Joel Tammik ja Taavi Tulev teevad klubis 9/11 technopidu ({{commentsTotal}})

Taavi Tulev salvestamas
Taavi Tulev salvestamas Autor/allikas: Katrina Tulev / Facebook

2. detsembril on klubi 9/11 laval kontsertidega Joel Tammik (Rajaleidja) ja Taavi Tulev (HAPE), samuti teevad DJ-seti Exit Safe Mode ja Mark Slavin. Uus peosari kannab nime WOMB.

Rajaleidja on eesti veteranmuusik Joel Tammiku atmosfääriline ja rütmikas dub-techno sooloprojekt, millel on ilmunud kaks albumit. Lisaks soololoomingule mäletatakse Joeli minevikus omanäolistest kooslustest, mida omas ajastus nähti Eestimaa pinnal novaatorlikena. Myrakaru eksperimenteeris uue aastatuhande algul IDM-iga, LU:K saavutas aga juba 1990. aastate keskel omapärase jungle-rütmide käsitlusega uskumatult laia populaarsuse. Tammik on lisaks Eesti plaadifirmadele andnud muusikat välja ka Belgia ja Briti plaadifirmade alt. 2010. aastal asutas ta aga oma plaadifirma Väli, mille alt levitab muusikat nii kodu- kui välismaale – nimelt on piiritagune ambient-publik arvukam, kui kodumaine. Lugude pealkirjad on Joelil aga siiski eestikeelsed, sest „eesti keel on lihtsalt nii ilus keel.“

HAPE on Taavi Tulevi ilmselt kõige rajum projekt. Taavi Tulev tegeleb muusikaga, millele ühte tabavat silti külge kleepida oleks lootusetu. Mitmekülgses ja kohati veidras kõlapildis on oluline roll analoogtehnikal ja loodussalvestustel. Tulev on tegelenud kõiksugu muusikaga akustilistest lugudest tumeda ambient'i ning elektroonika ja techno'ni. Lisaks oma nimele ja HAPPELE on Taavi kasutanud näiteks pseudonüüme Wochtzchée, Laulan Sinule ja 3He. Inseneriharidusega Taavi Tulev alustas 2009. aastal elektronmuusikaõpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Ta on avaldanud muusikat mitmetel albumitel ja kogumikel, samuti piiri taga. 

 

Exit Safe Mode taga on seni nimede L-OW ja 1DERL& all opereerinud eesti dubstep'i- ja techno-meister Margus Löve, kes on keeranud oma seniselt loomesuunalt kurvikamatele aladele ja laob tõestuseks letti peohigise uudisrolli ESM. Jahe ja tume õõv on endiselt kannul ja kurjakuulutavad betoonkõminad viivad skeletaalse techno uuele elujõulisele pinnasele. Näiline külmus peidab endas kuumaverelist pulssi ja salakavalalt äraviivat psühhedeeliat. Ohtlik ja peibutav seiklus on alanud ja kutsub väljuma tuimestavast turvatsoonist.

Mark Slavin on Eesti muusikamaastikul tegutsenud juba 1997. aastast ja läbinud mitmeid erinevaid loomingulisi etappe. Kõige rohkem aega on ta pühendanud drum&bass'ile, aga vähesed teavad, et mees alustas oma tegevust hoopiski techno'ga. Tänu laiale muusikamaitsele ja heale tunnetusele on Slavini eripäraks olnud võime mängida erinevates kontekstides erinevat muusikat, kuid hüpnotiseerivad ja atmosfäärilised helid on tema isikliku maitse lahutamatu osa.

VJ toolis istub Aleksander Sprohgis (Spectromatic Visuals), kes on koostööd teinud paljude Eesti muusikutega. Ööklubi 9/11 asub aadressil Tulika 9/11.

Toimetaja: Kaspar ViilupIvar Kaasiku näitus "summa rerum" Münchenis.Ivar Kaasiku näitus "summa rerum" Münchenis.
Evald Okase muuseumis saab poppi ja glämmi

Evald Okase muusemi galeriis avatakse 27. juunil kell 17 Ivar Kaasiku ja Andro Kööbi maalinäitus "Pop & glam", kuraatoriks Harry Liivrand.

Eeva Talsi laulab plaadil Jaan Tätte "Ojalaulu".Eeva Talsi laulab plaadil Jaan Tätte "Ojalaulu".
XII noorte tantsupeo lood ja laulud said plaadile

Ilmus eeloleval noorte tantsupeol kõlava muusikaga plaat, millele salvestatud 26 lugu esitavad armastatud Eesti solistid, kelle muusika saatel ligi 8500 tantsijat ja võimlejat ka 30. juunil ja 1. juulil tantsima hakkavad.

FILM
"Lõputu poeesia" ("Poesia sin fin")
Tristan Priimägi andis suveks kolm filmisoovitust

"Terevisioonis" oli külas filmiajakirjanik Tristan Priimägi, kes soovitaks algavaks suveks filme "Petetud", "Lõputu poeesia" ja "Wind River".

TEATER
Katarina Tomps
Teatraalne kaamera. Katarina Tomps, "Don Quijote"

ERR kultuuriportaal jätkab sarjaga, milles Tartu Ülikooli teatriteaduse magistrandid arvustavad lavastusi videoformaadis, filmijaks UTTV, projekti algatajaks õppejõud Ott Karulin.

KIRJANDUS
Leelo Tungal
Leelo Tungal tähistas juubelit kahe uue luulekoguga

Neljapäeval tähistas oma 70. sünnipäeva luuletaja, kirjanik, tõlkija ja ajakirjanik Leelo Tungal. Juubeliks jõudsid raamatu-lettidele kaks tema uut luulekogu.

KUNST
"Ajavahe".
Arvustus. Kuidas käsitööst sai kunst

7. Tallinna Rakenduskunsti Triennaal

Peanäitus: "Ajavahe"
21.04-23.07.2017

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum

Arhitektuur
Arhitektuurikeskuse välkloengArhitektuurikeskuse välkloeng
Veneetsia arhitektuuribiennaali Eesti ekspositsiooni konkursi võitis töö "Nõrk monument"

2018. aasta Veneetsia arhitektuuribiennaalil esindab Eestit rahvusvahelise noorte kuraatorite meeskonna intrigeeriva nimega konkursitöö "Nõrk monument" (Weak Monument). Žürii hääletusest täna hommikul võitjana väljunud töö kuraatormeeskonda kuuluvad EKAs ja Hollandi Delfti Tehnikaülikoolis õppinud Laura Linsi (praktiseerib hetkel Londonis arhitektina) ja Roland Reemaa (arhitekt, hetkel külalisõppejõud Delfti Tehnikaülikoolis) ning Londonis praktiseeriv, lisaks Delftile ka Prahas õppinud arhitekt Tadeas Riha.

Veneetsia arhitektuuribiennaalVeneetsia arhitektuuribiennaal
ERR.ee video: välkloengul selgitati Eesti esindaja Veneetsia arhitektuuribiennaalil

15. juunil toimus Vaba Lava suures saalis Eesti Arhitektuurikeskuse välkloeng, kus astusid lavale 16. Veneetsia arhitektuuribiennaali Eesti ekspositsiooni kuraatorivõistluse finalistid. Rahvusvahelisele võistlusele esitatud tööde seast pääses finaalvooru viis.

MUUSIKA
Kadri Voorand
Kadri Voorand kirjutas noorte laulupeoks kooridele kaks uudisteost

2. juulil kõlavad noorte laulu- ja tantsupeol esmakordselt Kadri Voorandi lood "Elu on lootus ja loomine" (sõnad Doris Kareva) segakooride ning "Aga tule" (sõnad Liisa Lotta Tomp neidudekooride esituses.

Arvamus
Liiklusummik.Liiklusummik.
Tamur Tohver. Davai davai davai!

Oma arvamuslugude sarjaga jätkab Polygon Teatri juht. Ja mida me näeme?

Räpilahing.Räpilahing.
Anders Härm. Rappimislahing

Agonistliku teotamisrituaali mänguline algupära, kultuuriline funktsioon ning poliitiline potentsiaal.

Uue maailma tänavafestivalUue maailma tänavafestival
Keelesäuts. Millal eestlased, millal eestlaste kogukond?

Kogukonnamõiste on ajaga ja arenguga muutunud, laienenud ja mitmekesistunud. Täna keskendun ma keelekasutuses ainult ühele aspektile, mille kohta olen kuulnud küsimusi. Millal on õige kasutada eestlaste kohta kogukond ja millal on see vale?

12EEK Monkey12EEK Monkey
Eesti räpp: nišimuusikast noorte häälekandjaks

Eesti räpp kipub kohati mainstream’ile vastanduma, kuid teatud artistid viivad selle samal ajal peavoolupüünele.