kodulinnas, kusagil Ameerika külmas vööndis, avastab ta lakkamatult kuritegusid," selgitas Juur.

Richard Roht "Tsaari ohvitser"

"Richard Roht, autor, kes on võib-olla teenimatult tänapäeval unustatud. Tegelikult on Roht eesti kirjanduse klassik, üks Siuru juhtivaid jõude ja sel suvel Ilmamaa poolt välja antud raamat "Tsaari ohvitser" on väga põnev ja haruldane teos eesti kirjanduses. See räägib Richard Rohu kogemustest tsaariarmees," sõnas Juur.

Toimetaja: Madis Järvekülg

Allikas: "Kirjandusministeerium"Nite JewelNite Jewel
Kaspar Viilupi plaadisoovitused: 2017 esimene poolaasta

2017. aasta hakkab vaikselt poole peale jõudma ja uut muusikat lendab ustest ja akendest kogu aeg juurde. Kõigega ei ole seejuures võimalik kursis olla, see on paratamatus, millega tuleb leppida. Pärast halbade ja veel halvemate plaatide vahelt põiklemist jäid silma aga 20 albumit ja 5 EP-d, mis aitavad loodetavasti kodu- ja välismaises muusikameres paremini orienteeruda.

Jim Ashilevi lugemismaratonilJim Ashilevi lugemismaratonil
Jim Ashilevi: eesti keeles ei saa filosofeerida

Essee alternatiivmuusika keskel üles kasvamisest, mis avaldati esmakordselt TÜ Viljandi kultuuriakadeemia 65. aastapäeva esseekogumikus "Omakultuurist ja oma kultuurist".

FILM
"Rannavalve" ("Baywatch")
Arvustus. "Baywatch" on näide laisast kassahitist

Uus film kinodes
"Rannavalve" ("Baywatch")
Režissöör: Seth Gordon
Osades: Dwayne "The Rock" Johnson, Zac Efron, Priyanka Chopra, Alexandra Daddario, Kelly Rohrbach, Ilfenesh Hadera, Jon Bass, Yahya Abdul-Mateen II
Kinodes alates 16. juunist
2/10

TEATER
Triinu Sikk
Teatraalne kaamera. Triinu Sikk, "Unistajad"

ERR kultuuriportaal jätkab sarjaga, milles Tartu Ülikooli teatriteaduse magistrandid arvustavad lavastusi videoformaadis, filmijaks UTTV, projekti algatajaks õppejõud Ott Karulin.

KIRJANDUS
Leelo Tungal
Leelo Tungal: minu lugu on minu lugu

Juubilar Leelo Tungal vestleb Ilona Martsoniga juuni Loomingus. Lugege tervet intervjuud ka ERR kultuuriportaalist.

KUNST
Banksy töö Calais´ põgenikelaagris.
Arvatakse, et Goldie paljastas tänavakunstnik Banksy identiteedi

Suurbritannia trummi ja bassi produtsent Goldie viitas interneti audio-vestlussaates "Distraction Pieces" poolkogemata Banksy kunstist rääkides kellelegi Robile. Nüüd arvatakse, et muusik pidas silmas oma head sõpra Robert Del Najat, keda on varasemaltki Banksy nime all tegutsevaks peetud.

Arhitektuur
Arvo PärtArvo Pärt
Arvo Pärdi Keskuse uus hoone sai nurgakivi

Arvo Pärdi Keskuse uus hoone Laulasmaal sai täna nurgakivi. Pidulik tseremoonia toimus tulevases kammersaalis ning nurgakivi asetati saali põrandapinnas alale, kus hakkab paiknema lava.

Veneetsia arhitektuuribiennaalVeneetsia arhitektuuribiennaal
ERR.ee video: välkloengul selgitati Eesti esindaja Veneetsia arhitektuuribiennaalil

15. juunil toimus Vaba Lava suures saalis Eesti Arhitektuurikeskuse välkloeng, kus astusid lavale 16. Veneetsia arhitektuuribiennaali Eesti ekspositsiooni kuraatorivõistluse finalistid. Rahvusvahelisele võistlusele esitatud tööde seast pääses finaalvooru viis.

MUUSIKA
Eeva Talsi laulab plaadil Jaan Tätte "Ojalaulu".
XII noorte tantsupeo lood ja laulud said plaadile

Ilmus eeloleval noorte tantsupeol kõlava muusikaga plaat, millele salvestatud 26 lugu esitavad armastatud Eesti solistid, kelle muusika saatel ligi 8500 tantsijat ja võimlejat ka 30. juunil ja 1. juulil tantsima hakkavad.

Arvamus
Liiklusummik.Liiklusummik.
Tamur Tohver. Davai davai davai!

Oma arvamuslugude sarjaga jätkab Polygon Teatri juht. Ja mida me näeme?

Linnar Priimägi. Eesti luule vaskvanaema

Ütelgu feministid mis tahes, eesti naisluule jaguneb perioodideks teisiti kui meeste luuletatu: kuldajastu (Marie Under), hõbeajastu (Betti Alver, Kersti Merilaas), vahepealne vaskajastu ja nüüdne raudaeg: „Raud, see hukkav metall, ning rauast hukkavam kuldki / ilmusid nii... Voorus on võidetult maas...”

Keelesäuts. Pole vaja arvust numbrit teha

„Eesti eurolaulu poolfinaalil olid suured vaatajanumbrid.“ „Elektriautode müüginumbrid on kahanenud.“ Miks tuleks nendes lausetes „numbri“ asemel „arvu“ kasutada? Mis vahe ikkagi on arvul ja numbril?

12EEK Monkey12EEK Monkey
Eesti räpp: nišimuusikast noorte häälekandjaks

Eesti räpp kipub kohati mainstream’ile vastanduma, kuid teatud artistid viivad selle samal ajal peavoolupüünele.