ERR Lätis: Vilen Künnapu avas Aleksejs Naumovsiga Riias näituse

Arhitekt ja kunstnik Vilen Künnapu avas koos Läti kunstniku ja õppejõu Aleksejs Naumovsiga Riias näituse. Kaks sõpra on ühte galeriisse kokku viinud "Koht, kujund ja energia" ning tulemuseks on omapärane loominguline kooslus, mis on tähelepanu pälvinud ka mujal maailmas.

Kahe kunstniku ja õppejõu näitus on väga otseselt ühine, sest nende tööd on saalidesse üles pandud läbisegi või kõrvuti - mõlema mehe piltidel on palju värvi, kõik kokku moodustab omapärase loomingulise terviku, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Vilen Künnapu ja Aleksejs Naumovs sõidavad teinekord koos kuhugi ära - maalima. Naumovs teeb oma pildid kohapeal lõpuni valmis, Künnapu jätab osa tööd ka pärastiseks.

"Esimene näitus oli Tallinnas, siis Los Angeleses ja nüüd siin, Riias," rääkis Naumovs.

Kunstnike sõnul ühendab neid värv. "Pole vaja võrdlusi otsida - erilisi kontraste te meie loomingus ei leia. Kuid meid ühendab värv. Tugev värv," ütles Naumovs.

"Midagi meid seob - näiteks armastus puhaste värvide vastu. Ja arhitektuuri vastu. Nii on läinud - ajaloos ka ju on kunstnikud käinud koos maalimas. Eelmisel suvel olime Buranos, maalisime seal kohapeal," rääkis Künnapu.

Lätis peetakse Künnapu ja Naumovsi ühist näitust heaks võimaluseks tutvuda korraga kahe hea naabri loominguga.

"Rahvusvahelisi projekte teeme igal aastal. Need on seotud nii lähedaste kui ka kaugemate naabritega. Meil käib palju autoreid Eestist, Leedust, Valgevenest ja Venemaalt," selgitas Galerii MuseumLV ja kunstikeskuse Grata juht Julija Jeresjko.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: