Vaba Laval esietendub Soome kunstnike tantsulavastus "Éliane" ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Teemu Mäki ja ​Maija Nurmio tantsulavastus
Teemu Mäki ja ​Maija Nurmio tantsulavastus "Éliane". Autor/allikas: Teemu Mäki

Teisipäeval, 14. jaanuaril esietendub Vaba Lava teatrikeskuses Soome kunstnike Teemu Mäki ja ​Maija Nurmio tantsulavastus "Éliane".

"Éliane" on kaasaegse tantsu teos, mis ​annab ​prantsuse elektroonilise muusika helilooja É​liane Radique ​(sünd. 1932) kompositsiooni ​I'Île Re-sonante ​(2000) edasi maastikuna. ​Teos on performatiivne dialoog Radique muusika ja filosoofiaga ning kutsub mõtlema oma kohast maailmas ja looduse ringluses.

"Lavastusmeeskonnana tahame luua kollektiivse lähenemise, kus igaüks saab töötada vabalt ja ambitsioonikalt, lähtudes nende enda kogemustest, kuid ühes kindlas raamistikus koos enesedistsipliiniga," selgitas "Éliane'i" töörühm.

"Oleme huvitatud võimatu nägemisest ja kujutlusvõime üleolekust reaalsuse suhtes, mittemateriaalse üleolekust mateeria suhtes. Koostöö tuleneb soovist leida ja luua peale tarbimisühiskonna pakutud inimkontseptsiooni veel üks eksisteerimisviis. See väljendab kehaliste kogemuste ja taju olulisust meie ühiskonnas," jätkas töörühm.

"Éliane" etendub Vaba Lava teatrikeskuses 14. ja 15. jaanuaril. Teose Soome esiettekanne on 18. jaanuaril Helsingis Mad House'i laval. Pärast seda esitleb töörühm tantsutööd turnee vormis 2020. aastal nii Soomes kui ka välismaal.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: