Ivo Felt Tallinna rajatavast filmistuudiost: esialgu püüame kliente lähiturgudelt ({{commentsTotal}})

Eesti filmitootjad loodavad filmiteenuste ekspordile hoo sisse saada Tallinnasse Koplisse rajatava Läänemere suurima filmistuudioga. Kuus miljonit eurot maksva mineva filmilinnaku abil loodetakse Eesti majandusse meelitada igal aastal miljoneid eurosid.

Praegusel hetkel on veel 19. sajandi lõpus rajatud Balti Manufaktuur täiesti tühi, kuid paari aasta pärast peaks sinna kerkima Tallinna Filmilinnak, vahendas "Aktuaalne kaamera". Ühelt poolt on seda oodanud Eesti filmimaastiku tegijad, kuid teisalt avaneb stuudiote valmimise järel võimalus meelitada siia ka senisest enam välisvõttegruppe. Kohalikud filmitootjad ja filmitööstuse klaster panid linnaku loomiseks seljad kokku Tallinn Film Wonderlandi osaühingu all.

Tallinn Film Wonderlandi tegevjuht Liina Maria Lepik kinnitas, et Tallinna on plaanis rajada filmilinnak, mis koosneks kahest hoonest. "Üks on funktsionaalne stuudiokompleks, kus on juures lisaks kolmele suurele stuudiole stuudiovõteteks vajalikud abiruumid ning ka tehnikat rentivad ettevõtted," ütles Lepik ja lisas, et teine hoone, mis on plaanis renoveerida, tuleks filmivaldkonna bürooruumideks.

Stuudiote hoone tuleb 8000 ruutmeetri suurune ning selle kõrvale 3000 ruutmeetrine ettevõtjate maja. Maksma läheb see kõik umbes 6 miljonit eurot. Filmitootjad usuvad, et peale nende valdkonna tegijate on uuest kompleksist kasu kogu Eesti majandusele. Eriti, kui siia õnnestub meelitada suuri produktsioone.

Lisaks kulutatakse filmitootmise ajal palju raha teiste valdkondade teenustele - renditakse autosid, ehitatakse maju, ööbitakse hotellides. Filmiprodutsent Ivo Felt ütles, et esialgu püüavad nad kliente lähiturgudelt. "Lätis on suhteliselt kehv stuudio ning Soomes on ainult üks stuudio, seega kindlasti me vaatame Skandinaaviat kõigepealt," ütles Felt ja lisas, et samas vaatavad nad ka Euroopas ringi ja nad ei sea ka mingeid piire. "Me lähme kindlasti vaatame ka ookeani taha."

Plaanide järgi valmib filmilinnak 2018. aasta lõpuks.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: Aktuaalne kaamera{{c.alias}}
{{c.createdMoment}}
{{c.body}}
{{cc.alias}}
{{cc.createdMoment}}
+{{cc.replyToName}} {{cc.body}}
Kommentaare ei ole.
Oled sisseloginud kui {{user.alias}}. Logi välja
Sisselogimine ebaõnnestus.

Pole veel kasutajat/unustasid salasõna

Nimi võib olla kuni 32 tähemärki pikk
Kommentaar võib olla kuni 600 tähemärki pikk
{{comment.captcha.word.answer}}

kultuur.err.ee

HEAD TEED, LEMBIT ULFSAK!

Suri armastatud näitleja Lembit Ulfsak

Meie seast lahkus 69-aastasena armastatud Eesti näitleja ja lavastaja Lembit Ulfsak (04.07.1947 - 22.03.2017).

Rein Oja Lembit Ulfsakist: ta ei määrinud mett moka peale

Täna suri 69-aastasena armastatud Eesti näitleja ja lavastaja Lembit Ulfsak. Draamateatri juht Rein Oja meenutas lahkunut.

Kolleegid meenutavad Lembit Ulfsakit kui suurt näitlejat

Kolleegid meenutavad Lembit Ulfsakit kui sooja ja erakordse huumorimeelega inimest ning suurt näitlejat. Oma filmirollidega kujunes ta teatud mõttes Eesti märgiks kogu maailmas.

Arvustus. Kibe tõde keskeas kuttidest

Uus film kinodes
"T2 Trainspotting"
Režissöör: Danny Boyle
Osades: Ewan McGregor, Ewen Bremner, Jonny Lee Miller,  Robert Carlyle
7/10

FILM
Janno Zõbini kolm soovitust Maailmafilmi festivaliks

Janno Zõbin valis kultuuriportaali palvel kolm taiest Maailmafilmi festivaliks, mis toimub 20.-25. märtsil Tartus.

TEATER
Renoveeritud Ugala teatrimaja avas külastajatele taas uksed

Laupäeval avas publikule taas uksed Ugala renoveeritud teatrimaja.

KIRJANDUS
Kirjanduspreemia nominent Nikolai Baturin: rahu on peamine, mitte raha

Täna kuulutatakse välja kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastaauhindade võitjad. ERRi kultuuriportaal koostöös Eesti Kirjanike Liiduga tutvustab nominente. Proosa kategoorias konkureerib Nikolai Baturin teosega "Mongolite unenäoline invasioon Euroopasse".

KUNST
Arvustus. Naivistlik antropoloog

Taaslavastamine maalide, objektide või heliinstallatsioonidena põlistab endelised olukorrad, kirjutab Ave Taavet Sirbis.

Arhitektuur
Ilus aasta 1967. Viru hotell

1967 oli ilus aasta, sest siis sündis Vikerraadio. Aga see oli ka aasta, mis Eestis ja maailmas juhtus palju muud. Head, ilusat, naljakat, kurba, dramaatilist. Peeter Helme ja Urmas Vadi valisid välja kakskümmend asja, sündmust ja nähtust, mis kõik 1967. aastal juhtusid ning jutustavad neist nüüd raadiokuulajale. Kultuuriportaal avaldab jutud kirjalikult

Arvustus. Hästi ruumipärane helikunstiteos

Helikunstiteos
"Lugulaul"
Rahvusarhiiv uus hoone Noora
Autorid: Martin Kikas ja Kiwa

MUUSIKA
Superstaar Janine Jansen

Esmakordselt säras see kuulus Hollandi viiuldaja Eesti publiku ees 2009. aasta 27. augustil, kui Eesti Kontserdi hooaja avakontserdi sisutas Frankfurdi Raadio Sümfooniaorkester Paavo Järvi käe all, solistiks Janine Jansen (viiul). Toona Sirp arvustuse kirjutanud Lembi Mets tunnistas, et nii orgaanilist pillimängu kuuleb üleüldse väga harva.

Arvamus
Keeleteadlane Anna Verschik: eesti keele olulisus seisneb selle sümbolväärtuses

"Plekktrummi" saatekülaliseks oli keeleteadlane Anna Verschik, kellega vesteldi eesti keele staatusest ja sellest, miks on hea osata mitmeid keeli.

Rein Raud. Teeme Tõe jälle suureks?

Kuidas iganes Donald Trumpi lugu ka ei lõpeks – ja arvata on, et meid ootab järgnevate aastate jooksul ees veel terve rida skandaale ja paljastusi, kui mitte midagi veel hullemat – võib 10. jaanuari 2017 pidada oluliseks teetähiseks meedia ajaloos.

Mari-Liis Lill: teater võib kasvatada empaatiavõimet

"Plekktrummi" saatekülaliseks oli lavastaja Mari-Liis Lill, kellega räägiti äsja Endla teatris esietendunud dokumentaalsest lavastusest "Väljast väiksem kui seest".

Joel Sang. Usalduse küsimus

Maitsest ja kriitikast.