Muuseumid ja teatrid tõstsid uuest aastast hinda ({{commentsTotal}})

Aasta algus tõi kaasa paari eurose piletihinna tõusu osades kultuuriasutustes. Hindu korrigeerisid enim muuseumid, aga ka mõned teatrid, samas suuremate kinode piletihinnad ei muutunud.

Eesti kunstimuuseum tõstis piletihindu kõigis oma viies filiaalis. Enim ehk kahe euro võrra tõusis piletihind Kumu kunstimuuseumis, kus täispilet maksab nüüd kaheksa eurot. Samas on säilinud ohtralt erinevaid soodustusi, teiste seas ka populaarne ühe euro kolmapäev, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Me sõltume majanduskeskkonnast ja hindadest mis meil ümberringi on. Kõik muuseumid, ma arvan et kõik, saavad riigilt tegevustoetust, aga see ei kata kogu meie tegevust, eriti sisu tootmist. Meie puhul kõik näitused, trükised loengud jne on kaetud meie omatulu arvelt. Paraku omatulust kõige suurem protsent on piletitulu," ütles Eesti kunstimuuseumi juht Sirje Helme.

1. jaanuarist tõusid piletihinnad ühe euro võrra ka osades teatrites. Näiteks Viljandi Ugalas maksab kalleim pilet nüüd 16 eurot ja Eesti Draamateatris tuleb parimal kohal välja käia 19 eurot. Hinnatõus ühtlustab piletihindu erinevates teatrites. Tallinnas küünivad sõnateatri pääsmete hinnad 20 euroni. Teater NO99 korrigeeris hindu juba hooaja alguses.

"Teater NO99 piletihinnad jaanuarist ei tõuse. Me tegime mõni aeg tagasi piletihinna tõusu, aga enne seda me olime kuus aastat olnud samade hindadega, nii et me nüüd hooaja alguses tõstsime kahe euro võrra pileteid. On võimalus osta pilet kodulehelt ja seal registreerudes saab osta ikka sedasama hinda mis on olnud 2011 aastast," ütles NO99 tegevjuht Paul Aguraiuja.

2015. aastal teenisid Eesti teatrid oma etendustelt piletitulu kokku veidi üle kümne miljoni euro, mis moodustab teatrite kogutulust umbes viiendiku.

Toimetaja: Rutt ErnitsArvo Kukumäe ärasaatmineArvo Kukumäe ärasaatmine
Galerii ja video: Arvo Kukumägi saadeti viimsele teekonnale

Laupäeva pärastlõunal saadeti näitleja Arvo Kukumägi Sõpruse kinos leinatalitusel meie seast ära.

Gregg AllmanGregg Allman
Suri rockmuusik Gregg Allman

Ansambli The Allman Brothers Band asutajaliige Gregg Allman suri 69-aastaselt.

FILM
"Tschick"
Greta Varts andis uued filmisoovitused

"Terevisiooni" tuli külla filmikriitik Greta Varts, kes tõi esile, mida põnevat ka kinolinal neil päevil näidatakse.

TEATER
Ivar Põllu
Ivar Põllu: disko võib tulla ka ilma tsaaririigita

2. juunil esietendub Ugalas Paavo Matsini samanimelise romaani järgi "Gogoli disko", mille lavastas Ott Aardam ning dramatiseeris ja muusikaliselt kujundas Ivar Põllu Tartu Uuest Teatrist. Asjaosalised arutavadki nüüd selle üle, mis disko käib, kas tsaaririik on ulme ja kas Viljandi on Eesti antikvariaat.

KIRJANDUS
Reet Hiiemäe
Folkloristika aastapreemia laureaat on Reet Hiiemäe

Eesti folkloristika aastapreemia 2016. aastal tehtud töö eest pälvis Reet Hiiemäe

KUNST
Merike Estna tutvustamas enda kunstnikupraktikat, istutakse Estna vaiba-installatsioonil.
Estna Merikese lendav vaip

Etüüd kunstnikust töö juures.

Arhitektuur
Johannes Tralla Veneetsia biennaalil.Johannes Tralla Veneetsia biennaalil.
ERR Veneetsias: biennaal uppuvas linnas on suur paradoks iseenesest

ERR-i korrespondent Johannes Tralla käis käesoleval nädalal kaasaegse kunsti ühel aasta tähtsündmusel ehk Veneetsia biennaalil.

Andrus VaarikAndrus Vaarik
Andrus Vaarik avastas veel avamata Balti jaama turuhoonet

"OP" andis Andrus Vaarikule valida arvustamiseks mõne teatrist erineva valdkonna. Vaarik valis arhitektuuri ja edastas saates oma muljed vastvalminud Balti jaama turuhoone kohta.

MUUSIKA
Arvo Pärt
Arvo Pärdile anti üle paavsti kultuurinõukogu tunnustus "Per artem ad Deum"

Poola Vabariigi suursaatkonnas Tallinnas toimus täna tseremoonia, mille käigus anti Arvo Pärdile üle paavsti kultuurinõukogu medal „Per artem ad Deum“ („Kunsti kaudu Jumala poole“). Medali saajaid tunnustatakse kultuurialaste saavutuste eest, mis on aidanud oluliselt kaasa dialoogi loomisele eri kultuuride vahel kaasaegses maailmas ning seeläbi innustanud inimesi arendama enda ainukordsust.

Arvamus
Tamur TohverTamur Tohver
Tamur Tohver: ei tohi. magama. jääda

Me kaotame selle sõja päris kindlasti. Selle sõja, mida veel ei ole. Mis peagi puhkeb. Kui me oma pisikese aru ja iibega ei taipa märgata midagi, mis meile antud kosmosest ammu enne kui 700 aastat, mida millegipärast eestluse vanuseks peetakse.

Urmas VadiUrmas Vadi
Urmas Vadi. Tänukõne

Kuidas läheb, Urmas Vadi? Lugege algselt värskes Vikerkaares ilmunud pihtimust ja saate hästi täpselt teada.

"Kirjandusministeerium", Kristiina Ehin"Kirjandusministeerium", Kristiina Ehin
Kristiina Ehin: hea luuletus on puhas jõud

Kas sina oled täna juba kohtunud? Kellega? Kohtumised võivad aset leida nii pereringis kui ka sõpradega, kohtuda saab kirjanduslike eelkäijate, emakeele või argipäevaga… Pille-Riin Larm kõneles mitmesugustest kohtumistest, aga ka emadest, sõprusest ja vaprusest Kristiina Ehiniga, kel ilmus äsja uus luulekogu "Kohtumised".

Damien Hirsti näitus "Treasures from the Wreck of the Unbelievable"Damien Hirsti näitus "Treasures from the Wreck of the Unbelievable"
Eha Komissarov: Damien Hirst tegi endast brändi

"OP" käis Veneetsia biennaalil, kuid külastas lisaks sellele ka maailma rikkaima kunstniku Damien Hirsti näitust "Treasures from the Wreck of the Unbelievable". Oma arvamuse nii sellest näitusest kui ka Hirsti fenomenist laiemalt andis Eha Komissarov.

Html Plokk
Html Plokk