MAARJA MERIVOO-PARRO SUVINE SAATESARI

"Laulvad revolutsioonid" toob eetrisse inimesed, kes on erinevate vabaduste eest võideldes haaranud sama relva – muusika. Kõlab värske, vaba ja ennekuulmatu kraam välisläti pungist araabia kevade hip-hopini.

Kuula Raadio 2-st reedeti kell 14, kordusena laupäeviti kell 13. Kogu suve läbi.

KUULA JÄRELE

Laulvad Revolutsioonid, 2. saade


Maarja Merivoo-Parrol on külalisteks Tou SaiKo Lee, Kathy Mouacheupao, Guante ja Lula Saleh. Mängitakse hmongi hip-hoppi, poliitilist räppi ja r'n'b-d Minnesotast.

Laulvad Revolutsioonid, 1. saade


Maarja Merivoo-Parrol on külas legendaarne aktivist ja produtsent Jeff "The Dude" Dowd. Kõlab ameerika protestimuusika.

The Dude ehk Jeff DowdThe Dude ehk Jeff Dowd
The Dude: oleme loodud Ferrarideks

Pärast Teist maailmasõda kultiveeris ida ja lääne vahel jäiseid suhteid nähtus nimega külm sõda, aga samal ajal leidsid aset ka vägagi tulised konfliktid. Üks neist oli Vietnami sõda, mis vältas kokku pea kaks aastakümmet ja lõppes 1975. aastal kommunistide võiduga. Vietnami sõda on üks kõige enam muusikasse jõudnud relvakonflikte möödunud sajandi ajaloos ja see on otseselt või kaude innustanud protestilaule kirjutama kümneid kuulsaid ning sadu tundmatuid muusikuid. Saatesarja "Laulvad Revolutsioonid" esimeses saates tutvustaski Maarja Merivoo-Parro üht-teist sellest hunnitust loomevakast, sekka ka laiemat ühiskondlikku pinda omavat muusikat, mis on korda läinud inimesele, keda te ei ole võib-olla ise kohanud, aga kelle iseloom, mõningad eluloolised faktid ja olek on teile tuttavad, kui olete näinud Coeni-vendade filmi "The Big Lebowski".

Maarja Merivoo-Parro

Kuulasid saadet ja tahad jagada oma mõtteid või kiitust? Kirjuta maarja.merivoo-parro@err.ee.
RAADIO 2 OTSE
KUULA R2 ÄPIST
VALIK MUUSIKAT
© ERR multimeedia 2017