Otseülekanne lõppenud: koomiksikirjanduse vestlusring

Martin Rattase koomiksinäitus „See oli siis, kui Soome läksime“.
Martin Rattase koomiksinäitus „See oli siis, kui Soome läksime“. Autor/allikas: Martin Rattas

Neljapäeval, 21. novembril kell 11 toimus Paepealse raamatukogus (P. Pinna 8) koomikirjanduse vestlusring noortel, kus osalesid koomiksikunstnikud Joonas Sildre ja Meelis Kupits, animaator ja karikaturist Ave Taavet, kirjanik ja kunstnik Asko Künnap. ERR kultuuriportaal kandis sündmuse üle.

"Harjumuspärase kirjanduse varjus visalt oma rida ajav kodumaine koomiks on viimasel ajal hakanud laiemale kultuuripublikule huvi ja kõneainet pakkuma. Samuti tõlgitakse tasapisi eesti keelde koomiksivaldkonna rahvusvahelisi tähtteoseid ja soovijatel pole kuigi keeruline hankida neid ka näiteks inglise keeles. Ometi ei tea laiem avalikkus Eestis koomiksite maailmast siiani ülearu palju," rääkis koomiksikirjanduse levikust Mari Laaniste.

Vestlusringis arutlevad Eesti koomiksikunstnikud kodumaise koomiksikirjanduse elujõulisuse üle. Millisele lugejale on koomiksiraamatud mõeldud? Millist erilist elamust suudab koomiks ilukirjanduse, filmi või arvutimängudega konkureerides publikule pakkuda. Millest võiks alustada inimene, kes tahaks oma silmaringi koomiksitega avardada?

Paepealse raamatukogus asub Eesti suurim koomiksikogu, mis sisaldab rikkalikku valikut koomikseid, mangasid ja graafilisi romaane nii eesti, vene kui ka muudes keeltes. Paepealse raamatukogu on koomiksikogu ja -kultuuri tutvustamiseks läbi viinud erinevaid projekte, töötubasid ning korraldanud kohtumisi kommiksikunstnike, illustraatorite ja animaatoritega nii Eestist kui välismaalt. Paepealse raamatukogu juhataja Piret Martinov julgustab koomikseid laenama ja lugema: "Koomiksid laiendavad noorte sõnavara, kuna pildid toetavad sõnade tähendust. Koomikseid saab kasutada ka keeleõppes, kuna pildid hõlbustavad lugema õppimist ja kontekstist arusaamist".

Vestlusringi korraldamist toetavad Rahvakultuuri Keskus ja Eesti Kultuurkapital. Osavõtt on tasuta.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: