Tallinna tuleb sünge Amenra ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1573467480000 | amCalendar}}
Amenra
Amenra Autor/allikas: promo

17. novembril astub Tallinnas klubis Tapper üles Belgia post-metal-bänd Amenra. Nendega ühinevad samaks õhtuks veel YLVA Austraaliast ning E-L-R Šveitsist.

Amenra on 1999. aastal alustanud bänd, mis on tänaseks välja andnud kuus stuudioplaati. Nende omapärane stiil on kergelt miksitud doom-metal'ist, hardcore pungist ja post-rock'ist. Bänd on tuntud hingestatud visuaalide ja süngete toonide sümbioosiga kontsertidel. 

"Ohverdamine on oluline osa inimeseks olemisest. Valu ja valu teadvustamine on samamoodi vajalik," ütles Amenra vokalist ja juhtfiguur Colin H. van Eeckhout ajakirjale Revolver. See võtab kokku ka bändi muusikalise identiteedi, mis on rajatud massiivsete helide taustal valulike emotsioonide väljaelamisele.

Bänd sündis vokalisti Colin H. van Eeckhouti ja kitarristi Mathieu Vandekerckhove eelneva projekti - hardcore-grupi Spineless - tuhast, eesmärgiga hingestatumat muusikat luua. Amenra kõik albumid kannavad nime "Missa", tähistatud vastava järjekorranumbriga. Eeckhout selgitas eelmainitud intervjuus Revolverile, et bänd on kõiki albumeid missadeks nimetanud, kuna kirikus käijad saavad oma küsimustele missade käigus toimuvate jutluste abiga vastuseid mõelda. Iga album, mille Amenra välja annab, on nagu sisukokkuvõte bändiliikmete elus toimunust albumi tegemisele eelnenud ja tegemisega kattuval perioodil ning albumitel leiab aset nende enesevaatlus kõigile probleemidele, mis nad vastaval ajaperioodil põlvili lõid. Muusikat tehes leiavad ka nemad ehk enda küsimustele vastused, nagu muusikat kuulates nende kuulajad.

2005. aastal moodustasid Amenra liikmed ka erinevaid artiste koondava loomekollektiivi Church of Ra, millega on seotud veel sellised nimed nagu Oathbreaker, The Black Heart Rebellion, Treha Sektori, Birds in Row jpt. Post-metali alažanri rajaleidjate Neurosise vokalist Scott Kelly on Church of Ra kohta öelnud järgnevalt: "The Church of Ra on koht, kus ideed raske töö tulemusel ellu ärkavad. Amenra on avalikkuse ees oma visionäärset muusikat juba palju aastaid levitanud, kuid Church of Ra-ga on nad loonud perekonna, kus underground muusikat edasi arendada." Samuti lisas Kelly oma sõnavõtus, et Amenra pakub elavas esituses fantastilist visuaalset elamust. Kelly oli rääkides kindel, et Amenra muusikalised teosed on ajatu väärtusega.

Tegemist oli Amenra jaoks kindlasti eriti meeldiva kiitusega, kuna helikeelelised viited Neurosisele on nende muusikas igati leitavad, ent samuti tuleb tunnistada, et Amenra loob igal albumil täiesti erilise maailma, mis vaatamata oma pimedusele tõmbab kuulajaid endasse nagu tornaado kese. Amenra albumid ja esinemised pakuvad külluslikke võimalusi enese kaotamiseks ning taasleidmiseks ja bändi loominguga suhestumine on kui käik spirituaalmaailma: võtab veidi kõhedaks, kuna toorust on palju, ent teatav valus ilu saadab kuulajat sel retkel.

"Muusikaga on võimalik manada katsumatuid fenomene, olgu selleks kananahk, värinad mööda selga või kellegi pisarateni liigutamine," sõnas Amenra vokalist Eeckhout tolles intervjuus Revolverile. Ta usub, et muusika on võimeline kuulajatele pakkuma spirituaalseid kogemusi ning oma muusikaga soovib ta aidata inimestel leida oma väge, läbi pimeduse marssides.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: