Performance'ite programm Tallinna kunstihoones ühendab tantsu- ja visuaalkunsti ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tallinna kunstihoone ja STL-i koostööprojektis
Tallinna kunstihoone ja STL-i koostööprojektis "Ruumitud keha(d)" astuvad üles kunstikepaarid Edith Karlson ja Sigrid Savi, Rene Köster ja Mark Raidpere ning Flo Kasearu ja Renate Keerd. Autor/allikas: Kris Moor

Tallinna kunstihoone ja Sõltumatu Tantsu Lava koostööprojektis "Ruumitud keha(d)" kohtuvad 27.–30. novembrini kahekaupa Eesti kunsti- ja tantsumaailma loojad, kelle ühistöös sünnivad vaid ühel õhtul etenduvad performance'id.

Kuraator Evelyn Raudsepp on kutsunud kunstihoonesse looma performance'i-teoseid järgmised kunstnikepaarid: Edith Karlson ja Sigrid Savi, Rene Köster ja Mark Raidpere ning Flo Kasearu ja Renate Keerd. Kolmel järjestikusel õhtul saab näha kolme koostöö tulemit, mille võtab neljandal õhtul kokku koosolemise, vestlus- ja muusikaprogramm.

Programmi avab skulptor Edith Karlsoni ja etenduskunstnik Sigrid Savi mõtisklus, kas kauboitarkus jääb ellu meele metsikus läänes. Koreograafi ja drag queen'i Rene Kösteri ning foto- ja videokunstniku Mark Raidpere kohtumine toob kaamerasilma kaudu esile identiteetide ekspressiivsuse ning hapruse. Kunstnik Flo Kasearu ja lavastaja Renate Keerdi loomingut seob peale absurdihuumori ka eri meediumide sümbioos ning mängulisus. Need kunstnikepaarid pole varem koostööd teinud.

Evelyn Raudsepp on etendus- ja visuaalkunsti piirimail tegutsev kuraator, kes teeb kunstnikele ettepanekuid astuda välja tavapärastest töömeetoditest ja siseneda teise valdkonna mänguruumi. Tallinna kunstihoonesse kutsutud paaride isiklik kunstnikupraktika ja teemaraam annab võimaluse katsetada teatraalsete vahenditega ning otsida tantsukunsti ja visuaalkunsti sidusust.

"Ruumitud keha(d)" Tallinna kunstihoones

Kolmapäev, 27.11 kl 20.00 – Edith Karlson ja Sigrid Savi

Neljapäev, 28.11 kl 20.00 – Rene Köster ja Mark Raidpere

Reede, 29.11 kl 20.00 – Flo Kasearu ja Renate Keerd

Laupäev, 30.11 kl 18.00 – lõpuüritus (väljakuulutamisel)

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: