Galerii. Selgusid Artur Lemba stipendiumi laureaadid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1576674600000 | amCalendar}}

Kolmapäeval anti Eesti muusika- ja teatriakadeemias teist korda üle Artur Lemba nimelised loomingulised stipendiumid. Laureaadid on helilooja Anna-Margret Noorhani ning pianistid Johan-Eerik Kõlar ja Karl Johan Nutt.

Artur Lemba stipendiumi pälvis heliloomingu ja elektronmuusika I kursuse üliõpilane Anna-Margret Noorhani, kelle loomingut on tunnustatud juba ka Noore Helilooja 2019 autasuga.

Klaveri eriala magistriõppe tudeng Johan-Eerik Kõlar pälvis stipendiumi senise pianistliku tegevuse ning motiveeritud tulevikuplaanide eest.

Kolmanda stipendiumi sai mitmetel konkurssidel silma paistnud klaveri eriala tudeng Karl Johan Nutt, kes ütleb, et ehkki ta veel Artur Lemba muusikat esitanud pole, tasub see kaalumist.

"Lemba stipendiumi pälvimiseks lihtsat valemit ei ole. Tuleb olla töökas, uudishimulik ja pühendunud, tegeleda loominguliste väljakutsetega," märkis kultuuriministeeriumi muusikanõunik Madli-Liis Parts. "Loodetavasti aitab stipendium jõuda lähemale loominguliste eesmärkide ja unistuste täitumiseni."

Stipendiumi valikukomisjoni kuulusid komisjoni esimees, kultuuriministeeriumi muusikanõunik Madli-Liis Parts ning Margus Pärtlas ja Mihkel Poll Eesti muusika- ja teatriakadeemiast, Ivari Ilja Eesti interpreetide liidu esindajana, Helena Tulve heliloojate liidust ning Kristo Matson Eesti teatri- ja muusikamuuseumist.

Artur Lemba stipendiumi laureaadid on helilooja Anna-Margret Noorhani ning pianistid Johan-Eerik Kõlar ja Karl Johan Nutt. Autor/allikas: kultuuriministeerium

Artur Lemba nimelist loomingulist stipendiumit annab välja kultuuriministeerium helilooja teoste kasutamise eest kogutud autoritasudest, mis kuuluvad riigile. Stipendiumid andis üle Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia rektor professor Ivari Ilja. Stipendiumiga toetatakse heliloomingu, klaveri ja muusikateaduse üliõpilaste loomingulist tegevust või uurimistööd seoses Lemba panusega Eesti muusikasse. Stipendiumi suurus on 2000 eurot ning sellega kaasneb ka võimalus külastada Eesti Kontserdi hooajaprogrammi kontserte.

Artur Lemba (1885–1963) oli Eesti kontsertpianist ja helilooja. Ta lõpetas Peterburi konservatooriumi kuldmedaliga klaveri erialal ning hõbemedaliga heliloomingu erialal. Õpingute järel sai temast interpreet ning professor Peterburi konservatooriumis. Lemba ooper "Sabina" ja sümfoonia nr 1 on eesti muusikas esimesed teosed nendes žanrites. Esimese Lemba-stipendiumi laureaadid olid muusikauurija Anna-Sophia Sevagin ning pianistid Johan Randvere ja Sven-Sander Šestakov. 

 

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: