Muuseumid

Palmse jahikoerapäeval etendatakse vanaaegseid jahistseene

21.08.17 ... 26. augustil toimub Palmse mõisas juba kolmandat korda suur jahikoerapäev, mida korraldavad ühiselt Palmse mõis SA Virumaa Muuseumid, Eesti Jahikoerte Tõuühing, Eesti Jahimeeste Selts ja Eesti Ratsaspordi Liit.

Ministeerium toetab okupatsioonide muuseumi uuendamist 600 000 euroga

21.08.17 ... Kultuuriministeerium toetab okupatsioonide muuseumi 600 000 euroga, et tagada uuenenud ekspositsiooni ja kaks korda suurema näitusealaga muuseumi avamine Eesti Vabariigi 100. juubeliaastal.

Haapsalu piiskopilinnuse muuseum sulgeb arendustöödeks uksed

16.08.17 ... Järgmisel nädalal sulgeb uksed Haapsalu piiskopilinnuse muuseum ning seal algavad 2019. aastani kestvad arendustööd. Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuselt saadud ligi 3,2 miljoni eurose toetuse abiga ehitatakse välja aasta ringi avatud keskaega käsitlev tegevusmuuseum ja külastuskeskus. Haapsalust jätkab Juhan Hepner.

Maanteemuuseum kutsub autokinno

15.08.17 ... Eesti Maanteemuuseum kutsub sel reedel, 18. augustil kell 22 kõiki filmisõpru autokinno. Näitamisele tuleb Belgia süsimust komöödia „Uhiuus testament“.

Viimane võimalus on külastada pikalt remonti minevat Haapsalu piiskopilinnust

15.08.17 ... Pühapäeval, 20. augustil on Haapsalu piiskopilinnuse muuseum viimast päeva külastajatele avatud. Seejärel teeb muuseum läbi põhjaliku uuenduskuuri, et avada uksed taas 2019. aastal.

Haapsalu piiskopilinnuse oksjonilt saab soetada raudrüü või häbiposti

12.08.17 ... Täna kell 11.00 toimub Haapsalu piiskopilinnuses perepäev koos suure väljamüügiga. Oksjoni käigus leiavad endale uue omaniku mitmed ainulaadsed, seni muuseumiekspositsiooni ilmestanud esemed.

Muuseumid ootavad reisijutte ja -pilte Uuendatud 15:26

07.08.17 ... Eesti Ajaloomuuseum kogub mälestusi ja fotomaterjali 1990. aastatel toimunud reisidest näitusele „Minu vaba riik. Eesti lugu“, mis avatakse veebruaris 2018 Maarjamäe lossis.

Rakveres pühendatakse öö prostituutidele

10.08.17 ... Reedel, 11. augustil Rakvere linnuses toimuval Prostituudiööl saab tutvuda prostitutsiooni ajalooga, vaadata ladinatantsijaid ja humoorikat meeste showgruppi. Kontserdi annab Härrasmeeste ansambel ning õhtu lõpetab striptiis ja ilutulestik.

Viru Folgil tuleb ka juttu: Lembitust nahkhiirteni

08.08.17 ... Viru Folgi keskkonnaprogramm jätkab oma traditsioonilisi radu ja pakub huvilistele Lahemaa Rahvuspargi looduse ilu ning teadmisi nahkhiirte salapärasest maailmast ja muistsest eestlaste kangelasest Lembitust.

Põllumajandusmuuseumis hinnatakse raskeveohobuseid

04.08.17 ... 5. augustil toimub Eesti Põllumajandusmuuseumis Eesti Raskeveohobuste Päev. Eesti raskeveohobune on eesti hobuse ja tori hobuse kõrval üks kolmest Eesti hobusetõust.

Vilde muuseum jätkab muusikaga

03.08.17 ... 25. augustil kell 19 toimub Eduard Vilde muuseumi ajastupärases interjööris salongilik kontsert Liisi Koiksoni ja Joel Remmeliga.

Eesti Politseimuuseum avab õueala ja eriüksuse lasketiiru

01.08.17 ... Sihtasutus Virumaa Muuseumid avab Politseimuuseumi õueala ja eriüksuse lasketiiru 2. augustil kell 12.

Turbas avab uksed mootorispordi muuseum

14.07.17 ... Peagi avab Harjumaal Turba alevikus uksed mootorispordi muuseum, mille valmimine on aega võtnud kümme aastat. Erinevaid võidusõidumasinaid on nii Nõukogude Liidu kui ka iseseisvunud Eesti ajast. 

Neitsitorn viib jalutuskäigule punknoorte radadele 1980ndatel

03.07.17 ... Neljapäeval, 6. juulil kutsub Neitsitorn jalutuskäigule Harjumäel ja Lindamäe maa-alustesse käikudesse. Ekskursioon toimub teemal "Punkarid ja ärikad: ärksad Eesti noored 1980ndatel", jutustades pöördelistest aegadest 1980. aastate lõpul, mil kohalik noorsugu valitseva nõukogude tegelikkusega enam kuidagi leppida ei saanud.

Sakste parv lasti vette

30.06.17 ... Palmse mõisa õlleköögi kõrval asuval tiigil saab nüüdsest parvetada, teatavad Virumaa Muuseumid.

ERM-is avatakse Eesti suurim rahvarõivanäitus Uuendatud 20:30

21.06.17 ... Tartus Eesti Rahva muuseumis käivad viimased ettevalmistused, et avada neljapäeval Eesti kõigi aegade suurim rahvarõiva näitus.

Galerii: Eesti Panga muuseumis tähistati krooni 25. aastapäeva

20.06.17 ... Täna 25 aastat tagasi võeti Eestis kasutusele oma raha - Eesti kroon. Eesti Panga muuseum tähistas seda ajaloolist sündmust kroonipäevaga, mille avas Eesti Panga president Ardo Hansson.

Kiek in de Kökis näeb Tallinna rannakindlustisi

20.06.17 ... 21. juunil avatakse Kiek in de Kökis näitus Tallinna rannikukindlustistest perioodil 1710 – 1864.

Ajaloomuuseum tõstab teema, kelle usk on õige

20.06.17 ... Eesti Ajaloomuuseum avab 21. juunil Suurgildi hoones näituse „Kelle usk on õige? 500 aastat reformatsioonist“, mis viib külastaja tagasi reformatsiooni algusaega, 16. sajandisse, mil muretseti õndsaks saamise pärast. 

Eesti muuseumides algab kroonituur

19.06.17 ... 20. juunil algab üle-eestiline Eesti krooni 25. aastapäevale pühendatud KROONITUUR, mille raames saab meenutada Eesti krooni ja selle rahatähtedel kujutatud isikuid üheksas Eestimaa muuseumis. Kroonituur annab võimaluse minna külla seitsmele mehele ja ühele naisele, kelle nimed ja näod on meile sageli tuttavad, aga teod vajavad meeldetuletamist, teatavad osalevad muuseumid ja Eesti Pank.

Arvustus. Kuidas käsitööst sai kunst

19.06.17 ... 7. Tallinna Rakenduskunsti Triennaal Peanäitus: "Ajavahe"21.04-23.07.2017 Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum

Temaatiline ringkäik viib koos punkaritega bastionikäikudesse

15.06.17 ... 15. juunil toimub temaatiline ringkäik "Ärksad noored 1980ndatel: punkarid ja ärikad. Harjumäel ja bastionikäikudes".

Mikita jätkab ambiendi lainel

14.06.17 ... Alles see oli, kui mõttemeister Valdur Mikital ilmus ambientpoeesia album "Iluküsija" koos Eesti ambiendiguru Kaido Kirikmäe ja otsingulise kitarristi Robert Jürjendaliga. Nüüd teeb metsafilosoof koostööd ambientelektrooniku Taavi Tuleviga, kel ka loodus armas on.

Soome kutsub sünnipäeva puhul reisile vabariigi ajalooradadele

10.06.17 ... Soome 100. sünnipäeva puhul kutsuvad soomlased kõiki ajaloomuuseumisse reisile vabariigi ajalooradadele. Iseseisva Soome lugu algab hädaajal küpsetatud männikooreleivast ja lõpeb tänavu 80-aastaseks saanud emapakiga.

100 Soome asja jõuavad Eestisse

10.06.17 ... Täna avatakse Tallinnas Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe lossi tallihoones Soome Instituudi näitus „100 SOOME ASJA“. Näitust tuleb avama Soome Vabariigi presidendi abikaasa proua Jenni Haukio.

Maarjamäe lossi suveaed on muutumas miniatuurseks Eesti kaardiks

09.06.17 ... Ehkki Eesti Ajaloomuuseumi renoveeritav Maarjamäe loss avatakse alles Eesti 100. sünnipäevaks, on külastajad juba alates laupäevast oodatud uudistama tallihoones avatavat näitust "100 Soome asja" ning parki, kus on valmimas omapärane mänguväljak.

Tartu Ülikoolis avatakse eksperimentaalarheoloog Are Tsirgi mälestusnäitus

01.06.17 ... 1. juunil avatakse Tartu ülikooli arheoloogia osakonnas eksperimentaalarheoloog Are Tsirgi (1937–2015) mälestusnäitus. Väljapanekul saab näha Tsirgi valmistatud kiviesemeid, tema kasutatud tööriistu, kiviaegsete esemete koopiate kogu ja tutvuda Tsirgi teaduspublikatsioonidega.

Muuseumisõber 2017 on Rein Veidemann

31.05.17 ... Neljapäeval, 1. juunil kell 14 antakse Tallinnas Rotermanni soolalaos Eesti Arhitektuurimuuseumis üle Eesti Muuseumiühingu iga-aastane tiitel Muuseumisõber ning tunnustatakse Muuseumiööl osalenud vabatahtlikke.

Loodusmuuseumi hoovis näeb värvikat lugu mereasukatest

25.05.17 ... Täna, 25. mail avatakse Eesti Loodusmuuseumi sisehoovis kahe Eesti Kunstiakadeemia keraamika magistrandi skulptuurinäitus „Mis oleks kui…?“, mille inspiratsiooniks on salapärane ookean ja merepõhjas elutsevad asukad. Autorid Oksana Teder ja Helena Tuudelepp iseloomustavad näitust kui värviküllast väljapanekut, mis ärgitab kujutlusvõimet, loob lõbusat äratundmist ning on impulsiks uutele mõttemängudele.

Eesti krooni aastapäeva puhul on väljas Tammsaare kuulsad rahapäevikud

22.05.17 ... Sel suvel saanuks eesti kroon 25-aastaseks. Üheksa muuseumit, nende hulgas Tallinna Kirjanduskeskuse Tammsaare muuseum, tähistavad eesti krooni tähtpäeva Kroonituuriga.

Vabaõhumuuseum tahab vaatamisväärsusi juurde ehitada

21.05.17 ... Vabaõhumuuseum saab esmaspäeval 60-aastaseks.

Galerii: muuseumid pakkusid rõõmu ka öösel

21.05.17 ... Laupäeva õhtul toimus üheksas üle-eestiline muuseumiöö, seekord pealkirjaga "Öös on mänge".

Laupäeval ei panda muuseume kinni Uuendatud 16:12

18.05.17 ... 20. mail toimub üheksas üle-eestiline muuseumiöö, seekord pealkirjaga "Öös on mänge". Muuseumides toimub ka kümneid eriekskursioone, mänguteemalisi töötube, kontserte, etendusi, mälumänge ja muud.

ERR.ee video: seminar "Interaktiivsus või infomüra muuseumis?", osa 2

18.05.17 ... 15. mail toimus Tallinnas Okupatsioonide muuseumis kolmas kõigile Eesti muuseumidele mõeldud ICOM Eesti korraldatud seminar "Interaktiivsus või infomüra muuseumis?", mis tõi lavale Jaanus Kase, Linnar Viigi, samuti mitmed Eesti muuseumidele interaktiivseid lahendusi loonud disainerid, aga ka teadurid, kes uurisid info vastuvõtmise muutmist generatsioonide kaupa ning infomüra mõju õppeprotsessile. ERR kultuuriportaal kandis üle pärastlõunase osa, järgneb teine video sündmusest.

ERR.ee video: seminar "Interaktiivsus või infomüra muuseumis?"

17.05.17 ... 15. mail toimus Tallinnas Okupatsioonide muuseumis kolmas kõigile Eesti muuseumidele mõeldud ICOM Eesti korraldatud seminar "Interaktiivsus või infomüra muuseumis?", mis tõi lavale Jaanus Kase, Linnar Viigi, samuti mitmed Eesti muuseumidele interaktiivseid lahendusi loonud disainerid, aga ka teadurid, kes uurisid info vastuvõtmise muutmist generatsioonide kaupa ning infomüra mõju õppeprotsessile. ERR kultuuriportaal kandis üle pärastlõunase osa, järgneb video sündmusest.

Eesti suurim arheoloogiakogu näitab vara

16.05.17 ... Täna avati Tallinna Ülikooli kampuse Astra foorumis näitus "Arheoloogia sees ja väljas", mis tutvustab TLÜ arheoloogia teaduskogu, Eesti kõige suurema arheoloogiakogu varasid ja põhitegevusi.

ERM-i on külastanud üle 200 000 inimese

15.05.17 ... Eesti Rahva Muuseumi (ERM) on alates selle avamisest septembri lõpus külastanud üle 200 000 inimese, kes on toonud piletitulu üle miljoni euro. ERM-i direktor Tõnis Lukas soovib oma tööd jätkata ka pärast ametiaja lõppu järgmise aasta alguses.

Okupatsioonide muuseum avab rahvusvahelise rändnäituse romade holokaustist

11.05.17 ... Täna, 11. mail kell 17 avab Okupatsioonide muuseum koostöös Soome Rahvusvahelise Loovkultuuri Keskusega DROM rändnäituse “Miranda – mustlaste holokaustˮ. Näituse avavad Riigikogu aseesimees Enn Eesmaa ja näituse autor Veijo Baltzar.

Uus rändnäitus räägib Euroopa romade holokaustist

10.05.17 ... Okupatsioonide muuseumi uus rändnäitus jutustab romade holokaustist teise maailmasõja päevil läbi mustlastüdruku Miranda silmade.

Linnaga rahastuse üle tülitsev Narva muuseum loobub muuseumiöö korraldamisest

10.05.17 ... Narva muuseum teatas, et loobub tänavu linna eelarve vastuolude tõttu muuseumiöö üritustest.

Tiia Toomet peab mänguasjamuuseumit oma elutööks

30.04.17 ... Kirjanik Tiia Toomet tähistas 70. sünnipäeva Tartu mänguasjamuuseumis näitusega "Nukurahvas Tiia Toometi kogust".

Mänguasjamuuseumis uuritakse, millega Eesti lapsed 1990. aastatel mängisid

19.04.17 ... Tartu Mänguasjamuuseumis avatud näitus "Unistused ja tegelikkus. 90ndate lapsepõlv" on peegeldus sellest, kuidas läänelik tarbimisühiskond hakkas mõjutama eesti laste huvisid. Näitus uurib, millistest asjadest lapsed unistasid ja millega tegelikult mängisid.

Lennusadam ootab taas muuseumisse ööbima

17.04.17 ... 22. aprillil avaneb kõigil huvilistel taas harva esinev võimalus veeta öö Lennusadama näitusesaalis.

Kiek in de Kökis avatakse metallist kehaehete näitus

07.04.17 ... 7. aprillist alates võib Kiek in de Köki kaitsetorni galeriis näha eesti noorema põlvkonna ehte- ja sepakunstnike loodud kehaehteid ja -objekte, kaasaegseid tõlgendusi ajaloolisest soomusrüüst või turvisest. Näituse "ARMOUR" avamine 7.04 kell 17.

Motikaid kogunes nii palju, et tuli avada muuseum

25.03.17 ... "Maahommik" käis Saku vallas Kurtnas, kus kohalik mees Urmas Teearu on elu aeg mootorratastega tegelenud. Tulemuseks muuseum.

Narva linn ja muuseum ei leia üksmeelt: volikogu tellis uue auditi

24.03.17 ... Sihtasutus Narva Muuseum lootis Narva linnavolikogu neljapäevaselt istungilt lahendust mitu kuud väldanud rahastamisküsimusele, kuid selle asemel otsustas volikogu eraldada 5000 eurot, et kontrollida, kas sihtasutus Narva Muuseum kasutab raha sihipäraselt.

Lennusadam avab uksed merepääste põnevasse maailma

23.03.17 ... Täna avatakse Lennusadamas merepäästeteemaline näitus "Mayday. Mayday. Mayday.".

"Ringvaade" külastas ikoonimuuseumi

10.03.17 ... Tallinna vanalinnas aadressil Vene 6 asub ikoonimuuseum, mis jääb linnakära eest varjule. "Ringvaate" reporter Jüri Muttika käis uurimas, mida seal muuseumis näha saab.

Kuressaare linnuses näeb ehedaid Saare rahvarõivaid

16.02.17 ... Kuressaare linnuses näeb ehedaid Saare rahvarõivaid, mis on kohalike naiste näputöö. Tegemist ei ole museaalidega, vaid igapäevases kasutuses olevate uute komplektidega.

Sõjamuuseumis näeb filmi ja kuuleb jutte sõjapõgenikest

04.02.17 ... Täna ootab Eesti Sõjamuuseum – kindral Laidoneri muuseum ajaloohuvilisi vaatama mängufilmi “1944”. Üritusel uuritakse, mis toimus Eestis 1944. aastal ning saab teada, mis on Shetlandi süstik.

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.