Noored põrandaalused punkbändid kogunevad festivalile ({{commentsTotal}})

Sociasylum
Sociasylum Autor/allikas: Paulius Sadauskas

Laupäeval, 3. juunil toob tasuta festival MyPunk Tallinnasse Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumi hoovi kokku läbilõike kaasaja Eesti põrandaaluse pungiskeene bändidest.

Kokku esineb kell 14 algaval päevasel muusikasündmusel kaheksa eripalgelist noort tegijat.

"Kiitsin talvel Facebookis ansamblit Solidaarsus. Kohe läks lahti elav arutelu stiilis, et noorus on hukas. Ütlesin siis, et teeme parem koos noortega ühe DIY-festivali," lausus üks korraldajatest Mart Niineste.

Nii panidki pungipoolelt õlad alla I-Fi Soundsystem, Krokodilliklubi ja sotsiaalkeskus Ülase 12. Oma toetuse andis ka noorteaasta "Mina ka" programm, mis tegi võimalikuks piletita peo.

Niineste meenutas, et tema teismeeas korraldas Tallinnas suviti noortele punkbändidele vabaõhukontserte Operatsioon Õ bassimees Toomas "Batsill" Kaljumaa. "Tundsin säärasest formaadist nostalgilist puudust, hakkan vist ise ka vanaks jääma," nentis Niineste.

Koos Solidaarsuse liidri Karl Kortsuga kokku pandud esinejatenimistus pole ühtegi Eesti pungi dinosaurust. Seevastu leiab sealt kevadel albumi üllitanud Solidaarsuse, Kilingi-Nõmme nullindate alguse skeene järelkasvu Rivaalid P.J., naistrummariga tulivärske pundi Rattlecan Paintjob, eestlaste-venelaste segapundid Sociasylumi ja Nailbite’i, eestivene akustilise folkpunküksuse World Citizens ja mürapungijõugu Bake After Killin ja veidi vanemate härrasmeeste neliku Näkkunikkuv Karje eesotsas luuletaja Marko Mägiga. Esimene esineja astub lavale kell 15.

Õhtul kolib üritus kohvikusse ning kell 23 algab järelpidu Peedro Sandalose ja Ganj Waldi (mõlemad dubibändist Uus Energia) ja MC Priidik Hallase valitud rütmis. Kui päevane sündmus on tasuta ja vanusepiiranguta, siis õhtune on piletiga ja täisealistele.

Toimetaja: Madis JärvekülgEline SelgisEline Selgis
Teatraalne kaamera. Eline Selgis, "We will figure it out"

ERR kultuuriportaal jätkab sarjaga, milles Tartu Ülikooli teatriteaduse magistrandid arvustavad lavastusi videoformaadis, filmijaks UTTV, projekti algatajaks õppejõud Ott Karulin.

Vince Staples lõkke ääres uues videos.Vince Staples lõkke ääres uues videos.
Päeva video: Vince Staples - "Rain Come Down"

Täna ilmus räppar Vince Staples´i uus album "Big Fish Theory" ning juba varem, koostöös Ty Dolla $ign´iga avaldatud lugu "Rain Come Down" sai värske video.

FILM
"Lõputu poeesia" ("Poesia sin fin")
Tristan Priimägi andis suveks kolm filmisoovitust

"Terevisioonis" oli külas filmiajakirjanik Tristan Priimägi, kes soovitaks algavaks suveks filme "Petetud", "Lõputu poeesia" ja "Wind River".

TEATER
Klaudia Tiitsmaa
Ugala publik valis lemmikud

Ugala teatris etendus eile, 21. juunil viimast korda suvelavastus „Gogoli disko“. Lõpuaplausi järel kuulutati Ugala suurel laval välja publikupreemia Kuldõun 2017 laureaadid.

KIRJANDUS
Arvustus. Ärakrutitud ajalugu väändes füüsikaga vaheldumisi

Uus raamat

Ilmar Tomusk
"Seiklused paralleelmaaailmas"
Hillar Metsa pildid
Tammerraamat
224 lk.

KUNST
"Ajavahe".
Arvustus. Kuidas käsitööst sai kunst

7. Tallinna Rakenduskunsti Triennaal

Peanäitus: "Ajavahe"
21.04-23.07.2017

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum

Arhitektuur
Arhitektuurikeskuse välkloengArhitektuurikeskuse välkloeng
Veneetsia arhitektuuribiennaali Eesti ekspositsiooni konkursi võitis töö "Nõrk monument"

2018. aasta Veneetsia arhitektuuribiennaalil esindab Eestit rahvusvahelise noorte kuraatorite meeskonna intrigeeriva nimega konkursitöö "Nõrk monument" (Weak Monument). Žürii hääletusest täna hommikul võitjana väljunud töö kuraatormeeskonda kuuluvad EKAs ja Hollandi Delfti Tehnikaülikoolis õppinud Laura Linsi (praktiseerib hetkel Londonis arhitektina) ja Roland Reemaa (arhitekt, hetkel külalisõppejõud Delfti Tehnikaülikoolis) ning Londonis praktiseeriv, lisaks Delftile ka Prahas õppinud arhitekt Tadeas Riha.

Veneetsia arhitektuuribiennaalVeneetsia arhitektuuribiennaal
ERR.ee video: välkloengul selgitati Eesti esindaja Veneetsia arhitektuuribiennaalil

15. juunil toimus Vaba Lava suures saalis Eesti Arhitektuurikeskuse välkloeng, kus astusid lavale 16. Veneetsia arhitektuuribiennaali Eesti ekspositsiooni kuraatorivõistluse finalistid. Rahvusvahelisele võistlusele esitatud tööde seast pääses finaalvooru viis.

MUUSIKA
Arvo Pärt kuulsa vannitoariiuli juures oma teose partituuri uurimas
Maria Mölder. Sissevaade Arvo Pärdi ülikooli argipäeva

19. juunil asetatakse Arvo Pärdi keskusele pidulikult nurgakivi. Uus hoone avatakse juba vähem kui pooleteise aasta pärast, 2018. aasta hilissügisel. Millised ettevalmistustööd keskuses praegu käsil on, selgus vestluses, kus osalesid Arvo Pärdi Keskuse nõukogu liige Nora Pärt, tegevjuht Anu Kivilo, toimetaja ja muusikateadlane Kristina Kõrver ning arhivaar Anneli Kivisiv.

Arvamus
Liiklusummik.Liiklusummik.
Tamur Tohver. Davai davai davai!

Oma arvamuslugude sarjaga jätkab Polygon Teatri juht. Ja mida me näeme?

Räpilahing.Räpilahing.
Anders Härm. Rappimislahing

Agonistliku teotamisrituaali mänguline algupära, kultuuriline funktsioon ning poliitiline potentsiaal.

Uue maailma tänavafestivalUue maailma tänavafestival
Keelesäuts. Millal eestlased, millal eestlaste kogukond?

Kogukonnamõiste on ajaga ja arenguga muutunud, laienenud ja mitmekesistunud. Täna keskendun ma keelekasutuses ainult ühele aspektile, mille kohta olen kuulnud küsimusi. Millal on õige kasutada eestlaste kohta kogukond ja millal on see vale?

12EEK Monkey12EEK Monkey
Eesti räpp: nišimuusikast noorte häälekandjaks

Eesti räpp kipub kohati mainstream’ile vastanduma, kuid teatud artistid viivad selle samal ajal peavoolupüünele.