Uudis

Pastorite kiuste linastuvad õudusfilmid ka Tartus ja Tallinnas

30.03.17 ... Kinod Artis Tallinnas ja Elektriteater Tartus juhatavad sisse peagi algava ja pastorite pahameele ära teeninud Haapsalu Õudusfilmide Festivali.

Kaido Veermäe filmist "Põrgu Indias": filmi tegemine katkes süüdimõistva kohtuotsusega

29.03.17 ... 29. märtsi õhtul jõuab ETV eetrisse Kaido Veermäe dokumentaalfilm "Põrgu Indias", mis räägib loo laevakaitsjate traagilisest loost Indias. "Ringvaate" stuudios olid kohal nii režissöör kui ka laevakaitsja Lauri ema Maret Veikat.

Nooruse galeriis uuritakse kitši ja naha erinevaid tõlgendusviise

29.03.17 ... Tartus Nooruse galeriis avati kaks Tartu Kõrgema Kunstikooli tekstiiliosakonna näitust. Rahvusvaheline projekt "SKIN/NAHK/ODA/" uurib naha erinevaid tõlgendusviise. Keldrigalerii näitus "KITŠ ehk VÄHEM ei ole PAREM" uurib, kas kitš võib olla ka võluv.

Filmist "Teesklejad" valmib Prantsusmaal uusversioon

29.03.17 ... Hiljuti omandasid prantslased filmi "Teesklejad" õigused uusversiooni tootmiseks. Tegu on esimese sellise tehinguga Eesti filmiajaloos.

Eesti kino top 7. Kaunitar ja koletis kuldmedalit käest ei anna

27.03.17 ... Koolivaheaja teine ja viimane nädalavahetus kindlustas jälle esikoha Disney menukale muusikalisele muinasjutule "Kaunitar ja koletis", mis valitseb hetkel kinotabeleid üle terve maailma (välja arvatud Hiinas, mille lugematutes kinodes märatseb koletisefilm "Kong: Pealuu saar").

Kultuuriportaal soovitab: "Protsess" ETV2-s

27.03.17 ... 27. märtsil on ETV2 ekraanil Orson Wellesi film "Protsess", mille aluseks on Franz Kafka samanimeline romaan.

Rao Heidmetsa "Elu enne elu" osaleb kahel animafestivalil

24.03.17 ... Rao Heidmetsa "Elu enne elu" valiti Hollandi ja Lissaboni animafilmifestivalide võistlusprogrammi.

HÕFF ei sobi Haapsalu pastorite arvates kuurortlinna kuvandiga

23.03.17 ... Viie Haapsalu koguduse pastorid leiavad, et Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festivali programm on liiga vägivaldne ja ei sobi kuurortlinna kuvandiga.

"OP" jagas soovitusi Maailmafilmi festivaliks

23.03.17 ... 14. korda toimuv Maailmafilmi festival on lõpuks leidnud endale kodu ja jääb paikseks Eesti Rahva Muuseumisse. "OP" palus festivali teejuhtideks kaks festivali kirglikku fänni.

Kaarel Kuurmaa: Triin Ruumet loob muusikaga filmile teise kihi

22.03.17 ... Kolmapäeval esilinastus "Eesti lugude" sarjas Triin Ruumeti film "Elu kombinaadi keldris". Režissöör avas "Ringvaates" filmi tausta ning sõna sai ka filmiekspert Kaarel Kuurmaa.

Eesti kinodesse jõuab Eesti-Usbeki-Vene koostööfilm "Merineitsite maja"

22.03.17 ... Eesti-Usbeki-Vene koostööfilm "Merineitsite maja"esilinastub 23. märtsil Artises.

Meelis Muhu "Täna mängime sõda" osaleb Austria ja Ukraina filmifestivalidel

22.03.17 ... 21 märtsil algas Austrias LET'S CEE filmifestival, mille dokumentaalfilmide võistlusprogrammis osaleb ka Meelis Muhu "Täna mängime sõda", samuti toimub Kiievis Docudays festivalil filmi Ukraina esilinastus.

HÕFFil esilinastub dokumentaalfilm Eesti videofilmihullusest

22.03.17 ... 28. aprillil esilinastub Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festivalil "Tartu Video kroonikad", mis autorite sõnul räägib ühest olulisest ajastust ja seni filmilindile talletamata teemast. 

Kolm Eesti animafilmi valiti Annecy festivali võistlusprogrammi Uuendatud 19:28

20.03.17 ... Ülo Pikkovi "Tühi ruum", Chintis Lundgreni "Manivald" ja Roland Seeri animeeritud Rootsi-Eesti koostööfilm "Amalimbo" valiti Annecy rahvusvahelise animafilmide festivali lühifilmide võistlusprogrammi. 12. kuni 17. juunini Prantsusmaal toimuv festival on maailma olulisim animafilmide festival, kuhu kandideeris sel aastal 2800 filmi, lühifilmide võistlusprogrammi valiti 87 filmi.

Eesti kino top 7: endised narkarid ja sõbralikud salarassistid

20.03.17 ... Disney stuudio suurejooneline "Kaunitar ja koletis", mille aluseks ennekõike stuudio 1991. aasta legendaarne joonisfilm, troonis kinotabelites üle kogu maailma ning Eestiski oli selle ajatu loo edumaa konkurentide ees mäekõrgune.

Tallinn Music Weeki filmiprogrammis näeb muusika ja poliitika põrkumisi

20.03.17 ... 27. märtsist 2. aprillini toimuva Tallinn Music Weeki kavast leiab tänavu taas filmiprogrammi. Kinos Sõprus linastuvad festivali jooksul viis dokumentaalfilmi, mis käsitlevad nii kultuse, propaganda ja popkultuuri vahekordi kui digiajastu konsumerismi laastavat mõju keskkonnale.

Kultuuriportaal soovitab: "Rashomon" ETV2-s

20.03.17 ... 20. märtsil jõuab ETV2 ekraanile Akira Kurosawa kultusfilm "Rashomon".

Eesti-Laose-Prantsuse koostööfilm "Kallis õeke" jõuab aprillis kinodesse

19.03.17 ... Eesti-Laose-Prantsuse koostöös valminud auhinnatud põnevusdraama "Kallis õeke" linastub Eesti kinodes alates 21. aprillist.

ERR.ee video: vestlus filmi "Habras maailm" režissööriga

18.03.17 ... 17. märtsil kell 20.15 toimus kinos Sõprus vestlus filmi "Habras maailm" režissööri Ants Tammikuga, kultuuriportaal tegi vestlusest otseülekande.

#naistEST uurib okupatsioonide muuseumis naiste õigusi

17.03.17 ... 16. märtsist kuni 27. aprillini linastub Okupatsioonide muuseumis naiste õiguste teemalises üritustesarjas #naistEST neli dokumentaalfilmi Prantsusmaalt ja Põhjamaadest, mis vaatlevad nii naisliikumise ajalugu üldiselt kui ka üksikisiku vaatevinklist. Linastused on tasuta.  

Kultuuriportaal soovitab: "Julieta" ETV2-s

15.03.17 ... 15. märtsil on ETV2 ekraanil Pedro Almodóvari 2016. aastal valminud linateos "Julieta".

HÕFF võtab fookusesse kultusfilmi "Võõrkeha"

15.03.17 ... 28.–30. aprillil toimuva Haapsalu Õudus- ja Fantaasiafilmide festivali fookus on seekord fantaasia-, õudus- ja ulmefilmidel, kus on kujutatud erinevaid fantastilisi olendeid.

Mängufilm "Teesklejad" valiti Roueni filmifestivalil pressi lemmikuks

12.03.17 ... Vallo Toomla “Teesklejad” kuulutati nädalavahetusel Rouenis lõppenud filmifestivalil pressižürii lemmikuks.