Uudis

Otseülekanne tulemas: filmivestlusring tööst näitlejaga

24.05.17 ... 29. mail esitletakse BFMis filmirežissööri, operaatori, koolipapa ja eestikeelse filmiõppe suurmehe Jüri Sillarti mälestusele pühendatud Püha Jüri päeva raames Judith Westoni menukat teost „Töö näitlejaga“. ERR kultuuriportaal kannab esitluse üle.

"Twin Peaks" jõudis pärast 26-aastast pausi taas ekraanidele Uuendatud 11:33

22.05.17 ... Kultuslik teleseriaal "Twin Peaks" jõudis pärast veerandsajandi pikkust pausi jälle ekraanidele. Pühapäeva õhtul esilinastus David Lynchi ja Mark Frosti kultussarja kolmanda hooaja pilootosa.

Eesti kino top 7. Tulnukas ei taltu

23.05.17 ... Nädalavahetuse mõrvarlik kuumalaine kahandas tublisti kinode külastatavust, kuid ei suutnud esikohalt kõrvaldada vanameister Ridley Scotti kosmoseõudust “Tulnukas: Covenant”.

Sõpruses näeb Bukowski teostel põhinevaid filme Uuendatud 18:54

16.05.17 ... 22. kuni 26. maini näeb Sõpruse kinos retrospektiivi "Sõprus Bukowskiga", mille raames jõuvad kinolinale neli mängufilmi ja üks dokumentaal.

Clint Eastwood vihjas ekraanile naasmisele ning kritiseeris poliitkorrektsust

22.05.17 ... 86-aastane filminäitleja ja -režissöör Clint Eastwood ütles 70. Cannes´i filmifestivali lavavestlusel, et ta võiks ühel päeval näitlemise juurde tagasi pöörduda. Mees sarjas ka poliitilist korrektsust, mis tema sõnul ühiskonda aina enam kammitseb.

Kinodesse jõuab dokumentaalfilm Nõukogude Liidu hipiliikumisest

19.05.17 ... 1. juunil esilinastub Sõpruse kinos Terje Toomistu Eesti-Saksa-Soome koostööfilm "Nõukogude hipid".

Galerii: ETV+ esitles filmi "Võssotski 1972"

19.05.17 ... Eile esilinastus telekanali ETV+ eestvedamisel film "Võssotski 1972".

Galerii: Cannes'i filmifestival avati piduliku tseremooniaga

18.05.17 ... Eile sai avapaugu Cannes'i filmifestival, mis sel aastal tähistab oma 70. sünnipäeva. Pidulikule avatseremooniale olid kogunenud filmimaailma superstaarid.

Eesti kinodesse jõudis Andrzej Wajda viimaseks jäänud linateos

17.05.17 ... Poola režissööri Andrzej Wajda viimaseks jäänud film "Järelkujutis" jõudis ka Eesti kinolevisse. Film jutustab Poola avangardisti Władysław Strzemiński saatusest stalinistliku režiimi ajal, kui ainus lubatud kunstivorm oli sotsialistlik realism.

ERR-i programmid mälestavad Arvo Kukumäge Uuendatud 13:43

17.05.17 ... ERR mälestab meie hulgast lahkunud näitlejat Arvo Kukumäge ning annab eetrisse mälestusprogrammi.

Kultuuriportaal soovitab: "Maa ja taeva vahel" ETV2-s

17.05.17 ... 17. mail on ETV2 ekraanil India režissööri Neeraj Ghauwani linateos "Maa ja taeva vahel".

Galerii: Cannes'i filmifestival kogub hoogu

17.05.17 ... Täna alustav Cannes'i filmifestival tähistab oma 70. sünnipäeva. Euroopa filmimaastiku tähtsündmusele on juba kogunenud paljud festivaliga seotud kuulsused.

Peeter Simm: Kuku koosnes korraga kahest poolusest

17.05.17 ... Filmirežissöör Peeter Simm meenutas eile lahkunud näitlejat Arvo Kukumäge, nimetades teda mitme poolusega inimeseks, kes suhtles võrdselt nii presidendi kui ka külajoodikuga.

Galerii: Arvo Kukumäe hetked telekaamerate ees

16.05.17 ... 58-aastasena lahkus Arvo Kukumägi, keda jäävad meenutama põnevad rollid teatrilaval ja filmis.

"Minu näoga onu" jõuab kinnisel linastusel Cannes'i filmifestivalile

16.05.17 ... Eestist on tänavu Cannes'i filmifestivalil esinduslik filmitootjate delegatsioon. Kinnisel linastusel näidatakse ka Andres ja Katrin Maimiku uut mängufilmi "Minu näoga onu", mis koduvaatajate ette jõuab alles sügisel.

Kumu Dokumentaali raames linastub dokfilm Chris Burdenist

16.05.17 ... 17. mail linastub Kumu auditooriumis Timothy Marrinani ja Richard Dewey film "Burden", mis räägib kunstnik Chris Burdenist.

Elizabeth II pälvis esimese Bafta

15.05.17 ... Briti teleduo Anthony McPartlin (Ant) ja Declan Donnelly (Dec) pühendasid oma Bafta auhinna kuninganna Elizabeth II-le.

Artises näeb lahedaid Euroopa lastefilme

13.05.17 ... 13. kuni 21. maini toimub kinos Artis lahedate lastefilmide festival, mis toob noorte kinokülastajate ette uued Euroopa lastefilmid ning animatsioonid.

Marko Raadi film "Fast Eddy vanad uudised" linastub Los Angeleses

13.05.17 ... 13. mail linastub Marko Raadi dokumentaalfilm "Fast Eddy vanad uudised" esmakordselt Ameerikas Fine Arts filmifestivalil.

Sakslased tegid Eesti metal-skeenest dokumentaalfilmi

12.05.17 ... Saksamaa raskemuusikafännid sattusid aasta alguses Eestisse ning uurisid, milline meie kohalik metal-skeene elu täpselt välja näeb. Nähtust ning kogetust tehti režissöör Sebastian Dörneri käe all valmis dokumentaalfilm "Tallinn Under The Horns – A Journey To The "Other" Estonia".

Suri näitleja Michael Parks

11.05.17 ... Meie seast lahkus 77-aastasena mitmetes Quentin Tarantino, Kevin Smithi ja Robert Rodriqueze filmides kaasa löönud näitleja Michael Parks (24.04.1940-10.05-2017).

Filmi "Must alpinist" saab näha ka Ameerika ja Poola kinodes

11.05.17 ... 2017. aasta aprillist jõudis Urmas Eero Liivi müstiline noortedraama "Must alpinist" Ameerikasse Chicago kinodesse, levitajaks Uncorked Entertainment.

ETV2 kutsub kinno filmi "Vaimude maa" linastusele

08.05.17 ... ETV2 ja Arengukoostöö Ümarlaud kutsuvad huvilisi homme ETV2 keskkonnakuu raames toimuvale linastusele kinos Sõprus, kus saab näha filmi "Vaimude maa".

Sõpruse kinos kohtuvad Michel Houellebecq ja Iggy Pop

08.05.17 ... 8. mail näeb Sõpruse kinos filmi "To Stay Alive: A Method", mis räägib kirjanik Michel Houellebecqi ja muusik Iggy Popi sõprusest.

Kultuuriportaal soovitab: "Mängureeglid" ETV2-s

08.05.17 ... 8. mail on ETV2 ekraanil Jean Renoiri mustvalge draama "Mängureeglid".

Elektriteater kolib välja Tartu Uue Teatri saalist

05.05.17 ... Mai lõpus kolib Elektriteater välja viis aastat koduks olnud Tartu Uue Teatri saalist. Juunis alustatakse taas välikino näitamist ja kogu suve rännatakse ringi nii Tartus kui ka väljaspool.

Kultuuriportaal soovitab: "Mina ja Kaminski" ETV-s

05.05.17 ... 5. mail on ETV ekraanil Belgia ja Saksa koostööfilm "Mina ja Kaminski", filmis mängib ka Eesti näitleja Tambet Tuisk.

Kultuuriportaal soovitab: "Kaks päeva, üks öö" ETV2-s

03.05.17 ... 3. mail on ETV2 ekraanil vendade Dardenne'ide Oscarile nomineeritud linateos "Kaks päeva, üks öö".

Kultuuriportaal soovitab: "Safari" ETV2-s

02.05.17 ... 2. mail on ETV2 ekraanil Ulrich Seidli dokumentaalfilm "Safari", mis räägib Euroopa jahituristidest Aafrikas.

Eesti kino top 7. Galaktika on päästetud

02.05.17 ... Ootuspäraselt vallutas nädalavahetuse kinotabeli esikoha Marveli kinouniversumi uusim peatükk "Galaktika valvurid Vol. 2" ("Guardians of the Galaxy Vol 2."). Tegu on järjega 2014. aasta kosmilisele koomiksiseiklusele, millele skeptikud ennustasid omal ajal ekslikult ebaõnnestumist.

Brigitta Davidjants: Veendumuste kompott

01.05.17 ... Kas rätipäid sõimav Taimo on ka kursis, et Damaskuse teras on nimetatud selle riigi pealinna järgi, kust praegu inimesed massiliselt põgenevad?

Galerii: Tartu kuulutati Eesti kinopealinnaks

30.04.17 ... Apollo Kino avas nädalavahetusel Tartus kinokeskuse. Pidulikul avamisel kuulutas linnapea Urmas Klaas Tartu Eesti kinopealinnaks.

Haapsalus küsitakse, kas HÕFF rikub linna mainet

30.04.17 ... Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival korraldab avaliku arutelu selle üle, millist mõju on HÕFF avaldanud kuurortlinna Haapsalu kuvandile ja selle noorsoole.

Galerii: HÕFF alustas kollide koledusvõistlusega

29.04.17 ... Eile Haapsalus startinud HÕFFi juhatas sisse kollide koledusvõistlus.

Galerii: Eesti ja Prantsusmaa allkirjastasid filmileppe

29.04.17 ... Kultuuriminister Indrek Saar ning Prantsuse suursaadik Eestis Claudia Delmas-Scherer allkirjastasid 28. aprillil Eesti ja Prantsusmaa filmialase koostööleppe.

Kultuuriportaali kümme soovitust HÕFFiks

28.04.17 ... 28. aprillil algab taas Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival ning kultuuriportaal jagab selleks õõvast, koletistest ja eelkõige omalaadsetest elamustest tulvil nädalavahetuseks mõned soovitused.

"November" võitis Tribeca filmifestivalil parima operaatori preemia

28.04.17 ... Rainer Sarneti film "November" osales Tribeca filmifestivalil World Narrative Competition võistlusprogrammis, kus filmi operaator Mart Taniel pälvis parima operaatori preemia.

Täna algab Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival

28.04.17 ... Haapsalu kultuurikeskuses saab täna alguse HÕFF, mis täidab Haapsalu kolmeks päevaks žanrikinoga. Festivali avaürituseks on aga kollide koledusvõistlus, mille autorid on koreograafid Rene Köster ja Madleen Teetsov-Faulkner.

Eesti ja Prantsusmaa sõlmivad filmileppe

28.04.17 ... Kultuuriminister Indrek Saar ning Prantsuse suursaadik Eestis Claudia Delmas-Scherer allkirjastavad 28. aprillil Eesti ja Prantsusmaa filmialase koostööleppe.

Artises linastub Eesti dokumentaalfilm raske haigusega võitlevast sepast

27.04.17 ... Alates 28. aprillist jõuab kino Artis ekraanile Jaan Kolbergi ja Jaanus Kulli dokumentaalfilm "Damaskus".

Suri "Voonakeste vaikimise" lavastaja Jonathan Demme

27.04.17 ... Pärast võitlust südameprobleemide ja söögitoruvähiga lahkus meie seast 73-aastasena režissöör Jonathan Demme (22.04.1944-26.04.2017).

Õpilasteadlane: Draculast on kadunud algne koletis

26.04.17 ... Neljapäeval algab Tallinna lauluväljakul taas õpilaste teadusfestival. Dracula kujutamisest filmides läbi ajaloo käis saates "Ringvaade" rääkimas XII õpilane Rasmus Rammo.

Artises linastub Rao Heidmetsa filmide retrospektiiv

26.04.17 ... Jaapani animafilmide festivali raames jõuab 27. aprillil Artise ekraanile valik Rao Heidmetsa filmidest. Heidmets on lavastanud üle kahekümne animafilmi ja kaks animafilmi, retrospektiivil saab näha neist kaheksat.

Kultuuriportaal soovitab: "Taks" ETV2-s

26.04.17 ... 26. aprillil on ETV2 ekraanil Todd Solondzi must komöödia "Taks" ("Wiener-Dog").

ERR.ee video: vestlus Kaie Mihkelsoniga "Kõrboja peremehe" teemal

25.04.17 ... 25. aprillil toimus Eesti Kinoliidu saalis järjekordne linastus sarjast "Viva la Diva!", kus sel korral sai näha filmi "Kõrboja peremees".

NO99 näitab pöörast Jaapani kino

25.04.17 ... 2. kuni 4. maini näeb NO99 kinos Jaapani filmide eriprogrammi. Näitamisele tulevad neli linateost, mis on korraldajate sõnul vaatamängulised, jaburad ja täis võimast visuaali.

Festival HeadRead toob Tallinna režissöör John Boormani

25.04.17 ... Kirjandusfestivalile HeadRead saabub külalisena legendaarne Briti režissöör John Boorman. Selleks puhuks toimuvad Artises erilinastused, kus on kohal ka režissöör ise.

"Novembrit" hakatakse näitama USA kinodes

25.04.17 ... "Novembrit" hakkab USA-s näitama levitaja Oscilloscope Laboratories. Film jõuab Põhja-Ameerikas kinodesse aasta lõpus.

Järva-Jaanis toimub taas Filmilindifestival

25.04.17 ... Kino Sõprus ja Tartu Elektriteater korraldavad 19. augustil Järva-Jaanis Filmilindifestivali, millega avaldatakse austust kinokunstile.

Supernova kinoülikool tähistab Olev Neulandi 70. sünniaastapäeva

25.04.17 ... 26. aprillil kell 18 saab alguse Supernova kinos sari "Eesti 100:debüüt". Esimese filmina selles sarjas on ekraanil Olav Neulandi 1979. aastal valminud debüüt "Tuulte pesa".