Kadri Karro näitusesoovitused: üks Tallinnas, kaks Tartus ja kaks Pärnus ({{commentsTotal}})

Areeni peatoimetaja Kadri Karro pakkus "Terevisioonis" välja mõned kunstinäitused, kust võiks suvel läbi astuda. Vaid üks soovitatud näitustest on üles seatud Tallinnas.

Tartu Ülikooli maalieriala 2017. aasta lõpetajad Tartu Kunstimajas

Näitus on avatud veel selle nädala lõpuni. "Noorte maalijate töid on ju huvitav vaadata, seal on nii bakalaureuse- kui magistrilõpetajad./---/ Minule jäid kõige rohkem meelde võib-olla Siiri Jürise ja Martin Urbi tööd," sõnas Karro.

Peeter Alliku "Kultiveeritud skisofreenia" Tartmusis

Näitus on avatud 17. septembrini. "Nii graafiku- kui ka maalikunstnikuna on tema tööd seal väljas. Minule meeldivad eriti Alliku linoollõiked, mida on seal väga korralik valik."

Jüri Ojaveri "Meestepood" Tallinna Linnagaleriis

Näitus on avatud 30. juulini. "Jüri Ojaveri kahest osast koosnev installatsioon, millest üks osa on hauakivid või mälestusmärgid, kasvõi teetähised, kuhu peale on Jüri Ojaver kogunud ligi 50 sõbra ja tuttava ütlused, tsitaadid./---/ Minu meelest on see väga tugev näitus, kuidagi jätk Jüri Ojaveri kahele eelmisele isikunäitusele: "Surev koer" ja "Surev koer. Vol 2"."

Rahvusvaheline aktinäitus "Mees, naine ja meri" Pärnu Uue Kunsti Muuseumis

Näitus on avatud 3. septembrini. "Väga pika traditsiooniga näitus, 24. seekord./---/ Eelmisel aastal olid teemaks tulnukad, sel aastal on Mark Soosaar tulnud oma kuraatorikontseptsioonis inimesele lähemale./---/ Seal on maalijaid nii lähiriikidest, Islandilt, Saksamaalt ja ka Eestist."

Leonhard Lapini "Masinad" Pärnu Avangard Galeriis

Näitus jääb avatuks kuni 18. juulini. "Galerii asub Rüütli tänaval ja nad näitavad tihtipeale nõukogude perioodi kunsti. Seekord on võetud Lapini masinad, mida tal on 70ndatest erinevaid seeriaid. Seal on ka hilisemaid töid."

Häid näituseelamusi!

Toimetaja: Madis Järvekülg

Allikas: "Terevisioon"Kadri VoorandKadri Voorand
Kadri Voorand kirjutas noorte laulupeoks kooridele kaks uudisteost

2. juulil kõlavad noorte laulu- ja tantsupeol esmakordselt Kadri Voorandi lood "Elu on lootus ja loomine" (sõnad Doris Kareva) segakooride ning "Aga tule" (sõnad Liisa Lotta Tomp neidudekooride esituses.

ThundercatThundercat
Valner Valme plaadisoovitused: 2017 esimene poolaasta

Mis jääb sõelale? Mis jääb meelde? Mis jääb füüsilisse riiulisse? Mis võiks poole aasta pärast traditsioonilisse aastalõpuküsitlusse mahtuda? Aeg on sirvida läbi ligi kuus kuud plaadisaaki. Järgnev pole pingerida, aga 15 väljapaistvat albumit käesolevast aastast koos kommentaaride ja kuulamisvõimalusega.

FILM
"Lõputu poeesia" ("Poesia sin fin")
Tristan Priimägi andis suveks kolm filmisoovitust

"Terevisioonis" oli külas filmiajakirjanik Tristan Priimägi, kes soovitaks algavaks suveks filme "Petetud", "Lõputu poeesia" ja "Wind River".

TEATER
Klaudia Tiitsmaa
Ugala publik valis lemmikud

Ugala teatris etendus eile, 21. juunil viimast korda suvelavastus „Gogoli disko“. Lõpuaplausi järel kuulutati Ugala suurel laval välja publikupreemia Kuldõun 2017 laureaadid.

KIRJANDUS
Arvustus. Ärakrutitud ajalugu väändes füüsikaga vaheldumisi

Uus raamat

Ilmar Tomusk
"Seiklused paralleelmaaailmas"
Hillar Metsa pildid
Tammerraamat
224 lk.

KUNST
"Ajavahe".
Arvustus. Kuidas käsitööst sai kunst

7. Tallinna Rakenduskunsti Triennaal

Peanäitus: "Ajavahe"
21.04-23.07.2017

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum

Arhitektuur
Arhitektuurikeskuse välkloengArhitektuurikeskuse välkloeng
Veneetsia arhitektuuribiennaali Eesti ekspositsiooni konkursi võitis töö "Nõrk monument"

2018. aasta Veneetsia arhitektuuribiennaalil esindab Eestit rahvusvahelise noorte kuraatorite meeskonna intrigeeriva nimega konkursitöö "Nõrk monument" (Weak Monument). Žürii hääletusest täna hommikul võitjana väljunud töö kuraatormeeskonda kuuluvad EKAs ja Hollandi Delfti Tehnikaülikoolis õppinud Laura Linsi (praktiseerib hetkel Londonis arhitektina) ja Roland Reemaa (arhitekt, hetkel külalisõppejõud Delfti Tehnikaülikoolis) ning Londonis praktiseeriv, lisaks Delftile ka Prahas õppinud arhitekt Tadeas Riha.

Veneetsia arhitektuuribiennaalVeneetsia arhitektuuribiennaal
ERR.ee video: välkloengul selgitati Eesti esindaja Veneetsia arhitektuuribiennaalil

15. juunil toimus Vaba Lava suures saalis Eesti Arhitektuurikeskuse välkloeng, kus astusid lavale 16. Veneetsia arhitektuuribiennaali Eesti ekspositsiooni kuraatorivõistluse finalistid. Rahvusvahelisele võistlusele esitatud tööde seast pääses finaalvooru viis.

MUUSIKA
Arvo Pärt kuulsa vannitoariiuli juures oma teose partituuri uurimas
Maria Mölder. Sissevaade Arvo Pärdi ülikooli argipäeva

19. juunil asetatakse Arvo Pärdi keskusele pidulikult nurgakivi. Uus hoone avatakse juba vähem kui pooleteise aasta pärast, 2018. aasta hilissügisel. Millised ettevalmistustööd keskuses praegu käsil on, selgus vestluses, kus osalesid Arvo Pärdi Keskuse nõukogu liige Nora Pärt, tegevjuht Anu Kivilo, toimetaja ja muusikateadlane Kristina Kõrver ning arhivaar Anneli Kivisiv.

Arvamus
Liiklusummik.Liiklusummik.
Tamur Tohver. Davai davai davai!

Oma arvamuslugude sarjaga jätkab Polygon Teatri juht. Ja mida me näeme?

Räpilahing.Räpilahing.
Anders Härm. Rappimislahing

Agonistliku teotamisrituaali mänguline algupära, kultuuriline funktsioon ning poliitiline potentsiaal.

Uue maailma tänavafestivalUue maailma tänavafestival
Keelesäuts. Millal eestlased, millal eestlaste kogukond?

Kogukonnamõiste on ajaga ja arenguga muutunud, laienenud ja mitmekesistunud. Täna keskendun ma keelekasutuses ainult ühele aspektile, mille kohta olen kuulnud küsimusi. Millal on õige kasutada eestlaste kohta kogukond ja millal on see vale?

12EEK Monkey12EEK Monkey
Eesti räpp: nišimuusikast noorte häälekandjaks

Eesti räpp kipub kohati mainstream’ile vastanduma, kuid teatud artistid viivad selle samal ajal peavoolupüünele.