Galerii. Balti filmid jõudsid teist aastat New Yorki

7.–10. novembrini toimus New Yorgis teine Balti filmifestival. Nelja päeva jooksul näitas festival Eesti, Läti ja Leedu viimaste aastate paremikku ning valikut arhiivifilmidest, mis kajastavad elu Balti riikides nii minevikus kui ka kaasajal.

Eesti filmidest valiti festivalile Eesti Vabariik 100 programmis valminud "Seltsimees laps" (režissöör Moonika Siimets), "Võta või jäta" (režissöör Liina Triškina-Vanhatalo) ja lühidokumentaalide kogumik "Juured" (režissöörid Moonika Siimets, Heilika Pikkov, Aljona Suržikova, Nora Särak, Anna Hints, Kersti Uibo).

"Seltsimees laps" lahkab Eesti minevikku, "Võta või jäta" puudutab tänast Eestit läbi üksikisaduse temaatika, "Juured" koondavad kuue eri põlvkonna naisrežissööri loomingu. Lisaks tuli näitamisele EV100 raames valminud telesarja "Pank" kaks esimest osa.

Balti filmifestival toimus Skandinaavia majas. Festivali avasid 1989. aastal valminud kroonikafilm "Balti tee" (režissöör Ants Vill) ja Leedu režissööri Tomas Vengrise mängufilm "Motherland". Toimus ka festivali avavastuvõtt, kus tutvustati külalistele filme esitlema sõitnud režissööre. Eesti filme esitlesid režissöörid Moonika Siimets ja Liina Triškina-Vanhatalo ning produtsent Paul Aguraiuja.

New Yorki Balti filmifestivali korraldajad on Eesti ja Leedu peakonsulaadid, Läti konsulaat, Eesti Filmi Instituut, Läti rahvuslik filmikeskus, Leedu filmikeskus, Skandinaavia Maja ja Ameerika Skandinaavia fond.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: