Pärnu Nüüdismuusika Päevadel uuritakse viga süsteemis ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1578903000000 | amCalendar}}
Gerhard Lock
Gerhard Lock Autor/allikas: tlu.ee

Pärnu Nüüdismuusika Päevade 2020 eesmärk on läheneda muusika kompositsioonimudelitele kui süsteemimudelitele ning tegelda vea mõiste kaudu muusika kui süsteemi uurimisega. Osalejatel on soovitav tutvuda ka süsteemi, süsteemiteooria, kaose, kaoseteooria, bifurka ja muuga. Nüüdimuusika päevad peetakse 18.-26. jaanuarini.

Pärnu Nüüdismuusika Päevade kavas on sümpoosion, kontserdid, näitus ja töötuba. Sümpoosionil räägivad veast süsteemis programmeerija Andres Kütt, filosoof Oliver Laas ja helilooja Atte Tenkanen. Praktilisi kogemusi vahendavad helilooja ja muusikateadlane Gerhard Lock, pilliehitaja Heini Soobik ning flötist ja programmeerija Tarmo Johannes. Sümpoosioni raames toimub ka seminar muusika kompositsiooniõpetuse õppevahendi koostamiseks, kus arutelu teemaks on muusikamatemaatika käsiraamatu ning põhikoolile suunatud muusika kompositsiooniõpetuse väljatöötamine.

Kultuuriklubis Tempel kõlab William Basinski teos The Disintegration Loops 1.1 (official documentary performance), mida kommenteerib helilooja ja multimeediumikunstnik Paul Beaudoin.

Pärnu Linnagaleriis avatake Paul Beaudoini kureerimisel osana projektist Fotofest 2020 näitus "Veaesteetika".

Pärnu Koidula Gümnaasiumis toimub valdkondadevaheline muusikalise kompositsiooni töötuba, milles valmistatakse ette mäng "SUUR VAIKUS. Ludus finalis." Töötuba lõpeb performansiga. Mänguga võib igaüks liituda Eesti Arnold Schönbergi Ühingu kodulehel. 

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: