Uudis

Tarantino kahetseb: teadsin Weinsteini tegudest

20.10.17 ... Tuntud filmilavastaja Quentin Tarantino sõnul on ta aastakümneid teadnud Hollywoodi produtsendi Harvey Weinsteini väidetavatest seksuaalse väärkohtlemise juhtudest.

Eesti lühifilmid tõid Hiina festivalilt kaks auhinda

19.10.17 ... Hiinas, Hanchengi linnas toimus 1.–8. oktoobrini esimene Jinzheni rahvusvaheline lühifilmifestivalil, mille võistlusprogrammides osales kuus Eesti lühifilmi. Eesti filmid võitsid festivalilt kaks auhinda.

Kultuuriportaal soovitab: "David Bowie. Viimased viis aastat" ETV-s

19.10.17 ... 19. oktoobril on ETV ekraanil muusikadokumentaal "David Bowie. Viimased viis aastat", milles vaadatakse 2016. aasta alguses meie seast lahkunud muusiku viimaseid aastaid.

Tõnu Karjatse: "Keti lõpp" on intelligentne meelelahutusfilm küllalt laiale vaatajaskonnale

18.10.17 ... 20. oktoobril jõuab Eesti kinodesse Priit Pääsukese täispikk debüütmängufilm "Keti lõpp". "OP" kutsus kohale filmikriitik Tõnu Karjatse, kes mõned päevad enne esilinastus andis oma hinnangu.

Elina Reinold ja Ago Anderson "Svingeritest": meie andsime oma parima

17.10.17 ... 10. novembril jõuab kinodesse Läti režissööri Andrejs Ekise film "Svingerid", kus mängib kodumaiste näitlejate paremik. Tegemist on uusversiooniga Lätis 2016. aastal vaatajarekordeid purustanud filmist. "Ringvaates" olid külas peaosalised Ago Anderson ja Elina Reinold.

Filmi "Keti lõpp" võttepaigast on tänaseks saanud tapeedipood

17.10.17 ... Sel nädalal jõuab kinodesse uus kodumaine tragikomöödia "Keti lõpp". Filmi režissööriks on Priit Pääsuke ja stsenaristiks Paavo Piik. Filmi aluseks on Piigi samanimeline näidend.

Kultuuriportaal soovitab: "Ma ei ole teie neeger" ETV2-s

17.10.17 ... ETV2 ekraanile jõuab režissöör Raoul Pecki dokumentaalfilm "Ma ei ole teie neeger", mis oli ka 2017. aastal dokumentaalfilmi Oscari nominent.

Eesti kinodesse jõuab "Manifesto", kus Cate Blanchett kehastab 13 eri rolli

17.10.17 ... 20. oktoobrist on Eesti kinodes kunstiinstallatsioonist alguse saanud "Manifesto", milles kameeleonlikult muutuv Cate Blanchett esitab manifeste vabadusest ja uuenduslikkusest, poliitikast ja kunstist, armastusest ja surmast.

Supernova kino hingab hõimunädala rütmis

17.10.17 ... 17. ja 18. oktoobri filmiõhtud Supernova kinos on pühendatud hõimuteemadele, terves Eestis on hetkel käimas hõimunädala kultuuriüritused.

PÖFF kuulutas välja 18 võistlusfilmi

17.10.17 ... Pimedate Ööde filmifestival avalikustas 18 linateost, mis hakkavad võistlema festivali peaauhinna pärast.

Zaza Urushadze film "Pihtimus" linastub kolmel kontinendil

16.10.17 ... Gruusia režissööri Zaza Urushadze värske Eesti-Gruusia mängufilm "Pihtimus" linastub täna Chicago rahvusvahelisel filmifestivalil Ameerikas ning Busani filmifestivalil Lõuna-Koreas. Maailma esilinastus toimus kolm päeva varem Varssavi filmifestivali võistlusprogrammis, kust sai neli aastat varem alguse mehe eelmise filmi "Mandariinid" rahvusvaheline võidukäik.

Eesti kino top 7. Valijate lemmikuks osutus taas pisike poni

16.10.17 ... Kodumaise kinotabeli kaks esikohta olid otsekui läänerinne, muutusteta. Tipus taas "Minu väikese poni" film, teisel kohal Denis Villeneuve’i meisterlik ulme-eepos "Blade Runner 2049".

Maiken Schmidt filmist "Keti lõpp": burgerit ma endiselt väga ei söö

13.10.17 ... Eestis esilinastub komöödiadraama "Keti lõpp", mille tegevus hargneb linna serval asuvas burgerirestoranis Kett, mis toimib minimudelina maailmast. Peaosas särab Maiken Schmidt, kes tänu filmile kiirtoidukettide maailma avastas.

Zaza Urushadze uus film "Pihtimus" esilinastub Varssavi filmifestivalil

13.10.17 ... Värske Eesti-Gruusia mängufilmi "Pihtimus" maailma esilinastus toimub 13. oktoobri õhtul Varssavi rahvusvahelisel filmifestivali võistlusprogrammis. Samalt festivalilt sai neli aastat tagasi alguse režissöör Zaza Urushadze eelmise filmi "Mandariinid" rahvusvaheline võidukäik.

Eesti filmid jõuavad kinoekraanidele kõikjal üle Saksamaa

12.10.17 ... Viimaste nädalate jooksul on Eesti filmid täitnud kinoekraanid üle kogu Saksamaa ning linastused jätkuvad aktiivselt ka novembris.

Kultuuriportaal soovitab: "Hullumeelsus" ETV2-s

12.10.17 ... 12. oktoobril on ETV2 ekraanil Kaljo Kiisa mängufilm "Hullumeelsus", mida peetakse üheks parimaks Eesti filmiks läbi aegade.

ETV ekraanile jõuab hinnatud dokumentaalfilm Amy Winehouse'ist

12.10.17 ... 12. oktoobri õhtul jõuab ETV ekraanile Oscari võitnud dokumentaalfilm "Amy", milles režissöör Asif Kapadia näitab läbi arhiivikaadrite jazzlaulja Amy Winehouse'i kirgast ja kohati küllalt rasket elu.

Sõpruses esilinastub sürreaalne Eesti dokumentaalfilm "Nukud ja tootemid"

11.10.17 ... 12. oktoobril toimub kinos Sõprus Kadriann ja Sergei Kibuse dokumentaalfilmi "Nukud ja tootemid" esilinastus.

Gwyneth Paltrow ja Angelina Jolie ühinesid Weinsteini ahistamissüüdistustega

11.10.17 ... Angelina Jolie ja Gwyneth Paltrow lisandusid nende hulka, kes tegid avalikuks, et filmistuudio ja -levitaja The Weinstein Company juhina töötanud Harvey Weinstein on neid seksuaalselt ahistanud.

Kultuuriportaal soovitab: "Mees nimega Ove" ETV2-s

11.10.17 ... 11. oktoobril jõuab ETV2 ekraanile režissöör Hannes Holmi film "Mees nimega Ove", mis on põhjamaise huumoriga vürtsitatud draama Fredrik Backmani samanimelise raamatu põhjal.

Suri PÖFFi meeskonna liige ja filmiteadlane Igor Gouskov

11.10.17 ... 8. oktoobril lahkus meie seast üks PÖFFi programmimeeskonna liikmetest, vene filmiteadlane ja -kriitik Igor Gouskov. Viimastel aastatel Pariisis elanud Gouskov suri 50-aastasena ajukasvaja tõttu.

Eesti filmid linastuvad DOK Leipzigil

11.10.17 ... Eile teatasime Eeva Mägi filmi"Lembri Uudu" valimisest DOK Leipizig filmifestivali rahvusvaheliste lühifilmide võistlusprogrammi. Eile avalikustatud kavva valiti veel neli Eesti filmi.

"Lembri Uudu" valiti DOK Leipzig filmifestivali võistlusprogrammi

10.10.17 ... 2017. aastal "Eesti lugude" raames teleekraanidele jõudnud Eeva Mägi film "Lembri Uudu" valiti DOK Leipizig filmifestivali rahvusvaheliste lühifilmide võistlusprogrammi.

PÖFF näitab 48 tundi järjest Soome kultusfilme

10.10.17 ... Pimedate Ööde filmifestival teeb kummarduse 100-aastasele Soomele, kui näitab 48 tunni jooksul üksteise järel ära 23 kultuslikku linateost sealse filmikunsti varasalvest.

Ilmus uue "Tähesõdade" filmi treiler

10.10.17 ... 15. detsembril jõuab kinodesse üle maailma film "Tähesõjad: Viimased jedid", mis on saaga kaheksas film. Treiler annab aimu ka Carrie Fisheri rollist uues linateoses, kuna filmilegend lahkus meie seast 2016. aasta lõpus.

Eesti kino top 7. Ponide ja replikantide armutu heitlus

09.10.17 ... Uutest tulijatest jõudis seitsme vapra sekka vaid kaks, kuid see-eest vallutasid need ka tabeli kõrgeimad kohad.

Avaldati Eesti-Soome-Rootsi koostööfilmi "Igitee" treiler

09.10.17 ... Detsembri laguses jõuab Eesti kinodesse lavastaja Antti-Jussi Annila ajalooline draama "Igitee", mille kaastootjaks on Taska Film. Filmist ilmus ka treiler, mis annab aimu, mida kinolinalt näha saab.

Tiina Mälberg: pidasin õigeks oma kohaloluga Festhearti tunnustada

06.10.17 ... Rakveres avati Eesti esimene seksuaalvähemuste filmifestival Festheart. AK kultuuriuudised tegid kohapeal juttu Tiina Mälbergiga.

Filmispikker: algab moefilmide festival

05.10.17 ... Täna algav Tallinna moefilmide festival MoeKunstiKino toob kinoekraanile põneva valiku dokumentaalfilme, mis vaatlevad salapärase moemaailma erinevaid tahke.

Filmimuuseumi kuraator Katrin Sipelgas: kaasaegsest filmist on säilinud vähe kavandeid

04.10.17 ... 4. oktoobril avati Maarjamäe lossi pargis Eesti Filmimuuseum, mille interaktiivne ekspositsioon annab muuseumikülastajatele võimaluse omal nahal kogeda filmitegemise protsesssi algusest lõpuni.

Kultuuriportaal soovitab: "Veenus karusnahas" ETV2-s

04.10.17 ... 4. oktoobril on ETV2 ekraanil Roman Polanski 2013. aasta film "Veenus karusnahas" ("La Vénus a la fourrure")

Andrei Liimetsa filmikommentaar: hääl ja empaatia

04.10.17 ... Valimistepäevani jääb vähem kui kaks nädalat. Kes silmad vähegi lahti hoidnud, on ilmselt märganud, et tänaseks on jõutud kampaaniatega faasi nimega hirmutamine. Kui ei vali meid, saab maailm õige pea otsa. Kui valite nemad, läheb eesti meel ja eesti keel oktoobris kõige kaduva teed.

Jared Leto kehastub eluloofilmis Hugh Hefneriks

04.10.17 ... Režissöör Brett Ratner teeb Hugh Hefnerist eluloofilmi. Playboy asutajat hakkab mängima Jared Leto.

"Tõe ja õiguse" filmi otsitakse noort punapäist poissi

03.10.17 ... "Tõde ja õigus" on korduvalt sotsiaalmeedia vahendusel endale osatäitjad otsinud, nii ka sel korral. Vaja on leida 1 kuni 1,5 aastane punapäine poiss, kes mängiks Mari ja Jussi last.

Kultuuriportaal soovitab: "Vabaduspäev Põhja-Koreas" ETV2-s

03.10.17 ... 3. oktoobril jõuab ETV2 ekraanile dokumentaalfilm "Vabaduspäev Põhja-Koreas" ("Liberation Day"), mis räägib Sloveenia ansambli Laibach seiklustest Põhja-Koreas.

Eesti Filmi Instituut otsib uut juhti

02.10.17 ... Eesti Filmi Instituut (EFI) kuulutas välja avaliku konkursi juhatuse liikme leidmiseks. Senise juhi Edith Sepa tähtajaline leping lõpeb järgmise aasta märtsis.

Eesti kino top 7. Pjedestaalil ninjad, spioonid ja elus pettunud eestlased

02.10.17 ...   Lugematutest uutest filmidest, mis lõppenud nädalavahetusel kohalikke kinosid ründasid, õnnestus end seitsme vapra sekka suruda vaid kahel.

ETV2 toob inimõiguste kuul eetrisse auhinnatud dokumentaalfilmid

02.10.17 ... Oktoober on ETV2-s inimõiguste kuu ning sel puhul jõuavad teisipäeviti ekraanile auhinnatud dokumentaalfilmid.

ETV+ kanalil algab lühisari "Jane Eyre"

02.10.17 ... Telekanal ETV+ toob eetrisse neljaosalise lühisarja "Jane Eyre".

Galerii: Kuressaares avati Apollo Kino

30.09.17 ... Laupäeval avati Kuressaares Apollo Kino, mille näol on tegemist Saaremaa esimese kaasaegse kinokeskusega. Avamisel olid kohal nii Kuressaare linnapea Madis Kallas kui ka Apollo Kino juht Rauno Stüff.

Kultuuriportaal soovitab: "Punane varietee" ETV2-s

30.09.17 ... 30. septembril on ETV2 ekraanil Manfred Vainokivi 2016. aasta dokumentaalfilm "Punane varietee".

Maria Aua: tuuleveski-rahakassa

30.09.17 ... Eesti dokumentalistide hulgas on lahvatanud vaidlus, kas tegelastele dokfilmis osalemise eest maksmine on eetiline.

ERR.ee video: kohtumine filmi "Minu näoga onu" tegijatega

29.09.17 ... 28. septembril toimus kinos Sõprus värske Eesti filmi "Minu näoga onu" erilinastus, kus pärast filmi astusid publiku ette peaosatäitjad Evelin Võigemast, Roman Baskin ja Rain Tolk ning režissöör Andres Maimik, vestlust modereeris Kaspar Viilup. Kultuuriportaal tegi vestlusest otseülekande.

Sõpruses näeb oktoobris Emir Kusturica filmiparemikku

28.09.17 ... Kino Sõpruse tänavuse sügisese retrospektiivi peategelaseks on Serbia juurtega filmirežissöör, produtsent ja muusik Emir Kusturica. 25.–31. oktoobrini toimuvatel filmiõhtutel näeb režissööri seitset paremat tööd.

Marianna Kaat: "14 käänet" venis ja venis, aga see oli filmi jaoks hea

27.09.17 ... 28. septembril esilinastub režissöör Marianna Kaadi dokumentaalfilm "14 käänet", milles erinevas vanuses vene lapsed üritavad eestikeelsesse ühiskonda integreeruda. Film on üles võetud nelja aasta jooksul.

Kinodesse jõuab Marianna Kaadi dokumentaalfilm lõimumisest

27.09.17 ... 28. septembril esilinastub režissöör Marianna Kaadi dokumentaalfilm "14 käänet", milles erinevas vanuses lapsed üritavad meeleheitlikult eestikeelsesse ühiskonda integreeruda.  Need on mitme pere lood nelja aasta kestel.

Kultuuriportaal soovitab: "Mikroob ja Diisel" ETV2-s

27.09.17 ... 27. septembril on ETV2 ekraanil režissöör Michel Gondry film "Mikroob ja Diisel", mis räägib kahe poisi rännakust läbi Prantsusmaa.

Supernova kinoülikoolis tutvustatakse Moldova kinokunsti

26.09.17 ... 26. septembril tulevad Tallinna ülikooli Supernova kinos ettenäitamisele Moldova filmid "Flutulus" (2016), "Paparuda" (2017) ja "Põgenemine" (2017).

Sulev Keeduse "Mehetapja / Süütu / Vari" osaleb PÖFFi põhivõistlusprogrammis

26.09.17 ... PÖFF täiendas põhivõistlusprogrammi kava Sulev Keeduse uue filmiga "Mehetapja / Süütu / Vari". Viimati pääses Eesti film põhivõistluskavva kolm aastat tagasi, kui seal linastus "Risttuules".

Kino Artis näitab taas musta huumori pärle

26.09.17 ... 27. septembril algab kinos Artis juba teist sügist "Musta huumori pärlite" eriprogramm, mille raames jõuab linale viis viimaste aastate hinnatud musta komöödiat.

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: