Muuseumid

Mänguasjamuuseumis uuritakse, millega Eesti lapsed 1990. aastatel mängisid

19.04.17 ... Tartu Mänguasjamuuseumis avatud näitus "Unistused ja tegelikkus. 90ndate lapsepõlv" on peegeldus sellest, kuidas läänelik tarbimisühiskond hakkas mõjutama eesti laste huvisid. Näitus uurib, millistest asjadest lapsed unistasid ja millega tegelikult mängisid.

Lennusadam ootab taas muuseumisse ööbima

17.04.17 ... 22. aprillil avaneb kõigil huvilistel taas harva esinev võimalus veeta öö Lennusadama näitusesaalis.

Muuseumiööl mängitakse üle Eesti ligi 200s muuseumis

13.04.17 ... 20. mail toimub üheksas üle-eestiline muuseumiöö, seekord pealkirjaga "Öös on mänge". Tänasest on avalikud öö eriprogrammid: muuseumides toimub kümneid eriekskursioone, mänguteemalisi töötube, kontserte, etendusi, mälumänge ja muud.

Kiek in de Kökis avatakse metallist kehaehete näitus

07.04.17 ... 7. aprillist alates võib Kiek in de Köki kaitsetorni galeriis näha eesti noorema põlvkonna ehte- ja sepakunstnike loodud kehaehteid ja -objekte, kaasaegseid tõlgendusi ajaloolisest soomusrüüst või turvisest. Näituse "ARMOUR" avamine 7.04 kell 17.

Motikaid kogunes nii palju, et tuli avada muuseum

25.03.17 ... "Maahommik" käis Saku vallas Kurtnas, kus kohalik mees Urmas Teearu on elu aeg mootorratastega tegelenud. Tulemuseks muuseum.

Narva linn ja muuseum ei leia üksmeelt: volikogu tellis uue auditi

24.03.17 ... Sihtasutus Narva Muuseum lootis Narva linnavolikogu neljapäevaselt istungilt lahendust mitu kuud väldanud rahastamisküsimusele, kuid selle asemel otsustas volikogu eraldada 5000 eurot, et kontrollida, kas sihtasutus Narva Muuseum kasutab raha sihipäraselt.

Lennusadam avab uksed merepääste põnevasse maailma

23.03.17 ... Täna avatakse Lennusadamas merepäästeteemaline näitus "Mayday. Mayday. Mayday.".

"Ringvaade" külastas ikoonimuuseumi

10.03.17 ... Tallinna vanalinnas aadressil Vene 6 asub ikoonimuuseum, mis jääb linnakära eest varjule. "Ringvaate" reporter Jüri Muttika käis uurimas, mida seal muuseumis näha saab.

Kuressaare linnuses näeb ehedaid Saare rahvarõivaid

16.02.17 ... Kuressaare linnuses näeb ehedaid Saare rahvarõivaid, mis on kohalike naiste näputöö. Tegemist ei ole museaalidega, vaid igapäevases kasutuses olevate uute komplektidega.

Sõjamuuseumis näeb filmi ja kuuleb jutte sõjapõgenikest

04.02.17 ... Täna ootab Eesti Sõjamuuseum – kindral Laidoneri muuseum ajaloohuvilisi vaatama mängufilmi “1944”. Üritusel uuritakse, mis toimus Eestis 1944. aastal ning saab teada, mis on Shetlandi süstik.