X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Liina Vahtrik ja Piret Simson tulevad lavale autorilavastusega "Doktor Esperanto"

Liina Vahtrik
Liina Vahtrik Autor/allikas: Kairit Leibold/ERR

Järgmisel nädala kolmapäeval esietendub näitlejate Liina Vahtriku ja Piret Simsoni autorilavastus "Doktor Esperanto" esperantofanaatikutest õdede Dresenite elust.

Lavastuse valmimist inspireerinud 20. sajandi algul elanud õed Dresenid, Helmi (1892–1941) ja Hilda (1896–1981) olid rahvusvaheliselt tunnustatud eesti esperantistid, Eesti esperanto seltsi loojad ja viljakad eesti luule tõlkijad esperanto keelde. Lavastus "Doktor Esperanto" ongi lugu neist kahest naisest. Nemad on muusad, kes juhatavad esmapilgul anakronistliku, unustusse vajunud nähtuseni, milleks on esperanto keel.

Lüngad Helmi ja Hilda Dreseni eluloos täidetakse julgete spekulatsioonide, meeldiva rahutuse ja lootusrikkusega.

Liina Vahtrik ja Piret Simson on eesti näitlejad, kes toimetavad juba mõnda aega, olles harjutatud ja loodud nii Von Krahlis, Estonias, Ugalas, Vanemuises kui ka Tartu Uues Teatris. Näitlejannade loominguline koostöö sai alguse kodumaises telesarjas.

Autorilavastus "Doktor Esperanto" on mõlemale näitlejannale vähemasti sama äkiline ettevõtmine nagu oli omal ajal maailmale esperanto keele projekt. Liina ja Piret on ise teksti kirjutanud, ise lavastanud ja ise ka laval.

"Doktor Esperanto" esietendus toimub 15. jaanuaril Eesti teatri- ja muusikamuuseumi Assauwe tornisaalis. Järgnevad etendused toimuvad samas kohas 17., 24., 25. ja 27. jaanuaril.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: