Haapsalus arutatakse Kultuuri Koja aastakonverentsil, mis on kultuuri väärtus

Video
Ivar Soopan
21.11.2014 19:45
Rubriik: Varia

Haapsalus on kahel päeval koos paarsada eesti kultuuritegelast, kes osalevad Kultuuri Koja aastakonverentsil. Tänavu arutatakse teemal „Mis on kultuuri väärtus?".

Tänase päeva üks aruteluteemasid oli "Kas kunagi oli muru rohelisem ja taevas sinisem ehk kuidas on kultuuri väärtus ajas teisenenud?". Ajaloolane Jaak Valge rääkis, et ka poliitika on kultuuri osa. Ta võrdles praeguse aja poliitikuid okupatsiooni eelse perioodi poliitikutega. "Ealt ei ole nagu nad kindlasti nagu vanainimesed, küll aga on nad mõtteviisilt vanainimesed," vahendas "Aktuaalne kaamera" sõnavõtjat.

Valge hinnangul ei ole Eesti poliitiline kultuur reageerinud muutustele, mis on olnud Eestist väljaspool. Uut mõtteviisi käsitletakse meil äärmuslusena ja euroopalikkust tõlgendatakse kui rahvuslikkuse vastasust. Valge sõnul on see sarnane okupatsiooniaja niinimetatud enesekoloniseerimisega. "Praegu toimub samasugune enesekoloniseerimine, ainult et niiöelda kolonisaator on teine," arvas ta.

Konverentsi pealkiri küsib: mis on kultuuri väärtus? Seda saab mõõta emotsionaalselt või ka rahaliselt. Heido Vitsur rääkis oma ettekandes globaliseerumisest, raha- ja kultuuriprobleemidest, tehes seda majandusteadlase pilgu läbi. Vitsuri sõnul ei jää inimesest midagi järele, kui kultuur kõrvale jätta.

"See kõik muu kultuur, mis on, aitab meil luua materiaalset kultuuri, aitab areneda tehnoloogiliselt, ühiskondlikult, on seotud kaunite kunstide ja kultuuriga," leiab Vitsur.

Selleks, et visioonikonverentsil osalejad ei upuks liiga täiskasvanulikku mõtlemisse, kaasasid korraldajad üheks moderaatoriks Haapsalu abituriendi Rivo Reinsalu, kel oli võimalus peegeldada teemasid noorte vaatenurgast.

Täna tehakse Haapsalus teatavaks ka aastaauhinna "Kultuuri tegu" võitja. Auhinna eesmärk on tunnustada meie seas tegutsevaid inimesi ja kooslusi, kelle ettevõtmised on teisi inspireerivad, tulevikku vaatavad ning mis seni ei ole veel laia avalikkuse ees väärilist tähelepanu leidnud.


Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}

Teade toimetusele edastatud

Sellelt Ip-aadressilt on ligipääs piiratud

Samal teemal

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar