Urmas Viilma vastus Toomas F. Arule: Maarja vastaks aasta ema tingimustele ({{commentsTotal}})

Kuu Neitsi Maarja kuju taustal Notre Dame'i ülikooli kohal.
Kuu Neitsi Maarja kuju taustal Notre Dame'i ülikooli kohal. Autor: AP/Scanpix

Seoses poleemikaga aasta ema tiitli tingimuste ümber esitas ERR kultuuriportaali satiiriline kaasautor Toomas F. Aru eile avaliku küsimuse peapiiskop Urmas Viilmale: kas aasta ema võiks olla ka neitsi Maarja? Avaldame härra Viilma vastuse.

Peapiiskop Urmas Viilma:

""Aasta Ema tiitlile võib kandideerida Eesti Vabariigi kodanik, kes koos abikaasaga on üles kasvatanud vähemalt kaks tublit last. Aasta Emaks valitakse abielu ja perekonda väärtustavat, tööelus pädevat ning tunnustatud aga ka ühiskonna elu edendamisest osavõttev naine."

Kas Maarja vastab?

1. Abikaasa Joosepiga kasvatas Maarja üles Jeesuse ja tema vennad ja õed.
2. Maarja väärtustas abielu ja perekonda, olles abielus ja suure pere ema.
3. Maarja oli kristlaste kogukonnas lugupeetud naine, osaledes ühistegevuses aktiivselt. Arvan, et Maarja vastaks aasta ema kandidaadile esitatud tingimustele.

Maarja ei olnud Eesti Vabariigi kodanik, kuid see nõue ei ole olnud vaidluses kordagi esil ning arvan, et ka minule esitatud avalik küsimus ei keskendunud selle nõude täitmisele, pigem pereväärtustele."

Lugege ka: "Peapiiskop Urmas Viilma: ärge surmake imeilusat aasta ema valimise traditsiooni" (Eesti Kirik).

Toimetaja: Valner Valme"Kolm talve""Kolm talve"
Arvustus. Elus teater hindele "kaks"

Tena Štivičić "Kolm talve"
Lavastaja: Priit Pedajas
Kunstnik: Pille Jänes
Osades: Tõnu Oja, Ülle Kaljuste, Ita Ever, Guido Kangur, Kersti Heinloo, Tiit Sukk jt
Esietendus 21. aprillil Eesti Draamateatris

Aino Pervik.Aino Pervik.
Juubilar Aino Pervikul on töös mitu uut teost

Aino Pervik tähistab laupäeval oma 85. sünnipäeva. Ligi pool sajandit kutselise kirjanikuna töötanud Aino Perviku sulest on ilmunud üle 70 raamatu ja ka praegu on juubilaril töös mitu uut teost.

Armastus:  Harry Dean Stanton ja  Nastassja Kinski filmis "Paris, Texas".Armastus:  Harry Dean Stanton ja  Nastassja Kinski filmis "Paris, Texas".
Jürgen Rooste. Armastuslaul

Jürgen Rooste pani paberile armastusluuletuse.

MudlumMudlum
Mudlum – natuke lapsik, natuke naljakas, natuke hirmus

Mudlumi esimesed jutud ilmusid 2010. aastal kultuuriblogis ZA/UM ja viimase paari aasta jooksul on ta avaldanud kolm proosaraamatut: esimene jutukogu „Tõsine inimene” (ZA/UM) ilmus 2014, sellele järgnesid burleskne jutustus „Ilus Elviira” (EKSA, 2015) ja jutukogu „Linnu silmad” (EKSA, 2016). Mudlum on õppinud Eesti Humanitaarinstituudis ja Eesti Kunstiakadeemias; kirjanduskriitikat kirjutab ta Made Luiga nime all.

FILM
Näide "Olendi" visuaalist
Mikroeelarveliste mängufilmide tootmisse lähevad "Olend" ja "Vanamehed"

Eesti Filmi Instituut ja Kultuurkapital valisid välja kaks tootmisse minevat mikroeelarvelist mängufilmi – fantaasialoo „Olend“ ja tragikomöödia „Vanamehed“.

TEATER
Tamur Tohver. Perpleks!

Polygon Teatris esietendub 27. aprillil "Perplex". Lavastaja ja teatrijuht Tamur Tohver kirjutas kultuuriportaalile, kust need mõtted moodsa aja absurdikomöödiaks tulid.

KIRJANDUS
Cecilia Paredese "Both Worlds" ilmestab "Muutmissõnade" tagakaant.
Arvustus. Värvilised muutmissõnad

Uus raamat

Piret Bristol

"Muutmissõnad"

Ilmamaa 2017

74 lk

KUNST
Katja Novitskova
ERR.ee video: Veneetsia biennaali Eesti paviljoni pressikonverents

2017. aastal esinevad Veneetsia biennaalil Eesti paviljonis kunstnik Katja Novitskova ja kuraator Kati Ilves näitusega "Kui sa vaid näeksid, mida ma su silmadega olen näinud". Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus korraldas sel puhul pressikonverentsi 18. aprillil kell 11.

Arhitektuur
Jan SkolimowskiJan Skolimowski
Jan Skolimowski: kvaliteetsesse avalikku ruumi peaks panustama sama innukalt kui kinnisvaraarendusse

Eesti Arhitektide Liidu Noore Arhitekti preemia (NAP) 2017 võitja selgub 6. aprillil KUMUs toimuval auhinnatseremoonial. Tutvustame selle eel nominente. Küsimustele vastab Jan Skolimowski.

B210 arhitektidB210 arhitektid
b210: tänapäeva arhitektid tegelevad ka ühiskondlike küsimustega ja ühendavad eri valdkondi

Eesti Arhitektide Liidu Noore Arhitekti preemia (NAP) 2017 võitja selgub 6. aprillil KUMUs toimuval auhinnatseremoonial. Tutvustame selle eel nominente. Küsimustele vastavad b210 arhitektid: Aet Ader, Mari Hunt, Kadri Klementi, Karin Tõugu.

MUUSIKA
Cameron Carpenter
Cameron Carpenter: oreli paremad päevad on möödas

19. aprillil esineb Nordea kontserdimajas orelimängija Cameron Carpenter, kes üritab enda mängulaadi ja omapärase pilliga nihutada orelimaailma piire. Kajar Kase tegi temaga "Ringvaates" intervjuu ning tutvus ka Carpenteri pilliga.

Arvamus
"Unistajad""Unistajad"
Valner Valme: mina jään. Vastuseks Mart Helmele

Eestis on jõle ilm, ükskõik, kuidas "Terevisiooni" ja "Aktuaalse kaamera" peenetundelised ilmateadustajad meid lohutada püüavad: mõnus karge või meeldiv vihmarabin. Ei, see on talumatu. Palju olmet ajab iga päev närvi. Ma kohtan iga nädal mingit kilplaslikkust teenindussfääris.

Saade "ÖÖ TV", striptiisitar.Saade "ÖÖ TV", striptiisitar.
Keiu Virro. Habras harmoonia või räige panemine?

Ilma seksita ei oleks meist kuigi paljusid olemas. Seks on möödapääsmatu. Seksi-klubide olemasolu tundub selle valguses üsna loomulik kaasnähtus. Ühtlasi, üsna vastuoluline nähtus. Kui muidu räägitakse seksuaalsest pingest, siis nende asutuste puhul võib rääkida ka tähendusväljade pingest.

TMK praegune peatoimetaja Madis Kolk ja esimene peatoimetaja Jaak Allik.TMK praegune peatoimetaja Madis Kolk ja esimene peatoimetaja Jaak Allik.
Madis Kolk: kultuuriajakirjanik ei saa elada enesekeskses mullis

Teater. Muusika. Kino tähistab aprillis kolmekümne viiendat sünnipäeva. Sel puhul tasus intervjueerida TMK peatoimetajat Madis Kolki, kes muuhulgas ütleb, et kuukiri ei ole uudistekanal ja sellega seoses ei pea TMK võidu jooksma online-meediaga ega isegi mitte Sirbi enama sotsiaalsusega. "See aga tähendab, et püstitame endale süvenemise nõude," lausus Kolk.

Arvustus. Pilguheit teadlase hingellu

Uus raamat
Jaan Aru
"Ajust ja arust. Unest, teadvusest, tehisintellektist ja muust"
Argo