Ivo Felt Tallinna rajatavast filmistuudiost: esialgu püüame kliente lähiturgudelt ({{commentsTotal}})

Eesti filmitootjad loodavad filmiteenuste ekspordile hoo sisse saada Tallinnasse Koplisse rajatava Läänemere suurima filmistuudioga. Kuus miljonit eurot maksva mineva filmilinnaku abil loodetakse Eesti majandusse meelitada igal aastal miljoneid eurosid.

Praegusel hetkel on veel 19. sajandi lõpus rajatud Balti Manufaktuur täiesti tühi, kuid paari aasta pärast peaks sinna kerkima Tallinna Filmilinnak, vahendas "Aktuaalne kaamera". Ühelt poolt on seda oodanud Eesti filmimaastiku tegijad, kuid teisalt avaneb stuudiote valmimise järel võimalus meelitada siia ka senisest enam välisvõttegruppe. Kohalikud filmitootjad ja filmitööstuse klaster panid linnaku loomiseks seljad kokku Tallinn Film Wonderlandi osaühingu all.

Tallinn Film Wonderlandi tegevjuht Liina Maria Lepik kinnitas, et Tallinna on plaanis rajada filmilinnak, mis koosneks kahest hoonest. "Üks on funktsionaalne stuudiokompleks, kus on juures lisaks kolmele suurele stuudiole stuudiovõteteks vajalikud abiruumid ning ka tehnikat rentivad ettevõtted," ütles Lepik ja lisas, et teine hoone, mis on plaanis renoveerida, tuleks filmivaldkonna bürooruumideks.

Stuudiote hoone tuleb 8000 ruutmeetri suurune ning selle kõrvale 3000 ruutmeetrine ettevõtjate maja. Maksma läheb see kõik umbes 6 miljonit eurot. Filmitootjad usuvad, et peale nende valdkonna tegijate on uuest kompleksist kasu kogu Eesti majandusele. Eriti, kui siia õnnestub meelitada suuri produktsioone.

Lisaks kulutatakse filmitootmise ajal palju raha teiste valdkondade teenustele - renditakse autosid, ehitatakse maju, ööbitakse hotellides. Filmiprodutsent Ivo Felt ütles, et esialgu püüavad nad kliente lähiturgudelt. "Lätis on suhteliselt kehv stuudio ning Soomes on ainult üks stuudio, seega kindlasti me vaatame Skandinaaviat kõigepealt," ütles Felt ja lisas, et samas vaatavad nad ka Euroopas ringi ja nad ei sea ka mingeid piire. "Me lähme kindlasti vaatame ka ookeani taha."

Plaanide järgi valmib filmilinnak 2018. aasta lõpuks.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: Aktuaalne kaameraVince Staples lõkke ääres uues videos.Vince Staples lõkke ääres uues videos.
Päeva video: Vince Staples - "Rain Come Down"

Täna ilmus räppar Vince Staples´i uus album "Big Fish Theory" ning juba varem, koostöös Ty Dolla $ign´iga avaldatud lugu "Rain Come Down" sai värske video.

Leelo TungalLeelo Tungal
Leelo Tungal tähistas juubelit kahe uue luulekoguga

Neljapäeval tähistas oma 70. sünnipäeva luuletaja, kirjanik, tõlkija ja ajakirjanik Leelo Tungal. Juubeliks jõudsid raamatu-lettidele kaks tema uut luulekogu.

FILM
"Lõputu poeesia" ("Poesia sin fin")
Tristan Priimägi andis suveks kolm filmisoovitust

"Terevisioonis" oli külas filmiajakirjanik Tristan Priimägi, kes soovitaks algavaks suveks filme "Petetud", "Lõputu poeesia" ja "Wind River".

TEATER
Klaudia Tiitsmaa
Ugala publik valis lemmikud

Ugala teatris etendus eile, 21. juunil viimast korda suvelavastus „Gogoli disko“. Lõpuaplausi järel kuulutati Ugala suurel laval välja publikupreemia Kuldõun 2017 laureaadid.

KIRJANDUS
Arvustus. Ärakrutitud ajalugu väändes füüsikaga vaheldumisi

Uus raamat

Ilmar Tomusk
"Seiklused paralleelmaaailmas"
Hillar Metsa pildid
Tammerraamat
224 lk.

KUNST
"Ajavahe".
Arvustus. Kuidas käsitööst sai kunst

7. Tallinna Rakenduskunsti Triennaal

Peanäitus: "Ajavahe"
21.04-23.07.2017

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum

Arhitektuur
Arhitektuurikeskuse välkloengArhitektuurikeskuse välkloeng
Veneetsia arhitektuuribiennaali Eesti ekspositsiooni konkursi võitis töö "Nõrk monument"

2018. aasta Veneetsia arhitektuuribiennaalil esindab Eestit rahvusvahelise noorte kuraatorite meeskonna intrigeeriva nimega konkursitöö "Nõrk monument" (Weak Monument). Žürii hääletusest täna hommikul võitjana väljunud töö kuraatormeeskonda kuuluvad EKAs ja Hollandi Delfti Tehnikaülikoolis õppinud Laura Linsi (praktiseerib hetkel Londonis arhitektina) ja Roland Reemaa (arhitekt, hetkel külalisõppejõud Delfti Tehnikaülikoolis) ning Londonis praktiseeriv, lisaks Delftile ka Prahas õppinud arhitekt Tadeas Riha.

Veneetsia arhitektuuribiennaalVeneetsia arhitektuuribiennaal
ERR.ee video: välkloengul selgitati Eesti esindaja Veneetsia arhitektuuribiennaalil

15. juunil toimus Vaba Lava suures saalis Eesti Arhitektuurikeskuse välkloeng, kus astusid lavale 16. Veneetsia arhitektuuribiennaali Eesti ekspositsiooni kuraatorivõistluse finalistid. Rahvusvahelisele võistlusele esitatud tööde seast pääses finaalvooru viis.

MUUSIKA
Arvo Pärt kuulsa vannitoariiuli juures oma teose partituuri uurimas
Maria Mölder. Sissevaade Arvo Pärdi ülikooli argipäeva

19. juunil asetatakse Arvo Pärdi keskusele pidulikult nurgakivi. Uus hoone avatakse juba vähem kui pooleteise aasta pärast, 2018. aasta hilissügisel. Millised ettevalmistustööd keskuses praegu käsil on, selgus vestluses, kus osalesid Arvo Pärdi Keskuse nõukogu liige Nora Pärt, tegevjuht Anu Kivilo, toimetaja ja muusikateadlane Kristina Kõrver ning arhivaar Anneli Kivisiv.

Arvamus
Liiklusummik.Liiklusummik.
Tamur Tohver. Davai davai davai!

Oma arvamuslugude sarjaga jätkab Polygon Teatri juht. Ja mida me näeme?

Räpilahing.Räpilahing.
Anders Härm. Rappimislahing

Agonistliku teotamisrituaali mänguline algupära, kultuuriline funktsioon ning poliitiline potentsiaal.

Uue maailma tänavafestivalUue maailma tänavafestival
Keelesäuts. Millal eestlased, millal eestlaste kogukond?

Kogukonnamõiste on ajaga ja arenguga muutunud, laienenud ja mitmekesistunud. Täna keskendun ma keelekasutuses ainult ühele aspektile, mille kohta olen kuulnud küsimusi. Millal on õige kasutada eestlaste kohta kogukond ja millal on see vale?

12EEK Monkey12EEK Monkey
Eesti räpp: nišimuusikast noorte häälekandjaks

Eesti räpp kipub kohati mainstream’ile vastanduma, kuid teatud artistid viivad selle samal ajal peavoolupüünele.